katalogowo


Cześć!
Jak widzicie, na stronie zaszły pewne zmiany. Z pewnością najbardziej w oczy rzuca się całkowita zmiana szaty graficznej. Za nowy projekt bardzo dziękuję Lunie z Luna Graphic. Wierzcie lub nie, ale jeśli mowa o Katalogowo, to do współpracy ze mną trzeba mieć ogromne pokłady cierpliwości i sporo pomysłów na wynajdywane przeze mnie problemy. Lunie udało się moje nieskładne uwagi zebrać w spójną całość i pogodzić ze swoją wiedzą graficzną, co zaowocowało pracą, którą od dziś możecie podziwiać. Luna, dziękuję. Jestem pewna, że nowy szablon posłuży nam przez kolejne lata.

Konkurs na drabble

Zacznijmy jak najbardziej konkretnie, czyli od KONKURSU. Czemu nie, w końcu początek wiosny to najlepszy moment, by trochę się obudzić. Na stworzenie pracy konkursowej macie naprawdę dużo czasu, dlatego liczę, że na mojej skrzynce pojawi się wysyp wiadomości! Zwłaszcza od osób, które w ostatnim czasie sugerowały, że warto coś takiego zorganizować. ;)
To jak? Lekkostrawny konkursik na rozruszanie się po zimowym letargu?
Ad rem. Temat? Wiosenny! :) Interpretację pozostawiam w Waszych rękach. Głównym wątkiem ma być wiosna i to, co Wam się z nią kojarzy. Tylko od Was zależy, jak wykorzystacie limit słów! Opis budzącej się do życia przyrody? Topniejący śnieg odkrywający szczątki zaginionej kilka tygodni temu dziewczynki? Potraktujcie to jako nowe ćwiczenie, kolejne wyzwanie. Puśćcie wodze wyobraźni, pobawcie się formą i sprawdźcie, co z tego wyniknie. :)
Na prace czekam do końca kwietnia. Po tym czasie zostaną one opublikowane na stronie głównej wraz z ankietą. 
Podsumujmy!
temat: wiosna
forma: drabble (limit 100 słów)
czas na przesłanie prac: 20.03.2019 – 30.04.2019
adres: villemoria@gmail.com
data publikacji prac: 01.05.2019
czas na głosowanie: 01 – 27.05.2019
ogłoszenie wyników: 28.05.2019
nagrody: 3 miesiące reklamy w Polecanych dla zwycięzcy 
tygodniowa reklama w Polecanych dla każdego uczestnika

Chciałabym sprawdzić, czy w ogóle jesteście zainteresowani takimi zabawami. Jeśli tak, kolejny konkurs byłby z większym rozmachem. :)
A w kwestiach organizacyjnych... 


Jakie zmiany pojawiły się w ofercie spisu? 

Ano nie takie znów wielkie, na pewno sobie poradzicie. :)
Najważniejszą z nich znajdziecie w części dotyczącej Rozdziału miesiąca. Mianowicie od początku kwietnia wchodzi w życie zasada, iż w ciągu miesiąca można zgłosić tylko jeden wpis/rozdział z danego bloga. Rzecz jasna, jeśli na stronie znajduje się kilka różnych historii, a każda z nich promowana jest osobno na Katalogowo, dla każdej naliczany jest oddzielny limit. 
Po pierwsze – ułatwi to czytelnikom wybór rozdziału w ankiecie, po drugie – uniemożliwi zdominowanie ankiet przez autorów publikujących zdecydowanie częściej od innych. Uważam, że to sprawiedliwe ulepszenie.

Drugą ważną kwestią jest sposób wyróżnienia zwycięskiego rozdziału/wpisu. Jak wiecie, ostatnio pojawiły się wątpliwości względem publikowania na Katalogowo części historii z samego środka opowiadania. Przyznaję Wam rację, dlatego od tej pory w ramach wyróżnienia publikowana będzie reklama bloga (ta sama, co w kategoriach) oraz fragment rozdziału – albo ten sam, który pojawi się w aktualizacji najnowszych rozdziałów, albo dosłany przez autora na mój adres mailowy, gdyby pierwsza forma została przez kogoś uznana za niewystarczającą. Promocja w widgetach kolumn bocznych pozostaje bez zmian.

