12 lutego 2014

#475-550

Odmowy:
* Mały Wilczek - brak odnośnika do Katalogowo.
* Madame LaMort - ograniczony dostęp.
* seoanaa - autorka znajduje się na Czarnej liście Katalogowo.
* Marti - zgłoszony blog istnieje już w spisie.
* Nielivka - brak adresu bloga w zgłoszeniu.
* Bezimienna - błędna kategoria, należy wybrać tylko jedną.
* Guardian Angel - brak odnośnika do Katalogowo.
* Sekretna - autorka znajduje się na Czarnej liście Katalogowo.
* pati z. - blog zawieszony.
* Patrycja Nowicka (smile) - brak odnośnika do Katalogowo.
* Shout! - brak odnośnika do Katalogowo.
* wamplove - brak odnośnika do Katalogowo.
* Abbey - brak odnośnika do Katalogowo.
* Camila Yerville - błędna kategoria.
* Michi-ssi i Aleksja - brak odnośnika do Katalogowo.
Przypominam, że nowe, poprawione zgłoszenia piszemy pod odmowami.

http://spiew-kosoglosow.blogspot.com/
Wszyscy określają nas mianem zawodowców. Uważają, że trenujemy od małego, by stać się maszynami do zabijania - tak jak w pierwszych dwóch Dystryktach. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Zadaniem naszego Dystryktu jest zaopatrywanie Kapitolu w owoce morza. Nie jesteśmy jednak rozpieszczani przez stolicę - często brakuje pożywienia, a ilość towaru jest dokładnie kontrolowana przez Strażników Pokoju. Z każdej porcji należy się rozliczyć, a jakiekolwiek braki są natychmiast zauważane – kary są surowe, więc nikt od dawna nie odważył się kraść. Dzieci pomagają rodzicom od 6. roku życia – chłopcy wypływają na ocean z ojcami, a dziewczynki z matkami obrabiają zdobyte produkty. Nic dziwnego, że jesteśmy wyćwiczeni w posługiwaniu się różnymi narzędziami – tego wymaga od nas praca. Nie raz zdarza się też, że los rodziny zależy od dzieci, więc robimy wszystko, by po Głodowych Igrzyskach wrócić do domu. Trzymamy formę i pracujemy dla naszych rodzin – oto cała tajemnica „zawodowców” z Czwartego Dystryktu.
Kaleid
FanFiction / Igrzyska Śmierci
pogromca-cierpienia.blogspot.co.uk
Gdyby miał wybór, wybrałby inną drogę. Uciekłby patrząc na życie przez pryzmat. Jednakże kwintesencją w tej sytuacji była śmierć. Co mógł począć? Przyglądać się jak resztki jego życia obumierają? Jak spowity pejoratywnymi uczuciami staje się zamkniętą księgą bez stron? Nie, nie mógł tego zrobić. Musiał unicestwić resztki życia, wyrwać serce, zakopać zwłoki. Przecież to łatwe, zabić życie. Gorzej, gdy życie popełnia samobójstwo (czy wtedy staje się równe śmierci?) lub zostaje zabite przez samą śmierć. Jednakże, dlaczego odebrał rolę Panu Śmierci? Dlaczego on sam stał się Panem śmierci i zabił życie? Dlaczego nie poprosił kogoś innego, żeby go wyręczył? Przecież nie chciał umierać wraz z resztkami, które pozostały. Umarł, a jednak nadal żył - paradoks...?
Loneliness
Psychologiczne
http://voice-of-the-dragon.blogspot.com/
Te stworzenia są tak piękne w swojej potędze. Rozpościerając ogromne skrzydła mogą szybować godzinami, może nawet dniami po niebie, czując tak ulotną wolność. Są panami niebios, władcami stworzeń. Czy istnieje bardziej szlachetne, bardziej niebezpieczne zwierzę niż smok? Jego ryk wprowadza w sercach trwogę, ostre pazury przedzierają się przez każdy pancerz. Nikomu nigdy nie udało się wykazać większej drapieżności. Żaden ptak nie lata z tak wielką gracją. Stworzenia, które zmrożą krew w twoich żyłach, bądź zwęglą twe serce
Ale ludzie już w nie wierzą. Nie podrywają głów do góry by zobaczyć jak podczas szybowania w powietrzu, gadzie łuski lśnią w jasnych promieniach słonecznych. Patrząc w jasne tafle kałuż ich oczy nie dostrzegają więcej odbicia nieba. Poprzez ignorancje wszystko zostało zapomniane, wepchnięte w czeluść, pogrzebane. Świat był potężny, gdy równie potężni byli jego władcy. Teraz słabi, mali ludzie panują nad wszystkim. Uważają się za najważniejszych. Wypychają ze świadomości wszelkie wspomnienia o magicznych stworzeniach i pilnują, by ich potomkowie nigdy się o nich nie dowiedzieli. Ale niektóre istoty nie zamierzają się więcej ukrywać w cieniu. Kierowane żądzą krwi i pragnieniem wolności planują zgładzić ludzkość. Czy nieliczne smoki przyłączą się do mordu społeczeństwa? Czy może staną w ich obronie?
