14 września 2015

#1287-1343


Odmowy:
Asowa As — brak odnośnika do Katalogowo;
Michał Hebel — brak odnośnika do Katalogowo.
Dziwna, szalona, nieprzewidywalna, czasami agresywna i złośliwa Lily Evans walczy ze swoimi uczuciami, profesorami i wojną, która zaczyna burzyć idealny porządek w jej życiu. Do tego stara się zapanować nad czterema rozrabiakami zbyt często ignorującymi jej strefę bezpieczeństwa. 
Czyli zwykła codzienność nastoletniej czarownicy o rudej burzy na głowie.
Alex Clare
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy Huncwotów
Loki Laufeyson jest jednym z głównych antagonistów mitologii nordyckiej. Trickster, Mistrz Magii, Kłamca, Iluzjonista... Z jednej strony przebiegły, złośliwy i bezduszny, a z drugiej inteligentny, uroczy i wrażliwy. Zdarza mu się filozofować, ma też niską tolerancję na głupotę... i zawsze ma coś do powiedzenia!
Oto jedyne miejsce, w którym możesz porozmawiać z najprawdziwszym Lokim (żadną podróbą, zero udawania!)
Loki
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / AvengersSzukanie mordercy na własną rękę jest bardzo ryzykowne, jednak szukanie go z brakiem pewności czy istnieje naprawdę, jest już czystym szaleństwem. Sally opierając się jedynie na miejskich legendach wyrusza na poszukiwania słynnego Jeffa The Killera. Tylko... z jakim skutkiem?
Sarahi
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Creepypasty


Ona wie co to ból, strach i smutek. Ma w sobie gigantyczne pokłady miłości, choć nie nadaje się do związków. Dlatego wszystko wyładowuje na swojej młodszej siostrzyczce, którą musi chronić, bo prawdziwy potwór nie znajduje się pod łóżkiem, a u nich w domu. I jest ich nawet dwóch. On ma życie jak w bajce. Droga usłana różami. Priorytetem są zabawy, rodzina zawsze odchodzi na drugi plan. Nie potrafi docenić tego co ma, a ma wszystko co potrzebne, a nawet i nadmiar. Wkrótce ich drogi się skrzyżują. Jak to się dalej potoczy?
Mea Culpa
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani


„Panowie Lunatyk, Gilzdogon, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, przeszlachetni mężowie, niezmordowani w łamaniu wszelakiego prawa, na gacie Merlina i pasiaste skarpetki Dementora- uroczyście przysięgają:
-psocić tylko, ale to absolutnie tylko, w dni parzyste i nieparzyste każdego miesiąca;
-nie dokuczać każdemu kto nie jest ślizgonem, bez wyjątku, ale nie wyłącznie;
-przejmować się prawem absolutnie każdym którego nie znają, ale żadnym poza nim;
-pić tyle Kremowego Piwa, ile dusza zapragnie, a Ognistej Whisky jeszcze więcej (...).”
Jenny Wolf
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy Huncwotów


Nadchodzi zmierzch świata czarodziejów... Jaką rolę odegrają w nim Dominika Moon, Biała Magia i Huncwoci?
Eskaryna
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy HuncwotówHistoria humorystyczna o zwariowanej szukającej Harpii z Holyhead, Branwen Owens, zwanej Jednorękim Bandytą. Hogwart zatrzęsie się w posadach, gdy zostaje zatrudniona na miejsce profesor Hooch (której, na marginesie, wszyscy życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!). Kanon przepadł po drugim tomie, tak samo jak zdrowie psychiczne pewnego mistrza eliksirów. Zapnijcie pasy, bo może trochę trząść!
Oleńska
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy Trójcy


Corrine Zabini jest młodszą siostrą Blaise'a, młodego śmierciożercy i najlepszego przyjaciela Draco Malfoya. Corrine wbrew sobie również przyjmuje Mroczny Znak. Mimo tego dziewczyna stara się żyć zupełnie normalnie i spełniać swoje marzenia. Kiedy nie jest zajęta wykonywaniem misji od Czarnego Pana, nauką, imprezami próbuje wyrzucić z głowy pewnego blondyna o ironicznym uśmieszku.
Avada
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy Trójcy


Olga Kruk urodziła się w Thistlebury, Essex, w rodzinie polskich imigrantów. Od początku wiodła życie takie, jakie wiedzie mnóstwo innych dziewczynek w Wielkiej Brytanii. No, pomijając akcent i drobne zdarzenia — takie jak nagłe podpalenie tupeciku sąsiada, pana Sledge’a — których nikt nigdy nie potrafił wytłumaczyć, a które jakimś sposobem zawsze wkradały się do jej życia i burzyły normalność.
Wszystko jednak zmienia się jeszcze bardziej, o przysłowiowe sto osiemdziesiąt stopni, w dniu jedenastych urodzin Olgi, kiedy to cudaczny człowiek w szpiczastym kapeluszu przynosi przedziwny list o jeszcze dziwniejszej treści…
Zimna
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy Trójcy