Czy coś poza tym? 

Zaktualizowałam podstrony. Obecnie wszystko powinno zgadzać się z bieżącą organizacją spisu. Zrezygnowałam z comiesięcznych przypominajek blogów polecanych. Uważam, że przy tak ładnym widgecie, osobnej podstronie i oznaczeniach w kategoriach wpis jest zupełnie zbędnym zapychaczem. 
Zaplanowałam kolejne wpisy i zabawy. Już wkrótce możecie spodziewać się ogłoszenia nowej gry poszukiwawczej!


Piszcie, co sądzicie o takim odświeżeniu spisu. Chętnie poznam Wasze zdanie. Jeśli coś wciąż trzeba zmienić poprawić, teraz jest na to najlepsza chwila.

34 komentarze:

 1. Och, wow! Nie spodziewałam się, że będzie to teraz tak świetnie wyglądało! Mnie się podoba. :D
  I na pewno wezmę udział w konkursie. No, i ogólnie to moim zdaniem zmiany na lepsze, całość od razu wygląda świeżej... jak po wiosennych porządkach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Mam nadzieję, że wszyscy szybciutko się do niego przyzwyczaimy. :) Na pewno teraz jest o wiele schludniej. Najbardziej zadowolona jestem chyba z wyglądu kolumny bocznej. Stara wersja Polecanych i kategorie zrobione w Canvie za pomocą pojedynczych obrazów to była jakaś zmora.

   Usuń
 2. Ale tu teraz ładnie! Bardzo mi się podoba nowy wygląd (chociaż przyznaję, że będę musiała przyzwyczaić się, że Katalogowo wygląda teraz inaczej, niż pamiętam ;)). Widzę, że innych zmian też się nazbierało, ale myślę, że to na plus, w końcu czasem trzeba coś zmienić, żeby móc się rozwijać. :)
  Jeśli chodzi o konkurs, to uważam go za świetny pomysł – możesz spodziewać się mojego zgłoszenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, do zmiany trzeba się trochę przyzwyczajać. Mnie zajęło to kilka wejść, więc przypuszczam, że za kilka wpisów wszyscy będziemy śmigać po stronie, jakby nigdy nie było innego jej układu. :) Luna spisała się na medal.
   Co do zgłoszenia do konkursu – trzymam za słowo!

   Usuń
 3. Nie wiem jak na komputerze, ale widok z telefonu jest okropny. :( Nie można powiększyć, a komentarze są pionowymi słupkami i źle się to czyta. W dodatku zdjęcie mocno wychodzi poza kolumnę, która swoją drogą jest też mega wąska. Wiem, że marudzę, ale myślę, że warto zadbać też o widok dla telefonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No fakt, na telefonie trzeba trochę pokombinować, by działało, jak trzeba. Może Luna będzie miała pomysł, jak temu zaradzić, ale nic nie obiecuję.
   Mam nadzieję, że korzystanie z Katalogowo na komputerze będzie dla Ciebie przyjemniejsze. :)

   Usuń
  2. Chyba da się pokombinować, żeby strona była responsywna, czyli automatycznie dostosowywała się do komórek i tabletów, to chyba też trochę zależy od szablonu. Na pewno dobry informatyk sobie poradzi.

   A nowa odsłona jest PIĘKNA! Aż się czuje oddech i powiew Wiosny! :)

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję! :)
   Nad wersją mobilną na pewno będziemy jeszcze pracować. Gdyby pojawiły się inne problemy techniczne, piszcie śmiało. Jestem pewna, że nie zajrzałam w każdy kąt. Najbardziej naglące sprawy opracowałyśmy jeszcze przed otwarciem dostępu, ale może jakieś kodowe krzaczki gdzieś się ostały.

