28 lutego 2017

#1540-1552


Dzień dobry
Druga nowość na Katalogowo to nasza STRONA NA FACEBOOKU.
Wkrótce ruszamy z publikacjami.
Zapraszamy serdecznie!


Inne:
Nocta K – button ma niewłaściwe wymiary, więc nie zostanie umieszczony w reklamie. W formularzu jest wyraźna informacja, że button musi mieć 300x150px;
Raylie – niestety, nie mogę umieścić Twojego nowego opowiadania pod tym starszym. Pierwszy z blogów jest Polecany, więc musi być na początku listy. Później wchodzi nasz standardowy porządek – blogi zakończone, trwające i zawieszone. Mamy więc kilka opcji:
» postarasz się, by nowe opowiadanie również trafiło do Polecanych,
» zakończysz nowe opowiadanie i w ten sposób będę mogła umieścić je u góry,
» umieszczę Twoje nowe opowiadanie na szczycie trwających, tuż pod tym zakończonym,
» zostaje jak jest;
Magpie – no masz rację, spartoliłaś. Jak pisałam wyżej, button musi mieć wymiary 300x150px. Twój jest za długi. Podpowiem, że wystarczy np. w Paincie przyciąć boki i dopasować rozmiar. Podobną funkcję masz w Gimpie – na lewym panelu funkcja wycięcia (ikona ze skalpelem), a u góry Obraz >>> Skaluj obraz.


"Caste Game". W tej szkole, nikt nie wie kto zaczął tę grę, ani kiedy się zaczęła. Panuje tu szkolna kasta i o wszystkim decyduje jej gra. Ktoś o niskim statusie nie ma prawa postawić się komuś o wyższym statusie. Król ma władzę nad klasą, podczas kiedy cel, jako najniższa ranga, będzie poniżany. Taki jest porządek świata.
Nocta K