Drama Queen
Fantastyka / Fantasy
#478 Oblivate
http://dramione-by-oblivate.blogspot.com/
Historia o dwóch dawnych wrogach. Teraz staną się dla siebie kimś więcej. Odmieniony Draco oraz odmieniona Hermiona czy sprostają nowej drodze w życiu? Do Hogwartu przyjeżdżają uczniowie z innych szkół, czy wydarzy się coś niespodziewanie magicznego? Czy Malfoy zostanie na zawsze przy Granger?
Los Ginny i Harry`ego też popłata im figle. Pansy zmieni się nie do poznania, chyba jak nikt inny. Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania koniecznie tu zajrzyj!
Expecto Patronum
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://harrymione-forever.blogspot.de/
Co się dzieje gdy ktoś przekracza granice tak mocno wyryte w umyśle przez uciekający czas? Co jeśli dotychczasowa wizja rzeczywistości była mylna? Co się stanie przekraczając ściśle określone zasady obowiązujące przez 6 lat? Jej serce zaczyna z nieokreślonych powodów bić mocniej gdy on jest w pobliżu. Ona to czuje, on to czuje, oboje to czują. Nie wiedzą jak przekroczyć tą granicę. Wchodząc na nieznany grunt pogrążają się w zagadce własnych umysłów.
Avis
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://during-the-night.blogspot.com/
Pomyśleliście kiedyś, jak wyglądają inne Instytuty? Przenieśmy się tak, na przykład do... Las Vegas? Tak się składa, że właściciele tutejszego muszą rozwiązać zagadkę, co do śmierci Konsula, która miała miejsce w tym mieście. I akurat na głowę musiała im wpaść nastolatka z załamaniem nerwowym. A co to ma ze sobą wspólnego? Jakie motywy miał zabójca? I co najważniejsze: Kim on jest? Cóż, dowiecie się czytając mojego bloga.
Lydia
FanFiction / Dary Anioła
http://lady-temple.blogspot.com/
XIX wiek, wiktoriańska Anglia, Londyn.
Nikt jeszcze nie wymyślił leku na złamane serce, chociaż wiele panien go rozpaczliwie potrzebuje. W tym wysoko urodzona Lydia Temple, która pragnie uśmierzyć swój ból. I gdy dostrzegła szansę pozbycia się go na zawsze, los podarował jej coś jeszcze... Coś, co spowodowało, że jej dobroć umarła, a zło wypełzło na powierzchnię. "Powoli, wbrew samej sobie, zaczęła się oswajać z tymi nowinkami, zaczęła poznawać nową siebie i ją akceptować. To nic, że jej sumienie postanowiło odejść już na zawsze. To nic, że zło ma ją w garści. To nic, że tkwi już w objęciach samego diabła. Musiała się z tym w końcu pogodzić i trzymać język za zębami." Żadna dobrze urodzona dama nie pozazdrościłaby jej takiego losu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozbyłby się swojego bólu za taką cenę... "Nie była już sobą. I nie miała własnego odbicia."
Gwendolen
Psychologiczne
http://tak-bardzo-cie-kocham.blogspot.com/
Nowe miejsce zamieszkania, nowa szkoła, nowe zajęcia, nowe znajomości. Czy to wszystko pozwoli zapomnieć pannie Morgan o strasznych przeżyciach, które miały miejsce niespełna trzy lata temu? Czy pozwoli zakończyć stary rozdział życia i rozpocząć pisanie nowego? Czy wypełni pustkę w sercu panującą w sercu po utracie rodziców? Tego wszystkiego dowiecie się czytając moje opowiadanie...
Milagrose
Romans
http://not-gonna-die.blogspot.com/
Panna Pająk, wampir, Tropicielka, mag i Tęczowa Dziewczynka podczas inwazji na Jump City postanawiają zjednoczyć swe siły, by bronić miasta przed tajemniczymi miksturami, przerażającymi smokami, przeludnieniem i poborcami podatkowymi. Jako najdziwniejsza piątka bohaterów we Wszechświecie mają problemy (psychiczne), choroby, dziwne poczucie humoru i dużą dawkę głupoty.
Ostrzeżenie: nieodpowiedznie dla dzieci poniżej lat 14 i mocno uczulonych na głupotę.
Meia i Forsaken
Blogi grupowe
http://zagubionedusze.blogspot.com
Na ziemi toczone są walki pomiędzy śmiertelnymi i nieśmiertelnymi. Do tego dołączają się pozostałe osiem światów, które chcą załagodzić konflikt lub po prostu zdobyć nowe tereny. Mieszkańcami ziemi są między innymi mutanty, które są wytworem pierwszych prób zdobycia życia wiecznego. Ich nadnaturalne zdolności przeraziły ludzkość i wyparli się ich, ale z biegiem potrzeby pomocy znów do siebie przyjęli. Została jednak grupa buntowników. Szóstka przyjaciół, grupa zagubionych istot będzie musiała wybrać ostateczna drogę, naprawić błędy i stanąć oko w oko z krzywdzącą przeszłością. Przy tym przeżyją wiele przygód, ale czy któraś ich czegoś nauczy?
Sam zobacz.