   Usuń
 4. Witam :) Co za styl! Bardzo ładnie, i przejrzyście :) Chętnie wzięłabym udział w konkursie, ale niestety brak czasu skutecznie mi to uniemożliwia :( Tak, czy inaczej życzę wszystkim dobrej zabawy :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Może jednak znajdziesz chwilę na wzięcie udziału. :) Czasu jest sporo. Gdybyś zmieniła zdanie – zapraszam!
   Również pozdrawiam.

   Usuń
 5. Podoba mi się kolorystyka, za to bardzo mi nie pasuje miejsce z gadżetami - nie ta lewa/prawa strona dla mnie :( Pewnie się przyzwyczaję, ale mam odruch szukania ich zawsze po tej -> stronie.
  Dobry pomysł z pomniejszonym wizualnie zestawem podstron - no i polecane z paskiem to wygodniejsza sprawa niż samobieżnie przesuwający się pas.
  Pomysł z konkursem też interesujący, ciekawe, co z niego wyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam z tym problem, ale ostatecznie pomyślałam, że potrzebuję zmiany. I oto jest – kolumna po lewej stronie. Jestem pewna, że to kwestia przyzwyczajenia. :)
   Dziękuję za komentarz! Miło mi, że znalazłaś czas, zwłaszcza że wiem, jak zabiegana teraz jesteś. :)

   Usuń
  2. U mnie to kwestia upośledzenia stron. W LO musiałam zamieniać stronami X i liczbę, bo x = 7y umiałam obliczyć wzorem, ale 7y = x już nie. Matematyca i fizyk wyli z uciechy, gdy im to tłumaczyłam, ale ja dalej musiałam przestawiać.
   Zabiegana, ale dostałam fajne gifty z konferencji dziś, więc warto było biegać :D A odpowiedź na ocenę zaraz będę wklejać w kawałkach, po dwóch latach WRESZCIE :D

   Usuń
  3. W życiu nie słyszałam o takim problemie. Rety! Przypuszczam, że na sprawdzianach miałaś przez to pod górkę. Współczuję tej szkolnej wersji Ciebie z przeszłości.
   I jestem niesamowicie dumna, że w końcu możesz zamknąć sprawę komentarzy pod oceną. Brawo! Sama nie lubię niedokończonych spraw, a wspominałaś, że masz podobne zapędy organizacyjne. :)

