8 kwietnia 2015

#1092-1103

        W związku z drastycznym ograniczeniem mojego czasu wolnego przez zbliżającą się maturę, następne podsumowanie nie pojawi się ani na początku tego miesiąca, ani następnego. Prawdopodobnie zostanie zamieszczone dopiero po aktualizacji całego spisu zaplanowanej na końcówkę maja oraz po zmianach, jakie zamierzamy wprowadzić.

Inne:
Chedey - nieodpowiednie wymiary buttonu (542x306);
wypłosz, Szylkretka, Memento Mori - następnym razem brak autora w formularzu (np. w zgłoszeniu nowego rozdziału) będzie bezwzględnie skutkował odmową;
Wertam - niestety link do buttonu jest nietrwały (nie polecam Hotlinku i TinyPic). Na razie zostawiam, bo o ile w poście się nie pokazuje, o tyle w wersji edytorskiej postu owszem, więc może coś odratuję z tego w weekend, linkując przez mój program. Jeśli w sobotę nie będzie żadnego obrazka, możesz podesłać ponownie nawet do mnie na maila (villemoria@gmail.com).Hobbit - wspaniała książka, wspaniałe filmy. No właśnie. Jest film na podstawie książki? Jest. A książka na podstawie filmu?...
Tolkien stworzył wspaniały świat, Peter Jackson rówież. Mimo iż oba dotyczą tego samego, bardzo się różnią. A ta różnica daje wiele do myślenia. Bardzo wiele. Więc teraz ta różnica zostaje zatarta. Powstaje opowiadanie na podstawie filmu... Opowiadanie o miłości, poświęceniu i wytrwałości. Wiec czy jesteś gotowy na ponowne spotkanie z Hobbitem? Innym, a jednocześnie takim samym?...
Aneta Wideł
FanFiction / Hobbit