Vera Czachor
Fantastyka / Science-fiction
chocolatelikelove.blogspot.com
Kilka dni temu siedemnastoletnia Corinne Hope przeprowadziła się do ojca, mieszkającego w Londynie. Zna to miejsce jedynie z dzieciństwa zanim jej rodzice się rozwiedli. Gdy jedyna znajoma jej osoba zaprasza ją na imprezę, Cori nie przeczuwa, że to właśnie ona wywróci jej życie do góry nogami...
Karo
Romans
http://instytucja-wiecznosci.blogspot.com/
Trzech bogów zrodzonych z nicości stworzyło Ziemię. Piękna Marzanna, dobry Bagog oraz mroczny Czarnok. Ziemia była pusta, więc bóstwa postanowiły stworzyć istotę, która mogłaby zamieszkać ich planetę. Tak powstał człowiek z nieśmiertelną duszą i ciałem. Ludzie niestety, nie byli idealni tak jak świat. Wtedy Czarnok postanowił odebrać im nieśmiertelne ciała. Dusze nie mogły zbyt długo funkcjonować w kruchych ciałach, więc wychodziły z nich i błąkały się samotne w przestrzeni. Wtedy Czarnok postanowił, że będzie karał dusze, jakie w swoim życiu wykonały zbyt wiele zła, więc stworzył piekło. Na tą wiadomość, Bogog postanowił, że on będzie nagradzał, tych, co na to zasługują, udał się do miejsca, w którym się sam narodził, jako że było ono idealną krainą. Zadaniem Marzanny był transport dusz. [...]
Vreles Losus
Fantastyka / Fantasy
http://adieumonpetitamour.blogspot.com/
"Temu kto przeszedł obojętny koło najpiękniejszej historii swego życia, zostaną lata żalu i żadne westchnienie nie ukoi jego duszy "
W życiu Jasmin nigdy nie było wystarczająco dużo miłości i radości. Kiedy przybywa w wieku pięciu lat do nowego kraju, poznaje chłopca, który wprowadza ją w nowy, pełen zawodów i nieuzasadnionego bólu świata. Staje w obliczu trudnych wyborów, niespełnionych marzeń i w końcu miłości, która nie jest taka, jak opisują ją w powieściach dla nastolatek.
mosane
Romans
http://nox--maxima.blogspot.com/
Jak wyglądałoby życie Harry'ego Pottera, gdyby przyjął w pierwszej klasie propozycję Draco Malfoya? Gdyby Tiara przydziału nie zawahała się i jednak przydzieliła go do Slytherinu? Jak potoczyłyby się jego wybory i decyzje? I, co najważniejsze - jak spędziłby ostatnie dwa lata nauki w Hogwarcie, mając za przyjaciela kogoś, kto zdawałby się w ogóle do niego nie pasować? Stając się kimś zupełnie innym, czego świat oczekiwał od Chłopca-Który-Przeżył?
Yuki
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http//fairytailandia.blogspot.com
Fairy Tail od zawsze sprawiało kłopoty, nie tylko władzom Magnolii ale też Magicznemu Senatowi. Nadejdzie jednak czas, kiedy pomoc gildii stanie się niezbędna - organizacja, która pojawiła się w Fiore pod tajemniczą nazwą Cień Ducha wzięła we władanie pałac królewski, zmieniając tym samym ustrój państwa ale także życie całego kraju. Magowie Fairy Tail staną przed trudnym zadaniem - jak poradzić sobie z przeciwnikiem dysponującym tak wielką przewagą? Tymczasem w jaskiniach Kamieniołomu pełniącego rolę bazy Cienia Ducha czai się tajemnica. Tajemnica człowieka, którego istnienie zostało wymazane z kart historii - Arcymaga.
Juliza
FanFiction / Manga & anime / Inne
#490 Good Away
http://good-away-baby.blogspot.com/
Kiedy siedmioletnia dziewczynka spotyka tajemniczego Louisa, do jej małej główki wpada niecny plan. Otóż jej starsza siostra, Mel, która ma w planach studia dziennikarskie niedługo wyjeżdża. Młodsza dziewczynka stara się, aby jak najszybciej zatrzymać Melanie. Wykorzystuje Louis'a i swata dwudziestolatków. Żaden z nich nie wierzy w prawdziwą miłość, więc plan dziecka się nie udaje. Tydzień przed wyjazdem Mel do ich rodzinnego miasta przyjeżdża Lucas, siejący zniszczenie. Czy Lou i Melanie zdołają razem ochronić bliskich?
Ania Kowalska
FanFiction / Gwiazdy i fani
http://milosc-to-nie-tylko-radosc.blogspot.com/
Czy miłość ogranicza się tylko do związków heteroseksualnych? Co jeśli nagle pojawi się mężczyzna zamieniając życie drugiego mężczyzny diametralnie? Miłość nie jedno ma imie i nie zna ograniczeń narzuconych przez ludzi.
A.
Zbiory opowiadań
www.carousel-of-chances-ss.blogspot.com/
Historia przedstawia losy Sasuke, który jako jeden z trzech prezesów ogromnej firmy "Uchiha Company", musi sprostać wymaganiom swojego dziadka - Madary Uchihy - który stawia przed nim bardzo nieciekawe ulitimatum: "albo zrobisz tak jak ja chcę, albo zostajesz bez grosza przy duszy". Wybór na pierwszy rzut oka jest dość oczywisty, ale czy na pewno? Sakura nieświadomie lawiruje w jego życiu, a on ma mnóstwo szans, aby ją poznać, jednak nie wykorzystuje ich, czego później bardzo żałuje.
