5 października 2014

Ogłoszenia


Witam ponownie!
W ostatnim czasie zauważyłam, że osoby zgłaszające się mają pewien problem z formularzem. Otóż w naszym formularzu pierwszym elementem jest bezpośredni link do buttonu, co jest nawiązaniem do punktu dziesiątego regulaminu: "Nie tworzymy buttonów. W zgłoszeniu należy umieścić bezpośredni link do obrazu reklamującego bloga (wymiary dokładnie 300x150px). Jeśli link nie zostanie umieszczony, będzie błędny lub wymiary grafiki będą nieprawidłowe, blog zostanie umieszczony w katalogu bez tego dodatku". Jednak Wy ten punkt w zgłoszeniu traktujecie jako bezpośredni link do miejsca, w którym zamieszczony jest u Was odnośnik do Katalogowo. Proszę o zwracanie na to uwagi. Oczywiście z mojej strony postaram się dodać jakiś zapisek w regulaminie, by stało się to jasne dla wszystkich.

Ponadto nie radzę używać serwisu Tinypic w celu wygenerowania bezpośredniego linku do grafiki, ponieważ ma ona ograniczenie czasowe. Po kilku dniach grafika zostaje usunięta, przez co w katalogu pojawia się jego neutralny zamiennik. Według mnie dobrym rozwiązaniem jest program ScreenSHU, dzięki któremu taki link możecie uzyskać w dosłownie kilka sekund. 
Pamiętajcie, że bezpośredni odnośnik powinien kończyć się .png, .jpg lub .gif.


Mam dla Was również ogłoszenie w ramach współpracy. Może znajdzie się ktoś chętny? :)

Zwiastunownia Magic Trailers poszukuje osób, które zajmują się robieniem zwiastunów. Nie ważne, czy dopiero zaczynają, czy już mieli z tym do czynienia. Po więcej informacji zapraszam serdecznie tu.

Życzę udanego tygodnia.

1 komentarz:

  1. Nie spóźniłam się z aktualizacją :) Wszystkie zgłoszone blogi zostały dodane do katalogu zgodnie z harmonogramem :)
    zobacz datę jednego z nich - http://katalogowy-swiat.blogspot.com/2014/10/czasy-trojcy.html

    Ale dziękuję za uwagę i dziękuję za przypomnienie o weryfikacji obrazkowej! Kompletnie o niej zapomniałam :/

    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.