katalogowo


Cześć!
Wiecie, że Rozdziały miesiąca funkcjonują już dwa lata? Czas niesamowicie pędzi. :) Tym bardziej cieszę się, że strona po tylu latach nadal działa i ma się całkiem nieźle. 
Wiem, że według niektórych autorów na stronie nie było całkiem łatwo się odnaleźć, dlatego jeśli macie jakieś sugestie, co mogłabym poprawić, by strona była bardziej przejrzysta, piszcie śmiało. Wiosna i kilka wolnych dni to idealny moment na takie poprawki (oraz aktualizację spisu, nad którą wkrótce rozpocznę pracę).


Przypominam, że:
→ trwa konkurs na drabble
Prace można nadsyłać do końca miesiąca, więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.
→ trwa głosowanie na Rozdział miesiąca – marzec
Ankieta dostępna jest pod tym adresem, button odsyłający do formularza na stałe znajduje się na samym dole strony. Głosowanie zakończy się 26.04.2019 około 21:00. Ogłoszenie wyników nastąpi 27.04.2019, najpewniej o 7:00.
→ już jutro odbędzie się wielkanocna gra poszukiwawcza
Grafika reklamowa, którą znajdziecie pod tym wpisem, jest małą podpowiedzią odnośnie tego, czego możecie się w tym roku spodziewać. Z zabawą startujemy o 21:00, a od około 18 możecie spodziewać się ograniczonego dostępu do stron Katalogowo, o czym jeszcze poinformuję Was na Facebooku. Bądźcie czujni. 
Jeśli są autorzy, którzy dotąd nie mieli okazji wziąć udziału w grze, odsyłam do podstrony Oferta spisu, gdzie w części poświęconej grom znajdziecie odnośniki do poprzednich edycji. Zasady zwykle nie zmieniają się jakoś szczególnie, więc jest to pewien punkt odniesienia.
→ od tego miesiąca do ankiety na Rozdział miesiąca zgłaszać można tylko jeden rozdział z danego opowiadania lub jeden wpis z bloga, jeśli promowana twórczość nie jest opowiadaniem
Szczegóły znajdują się we wpisie organizacyjnym: klik!
→ nadal dostępna jest ankieta, w której możecie ocenić funkcjonowanie Katalogowo
Wasze uwagi są dla mnie cennymi wskazówkami, dzięki którym wiem, w którym kierunku powinnam rozwijać stronę i na które opcje przede wszystkim stawiać. Jeśli więc jest ktoś, kto chciałby wyrazić swoje zdanie odnośnie mojej pracy, ale niekoniecznie chce się podpisywać swoim nickiem gdzieś pod postami, to melduję, że głosować w ankiecie może każdy i nie wymaga to żadnej formy logowania przez konto Google, w związku z czym ankieta jest w pełni anonimowa. Zachęcam do głosowania: klik!


Rozdział miesiąca – luty 2019

– I wtedy Remus rzucił się tobie na pomoc! – Syriusz uderzył pięścią w stół – Ale to dalej nic nie tłumaczy!
– Syriusz, cholera…. Zrozum mnie… Straciłam rodziców, to Lena zawsze była przy mnie. Mogłam na nią liczyć choćby nie wiem co. Teraz będą tu nie mam też przyjaciół, jestem z dala od domu. I na dodatek okazuje się, że najbliższa mi osoba, ktoś, za kogo mogłabym ręczyć używa magii by znęcać się nad słabszymi! – Aniela ponownie ukryła twarz w dłoniach – Co ty byś zrobił na moim miejscu, co?
– Powiedziałbym dyrektorowi.
– Tak?! Nie widziałbyś chłopaków długi czas, nie dostawałbyś od nich znaku życia, a potem spotkałbyś ich w takiej sytuacji? Wydałbyś Jamesa i powiedział dyrektorowi, że znęca się nad innymi? Po tym wszystkim co dla ciebie zrobił? No powiedz?! – Aniela wycelowała w niego oskarżycielsko palec – Wydałbyś go?
Panna Czarownica
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów 