Karuzela kręci się, oni wsiadają i wysiadają. Szkoda, że nie w tym samym czasie.
Sheeiren Imai
FanFiction / Manga & anime / Naruto
http://z-dystryktu-pierwszego.blogspot.com/
A co, gdyby Katniss i rebeliantom nie udało się zdobyć Kapitolu? Igrzyska trwają,.. Nikt nie zmienił biegu codzienności w Panem. Hope to siedemnastolatka z pierwszego dystryktu, która uważa, że nie ma dla kogo żyć i chce zgłosić się na ochotnika. Jednak jest plany krzyżuje przeznaczenie... Jak? Sam się dowiedz dzielny trybucie...
Nergo Rumba
FanFiction / Igrzyska Śmierci
http://pawlilandy.blogspot.com/
Zacny gościu! Witaj w świecie, w którym magia ma swe fizyczne uzasadnienie, gdzie sterowce są najpopularniejszym środkiem transportu i każdy możnowładca posiada takowy. Witaj w świecie, gdzie bursztyny są walutą, szlachetnym sarmatom usługują dürchfallcheny, zaś nindże toczą nieustanną walkę z assaserami, templamiuszami i samym Papiyżem. Witaj w świecie, w którym narkomańskie elfy hasają sobie po lasach, krowy dają poziomkowy sok, a bizony latają. Witaj w Pawlilandach...
Dominik Rafacz
Zbiory opowiadań
http://suszone-serca.blogspot.com/
"Serce łomotało mu jak szalone. Wpatrywał się w świeży stos kwiatów ułożonych niestarannie na grobie. Nie płakał. Już nie miał siły na płacz. Dopiero w momencie, gdy otrzymał telefon z wiadomością o jej śmierci, uświadomił sobie, ze nie była mu obojętną " [...]
Vreles Losus
Obyczajowe
http://dziennik-wojny.blogspot.com/
Spuściłem wzrok i zamarłem. Koń niecierpliwie trącał łbem moje ramię. Uderzona wiatrem łza spłynęła po policzku. Przyszedłem do Londynu, ale nie chciałem usłyszeć tego nazwiska. Ocknąłem się z rozmyślań, kiedy na moim ramieniu spoczęła czyjaś ręka. Tłum rozpłynął się w powietrzu. Ostatni ludzie chowali się w wąskich uliczkach. Puściłem wodze, a mój brat obrócił mnie i mocno przytulił do siebie. Nie wytrzymałem i zacząłem płakać. Tato obiecał, że wróci. Dziś nie zje z nami obiadu.
To pierwsze wspomnienie jakie pamiętam, gdybym już wtedy umiał pisać, byłby to z pewnością mój pierwszy wpis w dzienniku. Teraz siedzę na rufie i bliski śmierci wpatruję się w błękitną, morską toń.
Dusieko Oo
Przygodowe
http://kakashi-i-anko-rodzice-naruto.blogspot.com/
Co by było, gdyby Naruto był wychowywany przez Kakashiego i Anko? Jak wpłynęłoby to na jego życie? O tym i innych rzeczach dowiecie się w zupełnie nowej historii pisanej od nowa!
willownight
FanFiction / Manga & anime / Naruto
http://gdy-jestem-sama-dramione.blogspot.com/
Zaczął się szósty rok nauki w Hogwarcie, Hermiona czuje się niezwykle samotna, jednak gdy ktoś nalewa jej tajemniczego eliksiru do soku, życie dziewczyny się zmienia. Czym jest spowodowana jej nagłe pożądanie względem Draco Malfoya? Czy zostanie to odwzajemnione? Co się stanie, gdy eliksir przestanie nagle działać? Zapraszam do czytania!
Margaret Dawson
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://crystal-somnia.blogspot.com/
Wkraczając w dorosłe życie, wielu nie jest przygotowanym na ewentualne niespodzianki. Natalia Kryszak, Jakub Zielański, Niall Horan i Matylda Bigaj to czwórka bohaterów, którzy każdego dnia zmierzają się z ciężką rzeczywistością. Dążą do wyznaczonych sobie celów - często wykorzystując innych ludzi - próbują kochać, zrozumieć i żyć na poziomie. Nie zawsze jednak wszystko jest takie, jak sobie zaplanowali. Te cztery osoby mające zupełnie odmienne charaktery, przekonania i upodobania nie zdają sobie sprawy z tego, jak ich dzika pogoń za pieniędzmi, nieodwzajemnioną miłością i fałszywą przyjaźnią wpływa na nich samych - wkrótce to oni zmuszeni będą odpowiedzieć na pytanie: "dlaczego właściwie to robimy?". Jedni zrozumieją, będą walczyć dalej - inni po prostu odpuszczą. Pewne sytuacje i zatajone fakty sprawią, że ci ludzie pogubią się we własnych osobowościach i poprzestaną ufać najbliższym osobom. Zdrada, oszustwa, śmierć, niebezpieczne znajomości - nie ze wszystkim sobie bez problemu poradzą. Niektórzy z nich nie wytrzymają psychicznie od nadmiaru wrażeń. Ale w życiu tak bywa.
