24 października 2014

#904-925

Witam wszystkich
Przybywam z nowiutką aktualizacją. Przypominam również o planowanych konkursach na naszej stronie facebookowej. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Najbliższe posty mojego autorstwa:
31 X 2014 podsumowanie
1 XI 2014 ogłoszenie wyników konkursu "Dwie strony pecha"
Serdecznie zapraszam. :)

Wesoły Kostek - nie wstawię zalinkowanego przez Ciebie buttonu, ponieważ jest wyraźnie w innych wymiarach, niż wymagam. Przeczytaj ponownie regulamin. Jeśli zechcesz umieścić nowy, poprawny button, napisz w zakładce "Poprawki, pytania, sugestie", wypełniając formularz tam zamieszczony.


Ziemia jest na skraju wymarcia. Ludzie zapomnieli już jak wyglądała wcześniej. Nie pamiętają o sprawach, które kiedyś dla ich gatunku były niezwykle istotne. Kora mieszka w południowych okręgach. Popełniła w życiu wiele błędów, a kary za nie nic jej nie nauczyły...
Freja
Fantastyka / Science-fiction

Świat, który zniszczyła wojna. 
Nowe społeczeństwo zbudowane z gruzów poprzedniego, które wpaja mieszkańcom zasady rodem ze średniowiecza. 
Król, który wie wszystko a nie mówi nic. 
Oraz tajemnica kryjąca się w Chłodnym Lesie otaczającym Królestwo - jedyne bezpieczne schronienie na świecie. 
Siedemnastoletni Tobias ma dość życia w Królestwie. Po śmierci swej ukochanej nie może znieść życia wśród ludzi. Jedyna osoba, która zdaje się go rozumieć to jego przybrana matka. To ona zdradziła mu, że jego ojciec i jego siostra postanowili ogłosić światu, że Król kłamie i za to zostali skazani na banicje.To ona mówi mu o buntownikach czyhających po drugiej stronie siatki odgraniczającej Królestwo od lasu.
Gdy pewnego dnia znika Leroy, przybrana matka, Tobiasa, chłopak jest w stanie zrobić wszystko aby dowiedzieć się co jej się przytrafiło. Nawet jeżeli oznacza to złamanie wszystkich reguł jakie znał i wyprawę wgłąb niebezpiecznego Chłodnego Lasu przed którym zawsze go ostrzegano...
Lady Exodus
Fantastyka / Science-fiction
Zastanawiałeś się kiedyś "co by było gdyby?". 
Co by było, gdyby mnie pocałowała.
Co by było, gdybym wtedy podjął się wyzwania.
Wróć...
Mam na myśli zupełnie inne gdybanie...
Przecież nie masz pewności, że świat, który znasz jest jedynym, 
że ludzie, to po prostu ludzie,
że druga strona zwyczajnie nie istnieje.
Może rzeczywistość posiada więcej oblicz? 
Może życie nie kończy się na śmierci?
Może...
"Cliff Of Thorns jest zapomnianym od wieków, angielskim miasteczkiem, 
które kryje się za gęstym lasem i ruinami "Placu Szeptów", 
od Otwartego Świata dzieli je tylko droga, droga na drugą stronę..."
"Gwen Chamberlain to kobieta, z pewnością twardo stąpająca po ziemi. 
Dzielnie trzyma się przekonań o normalności swojego życia, 
wie czego chce i nie daje za wygraną. Można rzec, iż usnuła sobie idealne gniazdko w niewielkim, angielskim miasteczku, ludzie jej zazdrościli, pod maskami uśmiechów kryli zawiść oraz nieszczerość intencji. Było perfekcyjnie, pięknie, aż do tej jednej nocy. 
Nocy, która zmieniła życie... Życie? Czy aby na pewno przeżyła? 
Wiedziała tylko, iż utknęła po drugiej stronie, w zupełnie innym świecie, z innymi ludźmi... Ludźmi? Zasmakowała czegoś, czego nigdy wcześniej nie było dane zasmakować nikomu jej pokroju.
Dziedzictwo? Możliwe, bo skąd miała wiedzieć, że nie znalazła się tam przypadkiem? Skąd mogła wiedzieć, że umarła? Skąd mogła wiedzieć, że Charlie nie zabił jej bez przyczyny?"
Poznaj inny świat, inną perspektywę, inne spojrzenie na śmierć...
Poznaj półumarłych, Drugą Stronę oraz jego - Charliego, Nieśmiertelnego...
Bo umierając musisz zadać sobie jedno pytanie...
Koniec?