Rozdział miesiąca – styczeń 2019

http://kociol-pelen-amortencji.blogspot.com
„Potter wyjął kieliszek z jej dłoni i odłożył go na stolik. Poprowadził ją w tę część salonu, przeznaczoną do tańczenia i wtuliła się w niego.
– Mam ochotę im wszystkim powiedzieć - wyszeptał James zniecierpliwiony, a ona pokręciła głową.
– To ich dzień... Wystarczy, że wiedzą twoi rodzice – odszepnęła mu, przypominając sobie, jak w trakcie wigilijnej kolacji wymsknęło mu się, że w przyszłym roku ich rodzina powiększy się. Cieszyła się bardzo, że Syriusz spędził Wigilię u Andromedy, bo była pewna, że szybko rozniosłyby się wieści. – Merlinie... Wzruszyłam się.
– Na naszym ślubie mniej płakałaś – zauważył James i mruknęła tylko „hormony”. Czasami aż ją korciło, żeby sprawdzić, jak wiele jej wybaczy, jeśli powie, że to przez hormony. Na szczęście miała na to jeszcze siedem miesięcy”.
 SBlackLady
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów 


Rozdział miesiąca – grudzień 2018

https://rolaka-fiction.blogspot.com/2018/12/echo-z-zaswiatow-rozdzia-20.html
— Oczywiście, że tak — oświadczył dumnie, choć w jego głosie dało się wyczuć drgania niepewności. — Bogowie są oczywiście różni, ale można zwariować od obcowania z nimi. Raz tylko najdroższa matka, Harmonia, pozwoliła mi przybyć na Olimpu. Hoho! Uwierz mi, że w życiu nie chciałbym na taką ucztę drugi raz przybyć. Poza tym bogowie greccy i mitologia powoli milkną. Są zapominani. Niektórzy uważają, że winny jest wszystkiemu Zeus. Chcą zniszczyć granicę między Olimpem a światem śmiertelników i na nowo przywrócić panowanie i kult bogów.
— To dlaczego w ogóle stworzyli tę granicę?
— Bo jeśli dać bogom zbyt dużo swobody, to zniszczą ten świat. W starożytności bawili się kosztem śmiertelników. Ludzie żyli w pokorze przed nimi, ale i strachu. Strach czasami jest potrzebny, ale trzeba znać umiar. Atena wszystko zaaranżowała. By chronić miasta, którymi się opiekowała, ale i by strzec ojca, Zeusa. Przecież zrzucił on z tronu swojego ojca, a ten swojego.
Rolaka
Fantastyka / Horrory


Rozdział miesiąca – listopad 2018

Opowiadania rehab-e
- To mój brat. – Zerknęła na niego, kończąc to, czego on nie potrafił wypowiedzieć. – Kiedy śpi. – Przerzuciła kartkę. – Kiedy się śmieje, kiedy biega, kiedy czyta książkę…
Jacques wyrwał jej szkicownik i zamknął go, odgradzając ich od obsesyjnych rysunków, jakimi z pewnością były podobizny Blake’a.
- Nie miałem innego modela – wyjaśnił, a jeśli głos mu przy tym zadrżał, to musiał być tylko przypadek. – Kiedy byliśmy w Kolorado. A jego nie rysowało się tak źle.
 rehab-e
Zbiory opowiadań


Rozdział miesiąca – październik 2018

https://mrocznekrolestwo.blogspot.com
Świat zatrzymał się na długą chwilę. Chłód ogarnął Emnesię, gdy dziewczyna powtarzała w myślach usłyszane słowa. Otworzyła usta, ale zaraz je zamknęła. Adish zaatakował jej rodzinę, z powodu cholernej legendy? Bo wierzył, że to ona jest tym głupim awatarem?
— Przykro mi — mówiła Narissa, wpatrując się w dziewczynę smutnymi oczami. — Nikt z nas nie miał pojęcia, że do tego dojdzie. Gdybyśmy cokolwiek podejrzewali, ostrzeglibyśmy twoją rodzinę. Wsparli własnymi siłami.
Emnesia niemal się trzęsła, zgrzytając zębami i zaciskając dłonie w pięści. Wszystko to – całe cierpienie i niepewność – spotkało ją, tylko dlatego że każdy zdawał się wierzyć w bujdę! Nawet cholerny czarownik z północy, Lord z ogromną armią, zawierzył tej głupocie! I ona musiała przez to cierpieć! Straciła rodziców, dom, całe dotychczasowe życie! I po co? Bo ktoś ubzdurał sobie, że jest wybranką bogini!
— On zaatakował moją rodzinę — cedziła przez zaciśnięte zęby — bo myśli, że jestem jakimś cholernym awatarem!?
Vaderdra
Fantastyka / Fantasy