   Usuń
 6. Jest gorzej niż się spodziewałam po wzmiance, że mnie pewnie się nie spodoba. Nie sądziłam, że cokolwiek pobije szablon z próby ostatniej zmiany, a jednak. W sumie żal patrzeć, bo kolorystycznie i pod względem wyglądu to jest takie nijakie, że aż przykro. Wcześniejszy cudnie się prezentował, nie był pusty i aż zachęcał do przeglądania, a tutaj… nic. I to nie kwestia przyzwyczajenia się. Raczej tego, że tak się po prostu stron nie kreuje.
  Na wygląd mobilny szkoda mi aktualnie słów. Trochę strzał w kolano, bo to aktualnie podstawa każdej strony. I jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że ta pani więcej nie powinna tykać się jakiegokolwiek szablonu.
  Cóż… Skoro to ma posłużyć Katalogowo całe lata, to aż mi przykro. I ze swojej strony zaczynam szukać innego katalogu, bo tutaj obecnie funkcjonować da się średnio, zwłaszcza gdy sporo czasu spędza się na telefonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, Ness!
   Nie ukrywam, że spodziewałam się komentarza w tym tonie. Nie podoba mi się jednak pewna kwestia...
   Od początku. Tak, wiedziałam, że szablon nie trafi w Twój gust. Wolisz ciemniejsze kolory i szczelne wypełnienie tła. Twój styl jest zupełnie inny i jak najbardziej to szanuję. Nie zawsze podobają mi się Twoje prace, ale wiem, że dobrze się z nimi czujesz, a to jest przecież najważniejsze. Mój gust jest inny. Jeśli więc mam prowadzić tę stronę, wkładać w nią swoją pracę i poświęcać swój czas, mnie również musi się ona podobać.
   Częściowo zgodzę się z kwestią wyglądu mobilnego. Częściowo, bo na telefonie spokojnie można włączyć podgląd komputerowy, na którym jedyne, co się psuje, to lekko najeżdżająca kolumna na pole tekstowe i uciekający w prawo nagłówek. Wpisy są wyraźne i czytelne, poruszanie po stronie nie tak trudne, jak w przypadku niektórych podglądów komórkowych. Wystarczy chcieć i znaleźć opcję Żądaj witryny komputerowej. Zapewniam jednak, że wraz z Luną będziemy jeszcze nad tą kwestią pracować. Nie od razu Rzym zbudowano, prawda? :)
   Nie zgodzę się jednak na takie pisanie na temat czyichkolwiek prac lub działalności. Ten fragment był zwyczajnie niesmaczny i zbędny. Po jednej pracy chcesz ocenić czyjś warsztat? Czy jeśli wchodzisz na stronę graficzną i szukasz grafika, to określasz jego możliwości na podstawie jednej pracy przypadkiem wyłowionej z galerii? Mało prawdopodobne, prawda?
   Dlatego właśnie uważam, że fragment, iż ta pani więcej nie powinna tykać się jakiegokolwiek szablonu jest bardzo krzywdzący i nie na miejscu. Mogłaś sobie go spokojnie darować.
   Tak, szablon ma posłużyć na lata. W różnych odsłonach, jak to z poprzednim bywało. Jeśli nie potrafisz się do tej zmiany przyzwyczaić, to trudno, nie będę trzymać Cię przecież na siłę.
   Byłoby mi jednak miło, gdybyś wpadała od czasu do czasu. Drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte.

   Usuń
  2. To nie jest kwestia gustu. więc nie wiem co to ma do rzeczu. Tu nie chodzi o kolory, bo nie mam nic do jasnych barw czy takiego stylu. O ile używany jest umiejętnie, a tu nie jest – mamy pustkę, rozciągnięte kolumny i taką dysproporcję w wyglądzie kolumny bocznej, że to po prostu wrzuca się w oczy. Wcześniejszy szablon się nie rozjeżdża, a ten owszem.
   Wiem jak przejść między wersjami mobilną i komputerową. Obie na telefonie wyglądają równie źle. I to też świadczy o ignorancji osoby, która wykonywała szablon. I tego też tyczył się mój fragment o warsztacie. Dbałość o to, by szablon wyglądał jak trzeba w każdej rozdzielczości, to podstawa. Tutaj tego nie ma i ten błąd razi wystarczająco.
   Kto powiedział, że widziałam jedną pracę i na jej podstawię oceniam? Niestety, szału nie ma. Proszę, nie dopowiadaj sobie rzeczy, których nie napisałam. ;)
   Aktualnie już lepiej prezentował by się przykładowy szablon od bloggera. Ten jest średnio czytelny (proponuję dać jeszcze szersze pole na posty i bardziej mikroskopijny font, cudne połączenie :V). Więc podtrzymuję – ta pani więcej nie powinna się tego tykać. Nie, póki robi błędy, które nie mają związku z gustem, tylko świadczą o braku wiedzy albo zwykłej ignorancji…

   Usuń
  3. Tak dodam, że motyw mobilny ogólnie jest wyłączony. Na komputerze wystarczy dopisać do adresu ?m=1 (w przypadku Katalogowo: KLIK, żeby to sprawdzić. W tym wypadku efekt jest taki sam czy to w wersji mobilnej, czy zwykłej. Także ten. ¯\_(ツ)_/¯