Akcja rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach opisanych w "Insygniach śmierci". Hermiona Granger, główna bohaterka mieszka w kamienicy, w dzielnicy czarodziejskiej, a jej sąsiadem jest Blaise Zabini, z którym Hermiona stara się żyć w przyjaznych stosunkach. Jej przyjaciele - Ginny i Harry właśnie przygotowują się do ślubu, do Blaise'a wprowadza się tajemniczy współlokator, a panna Granger właśnie dostała awans w pracy - została przeniesiona do Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów, gdzie musi pracować z nikim innym, jak z samym Draconem Malfoyem. Jest to raczej lekkie i przyjemne opowiadanie, przepełnione zabawnymi dialogami.
Elsa Sky
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy Trójcy
Świat wydaje się spokojny. Grupa nastolatków spełnia marzenia i przeżywa koszmary. Osiąga moce nieznane czarodziejom. Rozwija talenty. Zdobywa wiedzę. Psoci. Marzy o szczęściu. Ucieka przed smutkiem.
Ale czy na pewno jest bezpiecznie?
Czy Rose Weasley odzyska szczęście?
Jaką tajemnicę skrywa Leila Nymphlunar?
Jak jest sekret jednego z założycieli Hogwartu?
Czy pojawi się zły charakter?
Kto umrze, a kto będzie żyć dalej?
Czy świat przetrwa kolejne pokolenie huncwotów?
Tyle odpowiedzi… Chcesz je poznać?
Izi Bels
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Czasy nowego pokolenia
Pomiędzy szeptami ukryty jest bojowy krzyk. Gdy tajemnica znicza zostaje odkryta, przyszłość staje pod znakiem zapytania. Losy znanych nam bohaterów ulegają zmianie, a ból po stracie wydaje się maleć. Bowiem jeśli przeszłości nie należy zmieniać, to dlaczego nie można dać ulgi przyszłości?
Atria Black
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Inne
Family flaws — po polsku mniej-więcej tyle, co "rodzinne skazy" — odnośnie rodziny Blacków można interpretować jako wszystko, co ród ten próbował ukryć (lub nie, wiemy przecież, jaki praktykowali system wartości...).
Opowiadanie będzie o tym, jak trzy córki Walpurgii Black — Bellatriks, Andromeda i Narcyza — weszły w okres dorosłości. Przedstawię tu praktycznie trzy różne historie, przeplatające się ze sobą w wielu wątkach, najbardziej skupiając się na postaci Andromedy, ponieważ o niej wiemy najmniej.
Toujours pur. Czy aby na pewno?
dżejn
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Inne
Przez dwadzieścia lat z zamkniętej w sobie, nieśmiałej i aspołecznej dziewczynki wyrosła na twardą kobietę, którą sam Salazar Slytherin określiłby mianem "Ślizgonki idealnej". Piękna, mądra, zdolna, naznaczona na ciele i umyśle przez wiele przygód. Opuściła Londyn, ale po wypełnieniu powierzonych jej zadań, wróciła. Na miejcu zastała jedynie dogorywającą po wojnie pożogę i jego grób.
Bellaris
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / HP / Inne
Rzecz dzieje się kilka lat po skończeniu IV Wielkiej Wojniy Shinobi. Konoha wygrała, a Kakashi Hatake awansował na stanowisko Hokage, z którego Tsunade dobrowolnie zrezygnowała. Sojusz Shinobi stara się trzymać świat w ryzach, zwalczając nowe wrogie organizacje, które mogą zagrozić pokojowi. Raikes opuściła Wioskę Liścia zaraz po tym, gdy jej dowódca wpadł w ramiona swojego przyjaciela, krzycząc "wygraliśmy!". Czemu to zrobiła? Coś ją do tego zmusiło? Tego nie powiedziała nikomu. Nie żegnając się z nikim, uciekła.
Ucieka, nie żegnając się nawet z NIM.
flawless raikes 
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / M&A / Naruto
Ojcze nasz, który jesteś w niebie...
Uśmiechałeś się. Szedłeś dumnie wyprostowany w szpalerze ludzi, z rękami w kajdanach, w czerwonym płaszczu i z uśmiechem, którym witał mnie niemal każdego dnia, od początku mojego życia. 
Szedłeś przed siebie, wciąż z uśmiechem, jakby przed tobą była faktycznie kolejna z ukochanych przygód. 
Pragnąłeś wolności.
Czy możemy nazwać śmierć wybawieniem? 
Nie tak miało się to skończyć. Chciałam przemierzać Grand Line, ot, bez trasy i celu, bo przecież zdobyliśmy już wszystko i panowaliśmy na każdej części ziemi. Kiedy straciłam to, o co tak usilnie zabiegałam? Kiedy wypadło mi z rąk to, o co byłam gotowa zabić? 
Wola D, o której mi zawsze opowiadałeś, nakazuje nam przyjmować śmierć ze spokojem, bo przecież nie ma się czego bać.
Nie odchodź, kapitanie. Czy nie jest ci żal tego wszystkiego, co zostawiasz?
"Tam, do diabła, nie pozwolę ci umrzeć!"
Jak powinnam żyć, jeśli ciebie zabraknie?
Zaczynam płakać, gorzko rozpaczając po życiu, które bezpowrotnie przeminęło. 
Co teraz? Gdzie iść? Roger? Dlaczego?
Ale nas zbaw ode złego, bo Twoje jest Królestwo, chwała, potęga. 
Na wieki, wieków. 
Amen.
Rhan Boleyn
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / M&A / Inne
Ktoś rozwścieczył Boga Lodu, a on w odwecie zemścił się na małym państewku Brigs, które zamieszkałe było głównie przez ludzi. Gdy Ryan dowiaduje się, że jego przyjaciółka znalazła się w całym centrum katastrofy i ledwo uszła z życiem, postanawia ją odnaleźć i sprowadzić do domu. Na ich drodze pojawiają się niespodziewane kłopoty i trzynastoletnia dziewczynka pamiętająca jedynie jak się nazywa. 
Karo
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Młody chłopak o imieniu Sam przez przypadek trafił w ręce wilkołaków. Rządzą tam prawa, jakich nie zna, stracił wszystko, co posiadał i co było dla niego drogie.Opuścił kochanka z Brenes. Pozostała mu tylko zemsta, którą chce dokonać na białym wilku. Jednak nie jest to łatwe, bo za broń służy mu jedynie spryt. 
kimiczo
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Nikt nie przewidział, że Atmorski Pakt zostanie znów zerwany. Nikt nie przewidział, że przez tę samą marchię. Dlaczego? Najwyraźniej państwa Nordów nie odrobiły nauki sprzed przeszło dwudziestu lat. Czas Rebelii, który miał być dla nich nauką, odszedł w niepamięć. 
Zjednoczone Włości, wbrew nazwie są podzielone. Każdy dba o swoje interesy. Gdy ich władcy bawią się, zapijają do nieprzytomności i zbierają podatki, niepostrzeżenie wybucha wojna domowa. Wojna domowa, która niebawem obejmie wiele marchii. 
Czy Tyrebusz Sorkhan II oraz jarl Śnieżnej Marchii w porę uświadomią innych Namiestników Zjednoczonej Tyberii, że wojna domowa naprawdę wybuchła? Czy zwykli rycerze zwycięsko odeprą atak wroga? A może państwa Nordów są zbyt rozdarte, aby przetrwać?
Czas, aby Zjednoczone Włości były zjednoczone nie tylko w słowach i dokumentach. Czas, aby się naprawdę zjednoczyły...
PiSaRz
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy

Pierwszy raz zabił, gdy miał dziewięć lat. Nie przez przypadek, o dziwo, lecz z premedytacją. Spojrzał w oczy swojej ofierze i wiedział, że tak musi postąpić. Takie było prawo, takie mieli tu zasady. W dzisiejszym świecie słabszy zawsze zginie wcześniej i Tyran rozumiał to, już odkąd był dzieckiem.
Kiedy Twoim życiem kieruje bezlitosny osobnik, a wszystko wokół składa się jedynie na śmierć i cierpienie, nie wyjdziesz z tego z nadal bijącym sercem.
Dlatego właśnie, gdy mały Sebastien dostał rozkaz, by zabić, to bez zastanowienia to uczynił. Mijają lata, a chłopiec powoli przeradza się w mężczyznę. Człowieka, który odrzuca swoje imię i staje się dla całego świata obiektem przerażenia, czystym złem, Tyranem. Ludzie giną, zamordowani we własnych łóżkach, w kinach, na ulicy.
On zawsze Cię znajdzie, przecież nie ukryjesz się przed powietrzem...
Kim więc jest ta kobieta, która od pewnego czasu podąża za nim krok w krok? Chodzi smutna, dużo mówi, lecz nikt jej nie odpowiada, wszyscy wokół traktują ją jak powietrze. Czy jest duchem? Dlaczego więc umiera z każdą kolejną ofiarą Tyrana? I czemu Tyran płacze? Widzę łzy na jego twarzy, choć oczy pozostają puste.Wiatr się wzmaga. Nadchodzi czas, kiedy nic już nie będzie takie samo...
Lilits
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy

Kastor, umawiając się na spotkanie z kolejną ofiarą, liczył na sukces. Tajemnicza dziewczyna okazała się jednak jedną wielką pomyłką pod każdym możliwym względem. Ich spotkanie namotało w życiu wielu osób.
Kim naprawdę okazała się być Amelia i jak w rzeczywistości się nazywa?
Grupa młodych ludzi z Trójmiasta, ze względu na swoje magiczne pochodzenie, prowadzi podwójne życie. To przytłaczające, gdy wszystko co robisz na codzień jest jedną, wielką grą, w której nietrudno zatracić własną tożsamość.
Nagle jedyne możliwe rozwiązanie, możliwość ucieczki od tego szaleństwa staje przed nimi otworem. Jednak jaką cenę będą musieli poświęcić, by po nie sięgnąć?
Potomkowie osób wygnanych z Agharty również nie mają do niej wstępu. Czy tę zasadę można zmienić? Czy da się wzniecić kolejny bunt i czy nie będzie to po raz kolejny przelewanie krwi na marne?
Co łączy ze sobą syna policjanta, chłopaka z bogatej rodziny, ekscentrycznego geja, studenta medycyny i dwóch braci?
Jedno na pewno. W ich żyłach płynie czysty likantronikon...
Syriusz
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Strach przed tym, co nieznane. Walka o przetrwanie. Niepewność, niewiedza. Ucieczka przed złem, które może czyhać za rogiem. Wszystko ma swoje skutki, tym razem miał również i pewien eksperyment, zmieniający życie młodych naukowców
Angelika Kaminska oraz Kimiko
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Science-fiction