Rozdział miesiąca – wrzesień 2018

https://mrocznekrolestwo.blogspot.com
Narissa powróciła trochę ponad tydzień po przybyciu Emnesii i Hadresa. Pewnej nocy rżenie koni i stukot licznych kopyt wyrwały dziewczynę ze snu. Gdy wyjrzała przez okno, zauważyła przed domem liczną grupę ludzi. Niektórzy zsiadali ze swych wierzchowców, inni nadal pozostawali w siodle, dyskutując o czymś ze sobą nawzajem. Pośród tłumu dało się dostrzec Rikkę i Gorstena, którzy jako jedyni nie nosili podróżnych ubrań. Stali przed wysoką postacią, pochylając się ku niej w cichej rozmowie.
Vaderdra
Fantastyka / Fantasy


Rozdział miesiąca – sierpień 2018

https://zbior-osobliwosci.blogspot.com/
Była, jak to sama o sobie mówiła, tylko na chwilę. Uważała, że ludzki gatunek dąży jedynie do autodestrukcji poprzez ciągły postęp. Nie chciała umrzeć w świecie, gdzie dehumanizacja zrobiłaby ze wszystkich roboty. Jeszcze jako nastolatka obiecała sobie, że nie będzie ciągnąć życia na siłę; że jeśli osiągnie wszystkie swoje cele, odejdzie po cichu, nie pozostawiając po sobie żadnych białych kłamstw. Robić swoje i nigdy nie patrzeć za siebie, to było jej nowe motto. Od teraz miała się zająć jedynie tym, co było w jej życiu istotne; co miało jakąkolwiek wartość. Więc jeśli następnego dnia wstanie słońce, Alicja nie będzie się już bać na nowo nazywać księżyca i gwiazd, bo to jest jej czas. Jej czas, by błyszczeć i eksplodować siłą supernowej gdzieś pomiędzy surową próżnią.
Osobliwość
Zbiory opowiadań


Rozdział miesiąca – lipiec 2018

https://predkosc-ucieczki.blogspot.com/2018/07/rozdzia-vii.html
Ibiki Morino, wysokiej klasy specjalista od indagacji, rezydował w warunkach niemal polowych. Choć przylegające do jego biura pokoje przesłuchań wyposażone były w sprzęty z najbarwniejszych koszmarów przestępców, jego biuro pozostawało szare, proste i do bólu surowe. Zupełnie jak jego pokryty licznymi bliznami właściciel. 
Ibiki opadł ciężko na krzesło ustawione za wąskim biurkiem. Po raz pierwszy od bardzo dawna brakowało mu pomysłów. Irytacja powoli zalewała jego umysł. Pomimo ogromnych wysiłków jego zespołu En no Gyōja, przywódca klanu Tsuchigumo, wciąż był zamknięty w dziwnej iluzji. Bezczelność tej sytuacji przyprawiała go o ból głowy. Morino sięgnął do szuflady biurka, w której trzymał zatyczki do uszu, kilka plastrów, trochę broni i całą masę ziołowych pigułek przeciwbólowych. Łyknął kilka z nich, popijając je zimną kawą. Była obrzydliwa, ale nie skrzywił się. Policzył do dziesięciu i wyszedł z gabinetu. 
Na korytarzu czekał na niego Trzeci Hokage, eskortowany przez dwóch ninja z oddziałów taktyczno-skrytobójczych. Ibiki ukłonił się przywódcy z szacunkiem. 
— Zaniepokoił mnie twój raport, Ibiki. — Głos Hokage był zimny, niemal surowy. 
— Proszę wybaczyć, ale wciąż pracujemy nad sprawą…
— Chcę go zobaczyć.
Szalone Guru
FanFiction / M&A / Naruto