Lena_S
Obyczajowe
http://ai-no-chikara-sasusaku.blogspot.com/
Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz. Pełno niewyjaśnionych zagadek i krwawych starć. Ona była tylko małą cząstką tego świata. Agresywna, wulgarna, często również nietrzeźwa. On powrócił, cały i zdrowy. Szpony przeszłości dosięgły ich, mimo, że przebywali tak daleko od siebie. Oczy rozwarły się i poznały prawdę. Ktoś wyszeptał: Pozwól, że pokocham cię, kiedy stracisz kontrolę. I słowo stało się rzeczywistością, a dwoje ludzi poznało smak miłości.
Sasame Ka
FanFiction / Manga & anime / Naruto
http://dark-klaroline.blogspot.com/
Po stracie chłopaka, śmierci przyjaciółki i zaginięciu przyjaciela Caroline nie radzi sobie z nadmiarem emocji. Postanawia pozbyć się uczuć i skosztować tego, co zakazane. W tym celu wyjeżdża do Nowego Orleanu. Tymczasem Klaus jest rozdarty pomiędzy życiem u boku nowego wcielenia ukochanej, a tęsknotą za jej dobrocią.
infinitesmilee
FanFiction / Pamiętniki Wampirów
kajjka.blogspot.com
Światów, które poznasz zagłębiając się w zawarte tu treści, jest wiele. Każdy jest tworem mojej wyobraźni. Jestem zarówno ich kreatorem, jak niszczycielem... Wszystko zależy od pisanej akurat historii... Wiersze i miniatury poetyckie, są przerywnikami pomiędzy kolejnymi fragmentami dodawanych powieści lub opowiadań. Tytuły i wpisy są skatalogowane i podlinkowane w "Indeksie tytułów" tak, by dotarcie do kolejnych fragmentów dłuższych tekstów nie było kłopotliwe. Piszę głównie fantasy z elementami przygody oraz nutką romantyzmu i romansu. Zapraszam do mojego uniwersum...
Katarzyna Łupina – Kajjka
Fantastyka / Fantasy
http://non-clamabit.blogspot.com/
Czym tak naprawdę jest życie? Według encyklopedycznej definicji to „stan materii (nazywanej organizmem) trwający od pojawienia się (narodzin) organizmu do zakończenia jego bytu osobniczego, w większości kończącego się śmiercią.”
Są ludzie, dla których życie to jedynie droga ku ostateczności. Egzystencjalne cierpienie będące tylko i wyłącznie przystankiem na drodze ku niepewnej wieczności. Każdy dzień to walka. Walka ze światem o resztki godności. Łzy, ból, żal. Dla niektórych życie to katorga – wątpliwy dar, który z chęcią oddaliby tym, którzy go pragną.
Są ludzie, dla których życie to krótka chwila pośród wieczności. Moment, który chcieliby zatrzymać jak najdłużej. Każdy dzień jest ucieczką przed śmiercią. Przed śmiercią, która kroczy tuż za nimi. Szybkość, adrenalina, ekstaza. Póki mogą, korzystają z każdej okazji, jaką daje im los. Każdy dzień to mgnienie przyjemności. Dla niektórych życie to wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła, udowodnić swą wartość, zwyciężyć.
A czym życie jest dla Ciebie? A jakie życie jest w rzeczywistości…?
I jak może się odmienić, gdy spotkają się dwie osoby o tak skrajnym podejściu do sensu ludzkiego istnienia?
Whatever and Whoever
Psychologiczne
http://windurowe-powiesci.blogspot.com/
Od Wszystkowęszącego Psa, przez wędrownego maga, po studentkę, którą mylą ze staruszką. Każde z nich żyje w świecie, w którym nie chciałbyś się znaleźć - chociaż codziennie stajesz przed wyzwaniami, jakie przeraziłyby nawet skrzydlaka. Zaprzyjaźnij się z Ratiru, porcelanową lalką, albo wyrusz w podróż z Nake, która kiedyś była dziewczyną. Daj się porwać niezrównoważonej wyobraźni.
Winduru
Zbiory opowiadań
konfedoracja.blogspot.com
KonFEDORAcja to treści o tematyce wszelakiej: krótszej, dłuższej, dostatecznie psychodelicznej. Niekiedy lądują tu również zakończone opowiadania, które kiedyś pisałam na osobnych blogach. Znajdziesz tu refleksje, kryminały, thrillery, fan-fiction, recenzje muzyczne i inne. Serdecznie zapraszam!
Fedora
Zbiory opowiadań
http://cien-ognia.blogspot.com/
Młoda dziewczyna, jeszcze przed ukończeniem Hogwartu, przyjeżdża do Smoczego Uniwersytetu i podejmuje się tam kursu, a także nauki. Ale co to? Dziewczyna od ponad dziesięciu lat panicznie boi się smoków! Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy prawie zostaje stekiem, a jeden miły chłopak oferuje jej pomoc. Można nią bardziej zakręcić? Oczywiście! Przecież co to by była za historia, gdyby nie sekret, który trzeba zachować jednocześnie przy życiu i w tajemnicy, a przy tym nie pozwolić się spętać szalonym uczuciom. A pewien choleryk cały czas dyszy w kark. Odważysz się wkroczyć do Akademii i przejść przez tę historię razem z Ibby?
