1 sierpnia 2014

O organizacji (i reklamie) słów kilka


Jak już zapewne część z Was zauważyła - przesunięty został termin ostatecznego nadsyłania zgłoszeń na konkurs "Dwie strony pecha". Teraz możecie wysyłać swoje prace do 20.08 nawet o 23:59. :)
Mam wielką nadzieję, że zgłoszenia nadejdą, ponieważ 11 osób zaznaczyło w ankiecie, że weźmie udział w konkursie, a 13 było niezdecydowanych. Natomiast zgłoszenia są 3.
Termin został przesunięty z trzech powodów: możliwe, że za późno zrobiłam aktualizację, aktualnie jest za mało zgłoszeń, by rozpocząć konkurs (musi być co najmniej po 4-5 historii konkursowych na kategorię), a w dodatku 2 sierpnia rozpoczyna się mój urlop i będę miała bardzo ograniczony dostęp do internetu. Wracam około 14 sierpnia.
Aaa 19 sierpnia są moje urodziny ("magiczna" 18), więc liczę, że w ramach prezentu będzie dużo zgłoszeń! ;)


Teraz przejdziemy do części reklamowej! W blogosferze pojawił się nowy katalog dla czarodziejów.Witamy na Magic Platform, któremu Peron 9 i 3/4 nie dorasta do pięt!
Nie ma też obawy, że wbiegniesz prosto w ścianę i nabijesz sobie guza... 

     Dołącz do naszego Magicznego Peronu, korzystając z zakładki "Zgłoszenia" i poczuj się częścią naszej sporej blogowej rodziny. Nie zapomnij przeczytać wcześniej Regulaminu - wszyscy chcemy żyć tutaj w zgodzie. Co oferujemy, a przynajmniej co chciałybyśmy zaoferować oprócz samego spisu, których jest na tym portalu od groma?

     Sądzimy, że pisanie jest jednocześnie sztuką i rzemiosłem, a pisarz artystą i rzemieślnikiem. Nikt nie rodzi się z niespotykanym darem, z którym ot tak można wyjść na ulicę i chwalić się nim wokół. Każdy ma w sobie coś, co tworzy go wyjątkowym na tle innych, ale jego dar nazwać można nieoszlifowanym diamentem, nad którego obróbką trzeba spędzić sporo czasu. Wierzymy jednak, że warto jest uzbroić się w cierpliwość i pracować nad własnym warsztatem - w końcu nie od razu Rzym zbudowano, a efekt był kolosalny.

     Pragniemy przedstawić Wam stronę - Magic Platform - na której, oprócz osobnej notki o Waszym blogu, znajdziecie różne poradniki, jak pisać, by robić to dobrze, co zrobić, gdy Wen z nami nie współpracuje lub gdy po prostu zaczynamy czuć, że się wypalamy... Jak zaplanować dobrą, oryginalną historię? Jak w tym tłumie fanfiction można się wyróżnić? To - i wiele innych już wkrótce. Do tego w planach mamy projekty, w których będziecie mogli wziąć udział, za każdym razem rozwijając swoje umiejętności. Wywiady z autorami, recenzje opowiadań - zarówno tych starszych, jak i nowszych, na których z różnych względów warto zawiesić oko. Ponadto znajdziecie tutaj zbiór zebranych grafik - szablonów, sygnatur - z różnych blogów graficznych, które z pewnością spodobają się Wam i przydadzą w doprowadzeniu swojego bloga do poziomu prawdziwego bóstwa.

     Mamy wielkie plany i mamy również nadzieję, że uda nam się zrealizować choć część z nich. Stąd też mały apel i prośba - aktualnie jesteśmy w załodze tylko dwie, dlatego jeśli ktoś czuje się na siłach, ma motywację, chęci, czerpie frajdę z blogowania i chce nam po prostu pomóc stworzyć tę oazę dla autorów potterowskiego fanfiction, zapraszamy do zakładki "nabór", gdzie znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.

     Łapcie swoje pióra w dłoń, zapisujcie się i do zobaczenia, Czarodzieje!


Osobiście bardzo kibicuję temu katalogowi i wszystkim posiadaczom różdżek serdecznie go polecam! Świetna atmosfera, miłe i konkretne administratorki, a przede wszystkim - plan na to, jak chcą działać i czym się stać.

Chciałabym również poinformować Was, że w czasie urlopu będę pracować nad nowym regulaminem, który wprowadzę w życie już po mojej nieobecności. Może jednak Wy macie jakieś pomysły? Z chęcią wezmę Wasze zdanie pod uwagę.
Jak powinna według Was wyglądać weryfikacja zgłoszenia?
Jak powinna wyglądać aktualizacja zgłoszeń oraz całego spisu?
Czy odnośnik do Katalogowo powinien być na zgłoszonych blogach, czy może uważacie to za zbędne?
Piszcie, co myślicie na ten temat. Klawiatura w dłoń i do roboty! :)


Kto poleci dobre sevmione?

3 komentarze:

 1. O, skoro termin został przesunięty, to może jednak coś naskrobię. Mam tylko jedno pytanko: jeżeli wybiorę "straszną stronę pecha", czy nadesłana praca musi być, no... z dreszczykiem? Czy może po prostu, przykładowo, śmierć bohatera byłaby dostatecznie straszną stroną pecha? :P
  Z konkursami blogowymi już tak to jest, że dużo osób się deklaruje, ale mało kto faktycznie nadsyła potem prace. Po cztery prace z jednej kategorii to raczej mało prawdopodobna rzecz, tak nawiasem mówiąc, ale zobaczymy, może się uda ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i może zaktualizujcie zasady konkursu, bo macie tam jeszcze podany stary termin nadsyłania prac.

   Usuń
  2. Dzięki wielkie, zaraz to poprawię. :)
   Kategoria "straszna strona pecha" polega głównie na ukazaniu negatywnych skutków ciągu niefortunnych zdarzeń. Tzn. nie musi to być horror i kończyć się śmiercią wszystkich postaci niczym w "Oszukać przeznaczenie". xD Negatyw po prostu.
   Jeśli nie zbierzemy po 4 blogi z każdej kategorii, będziemy musiały wrzucić wszystkie prace do jednego worka, a tego bym nie chciała...
   Życzę weny. :)

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.