Rozdział miesiąca – czerwiec 2018

https://zbior-osobliwosci.blogspot.com/
Awaria, tak określiła to pani w głośniku, tłumacząc się z niedziałających zegarów. Awaria to całkiem dobre słowo pomyślał Adrian. Całe jego życie można było określić mianem Wielkiej Awarii. Reaktor, który symbolizował jego osobę, uszkodzony był już od początku swojego istnienia. Zlepiony z krwi i żelaza, pragnął jedynie eksplodować i połączyć się z wiecznością. Tą samą, z której pochodzą gwiazdy.
Osobliwość
Zbiory opowiadań


Rozdział miesiąca – maj 2018

http://ostatnia-fantazja.blogspot.com/
Na chwilę w komnacie zapanowała cisza, by później Aila usłyszała, jak jej służąca wychodzi. Tymczasem Artem podszedł do jej łoża i z cichym szelestem odsłonił kotary, zaglądając do środka.
Upewnił się, że księżniczka rzeczywiście śpi.
— Jej portret był zakłamany — wypalił zarządca imperium.
Aila nie potrzebowała ich widzieć, żeby wiedzieć, że teraz imperator posyłał bratu milczące, ale zarazem pełne dezaprobaty spojrzenie.
— No co? Wcale nie jest tak piękna, jak zapewniali! — nie ustępował Kaj. — Nie rozumiem, dlaczego jej tak pobłażasz! Zachowuje się, jakby nic się nie zmieniło. Rozstawia naszych ludzi po kątach, wydaje służbie zarządzenia, nawet nie przeżywa należytej żałoby po ojcu i braciach…
— Tego nie wiesz — uciął Artem. — Nie wiesz, jaki na południu mają stosunek do śmierci, ani nie było tu ciebie, grzałeś kuper w bezpiecznym Tiggat.
— Opiekowałem się naszą schorowaną matką i na twoje wyraźne życzenie utrzymywałem kraj w jednym kawałku mimo panującego głodu i niezadowolenia z wyprawy, którą podjąłeś. Wielu od początku się to wszystko nie podobało.
— Wygrałem i zdobyłem to, co chciałem. Teraz wszystko odszczekają.
Alenna
Fantastyka / Fantasy


Rozdział miesiąca – kwiecień 2018

https://granica-olimpu.blogspot.com/
Wstał i uderzył pięścią o pień drzewa. Nawet nie zdarł sobie skóry. Wbił gniewne spojrzenie w Kornelię. Zagryzł zęby tak mocno, że dało się usłyszeć ich zgrzytanie. Ruszył, złapał dziewczynę za ramiona, przyciągną do siebie i jednym, sprawnym ruchem skręcił jej kart. Puścił ciało, aby to upadło z głuchym uderzeniem na podłoże. Penelopa krzyknęła żałośnie, rzucając się w stronę Kornelii. Dotknęła jej twarzy, odgarnęła włosy i kilka razy błagalnym głosem poprosiła, by się obudziła. Nie mogła oddychać, Kornelia nie oddychała. Jej skóra była chłodna niczym lód, biała niczym śnieg. Penelopa dotknęła jej szyi. Kręgi były powykręcane, a ciemny ślad po zacisku wyszedł chwilę po zdarzeniu.
— Coś ty zrobił?! — spytała z wyrzutami. — Dlaczego?! Pomogłabym ci, żebyś tylko ją odprowadził do domu! Dlaczego?
Rozpłakała się.
— Proszę bardzo, powiem ci. — Wzruszył ramionami. — A uwierzysz mi? No oczywiście, że nie — odparł sarkastycznie. — Kilka faktów kochana. Numer jeden: Kornelia nie żyje od momentu, w którym znalazła się w tym świecie. I jeszcze jest pod wpływem mocy Eleonory. Fakt numer dwa: twój kochany Pavor to tak naprawdę nie kto inny, a Fobos, syn Aresa i Afrodyty. I zostawiona na koniec, super mega informacja arithmós tría: ty już nie wrócisz do domu, kochana — powiedział ciszej — gdyż każdy, kto wmieszał się w tę całą akcję ze sztyletem, pragnie tylko jednego. Zabić cię.
Rolaka
Fantastyka / Fantasy