Już od XX wieku naukowcy starali się znaleźć lek na przekleństwo nowego świata, które z pokolenia na pokolenie rosło w siły, stając się niemal nieuleczalnym przypadkiem medycznym. Amerykańscy naukowcy chcąc powstrzymać rozprzestrzenianie się tej zarazy, pracowali nad lekiem, który na zawsze miał zmieść ją z powierzchni ziemi. Jednak nikt nie przewidział tego, co może się stać gdy komórki antygenów "przypadkiem" wydostaną się z rąk naukowców...
Niedopracowane.
Nieudoskonalone.
Niebezpieczne.
Stały się zagładą ludzkości.
Mel oraz Herbsss
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Science-fiction
Rupieciarnia - czyli zbiór rupieci przeróżnej treści, które wypłynęły z mojej głowy.
Writerka
STATUS: TRWAJĄCY
Pamiętniki i refleksje
Brudne zapiski poety to blog pełen wierszy, przemyśleń dziewczyny, która odczuwa pociąg do literatury. To karta zapisu uczuć - zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.
 Weltschmerz
STATUS: TRWAJĄCY
Pamiętniki i refleksje
Kim jestem? Nikim, mówiąc całkowicie szczerze.
Mówcie mi Luna… choć nigdy nie zasłużę na to, żeby mnie tak nazywano.
Co mnie wyróżnia? A może raczej… Co ludzi do mnie odrzuca i dziwi? Aseksualność. A dokładniej – jestem heteroromantycznym aseksualistą.
Luna
STATUS: TRWAJĄCY
Pamiętniki i refleksje
Zapraszam na psychologiczne opowiadanie z wątkiem yaoi, choć fabuła nie kręci się wokół samego wątku miłości.
Przestrzegam, że poza treściami erotycznymi, znajduje się dużo wulgaryzmów i młodzieżowy slang. Całość pisana z perspektywy osoby pierwszej, dla lepszego wczucia się w postacie.
Riwarz Riwarzewski
STATUS: TRWAJĄCY
Psychologiczne
Stany Zjednoczone. Kojarzycie?
Jedno ze 194 państw na świecie, położone w Ameryce Północnej, trzecie pod względem liczby ludności, a jego stolicą jest Waszyngton. Przenieśmy się jednak do jednego z miast położonych w USA - Nowego Jorku, a raczej jego najbogatszej dzielnicy - Manhattanu.
Są młodzi, szaleni, lubią się zabawić.
Lecz czy wszystko jest takie proste jak się wydaje?
Uczucia, emocje, różne charaktery tylko utrudniają to, co już i tak jest trudne.
Czy poradzą sobie z tym, co potocznie zwie się życiem?
Magdalena Błaszczyk
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
Jak zmieni się twoje życie gdy diabły z przeszłości z powrotem w nim zawitają? 
Ich ponowne spotkanie było przypadkiem czy może przeznaczeniem? 
Kłamstwa i niedokończone sprawy... 
To czas żeby wyszły na jaw?
Katherine wiedzie spokojne z pozoru szczęśliwe i bezpieczne życie. Wyczekuje swojego ślubu z Marcusem Valyriusem Antonym Lancasterem bajecznie bogatym dostojnikiem brytyjskim, o szlacheckim rodowodzie i wysokiej pozycji. Jednakże miesiąc przed dniem ślubu mężczyzna znika bez słowa. Zdeterminowana dziewczyna postanawia odnaleźć ukochanego, ale co może się wydarzyć gdy spotka swoją pierwszą miłość z młodzieńczych lat? Co więcej będzie zdana tylko na niego? Mówią, że stara miłość nie rdzewieje.
Bajanjane
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
Terrence Higgs otrzymał od Voldemorta misję ma zabić Hermionę Granger i Rona Weasleya oraz pomóc dostać się Śmierciożercom do Hogwartu. Pierwsze zadanie ma wykonać całkowicie sam, w drugim pomagają mu przyjaciele i nieoczekiwanie nielubiana przez niego Rashel Macnair. Czy uda mu się wykonać zadanie? Czy on i Rashel mają szansę aby zakopać topór wojenny?
Avada
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Jest rok 1994 do Hogwartu przebywa śmieciożerca Bartemiusz Crouch Jr w ciele Alastora "Szalonookiego" Moody'ego. Szesnastoletnia Sabine Green poznaje prawdę o swoim prawdziwym pochodzenia. Krukonka wbrew zdrowemu rozsądkowi co raz bardziej zbliża się do ciemnej strony
Avada
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Alice Bell wiedzie życie typowej mieszkanki Manhattanu. Studiuje fiolologię angielską, od czasu do czasu dorabiając sobie jako korepetytorka. Wynajmuje nieduże mieszkanie wraz ze swoim starszym od siebie partnerem. Jednak kiedy odczuwa ból związany z otrzymaniem siarczystego policzka, Alice uznaje, że czas na diametralne zmiany.
Insane
STATUS: TRWAJĄCY
Obyczajowe
Carrie na gwałt potrzebuje kogoś, kto ją porządnie rozdziewiczy.
Cedric należy do sekty. I jest szczęśliwy.
Lucas to szpakowaty kujon bez perspektyw.
Harvey ma zbyt wygórowane mniemanie o swoim talencie teatralnym.
Lily, od pamiętnej imprezy, na której zbyt wiele wypiła, uparcie twierdzi, że pod jej łóżkiem mieszka zboczony potwór.
Travis myśli wyłącznie tym, co zwykle chowa w spodniach, i tym, czym notorycznie tłucze zapuszczonych nerdów.
Elle niedawno popełniła samobójstwo.
Emily to podręcznikowy przykład irytującego ekstrawertyka.
Clay nie miał jeszcze dwudziestki, a już posiwiał. Dodajcie do tego nazwisko takie samo, co imię.
Marshall właśnie dostał w twarz od przypadkowej dziewczyny, z której uprzednio zerwał majtki.
Czy totalne ofiary losu, czy ulubieni aktorzy sztuki zwanej życiem: oni są po prostu jedyni w swoim rodzaju.
Czasem aż do przesady...
Grace Wolfe
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
Ciągle za mało wiem. Już myślę, że wiem, a potem okazuje się, że to wcale nie tak.
Hate me.
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani
Świat w którym rządzi magia. Świat pełen niesamowitych stworzeń. KUSS to miejsce gdzie odważni rycerze walczą z armią nieumarłych, gdzie centrum spaceruje po lasach Ag rzadzonego przez piękną i mądrą królową Emze, gdzie chochliki stworzone przez Arise, strażniczke przejść między światami, sieją zamęt swoją skomplikowana osobowością, gdzie piękne jednorozce piją krystalicznie czysta wodę z magicznego źródła, gdzie bandy rozbójników okradają z dobytku biednych chłopów, gdzie wszystko jest możliwe. Chcesz więcej? Zapraszam. Pamiętaj jednak wziąść swój miecz, bo chociaż to piękna kraina, bywa też bardzo niebezpieczna, zwłaszcza kiedy na twojej drodze stanie okrutny demon, lub nieobliczalny nekromanta.
Uleańka
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Przegląd popkultury to, jak sama nazwa wskazuje, blog poświęcony ogólnie rozumianej popkulturze. Będę pisała o tym, co interesuje mnie najbardziej, czyli filmach, serialach, książkach, muzyce… czasem zabłąka się tutaj też tekst na temat dram, anime albo mang. Zdarzy mi się pisać pseudorecenzje, będące raczej zbiorem przemyśleń i wrażeń na dany temat, innym razem spróbuję przedstawić jakiś motyw albo postać występującą w popkulturze, a kiedy indziej wrzucę tu coś, co po prostu przypadło mi do gustu.
Lexi
STATUS: TRWAJĄCY
Hobbystyczne / Literackie
Lily Luna Potter rozpoczyna czwarty rok nauki w szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Jest bardzo odważna, nie pozwoli sobą manipulować i potrafi bronić swoich przyjaciół. Znalazła już osoby, na których jej zależy. Czuje się w szkole jak w drugim domu. Jednak to właśnie ten rok zmieni jej życie i obróci wszystko do góry nogami. Co czeka młodą Gryffonkę? Czy poradzi sobie z przeciwnościami losu?
Nath.
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Nowego Pokolenia.
Co zrobicie, jeśli Wasze życie ulegnie zniszczeniu?
Jeśli przez jeden wybór możecie stracić wszystko: pamięć, rodzinę, miłość, marzenia?
Te pytania są trudne, nie oczekuję odpowiedzi.
Ale co zrobicie, gdy już dokonacie tego wyboru?
Na wierzchu sensownego, mądrego, a na spodzie?
Morderczego, zabierającego Wam wszystko.
Eve Evergold wybrała...
i straciła wszystko.
Teraz musi wrócić do rzeczywistości i uratować świat, choć on zawsze sypał jej piaskiem w oczy.
Nerissa
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Percy Jackson