   Usuń
  4. Ness, każda z nas ma swoje zdanie i obawiam się, że żadna dyskusja tego nie zmieni. Z powyższych komentarzy mogę wyciągnąć wartościowe wnioski: poprawić wersję mobilną i popracować nad rozmiarem czcionki. W porządku, dziękuję za zwrócenie uwagi.
   Dalszą polemikę uważam za stratę czasu, przede wszystkim Twojego.
   Jak napisałam, nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi i nie mogę w pełni zgodzić się z wyrażoną w ten sposób opinią, co już uargumentowałam.
   Z mojej strony mogę Cię zapewnić, że nadal będziemy pracować nad wyglądem strony. Nie sądzę jednak, by zmiany były tak duże, aby mogły przypaść Ci do gustu.
   Zaskakujące, że na moim telefonie w podglądzie komputerowym poza dwoma wspomnianymi problemami (przesuwającą się kolumną i uciekającym nagłówkiem) wszystko działa całkiem nieźle. No cóż. ¯\_(ツ)_/¯
   Nie pozostaje mi pewnie nic innego, jak życzyć Ci udanego wieczoru. :)

   Usuń
  5. I tak ładnie poproszę o włączenie normalnego, bloggerowego układu mobilnego. To chociaż tymczasowo rozwiąże problem. :)
   Tak dodam, że usterki, które wymieniłaś, to właśnie to, co najbardziej razi osobę, która siedzi w temacie. Kiedy próbujesz używać DHTML, ale nie wychodzi… Noale.

   Usuń
  6. Mam nadzieję, że chociaż tymczasowo będzie Ci w ten sposób łatwiej. Jakby co, to na dniach będziemy walczyć z podglądem mobilnym strony. Gdybyś znalazła jeszcze jakieś nieścisłości, to krzycz. :D
   [Ale nie krzycz o font tekstu Przejdź do bloga pod poszczególnymi reklamami w Katalogowych Tagach – o tym wiem, po prostu rąk mi już braknie]

   Usuń
 7. Dla mnie wygląda to wszystko pierwszorzędne, #team_whitening, piona!, nowocześnie i klarownie – ale! – trochę powiększyłabym czcionkę w postach. Jestem ślepiarą i dlatego teraz przeglądam na telefonie z widokiem pod PC, tu sobie paluchem wszystko powiększam pod siebie i wszystko śmiga (bo mobilna telefoniczna kuleje, sądzę jednak, że to kwestia czasu).
  Fakt, ciężko będzie się przestawić na lewo, jednak lubię zmiany i uważam, że o to chodzi, by się z takimi mierzyć, szczególnie wiosną.
  Kurczę, Aya, może się kiedyś ładnie uśmiechniemy do Luny, by i na WS coś kiedyś...? Dziewczyna ma smak. :)

  Drabble mnie kusi, ale jeszcze niczego nie obiecuję.

  Pssssst!
  Jutro też i na WS ważny dzionek. Podszeptuję więc, że zapraszamy wszystkich i fogle... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sko, myślę, że Luna po współpracy ze mną będzie potrzebowała jakiegoś małego urlopu, bo dziewczyna nam na zawał zejdzie. :D

   Miało być czysto, schludnie, nowocześnie. I tak jest. Mnie się jak najbardziej podoba. Nad wszystkimi niedociągnięciami będziemy jeszcze pracować, największe udało się znaleźć i poprawić przed włączeniem dostępu do spisu. Jeśli coś przeoczyłyśmy, warto o tym napisać gdzieś w komentarzu, na maila czy innej wiadomości prywatnej, bo po prostu nie miałam jeszcze szansy zajrzeć w każdy kąt.

   Ooo tak, jutro zapraszamy na WS. :)
   Podpowiedź: będzie dużo liczb. I jedna szczególna cyfra.