STATUS: TRWAJĄCY
Blogi grupowe
Historia dzieje się około 1000 lat po tym, gdy Son Goku zniknął wraz z Shenlongiem. Reszta bohaterów w swoim czasie umarła. Świat zapomniał o walce, nastały czasy spokoju. Kim jest Mitsau i skąd się wziął? Kto stanie w pierwszym szeregu, gdy zło powróci?
Raijin
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Manga & anime / Dragon Ball
Historia ma miejsce 20 lat po wydarzeniach, w wyniku których zginął Czarny Pan. Harry Potter postanowił nie składać Czarnej Różdżki do grobu Dumbledora. Gdy dorósł, mając za sobą legendę Wybawiciela i Chłopca, który przeżył, wkroczył do Ministerstwa Magii. W niedługim czasie stanął na czele całego społeczeństwa. I sprowadził na wszystkich mrok.
Raijin
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
Bajka o Kopciuszku staje się rzeczywistością, gdy wzrok króla pada na piękną oraz młodą kokietkę, Katarzynę Howard. Arystokratyczna sierota poznaje zarówno uroki, jak i zasadzki dworu, a służąc wzgardzonej królowej – Annie Kliwijskiej, wdeptuje w gniazdo żmij. Chociaż zewsząd otaczają ją szpiedzy, tudzież groźne rywalki, które poprzez nikczemne intrygi usiłują zdobyć względy Jego Wysokości, żywiołowa dziewczyna nie traci swego radośnie beztroskiego uosobienia. Szturmem podbija serce charyzmatycznego Henryka VIII, ochoczo spełniającego każdą zachciankę słodkiej branki. Poddani dzielą szczęście z krwawym tyranem. W tym miejscu ta historia mogłaby się właściwie skończyć. To jednak dopiero jej początek...
Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, barwnych postaci, osadzona w realiach XVI-wiecznej Anglii opowieść o skomplikowanych, niespełnionych i często zakazanych miłościach. Zawiłe relacje, zdrada, rządy nieprzewidywalnego władcy, a całość przyprawiona mocną dawką seksu, tworzą mieszankę wybuchową, która steruje zawiłymi losami bohaterów. „Róża bez kolców” momentami szokuje, bardzo wzrusza i udowadnia, że wszystko jest możliwe, kiedy w grę wchodzą uczucia oraz wola przetrwania.
Lady Blood
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
Ogień, kamień, stal i beton – oto, co tworzyło biocenozę Państwa Środka. Zawodzeniem lasu nikt się nie przejmował, głowy mieszkańców zajmowały jak zawsze ważniejsze problemy. Na przykład przegrane bitwy z wojskami białych diabłów zza morza, susze dewastujące zboża, epidemie dziesiątkujące ludność, bunty wprowadzające chaos. Co najstraszniejsze: cesarz dynastii mandżurskiej – Syn Niebios – abdykował, ziemię zaś spowił opar wieku zdominowanego wojnami światowymi.
Najstarsze na ziemi cesarstwo upadło, dokładnie tak jak niegdyś las.
Raylie
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Xiaolin
http://orchidtattoo.blogspot.com/
Ivy King to bestia. Zamknięta w zamczysku, samotna, chociaż otoczona ludźmi, którzy ją kochają. Ona jednak nie potrafi się otworzyć. Po błędach młodości, z bliznami przypominającymi jej o słabościach, chciała skupić się na karierze i zająć czymś myśli.
Niespodziewanie w jej życiu pojawia się ktoś, kto wyrywa ją ze strefy komfortu. Bezwiednie mu na to pozwala. Jednak gdy uświadamia sobie co się dzieje... Wszystko zaczyna się walić, a ona sama siada by opisać swoją historię.
A.
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
http://lookingfor-freedom.blogspot.com/
Aurora jest na pozór dziewczyną jak każda inna: studiuje, ma znajomych, z którymi stara się spotykać jak najczęściej. Jest też typową introwertyczką, która preferuje samotne wieczory aniżeli dzikie imprezy. Mimo całkiem poukładanego życia, czegoś jej brakuje.
Wszystko się zmienia, gdy poznaje Christophera: starszego od niej, nowojorskiego prawnika, który fascynuje ją i intryguje. Nic jednak nie idzie tak jak powinno: ona nie chce ograniczać swojej wolności i rezygnować z dotychczasowego życia, on chciałby zbudować trwały związek, co jest niemożliwe gdy druga połówka ciągle wyjeżdża i ryzykuje swoje życie. 
A.
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
http://blank--dream.blogspot.com
„Będę nazywał cię aniołem… Moją Angel” – słyszy zaraz po przebudzeniu. Nie ma pojęcia, gdzie jest, chociaż czuje, że świat, który znała kiedyś, wyglądał zupełnie inaczej. Pozbawiona wspomnień, zdana na opiekę oraz zapewnienia tajemniczego Shadowa, próbuje odnaleźć się w świecie wiecznej nocy, w którym nigdy nie nadchodzi poranek.
Angel wie o sobie tylko tyle, że umarła – i że własnoręcznie zakończyła swoje życie. Z czasem zapomnienie staje się zbyt uciążliwe, a dziewczyna coraz mniej ufa swojemu towarzyszowi. Zdeterminowana, decyduje się za wszelką cenę rozwikłać tajemnicę własnej śmierci.
Nessa
STATUS: TRWAJĄCY
Thrillery i horrory
„Nie jesteś sama” to seria, która powstała z myślą o kobietach, ich codzienności, zmaganiach, problemach. Nie jest jednak przeznaczona tylko dla kobiet. Skoro mężczyzna ją napisał, to myślę, że daleko tu do babskiego, nudnego, przesłodzonego romansu.
Seria obejmuje pięć opowieści, a główną bohaterką każdej z nich jest zupełnie inna kobieta. Te panie dzieli wszystko – wiek, stan cywilny, status społeczny, wykształcenie. Mają różne cele, na innych poziomach są ich ambicje i marzenia.
Główne założenie każdej z części jest jednak jedno i to samo. Każda opowieść wręcz krzyczy do czytelniczek „Nie jesteś sama! Takich ciebie jest wiele na tym świecie!”. Panom natomiast każda seria pokazuje jak wiele krzywdy płeć piękna zaznaje głównie od nas, czasami nienaumyślnie, a czasami świadomie. Wszystkich te opowieści mogą nauczyć, by nie odwracać wzroku, nie wydawać pochopnie osądów, podnieść się z każdego upadku, zacisnąć dłonie w pięści do walki i iść przez życie z podniesioną głową.
Dariusz Tychon
STATUS: TRWAJĄCY
Obyczajowe
Klara, będąca już staruszką, pragnie rozliczyć się z przeszłością. W tym celu zamierza dopełnić pamiętnik, który pozostawił po sobie pewien niegdyś obecny w jej życiu mężczyzna.
Jak żyło się kobiecie w drugiej połowie XIX wieku?
Ona sama zaczyna swoją opowieść od przestrogi – „ostrożnie z marzeniami, bo mogą się spełnić”.
Taka Miłość
STATUS: TRWAJĄCY
Dramat
A co było gdyby Lydia Martin miała brata?
Lysander Martin ma siedem lat i niezwykłe koszmary.
Lydia Martin
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Filmy i seriale
Wilcza pani
Josephine ulega poważnemu wypadkowi, w wyniku którego traci pamięć, dawne życie oraz dziecko. Wszystko, co do tej pory znała, znika i ma małą szansę na powrót. Ale w zamian za to, los ofiarowuje jej coś cennego. Dar, który może pomóc jej w odnalezieniu wspomnień, rodziny i prawdziwej siebie. Dar, który może okazać się prawdziwym przekleństwem. Czy uda jej się udźwignąć ten ciężar?
Magpie
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Melodie duszy
Blog jest zbiorem wielu opowiadań fanfiction jak i odautorskich. Znajdziesz tutaj historie potterowskie (Dramione, Drarry czy z czasów Huncwotów), zmierzchowe, związane z zespołem 5SOS, wiele miniaturek, a nawet drabble
Ew
STATUS: TRWAJĄCY
Zbiory opowiadań

2 komentarze:

 1. Hej. :D
  Moje opowiadanie było drugim w tej kategorii, pierwsze zresztą też, ale ograniczyłam dostęp. xD Ale ok, teraz i tak piszę epilog do Innej Wersji, więc po 20 marca zmieni się jej status. Xd
  PS: Parę dni temu zobaczyłam, że w gadżecie z buttonami, zepsuł sie mój. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, gratuluję dotarcia do zakończenia historii! Daj znać, gdy będzie trzeba zmienić status, spróbuję coś wykombinować.
   Co do buttonu, to zauważyłam usterkę przy okazji wstawiania nowych reklam. Teraz już wszystko powinno działać :)

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.