Kei Leira Kyoyama
FanFiction / Harry Potter / Inne
http://czarna-smierc.blogspot.com
W wyniku wybuchu tajemniczej zarazy ludzie stracili panowanie nad Ziemią. Zostali pokonani przez tych, którzy teoretycznie już dawno przestali im zagrażać – zmarłych. Wizja rodem z horrorów nagle urzeczywistniła się, a glob zapełniły dziesiątki żywych trupów, wędrujących z miejsca na miejsce w poszukiwaniu ludzkiego mięsa. Nie wszyscy jednak zginęli. Wciąż istnieją na planecie grupy ocalałych, walczące każdego dnia o przeżycie. Jednak, czy to właśnie zombie są dla nich największym zagrożeniem? Wszak jedno z najbardziej adekwatnych do ich sytuacji powiedzeń mówi „Strzeż się żywych, zmarli nic ci nie zrobią”…
Fl4shTV
Thrillery i horrory
www.pozagranicamiwyobrazni.bloog.pl
Jade- zwykła, normalna nastolatka z Malibu. Ale do czasu. Do czasu, kiedy odkryje swoje prawdziwe przeznaczenie. Od tego czasu jej życie wywróci się do góry nogami, zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie będzie takie same. Nigdy. Dziewczyna pozna smak przygody. Poczuje co to ból, tęsknota Pozna co to miłość i przyjaźń. Czeka na nią wiele trudnych chwil i wiele wyzwań. Czy wyjdzie z tego zwycięsko ?
Karolina J
Fantastyka / Fantasy
http://sprawa-oskara.blogspot.com
W Liceum Ogólnokształcącym im. świętej Hildegardy wszystko prosperuje w niezmiennym od dawna porządku, aż dwa tygodnie po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Nauczycielka fizyki znika w tajemniczych okolicznościach, a jej miejsce zajmuje ekscentryczny Filip Praeisner. W szkole pojawia się nowy uczeń – Oskar Hertman, który dołącza do klubu fizyki. Starzy członkowie koła – Diana i Grześ postanawiają odkryć sekret Oskara oraz dowiedzieć się, co kryje się na zapleczu pracowni fizycznej. Nie spodziewają się, że ta wiedza na zawsze zmieni ich dotychczasowe życie. Bo czy można wrócić do codzienności, gdy realne stają się podróże w czasie i spotkania z obcymi, o których od dawna wiedziała tajna podziemna organizacja?
Jaenelle
Fantastyka / Science-fiction
http://rybie-slowka.blogspot.in/
Blog bardzo banalnej i zwykłej dziewczyny o nieco filozoficznych przemyśleniach dnia codziennego. Próba pisania o sobie, o swoim miejscu w społeczeństwie z chorobliwą fobią wyalienowanego odludka.
Psycho.
Pamiętniki
young-lovelorn.blogspot.com
Codziennie ta sama godzina, 4 nad ranem, codziennie ten sam koszmar, który nie odstępował jej ani na krok. Czuła ciarki na całej powierzchni skóry, mężczyznę, jego głos, oddech, i dotyk,przez który nie mogła spać.
Ból - jedyna rzecz, ktora pomagała ukoić jej cierpienie. Bała się codzienności, starała sie przed nią uciekać. Na samą myśl o tym, że o 7 jak zwykle będzie musiała wstać, pozbierać się i iść do szkoły było przerażeniem, które praktycznie wypełniało całe jej życie.
sankilii
FanFiction / Gwiazdy i fani
http://boku-no-to-chan.blogspot.com/
Makoto Yamamoto jest młodym mężczyzną samotnie wychowującym swojego sześcioletniego syna. Dobrze sobie radzi z wychowywaniem go, ma stałą pracę. Pewnego dnia, kiedy wraca z Haru z przedszkola, przed drzwiami jego mieszkania czeka Mashiro - siostra jego najlepszego przyjaciela, Kojiego. Zapoczątkuje ona ważne zmiany w życiu Makoto.
Ushio
Obyczajowe
http://another-reality-unusual-life.blogspot.com
"Kiedy miałam pięć lat, mama oddała mnie do sierocińca. Nie powiedziała, dlaczego to robi. Nie dała mi wyjaśnień, a ja ich potrzebowałam i może gdybym je dostała, byłabym bardziej wyrozumiała w stosunku do niej, ale nie jestem. Po tym jak mnie zostawiła, chciałam za nią biegnąć i błagać, żeby została. Z perspektywy czasu, stwierdzam, że pobiegłabym za nią, ale tylko po to, aby wykrzyczeć jej jak bardzo jestem na nią zła, jak bardzo jej nienawidzę.
Ojca nigdy nie poznałam osobiście. Znam go tylko z kilku jej opowieści i zdjęć, ale na tym koniec. Cały czas miałam nadzieję, że po mnie przyjdzie i zabierze z sierocińca, ale jednak tego nie zrobił." Jeśli chcesz poznać historię Aleksandry Black córki Syriusza, to serdecznie zapraszam.