   Usuń
 8. Hello!
  Nie mogę nie skomentować nowego szablonu. ;) Bo jest... Bardzo ładny. :D Fajnie, że zdecydowałaś się na zmianę, a myślę, że tego typu minimalizm pasuje na Katalogowo.
  Jedynie co bym tak jeszcze jako grafik-amator zrobiła, to lekko powiększyła czcionkę. Post jest szeroki, literek robi się dużo i źle się to czyta. Można jeszcze suwaki zrobić tak, żeby pasowały do całości. To takie tam moje drobne uwagi, ale... Jestem zachwycona nowym wyglądem Katalogowo! :D
  Ślę uściski!
  P.S. Może spróbuję coś napisać na konkurs, chociaż nie obiecuję. ':D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Bardzo dziękuję za komentarz, zwłaszcza że również zajmujesz się grafiką blogową i masz możliwość spojrzeć na nową szatę graficzną nieco bardziej wyrobionym w tej kwestii okiem. :)
   Czcionkę będziemy powiększać. Mój błąd, że nie sprawdziłam wcześniej, jak wygląda na innych rozdzielczościach. Osobiście pracuję na netbooku, więc drobna czcionka nieźle pasuje do niewielkich jego rozmiarów. :) Rozmiar fontu podstawowego i wersja mobilna to na tę chwilę taki priorytet.
   Co do suwaka – ustawiałyśmy, ale w niektórych przeglądarkach utrudniał pracę i rozkrzaczał kolumnę.
   Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
   PS. Jeśli znajdziesz chwilę na konkurs, będzie mi bardzo miło, gdy weźmiesz w nim udział. :)