Rozdział miesiąca – marzec 2018

http://ostatnia-fantazja.blogspot.com/
Kiedy Hassin paplał swoje rozwlekłe przemowy, księżniczka jeszcze mocniej pogrążyła się we własnym dumaniu. Przeraziło ją, jak szybko przeszła do porządku dziennego z tym że w niedługim czasie może zostać matką i jak łatwo zaakceptowała ogromne dziedzictwo swojego niepoczętego dziecka. Jeszcze zaledwie wczoraj cieszyła się na myśl o możliwej bezpłodności Artema, a dzisiaj, po tym, jak on głośno wyraził swoje plany na temat przyszłości, już wyobrażała sobie, jak ogromnym państwem będzie panował jej potomek. To wzbudziło w niej wstręt do samej siebie.
 Alenna
 Fantastyka / Fantasy

Rozdział miesiąca – luty 2018

Z głośnym szurnięciem, imperator odsunął swoje krzesło od stołu. Wstał ze swojego miejsca. Mruczał coś pod nosem. Wyminął siedzącą za nim Ailę, nie posyłając jej ani jednego spojrzenia. Powoli, przeciągając chwilę niepewności na skraj ludzkiej wytrzymałości, obszedł cały stół, wyraźnie pesząc zgromadzonych. Stojący robili przed nim krok w tył, a siedzący spuszczali głowy, uważając za wyjątkowo zajmujące kolejne fragmenty rozłożonej na stole mapy. Tylko minister skarbu nie zgięła karku.
— Zastanawiam się… — Imperator rozmasował skronie. — W jaki sposób TAKA BANDA GŁUPCÓW ZOSTAŁA MOJĄ RADĄ!!! 
Alenna
Fantastyka / FantasyRozdział miesiąca – styczeń 2018

Kiedy Milenka wraz z dwoma młodszymi siostrami i kilkoma koleżankami wypuściły na jezioro swoje wianki. Chłopcy od razu przypadli do tego z fioletowych przylaszczek, potrącając się nawzajem. Krzesimir, jako ten najstarszy i wprawiony pływak, chwycił go pierwszy, uniósł wysoko i uśmiechnął się zadziornie w stronę złotowłosej dziewki. Milenka odwróciła się, kryjąc rumieńce.
Kędzierzawy młodzieniec podpłynął do brzegu, odłożył mokry wianek na piach i oplótł ramionami nogi swojej wybranki. Błyskawicznie wciągnął drobną dziewczynę ze sobą do wody. Zdążyła tylko pisnąć i spłonąć jeszcze większym rumieńcem. Krzesimir przycisnął ją mocno do siebie i ręką ukrytą w wodzie sięgnął pod jej sukienkę.
Vesna Might
Fantastyka / Fantasy
Rozdział miesiąca – grudzień 2017

Po spożyciu tajemniczej zupy Penelopa nie czuła już takiego nacisku ze strony krzyku zmarłych, ale nadal słyszała te niekończące się jęki i błagania. Przyprawiały ją o dreszcze. Szybka reakcja kobiet na jej pytanie nie poprawiła sytuacji. Odczuwalny wcześniej dyskomfort, teraz zaczął przemieniać się w strach. Zrobiło się wyraźnie ciemniej. Twarze kobiet nie były już tak samo widoczne. Cienie podkreśliły ich zmarszczki. Płomień, palący się w pochodni, zatańczył szaleńczym ogniem. Zupa zabulgotała, wylewając się na podłoże tuż przy stopach Penelopy. Odskoczyła, nadal nie mogąc znieść obrzydliwego wyglądu cieczy. 
Rolaka
Fantastyka / Fantasy
Rozdział miesiąca – listopad 2017