Aleksandra Lestrange
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://zyj-lepiej.blogspot.com/
Pewnego dnia obudzisz się i pomyślisz, że twoje dotychczasowe życie było monotonne, szare, nudne... wówczas pomyślisz także, że chcesz coś zmienić, by twoje życie nabrało kolorów, miało sens.
Żyj Lepiej to blog osobisty, ale bliski każdemu człowiekowi. Staram się nauczyć i nauczyć czytelników, że to, co serwują nam współczesne czasy niekoniecznie musi być dobre. Staram się wzbudzić tęsknotę za tym co odeszło w zapomnienie.
Risa
Hobbystyczne / Literackie
http://dwukrotnie-martwi.blogspot.com
Jeszcze nie do końca „Dwukrotnie Martwi” bohaterowie opowiadają własne historie, jak można się spodziewać, nieusłane różami. Ciężka rola narratora padła na barki osiemnastoletniej Sashy Wilcox, która spędziła pierwszy krytyczny miesiąc na siedzeniu przed telewizorem i ignorowaniu kanałów nadających wiadomości z ostatniej chwili, między innymi przegapiając informację mówiącą o zmartwychwstałym w środku nocy Baracku Obamie, mającym na pośmiertnym sumieniu zarażenie pierwszej damy Stanów Zjednoczonych i dwóch córek. Sasha zaczyna opowiadać nam swoją historię, kiedy wraz z ojcem i inną rodziną na zawsze porzucają zabarykadowany dom, by wyruszyć w podróż, której celem jest odnalezienie Shawna i Lany Wilcox. W chłodnych kalkulacjach wyprawa wydaje się jedynie dwudziestoma godzinami jazdy, jednak zapchane porzuconymi samochodami drogi, w dodatku rojące się od wygłodniałych zombie, nieuwzględnione w planie podróży sytuacje i narastające konflikty będą robiły to, co zwyczajowe przeszkody umieją najlepiej - piętrzyć się.
Degausser
Thrillery i horrory
tajemnica-przyciaga-tajemnice.blogspot.com
Wakacje w Dolinie Godryka - to zdecydowanie nie wymarzony sposób na spędzanie upalnych dni dla szesnastoletniej Eleanor. Dziewczyna zmienia zdanie, gdy cyniczny i pogardliwy Scorpius Malfoy uświadamia jej, że przez całe życie była okłamywana. Sekret, który zmieni jej życie, odkryje tajemnice, które nie powinny zostać odkryte, sprawi, że ludzie, których kochać nie można, zostaną pokochani.
Cyzia
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
http://skazana-na-przezycie.blogspot.com
Siedemnastoletnia Kasandra przenosi się do świata swojej wyobraźni. Wszystko to, co wydawało jej się tak odległe, nagle staje się nieodłączną częścią jej życia. W trakcie poznawania "nieznanego" jej otoczenia oraz osób dowiaduje się, że tak naprawdę przez te wszystkie lata nie była kimś, za kogo się uważała, że kochająca ją rodzina z prawdziwego świata nie powiedziała prawdy o niej samej. Czy Kasandra dowie się kim tak naprawdę jest? Czy zdoła się przystosować do nowego życia? I przede wszystkim: czy kiedykolwiek wróci do swojego starego życia?
corset
Fantastyka / Fantasy
http://igrzyska-25.blogspot.com
Śmierć przyjdzie po każdego. Można tylko opóźnić lub przybliżyć jej proces. Lecz nikt nie pozna tego dnia. Moje życie jest zagrożone i zamierzam o nie walczyć...~~Samanta Castle- Trybutka Ósmego Dystryktu
Syrin
FanFiction / Igrzyska Śmierci
ginewra-molly-potter.blogspot.com
Ginewra Weasley, wraz ze swoimi znajomymi wybiera się w rejs po oceanie atlantyckim. Niestety czwartego dnia ginie siedem ludzi. Ginny cudem ocalona z katastrofy, rozpoczyna prywatne dochodzenie.
Paradise
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
http://last--memory.blogspot.com/
Wszystko zaczyna się w Świętym Mungu. Doktor Miles Davies wreszcie dostaje szansę na poznanie historii chłopca, który twierdzi, że jest Scorpiusem Malfoyem. Uzdrowiciel nie do końca mu wierzy, jednak gdy młody pacjent rozpoczyna swoją historię okazuje się, że wątpliwość co do danych osobowych jest akurat najmniejszym problemem...
nott.