Juls
Fantastyka / Fantasy
Glasgow największe miasteczko w Szkocji skrywające w sobie dwa oblicza, które do dziś pozostają wielką niewiadomą. Każde z nich skrywa w sobie wiele zagadek, niebezpieczeństw, lecz każdy z nas musi wybrać tylko jedną stronę - złą bądź dobrą. Nigdy nie wiadomo kiedy to my staniemy się ofiarą corocznych rytuałów cienia mających na celu uśpienie złych demonów drzemiących w ruinach starej świątyni znajdującej się na dość przerażającym wzgórzu niedaleko głównego terenu wampirów. Nad porządkiem w świecie nadnaturalnych istot czuwa Bractwo Cienia. Chroni, uczy, karze tych, którzy łamią zasady ciemnego świata. Łączy ze sobą rasy, pomaga im wzmocnić swą siłę oraz wykreować indywidualności. Jednak nie nad wszystkim udaje im się zapanować. Każdej nocy o godzinie 24 ze swych ukryć wychodzą mroczne, czarne cienie, które wnikają do umysłów słabych ludzi przejmując nad nimi kontrolę, a ich wspomnienia wypełniają się bólem i strachem. W ten sposób podróżują w każdą noc żywiąc się ludzką energią. W Glasgow nie odróżnisz co jest jawą, a co snem. Nie wiesz co przyniesie jutro, a co najważniejsze - Czy w ogóle uda się przeżyć.
Blogi grupowe
O mrocznym sekrecie niszczącym wszelkie nadzieje. O tajemnicy odkrywającej całkowity bezsens istnienia. O czymś, co niszczy każdą religię. Rujnuje bezdenną wiarę. Burzy, niszczy, dewastuje. Pali, zostawiając po sobie jedynie zgliszcza. O odpowiedzi na jedno z pytań, trawiące w duchu całych wszechświat.
Szepczę Ci cicho, bo niepisane nam niebo. 
Alathea
Fantastyka / Fantasy
Upadli. Kim oni tak właściwie są? Ludzie, wykorzystywani do tworzenia idealnego świata, kontrolowani przez Zabójczą Trójkę. Jednym z nich jest dziewiętnastoletnia Sakura Haruno , której udaje się uciec od tego piekła. Niespodziewanie trafia do pewniej grupki osób, która próbuje przeciwstawić się Upadłym. Poznaje tam przystojnego Sasuke, który jedyny z towarzyszy nie przepada za dziewczyną. Wyczuwa w niej wroga, kogoś kto może im zaszkodzić. Czy jego przypuszczenia okażą się prawdą? 
Pauu Lina
FanFiction / M&A / Naruto
Chloe zaczyna życie od nowa, w nowym domu, z inną rodziną, z innymi przyjaciółmi. Spotyka tam swojego byłego chłopaka, z którym związuje się na nowo. Na jaką drogę ją sprowadzi i co dla niej znaczy Dan? nowo poznany chłopak pracujący w domu państwa Hill. Kim będzie dla niej Sam gdy spotkają się poza poprawczakiem? Czy jazda na rolkach wróci na stałe do jej życia? 
Come back
Romans
Miami to miejsce niezwykłe. Właśnie w nim mieszka niejaka Laura. Większość czasu spędza ze swoją starszą siostrą. Nie przepada za flirtami, a miłość jest jej obojętna. Jednak gdy nadchodzą wakacje, a z nimi pewien blondyn jej życie zaczyna się zmieniać. Czy wreszcie dowie się co to tak naprawdę miłość? Czy konkurencja jej przeszkodzi? Emily, była dziewczyna osiemnastolatka, nie da za wygraną. Chce zrobić wszystko, nawet zniszczyć brunetkę, tylko po to by zaspokoić swoje pragnienie i odzyskać własnego chłopaka. Czy Laura wytrzyma to napięcie? Czy ta historia będzie miała Happy End?
Love me again ♥
Obyczajowe
Opowiada historię dziewczyny Majo Korocho. Niby zwyczajna i nierzucająca się w oczy, ale miała pewną tajemnicę. Kiedy zapada noc, walczy z istotami nieba o piekła jako Umbran Witch Bayonetta. Wynika z faktu, iż Majo jest wcieleniem tej legendarnej wiedźmy. Jako Ubran Witch miała za zadanie chronić ludzi, którzy nie mieli pojęcia o istnieniu świata Inferno i Paradiso (Wraz z pomniejszymi światami). Wszystko się zmienia, gdy przeprowadza się do Tokio i jak zaczęła chodzić do Liceum Shinra to poznała grupę pewnych dziwnych ludzi. I tak zaczęła podwójne życie, które trudno pogodzić. Pewne zdarzenie sprawia, iż jeszcze bardziej pokomplikowało i pociągnęło za sobą poważne konsekwencje. Tym zdarzeniem było przypadkowa śmierć szkolnej koleżanki. To zmieni wszystko w życiu ukrytej Umbran Witch.