Obiecano nam kompletną technologię.
Zachęcano wizją najdoskonalszego świata, perfekcyjnego w każdym calu.
Jednak to, co po wybudzeniu zastaliśmy na ziemi było niczym.
Dziewicza planeta- wszystko dopiero miało swój początek.
Teraz do nas należy odbudowa świata. Do nas- Ochotników.
"Wybudzeni" to opowieść o grupie Ochotników, którzy zostali poddani hibernacji, aby wybudzić się za 450 lat w kompletnym świecie. Ostatecznie trafili do świata pozbawionego nowoczesnych technologii i wszystko wskazuje na to, że są jedynymi ludźmi na planecie.
Co zmiotło z powierzchni Ziemi życie ? Czy Ochotnicy odnajdą się na nieznanej im dotąd przestrzeni? Co wśród wyszkolonych żołnierzy i wybitnych mózgowców robi dziewiętnastoletnia Ariana, która do grona 500 Ochotników została przypisana siłą? Czy to wszystko nie jest przypadkiem częścią planu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie czytając moje opowiadanie.
Wertam
Fantastyka / Science-fiction
"I don't believe the world can't be saved". Wita was pozytywnie nastawiona Ellienka, czująca miętę nie tylko do Azjatów, ale przede wszystkim - do pisania. One shoty, dłuższe opowiadania, akcja, emocje, przygody... Staram się przelać wszystko, co czuję na papier - a czasem jest tego tak wiele, że sama się gubię. Ręce nie nadążają nad myślami i potem powstają w-pół-słowa-urwane-opowiadania. Ale to bazgraj-zeszyt, tu nie musi być wszystko idealnie (chociaż do tego zmierzam).
"- To brzmi jak wyznanie miłosne.
- Fuj!
- No dzięki."
LadyEllien
Zbiory opowiadań
Lisa Berry jako jedenastoletnia dziewczynka dowiaduje się, że jest czarownicą od tego czasu cały jej świat staję do góry nogami.
Kim byli jej rodzice? Co łączy ją ze sławnym Harry'm Potterem? Skąd wzięła się blina w kształcie gwiazdy na jej czole? Na te wszystkie pytania musi znaleźć odpowiedź sama.
Wejdź w świat jej miłosnych zawirowań. Wzlotów i upadków przyjaźni, która może nie przetrwać tylu prób losu. Tajemnic i sekretów okrywających jej nazwisko i pochodzenie.
julia dudzik 
FanFiction / Harry Potter / Inne
Mówili o niej szalona dziewczyna, gdy uciekła z rodzinnego domu, stawiając wszystko na jedną kartę. Wyrwawszy się z okowów matczynych ograniczeń, miała tylko jedno marzenie — dotrzeć nad morze i tam rozpocząć nowe życie. Tylko potwierdzili swój osąd, gdy po utracie mężczyzny, którego pragnęła nazywać tym jedynym, powolnym krokiem weszła w morską toń i...
...zniknęła.
maximilienne
Fantastyka / Fantasy
Lauren po wypadku samochodowym budzi się w szpitalu. Niestety nie znalazła tam swojego ukochanego Miles'a, który prowadził samochód. Śledczy ustalili, że chłopak spowodował wypadek, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Miles przepadł na dobre. Rozczarowana i załamana Lauren zaczyna swoje życie na nowo. Znajomi i rodzina radzą jej zapomnieć o chłopaku, który zostawił ją bez słowa. Lauren jednak jest wciąż głęboko przekonana, że kochającego ją Miles'a spotkało coś poważnego. Parę lat później dziewczyna otrzymuje tajemniczy list... 
Chedey
(zwiastun)
Kryminalne
Śmierć rodziców oraz ukochanej siostry sprawia, że 21 – letnia Asze Czen postanawia oderwać się od swej przeszłości. Próby zapomnienia kosztują ją jednak znacznie więcej, aniżeli przewidywała. W jednej chwili całe jej życie zmienia się w koszmar. Dziewczyna zostaje zmuszona do życia w nieludzkich warunkach i codziennej walki o własne życie. 
Idylla W.
Kryminalne 
Siedemnaście lat. Tyle dokładnie minęło od ich ostatniego spotkania. Wtedy byli jeszcze dziećmi, ale dzisiaj... Dzisiaj to nie dzieci. Dzisiaj to nawet nie ludzie - tak powiedziałaby większość ludu. Czas leczy rany. Czas zmienia człowieka. Zdecydowanie to już nie ci sami roześmiani siostrzyczka i braciszek.
Best Absolute Perfect wchodzi w posiadanie najniebezpieczniejszej przestępczyni na świecie. Oprócz niej w skład gangu wchodzi jej brat bliźniak, z którym wkrótce postanawia zawładnąć Koreą.
Opowieść o zakazanym uczuciu, którego świat nie potrafi zrozumieć.
Bang Azunne-san
Psychologiczne
Wydarzenia mają miejsce po Bitwie o Hogwart. Harry, Ron i Hermiona wracają do Hogwartu, aby ukończyć rok siódmy. Wszystko układało się dobrze do pewnego czasu. Nadchodzą nowe incydenty, nowe znajomości i nowe problemy. W nawet najbardziej burzowe dni, może zaświecić słońce, ale czy to w ich przypadku jest możliwe? Życie nieraz płata różne figle, czy padną ofiarą okrutnego dowcipu? Wszystko się może zdarzyć. Również najgorsze.
Szylkretka
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Wychilluj to moje małe miejsce na Ziemi, gdzie mogę pogadać o wszystkim i o niczym. Chcę zamieszczać posty z recenzjami książek, filmów i muzyki, jak i moich własnych poglądach na otaczający mnie świat - interesuję się praktycznie wszystkim. Z niewiadomych powodów niektórym wydaje się to interesujące, mądre czy ciekawe. 
wypłosz
Hobbystyczne / Literackie
Opowieść rozgrywająca się na pełnej magii wyspie Inris. Główną bohaterką jest Vurige królewska córka, która jednak odnajduje w sobie dusze buntowniczki i opuszcza dom. Podróże stawiają przed nią wyzwania powodując, ze czasem upada ale jej niezłomny duch walki podnosi ją i napełnia siłą. Jej przeznaczenie zapisane w gwiazdach zapowiada zmiany, rzeczy które odmienią cały świat, bo to ona została wybrana… Jednak jest nieświadoma pewnej obecności, mrok kryje się przed nią i wytrwale za nią kroczy aby w dogodnym momencie uderzyć w słaby punkt... 
Memento Mori
Fantastyka / Fantasy
Tess Rodriguez prowadzi całkiem zwyczajne życie. Ma swoją najlepszą przyjaciółkę, dobre oceny i kochającą młodszą siostrę. ALE. Właśnie, zawsze jest jakieś "ale". Ojciec dziewczyny po tragedii, która dosięgła ich rodziny, zamknął się w sobie i nie interesował się poczynaniami córki właściwie wcale. Na domiar wszystkiego sprowadził do domu kobietę, której nastolatka nie znosiła. Czy w życiu Tess pojawi się ktoś, kto zagoi ranę na sercu po okrutnej tragedii? Bo mimo że minęło już sporo czasu, nastolatka nie umie sobie poradzić. W końcu nie tak łatwo jest zapomnieć, że straciło się matkę. Czy Tess zaakceptuje Megan? Czy Pablo zrozumie, że nie może się tak oddalać od córki, bo w końcu ją straci? A może nastolatka znajdzie miłość swojego życia? Chyba że jeszcze bardziej skomplikuje sobie życie...
Julie Sheridan (Julss)
Obyczajowe

2 komentarze:

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.