http://zagubionexdusze.blogspot.com/2017/11/rozdzia-dziewiaty.html
Gdy znalazłam się na wyciągnięcie ręki od skulonego chłopca, on gwałtownie odwrócił się, a ja upadłam na plecy. Zasłoniłam dłońmi uszy, ale to zdawało się na nic, bo wrzask wdzierał się do mojej głowy, przynosząc niewyobrażalny ból.
W jednej chwili zapadła cisza, a dziecko o oczach, jak dwie studnie bez dna, przypatrywało mi się uważnie, przekrzywiając przy tym delikatnie głowę. Z wolna uniosło dłoń, jakby chciało mnie dotknąć, ale wycofałam się.
Pomóż nam – usłyszałam, choć chłopiec nie otworzył ust, za to wskazywał na mnie palcem bez paznokcia i pokrytym krwią. Przesunęłam się jeszcze bardziej w tył, chcąc znaleźć się jak najdalej od tego dziwnego dzieciaka. Wtedy on wbił swoje puste spojrzenie w ćmę, która nadal siedziała na stojaku z kroplówką.
Adna
Fantastyka / HorroryRozdział miesiąca – październik 2017

W głowie Anelli kotłowało się od myśli i chyba było to widoczne, bo Steen spojrzał na nią, marszcząc brwi, kiedy tylko wróciła do biblioteki.
— Aż tak źle? Anella zawahała się i pokręciła głową. Nie ma potrzeby, żeby go martwić, pomyślała. Pokrótce streściła mu to, co działo się na zewnątrz, pomijając jednak obecność Eana i niepokojącą liczbę ludzi, popierających Lonnie. Mimo to, mężczyzna westchnął ciężko.
— Tylko tego nam brakowało — mruknął pod nosem, lecz i tak go usłyszała.
— Coś się stało? Steen uciekł wzrokiem w bok.
 — Nie, nie. Wszystko w porządku, nie martw się — odparł szybko.  
Kłamie, pomyślała Anella i już otwierała usta, ale rozmyśliła się. Nie powinna tak na niego naciskać, jeszcze by się na nią wściekł i co by wtedy zrobiła? Pokręciła lekko głową, wymusiła uśmiech i wróciła do pracy. Dowiem się później, postanowiła.
kudikot
Fantastyka / Fantasy


Rozdział miesiąca – wrzesień 2017

http://ibleedingout.blogspot.com/2017/08/rozdzia-dziewietnasty.html
Amelia bezwiednie skinęła głową, a wampir uśmiechnął się lekko i opuścił pomieszczenie, choć zrobił to niechętnie. Gdy zamknął za sobą drzwi, poczuł się osamotniony. Chciał wrócić do łazienki i, nie zważając na to, że mógłby ją wystraszyć, wbić kły w jej szyję, które na samą myśl zapulsowały boleśnie. Tylko dzięki silnej woli, usiadł na pokaźnych rozmiarów narożniku, a nie posłuchał instynktu.

Splótł palce dłoni przed sobą i nasłuchiwał. W momencie, gdy do jego uszu dobiegł cichy szelest świadczący o zsunięciu się materiału z ciała, przymknął powieki, a z jego ust wydobyło się westchnienie. Słyszał każdy krok kobiety, szum wody, otwieranie szamponu, a nawet to, gdy dłonią przesuwała po swojej skórze. Z trudem powstrzymywał się, żeby nie zagłębić się w jej myśli i zaledwie w kilka sekund dowiedzieć się o niej wszystkiego.
Adna
Fantastyka / FantasyRozdział miesiąca – sierpień 2017

http://ibleedingout.blogspot.com/2017/08/rozdzia-dziewietnasty.html
Kątem oka obserwował, jak Marta wodziła wzrokiem po krajobrazie za szybą, a na jej twarzy na zmianę malował się zachwyt, konsternacja, zniesmaczenie. Jednak podczas drogi ona się nie odzywała, a on nie wypytywał. Owszem, powinien wiedzieć wszystko, aby przedstawić sytuację Luciowi, ale starszego wampira i tak nie miało być przez kilka dni, więc z przesłuchaniem mógł poczekać, aż wampirzyca doprowadzi się do ładu, porządnie się pożywi i odpocznie. Z tą myślą wjechał na podjazd rezydencji, a Marta wstrzymała oddech, co usłyszałby nawet człowiek. Gwałtownie odwróciła głowę w stronę Antona, a w jej oczach gościło pytanie, które odczytał bezbłędnie.
Adna
Fantastyka / Fantasy


Rozdział miesiąca – lipiec 2017

https://melodie-duszy.blogspot.com/2017/07/kto-pierwszy-powie-kocham-przegrywa.html

Dopiero po chwili dotarło do mnie, że Granger niczego nie powiedziała. Ona pomyślała! Tak, właśnie! Morgano, to nie przelewki. Naprawdę potrafiłem czytać w myślach? Ha! Czułem się w tej chwili potężniej niż... niż sam Merlin! Draco Malfoy – władca Wszechświata! 