   Usuń
 9. Hmmm... Wiem, ze dobór szablonu to cholernie ciężka sprawa. Swój znalazłam, pokochałam, ale powoli widzę "ale" odnośnie wyglądu szablonu i tego, co trzeba zmienić. Zawsze trzeba podejść z dystansem do wyboru i znaleźć jakieś "ale" przed zatwierdzeniem.
  A ja niestety mam wiele "ale" do tego szablonu, choć mi się ogólnie podoba wizualnie.
  ALE 1) Kolumna boczna po lewej stronie to błąd. Absolutny błąd. Kochana, wiem, że to zmiana itd, ale ludzie z reguły są praworęczni. Poza tym Wasza kolumna jest z suwakiem, co dodatkowo utrudnia odbiór i szukanie określonych pozycji. Choć z suwakiem i znajdywaniem określonych kategorii był już utrudniony w poprzedniej wersji
  ALE 2) Co robi pasek bloggera nad nagłówkiem? Tu wystarczy go odkliknąć w UKŁADZIE, więc nie ma problemu, ale mimo wszystko takie niedopatrzenie...
  ALE 2) Cholera... "CZYTAJ DALEJ" na górze posta, tak samo cała reszta. Kilka razy chciałam sprawdzić post i oczywiście kilka razy otworzyłam poprzedni, bo automatycznie szukałam czytaj dalej na KOŃCU, tak samo info o komentarzach.
  ALE 3) Nie obraź się, Ayame, naprawdę, ale czy my mamy czytać z lupą? Naprawdę, czcionka jest malusieńska. Muszę sobie powiększać, żeby nie dostać oczopląsu. Proszę, powiększ ją. 8 czy 9 to stanowczo za mało. Daj tą 11 czy 12.
  ALE 4) Czemu nagłówek jest krzywy? Chyba miało być tak specjalnie, ale napis wygląda, jakby ktoś przypadkowo krzywo go ustawił.
  Dobra, już chyba tyle. Nie bądź na mnie zła, ale takie są uwagi. Wiem, że zmiany nadchodzą, ale zmiany też muszą być z rozsądkiem. Kocham minimalizm, ale niekoniecznie w tej odsłonie. Np. Super, by było, gdyby nagłówek wypełniał z obu brzegów białe pole. Mówię, jest ok, ale uważam, że kilka zmian trzeba wprowadzić. PRZEDE WSZYSTKIM CZCIONKĘ ZMIEŃ!
  To tyle ode mnie, pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wybór szablonu i dostosowanie go do technicznych aspektów wszystkich trzech stron Katalogowo (Katalogowo, Katalogowe Kategorie, Katalogowe Tagi) to nie lada wyczyn. Dlatego właśnie nie uważam, że szablon jest ukończony. Wszystkie uwagi są dla nas bardzo ważne i wszystkie biorę pod uwagę. Pozwól, że do Twoich zastrzeżeń odniosę się w wyszczególnionych przez Ciebie punktach.
   1) Tak, zdaję sobie sprawę, że dla osób praworęcznych taki układ może być nienaturalny. Nie jest to tak nieprzemyślana sprawa, jak początkowo może się wydawać. Nie chodzi wyłącznie o zmiany jako takie. A gdzie tam. Po pierwsze – spotkałam się z takim ustawieniem na kilku innych stronach oraz w innych systemach komputerowych. Początkowo miałam wrażenie, że to coś zupełnie nieintuicyjnego. Później jednak zmieniłam zdanie. Wbrew pozorom to dużo wygodniejsza forma. Po drugie – osoby praworęczne ważnej treści będą szukać po prawej stronie. A tą ważną treścią jest dla mnie kolumna z wpisami, nie kolumna boczna. Bardzo mi to przeszkadzało w poprzednim szablonie. Pisałam do Agaty z pytaniem, czy da się coś zmienić w jej pracy, ale zniknęła z blogosfery i nie odpisuje na wiadomości, co było głównym powodem, dla którego w ogóle uznałam, że potrzebuję nowego szablonu. Po trzecie – większość sprzętów jest dostosowana do osób praworęcznych. A niech sobie jedna strona będzie dedykowana mniejszości. :D
   Co do suwaka – mnie on zupełnie nie przeszkadza. Ba! Nie trzeba przewijać całej strony, by sprawdzić dół kolumny. Jedynie moje lekkie wątpliwości budzi suwak przy suwaku. Tj. skoro Polecane mają suwak (i muszą mieć, nic innego w grę nie wchodzi – musisz uwierzyć mi na słowo, niestety), to czy kolumna również go potrzebuje... Nie wiem. Jeśli Luny coś nie trafi od tych wszystkich poprawek, może przetestujemy wersję kolumny bez suwaka. :)
   2) Wiem, że pasek nawigacyjny ma więcej przeciwników niż zwolenników, ale osobiście nadal go sobie cenę. Przypuszczam, że ma taką formę, bo miał być dopasowany do szerokości nagłówka, który z kolei współgra z szerokością postów.
   3) Jak już wspominałam – nad czcionką z pewnością będziemy pracować. U mnie wygląda idealnie, bo pracuję na małym sprzęcie. Nie wzięłam pod uwagę, że reszta widzi całość w większej rozdzielczości. Mój błąd. Naprawimy. :)
   4) Krzywy nagłówek? Jeśli chodzi Ci o kursywę nazwy strony, to tak, miała taka być. I taka zostanie. Uwielbiam kursywę, może dlatego, że moje pismo również jest pochyłe. Ten font nie jest zbyt wymyślny i współgra z tytułami i podtytułami postów. Więcej nie potrzebuję do szczęścia. :)

   Absolutnie nie jestem zła. :) Nie mam nic do krytyki, póki jest wyrażana w granicach dobrego smaku.
   Dziękuję za komentarz! :)
   Pozdrawiam cieplutko! Życzyłabym weny, ale obie wiemy, że Ci jej nie brakuje. :D

   Usuń
  2. Suwak - czasami się zacina. O to chodzi, nie zawsze poprawnie działa. Przynajmniej u mnie :)
   I nie, nie w nagłówku jest wybielone pole i ono nie jest na środku. moim zdaniem niekoniecznie to dobrze wygląda :)