"Ocalić od zapomnienia" jest pamiętnikiem pisanym przez dziewiętnastoletnią Klarę, która nie radząc sobie z wyjazdem przyjaciółki oraz mieszkaniem pod jednym dachem z matką, przeżywającą drugą młodość, ucieka w wirtualny świat.
Jej życie jest monotonne i doszczętnie wyprane z jakichkolwiek emocji, aż do dnia, w którym dostaje tajemniczy list...
W kopercie, oprócz zniszczonego pergaminu znajduje wyblakłą fotografię oraz niewielki, pokryty rdzą klucz.
Klara staje przed trudnym wyborem, czy pogodzić się z losem, czy stawić mu czoła i rzucić się w wir największej przygody swojego życia.
ja-mewa
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
Wbrew Grawitacji to historia młodego Remusa Lupina, który z powodów od niego niezależnych zostaje wplątany w najbardziej pikantny romans Hogwartu. Zaczynając szkołę chłopak postanawia odmienić swoje życie - być bardziej otwartym na ludzi i zerwać z siebie łatkę życiowego nieudacznika - jednak już w pociągu poznaje o dwa lata starszego Syriusza Blacka. Starszy uczeń wydaje się zafascynowany Remusem i wyraźnie ma co do niego własne plany. Remus ma wybór: może uciekać przed zalotami niebezpiecznego arystokraty lub dać wciągnąć się w grę gwiazdy Hogwartu.
Świniareczka Magda
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów


Jest to opowiadanie o pewnym młodym chłopcu wychowywanym jedynie przez matkę, która po śmierci ojca blondwłosego chłopca popadła w nałóg alkoholowy. Naruto wracając do domu zauważa karetkę, która zabiera jego matkę. Jak się później okazuje kobieta zapada w śpiączkę. Od tamtego zdarzenia minęły trzy lata Naruto jest teraz w trzeciej klasie gimnazjum a jego matka się budzi.
Rin-chan
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / M&A / Naruto
Trójkąt Bermudzki i Atlantyda. Jedne z największych zagadek w dziejach ludzkości, nad którymi uczeni zastanawiają się do dziś. Żaden z nich nawet nie podejrzewa, że te miejsca mogą mieć ze sobą coś wspólnego...
Trzydziestego pierwszego lipca 2015 roku na terenie Trójkąta Bermudzkiego miała miejsce katastrofa lotu numer 807 z Birmingham do Miami. Tego samego dnia z powierzchni Ziemi zniknęły sto cztery osoby, których ciała nigdy nie zostały znalezione. Brutalnie oderwane od dotychczasowego życia, musiały odnaleźć się w miejscu, w którym czas nie istnieje, granica między dobrem i złem się zaciera, a dotąd opowiadane z przymrużeniem oka mity stają się rzeczywistością.
W miejscu zwanym Atlantydą.
 Vakme
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Uwaga: strefa k-popu!
Komediowe romanse, miłosne dramaty, nadprzyrodzony świat Feniksa, niesamowite zdolności Kibuma i Jonghyuna, szkolne życie Jungkooka, Suga i jego studenckie sprawy, one shoty o przyjaźni i wiele, wiele więcej. Dramaty, fluffy, obyczajówki, yaoi, fantasy czy komedie - wiele historii, jeden blog.
Martis
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani
Opowiadanie inspirowane "Naruto", ze szczególnie dużą ilością Uchihy Madary.
Młoda, zupełnie niepozorna właścicielka klubu "Adonis", zaprasza na conocne pokazy męskiego striptizu w wykonaniu plejady Narutowskich gwiazd. Zajrzyj koniecznie!
Blady Księżyc

STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / M&A / Naruto

Blog opowiada historię Evelyn - niegdyś biednej dziewczyny ze slumsów, teraz wiedźmy o umiejętnościach czarnomagicznych. Na jej drodze do poznania prawdziwej siebie stoi Ostateczna Bitwa, która ma jej pomóc w odkupieniu win z poprzedniej wojny.
Evelyn
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Okres międzywojenny
Pod koniec trzeciego roku szkolnego w Hogwarcie Harry poniósł porażkę. Peter Petigriew uciekł i szukał teraz swojego pana. Harry jest załamany tym obrotem spraw i tym, że dalej skazany jest na Dursley'ów. Gdy w wakacje wyjeżdża z Weasleyami na Mistrzostwa Świata w Quidditchu, cała Złota Trójca poznaje Kirę Sayurę. Kira jest najlepszą przyjaciółką Cedrika, krukonką i byłą uczennicą Durmstrangu. Trójka szybko zaprzyjaźnia się z Kirą i chcąc pomóc Harry'emu, decydują się tuż po mistrzostwach wyruszyć w świat i resztę wakacji polować na Glizdogona. Jednak czwarty rok szkolny czwórki przyjaciół pokrzyżuje ich plany...
Anaya Tyrell
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Czasami ciężko pogodzić się z tym, co nieuniknione. Wiele osób narzeka na swoje życie, nie wiedząc, że niektórzy mają znacznie gorzej.
Hazel Mitchell jest dziennikarką, z zamiłowania, pod osłoną nocy (a również i w ciągu dnia) zdarza jej się podpalać, zalewać, zakopywać lub zdmuchiwać przypadkowe przedmioty. Jako dziecko otrzymała moc, której nie potrafi kontrolować i która pochodzi od dziwnej, asgardzkiej biżuterii, która nie chce jej zostawić w spokoju i zawsze do niej wraca. Pewnego dnia podpala taksówkę, przez co zmienia swoje życie raz na zawsze.
Camelot
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Avengers
Piękna i niebezpieczna. Odważna i tajemnicza - taka właśnie jest Fedora Mirdle. Czarny Pan rośnie w siłę, a z nim jego wojska. Do służby zostaje powołanych coraz więcej śmierciożerców. Gdy Złote Trio powraca na szósty rok nauki, w szkole zjawia się piękna nieznajoma. Dziewczyna staje się ich sojuszniczką. Wcześniej trzymana w ukryciu musi stawić czoła przyjaźni, miłości, oraz wielu rozczarowaniom. Jaka okaże się być tajemnicza nastolatka i jakie są jej intencje? Jaki ma związek z Czarnym Panem i do czego jest mu potrzebna? Czy jej romans z równie tajemniczym co ona Ślizgonem przetrwa?
Fedora Mirdle
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
(...) Znowu przywarł do niej. Nie chciał słyszeć słów. One tylko by wszystko zniszczyły. A on po prostu chciał zaspokoić swoje samcze pragnienia. Tylko o to mu chodziło.
Los bywa przewrotny. Każdy czyn ma znaczenie. Każdy najmniejszy gest, potrafi zmienić bieg wydarzeń. . .Pilnuj się Draconie Malfoyu, twój los właśnie się zmienia.
Nie będą o tym więcej mówić. Nie będą rozmawiać o tym co zdarzyło się w tym lesie. To będzie ich tajemnica. Jednak o niej nie zapomną.
Są rzeczy, o których się nie mówi, ale wciąż pamięta. (...)
 Ina 721
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Jeszcze nie tak dawno czarownice palono na stosie. Dziś każdy z nas nosi w sobie magię.
Rok 2025, Nowy Jork. Trzynaście lat temu według przepowiedni Majów miał nastąpić koniec świata. Mało kto wie, że został on powstrzymany w małym miasteczku w Szwecji przez grupę sześciu nastoletnich czarownic. Równowaga świata została przywrócona do jego pierwotnego stanu.
Nagły przypływ magii sprawił, że każdy człowiek zapanował nad jednym z sześciu żywiołów. Ludzie zaczęli łączyć się w Kręgi czarownic i czarowników, które są pozostałością po dawnych Sabatach. Potrafią dzięki temu komunikować się ze zmarłymi podczas seansów spirytystycznych, wytwarzać przeróżne mikstury i opanowywać swoją magię poprzez przekazanie energii. Kręgi stanowią wzmocnienie siły magicznej czarowników i czarownic. Świat najpewniej pogrążyłby się w całkowitym chaosie, gdyby nie Rada. To właśnie ona ustaliła granice, które podyktowały przepis na życie w nowych okolicznościach.
Jednak nic nie jest czarne ani białe. Rada zaczęła dążyć do całkowitej kontroli, a co za tym idzie, próbuje za wszelką cenę kontrolować przepływ magii. Każdy młody czarownik, osiągając wiek pełnoletności staje przed wyborem dołączeni do jej popleczników lub opuszczenia wszystkiego, co było znane mu do tej pory, by żyć na własną rękę wraz z innymi, którzy odrzucili Radę. Ci z kolei tworzą ruch oporu domagający się wolności i przestrzeni. Którą ze stron wybierzesz?
Na świecie rodzi się coraz więcej czarownic i czarowników. Magia jest teraz nowym sposobem na życie.
STATUS: TRWAJĄCY
Blogi grupowe
Czy myślenie jest grzechem?
Czy myślenie może zabić?
Tak, owszem może.
Mimo to, Patryk nie przestaje poddawać analizie całego świata. W końcu teraz znajduje kogo, kto robi to równie dobrze jak on.
Moralność, a prawda.
Rzeczywistość, a idee.
To wszystko rozwiąże się, wraz z pojawieniem się Henryka, który namiesza młodemu filozofowi. Nic nie będzie takie samo.
Frozen Breath
STATUS: TRWAJĄCY
 Dramat
Mea Culpa
STATUS: TRWAJĄCY
Hobbystyczne / Literackie
Będąc tu, musisz wiedzieć,
że jest to jedynie trochę
wymyślności
wolności
otwartości
zamienione na widoczne
i dymne jednocześnie.
Vanfanell Viceroy

