25 marca 2015

#1070-1080

Witam wszystkich serdecznie
W ostatnim czasie robi się coraz cieplej, zimowe kurtki zostają na wieszakach, gdy my odświeżamy nasze wiosenne ubrania. Dla maturzystów nie jest to jednak zbyt dobra wiadomość, bo z wiosną wielkimi krokami zbliża się matura... Cierpię razem z Wami - na naukę jest jeszcze czas, prawda? Tylko gdzie minął ten rok szkolny?
Wraz z wakacjami na Katalogowo zawitają zmiany! I tu mam prośbę do Was!
Widzę, że regulamin jest często problematyczny dla osób zgłaszających się, a także dla tych osób, których blogi znajdują się już w naszym spisie. Chętnie dowiem się, jak według Was powinno to wyglądać - co powinno znaleźć się w regulaminie, a co musi z niego zniknąć?
Pisać możecie pod aktualizacjami lub w zakładce "Poprawki, pytania, sugestie". Osoby zgłaszające się mogą również swoje opinie pozostawiać pod zgłoszeniami.
Z pewnością każde zdanie wezmę pod uwagę, w końcu Katalogowo tak długo istnieje dzięki Wam i dla Was.


Inne:
Sandra A - button ma nieprawidłowe wymiary (245x94)


Czy śmierć jest końcem wszystkiego, istnienia i marnie toczącej się na ziemi egzystencji? A może to dopiero początek?
Lena Mikler umiera w tajemniczych okolicznościach - przyczyna śmierci i wszelkie związane z nią wspomnienia, zostają wymazane z jej wspomnień i Anioła Stróża dziewczyny. Szesnastolatka trafia do świata pomiędzy życiem a śmiercią, do przedziału ,,SAMOBÓJSTWO'' i nie wie, co się stało.. Wcześniej wydawało jej się, iż nigdy nie targnęłaby się na własne życie.
Wkrótce dowiaduje się, że musi przejść test, by powrócić na ziemię i pomóc w walce Stron Świata - Lux i Tenebris.. Co, jeśli okaże się, że główną antagonistką rzeczywiście jest jej odpowiedniczka z Lewej Strony? Czy Lenie uda się powrócić do świata zmarłych? Jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić? I jaką rolę w tym wszystkim odegra owiany mroczną tajemnicą Milan Montero, Anioł Ciemności, który za odzyskanie skrzydeł zapłacił straszną cenę?
De Nogitsune
Fantastyka / Fantasy