Po wejściu do biblioteki od razu namierzyłem Granger. Siedziała przy stoliku z książką w ręku, przez co mnie nie zauważyła. Norma. Czy ta szlama robiła coś w życiu poza czytaniem? Westchnąłem głęboko. Na szczęście nie było tutaj wielu ludzi, przez co nie narażę się na pośmiewisko, kiedy zostanę przyłapany na rozmowie z Granger. Wolnym krokiem ruszyłem w tamtą stronę, gdy nagle lekki podmuch wiatru wdarł się przez uchylone okno. Zmierzwił jej włosy, skutkiem czego mały loczek wpadł Granger prosto do dekoltu w bluzce. Otworzyłem oczy ze zdumienia.
Ew
Zbiory opowiadań


Rozdział miesiąca – czerwiec 2017

Dla mnie bohaterstwo cechuje się odwagą, siłą psychiczną, altruizmem, nie myśleniem o swoim strachu, umiejętnością przezwyciężania swoich słabości. Są osoby, które wybierają sobie taki zawód – ratownicy, policjanci, strażacy, lekarze, weterynarze – i ratują życie ludzkie, oraz zwierząt, na własne życzenie, co jest, jak dla mnie, bohaterskim czynem, ponieważ nie każdy jest w stanie działać pod presją czasu lub w warunkach mało komfortowych jak np. pożar czy wypadek samochodowy.
Są też ludzie, którzy pomogą, choć nigdy w życiu nie musieli tego robić i nie była na nich presja otoczenia wymuszona – ludzie, którzy skoczą za dzieckiem do rzeki, choć stoi na plaży wiele innych osób, a akurat tylko ta jedyna osoba wykonała ten ruch, ryzykując własnym życiem, aby pomóc tonącemu życiu.
Lena
Pamiętniki i refleksje


Rozdział miesiąca – maj 2017

Skrobała paznokciami ciemną korę nasiąkniętą wilgocią, zastanawiając się, jak potoczyłyby się sprawy, gdyby została w klasztorze albo zeszła do wioski razem z resztą braci? Tymczasem uległa fantazji, szukając mitologicznej istoty w osnutym złą sławą Lesie Smoka, a przecież obiecała dać spokój dziecinadzie, skupić się na spełnieniu r e a l n y c h marzeń. Na ukończeniu z wyróżnieniem szkolenia, trwaniu w postach, przepisywaniu sutr w intencji zbawienia dusz grzeszników. Tak właśnie czynią szlachetni mnisi – błaganiem o interwencje z Niebios uszlachetniają innych. Te instrukcje przekazali natchnieni naukami założyciele Xiaolin, wśród których największymi zasługami odznaczył się Wielki Mistrz Dashi. To jego imię figurowało na szczycie Wielkiej Steli w Lesie Pagód…„Las Smoka zabija”, powróciło rykoszetem wspomnienie głosu obcego, odbijając się po kościach ciała sztywniejącego ze strachu. „Wabi śmiałków swą niezwykłością, gubi w labiryncie drzew”.  
Raylie
FanFiction / XiaolinRozdział miesiąca – kwiecień 2017