STATUS: TRWAJĄCY
Hobbystyczne / Literackie

Gabrielle Ormonde jest córką prezydenta. Victoria Martines agentką specjalną. Po zniszczeniu Białego Domu przez mitologiczne potwory obie trafiają przez przypadek o Obozu Herosów. I wszystko się zaczyna…
Misja, w której obie dziewczyny nie powinny brać udziału.
Dziwny chłopak, jakby wyrwany nie z tego czasu.
Obowiązkowa zagłada świata.
Heros, który tak naprawdę nie jest herosem.
Misja ratunkowa.
Wróg, którego nawet bogowie nie potrafią pokonać.
Przepowiednia, ostatnia deska ratunku.
Herosi, bogowie i ludzie staną po jednej stronie, aby powstrzymać zagładę. Bo tym razem wróg jest jeszcze bardziej przebiegły. Bogowie giną.
A tam, gdzie spotkają się przeróżne panteony, nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Panteon Nordycki.
Panteon Celtycki.
Panteon Grecki.
Panteon Egipski.
Panteon Japoński.
I wiele innych.
Czy będą w stanie zapomnieć o dawnych niesnaskach, aby pokonać wroga? Niektórzy z nich już wyciągnęli o siebie mocną dłoń, inni zdążyli zdradzić. Ale nikt ni wie, kto do jakiej grupy należy...
Mentrix Hadley
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Percy Jackson
Blog opowiada o losie Dracona L. Malfoya oraz Katarine D. Siergiey.
Mrs Rabbit
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Każda historia jest inna, a każde życie to osobna książka. Czytanie to wspaniała zabawa, ale dopiero kiedy zaczniesz pisać, możesz poczuć jak wielka jest moc wyobraźni.
Ja to wiem i ty też to wiesz. Właśnie dlatego zapraszam cię na mojego bloga. Będziesz mógł zobaczyć jak różne może być życie ludzi,jak bardzo każdy z nas się różni. Nie ważne czy jesteśmy w Nowym Jorku, w Londynie czy w na farmie gdzieś w środku Australii - wszędzie może być ciekawie. Zapoznaj się z moimi opowiadaniami, a trafisz do różnych światów, krain i epok. Spokojnie - wszędzie przyjmą cię z otwartymi ramionami.
 Luna Fin
STATUS: TRWAJĄCY
Zbiory opowiadań
Katniss, Katherine, Damon, Caroline i Tobias powracają do domu, aby dać ostatnią szansę swojej rodzinie i spróbować żyć wspólnie na nowo. Każde z nich ma jednak za sobą kilka długich, mrocznych lat, sporą listę ofiar i złych występków, a skrywana uraza może okazać się prawdziwą przeszkodą w odbudowaniu rodzinnych relacji. Jak więc im pójdzie?
Dora Parkinson
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
"Krew mi zalewa głowę... gorąco... wciskam się w poduszki: oni myślą, że się pokładam ze śmiechu, a ja się duszę. Okropny jakiś pisk czy wycie wydziera mi się z piersi i tracę niemal przytomność. Nareszcie mgła mi oczy zasłania, nie widzę nic, wpadam w jakąś otchłań, gdzie wszystko jest czerwone, purpurowe, granatowe, w końcu czarne - i nic... nie pamiętam." Ignacy Dąbrowski, "Śmierć" 
Bohaterowie książek są zazwyczaj żywi - mój jest martwy. Jest też zawieszony w czasoprzestrzeni i... prowadzi sekretne zapiski, aby nie zapomnieć o tym, co wydarzyło się w jego życiu. 

aprilsky
STATUS: TRWAJĄCY

Obyczajowe
Z tego zaszczytnego miejsca pragnę podziękować mojej drogiej stażystce, która tak sumiennie wykonała swój obowiązek i stworzyła tę aktualizację.
A właściwie narobiła bałaganu i nie odpisała na moje wiadomości. Niech żyje odpowiedzialność!

Krzywołap

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.