Majo Kurocho
FanFiction / M&A / Shaman King
Elena Strashine, dziewczyna, która nawet nie wie kim naprawdę jest, mieszka w najbogatszej części Londynu. Jest najpopularniejsza w szkole, ma przyjaciół i chłopaka. 
Do czasu...
Wszystko się zmienia, gdy jednego dnia zawiera kontakt z dziwnym chłopakiem, który wprowadza ją do świata jak z marzeń sennych.
Od tej pory Elena już nigdy nie będzie zwykłą dziewczyną…
Sophie Bell
Fantastyka / Fantasy
Historię dziewczyny, która musi sobie poradzić ze swoim darem, ze śmiercią bliskiej osoby, a także ze swoją własną obietnicą. Eulalię poznajemy kiedy ma czternaście lat. W religii jej babci po osiągnięciu szesnastego roku życia - dziewczynki mają specjalny dar, a chłopcy są ich "aniołami stróżami". Ell nie chce by ktokolwiek był jej aniołem, doskonale wie, że sama sobie poradzi o wiele lepiej. Gdy Ell poznaje Matta zmienia zdanie na temat miłości, lecz później znów zraża się do tego "cudownego" uczucia.
White Robe
Fantastyka / Fantasy
Na stronie znajdziecie opowiadania oraz powieści śląskiego autora, Łukasza Migury. Wszystkie historie utrzymane są w klimacie fantastyki naukowej. W publikowanych tam tekstach nie znajdziecie spektakularnych pojedynków czy obcych, dokonujących inwazji na naszą planetę.
To nie jest tradycyjne sci-fi. Autor skupia się na ewolucji społecznej i politycznych intrygach. Czasami bardziej fantastycznie, niż naukowo, ale przecież o to w tym chodzi.
W tekstach widać inspirację Philipem K. Dickiem. Domieszka postapokalipsy i steampunku pozwala oczekiwać coraz ciekawszych opowieści.
Fantastyka / Science-fiction
„Magia nie przenosi gór. Magia daje ci siłę, abyś sama to zrobiła.”
W tamtym momencie to mogły być najdziwniejsze słowa, jakie DeeDee Masen kiedykolwiek usłyszała. Lepiej dla niej, żeby wzięła je sobie do serca, bo już niedługo mogą okazać się jej naprawdę potrzebne. Zbliża się wielkie święto nadnaturalnych istot i każda ze stron będzie chciała przeciągnąć ją na swoją stronę. Co wybierze DeeDee? Jak poradzi sobie w związku z prawdą o swojej przeszłości? A co jeśli do tego wszystkiego wmiesza się jeszcze Nathan, duch Sensum Orbis?
Sparks_Fly
Fantastyka / Fantasy
Blog poświęcony ogólnie pojętej popkulturze. Zawiera recenzje i luźne przemyślenia na temat komiksów, filmów, książek, seriali, gier oraz wszystkiego, co akurat wpadnie mi w oko. 
Gauleiter Sida
Hobbystyczne / Literackie
W roku 2015 Japończycy buntują się przeciw władzy państwowej. Organizują manifestacje w celu obalenia rządu i ustanowienia nowych praw. Jednak demonstracje te zostają brutalnie tłumione. Buntownicy nie dają za wygraną i w Japonii wybucha wielka wojna domowa. Coraz więcej ludzi zaczyna głośno sprzeciwiać się systemowi i politykom. W 2021 roku władze przeprowadzają eksperymenty na żołnierzach, by stworzyć niezniszczalnych ludzi, których wcieliliby do wojska. Mieszają oni ich geny z DNA innych zwierząt, co powoduje, przyspieszony i intensywniejszy rozwój zmysłów oraz umiejętności. Po licznych sukcesach zaczynają łączyć ich geny także z pierwiastkami. Powstaje nowa, udoskonalona rasa mutantów. Nazywają ich nadludźmi.