Świat wydaje się prosty, póki nie zagwarantuje nam niechcianych rozrywek.
Co stanie się z młodym, niewinnym i nieświadomym tragedii chłopcem, który za wszelką cenę dążył do spełnienia swoich celów?
Co uczyni poznając prawdę, jaką ukrywali przed nim najbliźsi?
Co z dziewczyną, której serce bezwarunkowo wybrało jego..
Czy życie wciąż wydawać się będzie mniej skomplikowane, gdy los rozdzieli ich na długie lata?
Poznaj historię, która za sprawą jednego wydarzenia, zmieniła los wielu osób..
Czy na dobre.. ?
Anja
FanFiction / M&A / Naruto
Wielki dyrektor Hogwartu Albus Dumbledore zostaje zamordowany w dniu rozpoczęcia nowego semestru. Jego miejsce znajduje znienawidzony przez członków Zakonu Feniksa zdrajca i Śmierciożerca Severus Snape. Jak poradzi sobie młoda nauczycielka Hermiona Granger, która własnie rozpoczyna drugi rok pracy jako Mistrzyni Eliksirów i opiekunka Slytherinu? Jak potoczą się losy Zakonu?
Dubhean
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
W Blessenwhite Manor, dworku na angielskiej prowincji, życie toczy się stałym, leniwym rytmem. Służący pracują całą dobę, podczas gdy rodzina Cravenów bawi się w najlepsze. Arystokracja pije wytrawne, włoskie wino, mężczyźni rozmawiają o sytuacji politycznej i zmianach społecznych, a kobiety plotkują na temat towarzyskich skandali. Wszystko zmienia się jednak, gdy najstarsza córka państwa Craven, Esther, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy policja prowadzi nieefektowne śledztwo, Florence, siostra zaginionej, postanawia wziąć sprawę we własne ręce.
„Gdy karawan cię mija” to opowieść z punktu widzenia ducha Esther. Podczas kłótni z narzeczonym dochodzi do tragedii - zostaje pchnięta ze schodów i ginie w wyniku urazu głowy. Jej wybranek, Albert, zakopuje ją w ziemi jak zdechłego psa, nie próbując udzielić pomocy. Dziewczyna chce już odejść, ale coś trzyma ją na ziemi. Esther nie może odetchnąć, dopóki sprawca jest na wolności, gotów na wszystko, by prawda nie wyszła na jaw...
Nobobora
Fantastyka / Fantasy
Koszmary. Każdy z nas je miewa, jedne odzwierciedlają nasze zmartwienia, w drugich pojawiają się potwory tak jak kiedyś wierzyłyśmy chowające się pod naszym łóżkiem.
Co byś zrobił, gdybym ci powiedziała ze potwory istnieją? Że żyją wśród nas? A co jeśli skrzydlate istoty zwane aniołami nie są tylko legandami? 
Dotychczas byłam zwyczajną nastolatką niemającą większych zmartwień, chodziłam do szkoły, spotykałam się z przyjaciółmi i uwielbiałam czekoladę. Nigdy nie wierzyłam nadzbyt specjalnie w demony, anioły, i inne tego typu rzeczy, bo gdyby bóg istniał, dlaczego odebrał by mi rodziców? Ale moje urodziny wszystko zmieniły, sprawiły, że....
uwierzyłam...
Niektórym aniołom przeznaczony jest upadek.
Sandra.A
Fantastyka / Fantasy
Ginewra Weasley po ukończeniu nauki w Hogwarcie i trzyletnim pobycie w Nowym Jorku, wraca do kraju i zostaje uznaną Aurorką. 
Jej związek z Harrym Potterem nie przetrwał próby czasu i oboje postanowili ułożyć sobie życie osobno. Ona jest samotną kobietą mieszkającą w niewielkiej kamienicy na przedmieściu Londynu. On zaś sławnym graczem Qudditcha i ojcem dwójki synów. 
Niespodziewanie sam Minister Magii oznajmia jej, że odtąd nie będzie pracowała sama. Jej partnerem okazuje się być Draco Malfoy...
Another
FanFiction / Harry Potter / Inne
„Jedynym, który może mnie pokonać jestem ja sam.”
Jest już późny wieczór. Nie jeżdżą samochody, wszyscy ludzie siedzą w swoich domach i szykują się do snu, miasto pogrążone jest w głębokiej ciszy, która zdaje się ciebie pochłaniać. Wtedy widzisz grupkę nastolatków znęcających się nad dziewczyną. Cała ta sytuacja jest ci całkowicie obojętna, ale kiedy masz zamiar w nic się nie mieszać i odejść – rozpoznajesz w ofierze koleżankę z klasy.
Jedna noc sprawia, że dziewczyna, z którą łączyły cię tylko mury szkoły nagle zaczyna znaczyć dla ciebie więcej, niż byś sobie życzył. Nieuchronnie prowadzi cię do samozniszczenia i bolesnego zderzenia z rzeczywistością, której wolałbyś nie poznawać.
„Jesteś odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które masz dla innych, ale i za te, które w innych budzisz.”
Lawler
FanFiction / M&A / Inne
Podkomisarz Barbara Florczak przeprowadziła się z Końskich na Śląsk 5 lat temu. Pracuje w Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach i współpracuje razem z komisarzem Andrzejem Olszakiem i podkomisarzem Tomaszem Jończykiem w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Prywatnie Basia mieszka sama. Spędza wolny czas z bratem Dariuszem, który od 10 lat mieszka z rodziną w Katowicach, oraz z przyjaciółmi. Pewnego dnia poznaje syna swojego szefa, Roberta Olszaka, który został przeniesiony z Łódzkiej Komedy Wojewódzkiej. Pomimo tego, że pracują w różnych zespołach dochodzeniowych, między dwojgiem rodzi się uczucie.
Dusia
Kryminalne
Opis: XXI wiek. 2014 rok. Warszawa. Ul. Sobieskiego. Stara Ambasada Rosji. 
Świetność tego miejsca przeminęła lata temu. Przynajmniej w mniemaniu ludzkiego umysłu. Jeżeli wytężyć by wzrok, przejrzeć na oczy, odgonić mgłę czaru, można zobaczyć tutaj piękną katedrę gotycką - mniejszą wersję paryskiej Notre-Dame. Wysokie wieże, strzelisty dach i wielka rozeta nad mosiężnymi, kilkumetrowymi drzwiami. 
Przed wejściem na skwer stoi wysoka kuta z adamasu i żelaza brama, nad którą widnieje przysłowie Nocnych Łowców: Pulvis et umbra sumus. 
Mieszka tu pięć młodych osób. Pięciu Nocnych Łowców. To oni odpierają napady demonów i łapią Podziemnych łamiących Porozumienia ustanowione dawno temu przez Clave - główny zarząd Nocnych Łowców, który zasiada w Idrysie - ich rodzimym kraju. To o nich jest ta historia. Ukazuję tutaj dzieje grupy nastolatków, którzy oprócz wyżej wspomnianego rygorystycznego porządku codzienności, prowadzą również swoje intymne życie pełne bólu, miłości, straty i zdrady. Poznajmy ich historię...
Resie
FanFiction / Dary Anioła
Rude plus wściekłe równa się kłopoty - zawsze. Historia Lily Evans, największej rudej złośnicy jaką znał Hogwart. Opowiadanie niekanoniczne, lecz w dużej mierze oparte na fabule stworzonej przez J. K. Rowling.
Ellen
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Gawędy introwertyczki to blog poświęcony twórczym wymysłom pewnej introwertycznej dziewczyny. Co tu znajdziesz? Przesadą byłoby stwierdzenie "wszystko", ale wiele to i owszem. Przynajmniej mam taką nadzieję...
Roxy
Zbiory opowiadań


Krzywołap z zapaleniem oskrzeli, żołądka oraz odwodnieniem wraca do łóżka i życzy wszystkim miłego dnia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.