   Usuń
  3. Ooo, o takim problemie z suwakiem jeszcze nie słyszałam, a sprawdzałyśmy szablon na Chromie, Firefoksie, Operze i starym dobrym Explorerze. Nigdzie mi się nie zacinał, więc nie wiem, o co może chodzisz.
   Co do wybielonego tła, to możemy popracować nad większą transparentnością, ale weź pod uwagę, że obraz w tle będzie się zmieniał. Jeśli pozbędziemy się jaśniejszego podkładu, napis zgubi się w części graficznej. Zresztą używam identycznego przy okazji tworzenia buttonów eventowych czy do dawnych ankiet właśnie po to, by wybić tekst. Chyba muszę dokładnie przemyśleć grafikę promocyjną najbliższej gry poszukiwawczej. :D

   Usuń
 10. O, jak tu ciekawie się zrobiło! Chociaż przez duży ekran jest trochę pusto po prawej stronie. Czcionka jest zdecydowanie za mała. Wiem, że 10 arialem wygląda elegancko, ale czytanie takich maluszków jest bardzo męczące.
  A poza tym to bardzo ładne kwiatki w nagłówku <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prawej stronie... w sensie w kolumnie z postami? Pamiętaj, że najważniejszą częścią Katalogowo są aktualizacje. Nowe rozdziały, nowe blogi itd. Grafiki będzie więc aż nadto. :)
   Nad czcionką obiecuję, że popracujemy! :)

   Usuń
 11. Świetny szablon! Od razu tak inaczej :D
  Jestem ślepym człowiekiem i dopiero zobaczyłam prośbę o zamieszczenie buttonu. Wisi już w kolumnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. :)
   Nie przejmuj się, wszyscy są ostatnio nieco zabiegani i zakręceni. Lepiej późno niż wcale, prawda? :D
   Tymczasem... czas na kolejny odcineczek nowego sezonu Sabriny!

   Usuń

Sherlock

Obserwatorzy

Szablon stworzony przez Lune  /   Technologia Blogger   /   CREDITS X X X X X

Znajdź mnie na:

Polecane

Zagubione dusze Adna Fantastyka / Horrory
Tomb Raider: Konfesja, 2016 Skoiastel FanFiction / Gry
Strach Nocy Monia Fantastyka / Fantasy
Projekt Noe Prozerpinka Fantastyka / S-F
Po prostu Gaara Sayuri Shirai FanFiction / M&A / Naruto
Ostatnia Fantazja Alenna Fantastyka / Fantasy
Obóz innych przekonań Autumn Young adult
Noc polarna Maarit Fantastyka / Fantasy
Musivum Ome Obyczajowe
Mroczne Królestwo Vaderdra Fantastyka / Fantasy
Ludzie Lodu i Ognia A_lionne FF / Pieśń Lodu i Ognia
Love of Accident Maarit Obyczajowe
Lost in the Time Nessa FanFiction / Zmierzch
Kot z masłem Fenoloftaleina Fantastyka / Fantasy
Gud med oss Freyja Historyczne
Biały Lotos Mari Kim Fantastyka / Fantasy

Rozdział miesiąca – sierpień

Zakosztuj słowa Pogłos trzeci Skoiastel FF / M&A / Bleach

Rozdział roku 2018

TERMINARZ

Terminarz


01.10.2019
→ lista rozdziałów i nowa ankieta na „Rozdział miesiąca”;
→ koniec reklamy bloga w Polecanych;

04.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

06.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;

08.10.2019
→ koniec reklamy blogów w Polecanych;

09.10.2019
→ post urodzinowy;

10.10.2019
→ reklama nowych blogów;

11.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

13.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;

15.10.2019
→ post urodzinowy;

18.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

20.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;
→ post urodzinowy;

21.10.2019
→ posty urodzinowe;

25.10.2019
→ reklama nowych rozdziałów;

27.10.2019
→ wyzwanie pisarskie;

28.10.2019
→ post urodzinowy;
→ zamknięcie ankiety na „Rozdział miesiąca – wrzesień” (21:00);

29.10.2019
→ ogłoszenie wyników ankiety na „Rozdział miesiąca – wrzesień”;

31.10.2019
→ publikacja reklamy „Rozdziału miesiąca – wrzesień”.
HALLOWEEN;