http://tony-rule-the-waves.blogspot.com/2017/04/rozdzia-47-urodziny.html
            Pani Knight z córką stały na wprost drzwi salonu i witały gości. W środku było już sporo ludzi, ale kapitan Scolding nie miał głowy, by się im dokładniej przyjrzeć, bo natychmiast jego wzrok przyciągnęła Emily. Przy całej swej skromności i prostocie stroju wyglądała tego wieczoru tak olśniewająco, że coś ukłuło Tony’ego w sercu, nie mówiąc już o tym, że nie zwrócił uwagi na nikogo innego. Miała na sobie suknię w kolorze kawy z mlekiem, z koronkowymi aplikacjami, oraz białą bluzkę z jedwabnym żabotem. Nieco pofalowane włosy modnie ułożyła, z pewną asymetrią na lewą stronę. Było w niej coś uroczystego, ale w dalszym ciągu była to ta sama Emily, która od roku stopniowo zagarniała kolejne obszary jego serca. Gdyby nie wspierała się dyskretnie o mały stolik, trudno byłoby zgadnąć, że coś z jej nogą jest nie w porządku.
miriamcia668
Historyczne

Rozdział miesiąca – marzec 2017

http://inna-wersja.blogspot.com/2017/03/bez-masek-epilog.html
Spokój osiadł na twarzy Chase’a, kiwającego głową na wyznanie Kimiko. Mimo to nie karmiła się złudną nadzieją. Nie powinna wymagać od losu nic ponad darowaną możliwość szybkiej śmierci. Cesarz kochał wroga tyle miesięcy miłością dziwną, nielogiczną i szaloną, a mimo to kochał. Ona też go kochała, a w głupocie odpłaciła zdradą. Gdyby cofnęła czas, nie zawiodłaby go ani nie przysporzyła psychicznych katuszy. Przystawiając kielich do ust, zadała sobie pytanie, na jakie nigdy nie znajdzie odpowiedzi: „Czy pokochasz kogokolwiek jeszcze?”, z prostolinijnością w sercu życzyła Chase’owi Youngowi, aby podły wizerunek, który wsączyła w niego mniszka z Xiaolin, zatarła w tym stuleciu jakaś dobra niewiasta, przy jakiej odnalazłby szczęście.
Raylie
FanFiction / XiaolinBlok reklamowy, czyli co się dzieje na Katalogowo:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Sherlock

Obserwatorzy

Szablon stworzony przez Lune  /   Technologia Blogger   /   CREDITS X X X X X

Znajdź mnie na:

Polecane

Zagubione dusze Adna Fantastyka / Horrory
Tomb Raider: Konfesja, 2016 Skoiastel FanFiction / Gry
Strach Nocy Monia Fantastyka / Fantasy
Projekt Noe Prozerpinka Fantastyka / S-F
Po prostu Gaara Sayuri Shirai FanFiction / M&A / Naruto
Ostatnia Fantazja Alenna Fantastyka / Fantasy
Obóz innych przekonań Autumn Young adult
Noc polarna Maarit Fantastyka / Fantasy
Musivum Ome Obyczajowe
Mroczne Królestwo Vaderdra Fantastyka / Fantasy
Ludzie Lodu i Ognia A_lionne FF / Pieśń Lodu i Ognia
Love of Accident Maarit Obyczajowe
Lost in the Time Nessa FanFiction / Zmierzch
Kot z masłem Fenoloftaleina Fantastyka / Fantasy
Gud med oss Freyja Historyczne
Biały Lotos Mari Kim Fantastyka / Fantasy

Rozdział miesiąca – sierpień

Zakosztuj słowa Pogłos trzeci Skoiastel FF / M&A / Bleach

Rozdział roku 2018

TERMINARZ

Terminarz


01.10.2019
→ lista rozdziałów i nowa ankieta na „Rozdział miesiąca”;
→ koniec reklamy bloga w Polecanych;

04.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

06.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;

08.10.2019
→ koniec reklamy blogów w Polecanych;

09.10.2019
→ post urodzinowy;

10.10.2019
→ reklama nowych blogów;

11.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

13.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;

15.10.2019
→ post urodzinowy;

18.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

20.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;
→ post urodzinowy;

21.10.2019
→ posty urodzinowe;

25.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

27.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;

28.10.2019
→ post urodzinowy;
→ zamknięcie ankiety na „Rozdział miesiąca – wrzesień” (21:00);

29.10.2019
→ ogłoszenie wyników ankiety na „Rozdział miesiąca – wrzesień”;

31.10.2019
→ publikacja reklamy „Rozdziału miesiąca – wrzesień”.
HALLOWEEN;