Allyss Iwahara
Fantastyka / Fantasy
Mam na imię Hilda, numer 0645. Mam dwadzieścia lat i mieszkam w jednej z trzech osad, Barat. Dwadzieścia lat temu w roku 2034 przez świat przeszedł wirus, nazwany „czystką”, który zabił prawie wszystkich ludzi. Naukowcy chcieli temu zaradzić, niestety ich szczepionka wywołała odwrotny skutek, ludzie szybciej umierali. Moja mama została zaszczepiona, a po moich narodzinach zmarła. Gdy byłam sześcioletnim dzieckiem zauważyłam, że mam dziwne zdolności, moje zmysły były bardziej wyostrzone i mogłam kontrolować naturę. Nigdy nikomu o tym nie powiedziałam. Miałam nadzieję, że mogę żyć spokojnie, niestety jest więcej takich jak ja. Nazwali nas nadzdolnymi - ludzie, którzy posiadają niezwykłe umiejętności. Żołnierze Pusat mają jeden cel - znaleźć nas i zabić. Czy przeżyję? Czy pozostawię życie u boku bliskich i ucieknę? A co jeśli po raz pierwszy się zakocham?
Solaris
Fantastyka / Science-fiction
Rok 2001, Louiseville. Znajduje się tutaj jeden z dwóch szpitali psychiatrycznych, do którego trafia Frances Cross. Dziewczyna prowadziła kiedyś normalne życie, kiedy jeden dzień wszystko zmienił, a matka jej nie uwierzyła. Po jakimś czasie dziewczyna dostaje nieoczekiwaną pomoc od pracownika szpitala i wyciąga ją z niego. Teraz Frances musi poradzić sobie z życiem po tym, co ją spotkało w szpitalu. Czeka ją również zemsta jaką planuje na partnerze matki. Czy poradzi sobie, z ułożeniem życia na nowo? Czy spotka w końcu spokój?
Wesoły Kostek
Obyczajowe
Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz, czyli najwięksi czarodziejscy psotnicy jakich widział w swych murach Hogwart. Czy zaskoczą Cię nowym psikusem? Wstąp zobacz a może polubisz nieśmiałego, zakompleksionego Petera; uczynnego, o wielkim sercu i jeszcze większej wiedzy Remusa, który skrywa mroczną tajemnicę; hogwartckiego Casanovę Syriusza czy zakochanego szukającego James? Oczywiście nie może też zabraknąć pięknej, rudowłosej Pani Prefekt i jej świty: Dorcas, Alicji i Rosario. "Evans, umówisz się ze mną?"" to zdanie nie raz i nie dwa padnie jeszcze z ust przystojnego, uroczego rozrabiaki. 
Rogata
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Uciekła na inny kontynent, z nadzieją, że tam uda jej się zacząć na nowo. Nadzieja przyszła, kiedy pojawił się on. Jednak to nie jest film hollywoodzki. Tutaj nie ma szczęśliwego zakończenia. Przeszłość upomni się o swoje, teraźniejszość schowa się za rogiem i nie będzie chciała podzielić się swoją tajemnicą, a przyszłość spojrzy prosto w oczy z niebezpiecznie bliskiej odległości. Ile czasu jej zajmie zrozumienie całej tej sytuacji? Kiedy się obudzi i zobaczy kim on tak na prawdę jest?
Lili.
Romans
Zuzanna jest z pozoru zwykłą nastolatką, dla której ma się rozpocząć zupełnie nowy rozdział w życiu - nowa szkoła, znajomi... To jednak tylko pozory. W jej rodzinie z pokolenia na pokolenie przekazywany był dar. No właśnie. Dar czy przekleństwo?
żelkowa
Fantastyka / Fantasy
To takie żałosne. Siedzę na łóżku, pisząc to, co i raz rozglądając się na boki. Mam dziwne wrażenie, że coś się niedługo wydarzy, coś co będzie miało wpływ na resztę.[...]
Myślałam, że jasno się wyraziłam ignorując ją, nie dając dojść do słowa, wychodząc z pomieszczenia gdy pojawiała się w nim.[...]
Jak czuję się, nie mając przy sobie osoby, która powinna być tą jedną z najważniejszych w moim życiu?[...]
Ale ważne są także relacje między domownikami, cóż ja nie narzekam, ponieważ niczego mi nie brakuje. A może jednak? [...]
Może w końcu poznam kogoś kto będzie tak pokręcony jak ja. Moja ciocia zawsze tak mówi, co uznaję za nieprawdę, bo uważam się za zupełnie normalną nastolatkę.[...]
(zwiastun)
Hate me
FanFiction / Gwiazdy i fani
Opowiadanie skupia się na przygodzie Hany i jej rówieśnikach. Dziewczyna jest posiadaczem rzadkiej magii która źle wykorzystana może mieć katastrofalne skutki. Czy wszystko dobrze się ułoży ? Czy Hana spotka kogoś na swej drodze? Przekonacie się czytając to opowiadanie
Shoujo Namida
Zbiory opowiadań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.