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
nastolatkawwielkimswiecie.blogspot.com
Tak naprawdę nie wiesz kim jestem , znasz tylko cząstkę mojej tożsamości. I nie dowiesz się więcej. To moja tajemnica. Widzisz mnie całkiem inną niż jestem. Znasz mnie tylko do pierwszego strzału potem nastąpiła zmiana . Czy na lepsze? Zależy dla kogo. Dla ciebie na pewno nie. Kim jesteś w moim horrorze? Tylko bezmyślnym pionkiem , skaczesz jak Ci zagram! Jesteś na mojej każde zawołanie. Czyż nie rozpoczęło się od szkoły w Ameryce? Od tego internatu? Wiem jedno od strzału , porwania i stanięcia na granicy życia i śmierci stałam się inna. Oschła! Odchodzę! Wybacz! Oto moja historia. Mnie Carmelity Sanz, córki hiszpańskiego mafiosa…
Paulla K
Obyczajowe
dorcasihuncwoci.blogspot.com
Wszystko odbywa sie jak co roku. Peron 9 i 3/4 przedział z przyjaciółmi. Pozorna sielanka zamydla wszystkim oczy. Uczta,przemówienie, nowy nauczyciel OPCM i śmierć. Jedna z głównych bohaterek Dorcas traci ojca. Załamanie,próby sammobójcze i żal. Ledwo udaje jej się z tego wyjść pojawiją siekolejne zawirowania i pułapki na drodze do szczęścia. Czy to Dorcas jest spadkobierczynią mocy królowej Rosemarie? Co to zmnieni w życiu dziewczyny? Do tego dochodzi miłość do Syriusza, czy odwzajemniona? Czy Lily w końcu przyzna się do uczucia w stosunku do Jamesa? Czy związek Ann i Remusa Naprawdę jest bezproblemowy?
Paulla K
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
http://piracki-pamietnik.blogspot.com/
Piracki pamiętnik przedstawia przygody Jacka Sparrowa znanego nam z filmów "Piraci z Karaibów".(fan-fiction) Narracja jest pierwszoosobowa z perspektywy dziewczyny, którą Jack spotyka na Tortudze. W wątek przygodowy został również wpleciony miłosny. W sam raz dla fanów Piratów z Karabiów ! Co tym razem przytrafi się sławnemu kapitanowi? Już wkrótce się dowiecie !
Ana
FanFiction / Filmy i seriale
http://wyprawa-po-kwiat.blogspot.com/
Algestia jest miastem, w którym wszystko od kilku lat toczy się własnym, monotonnym rytmem. Porządek przerywa choroba królowej Aurelie, jedyną rzeczą, która może ją ocalić są kwiaty, rosnące na Północy. Te tereny zamieszkują wygnańcy, różne monstra i stwory, które życie tam wybrały, ot tak. Wyprawy podejmuje się czwórka znajomych. Colin – jedenastoletni chłopiec, Anastacia – strażniczka zamku, Terry – dowódca straży i Oscar – zakochany w księżniczce chłopak. Wyruszają, a na swojej drodze napotykają wiele przeszkód. Czy przeżyją? Kogo spotkają po drodze? I czy wszyscy są tymi, za których się podają?
Mad.
Fantastyka / Fantasy
http://mozesz-mi-ufac.blogspot.com/
Moja historia jest pozbawiona sensu.
Brakuje w niej początku, środka i końca.
Jest książką, z której ktoś powyrywał wszystkie najważniejsze strony.
Jest rozbita w czasie, bo...
[Podobno] nigdy się nie wydarzyła.
A jednak jest w niej coś, czego nie można przeoczyć.
Coś wartego zapamiętania.
Nienazwane słowem uczucie, które każe przywoływać każdy z tych mglistych fragmentów, rozbierać je na kawałki i każdego dnia przeżywać na nowo.
Coś, co nieustannie utwierdza mnie w przekonaniu, że On nadal gdzieś tam jest.
Że w ogóle istniał.
Że ja istniałam.
Ulotna
Psychologiczne
http://elfiahistoria.blogspot.com/
Podczas jednej ze swoich podróży Wiktoria i Eryk ocierają się o śmierć. Z opresji ratuje ich tajemniczy Cedric, który okazuje się być następcą elfickiego tronu jednego z królestw mitycznego Księżycowego Archipelagu. Miejsca, do którego zwykli ludzie nie mają wstępu. Cedric zabiera ich do Alamer, serca Karaniry. Na miejscu rodzeństwo poznaje rodzinę księcia - Falena, przyrodniego brata z całego serca nienawidzącego Cedrica, osobę, która nie cofnie się przed niczym, byle tylko otrzymać "należna mu" władzę i ich wspólną siostrę - Nimfadorę. Wkrótce Eryk i młoda księżniczka zakochują się w sobie, lecz na drodze do ich miłości stoją zobowiązania dziewczyny wobec Rebio II. Niebawem wychodzi też na jaw, iż Karanira nie jest jedną z tych przyjaznych, spokojnych wysp, wyjętych rodem z baśni, lecz pogrążoną w wielowiekowej wojnie krainą, w której to toczy się zacięta walka o dominację między Alamerczykami a Zdrajcami - upadłymi elfami, dążącymi do zaprowadzenia terroru i czasów strachu. Co się stanie, gdy jeden z książąt okaże się być Zdrajcą? Czy Falenowi uda się postawić na swoim i zaprowadzi na Karanirze mrok, strach, zniszczenie i śmierć? A może wojskom Przymierza uda się przełamać rosnącą w siłę potęgę Zdrajców? Czy Nimfadora i Eryk znajdą sposób by być razem? Co się stanie, kiedy ludzkie rodzeństwo dowie się, iż ich przybycie nie było dziełem przypadku, lecz spełnieniem starożytnej przepowiedni?
Miranda Castillo
Fantastyka / Fantasy
http://poweroffourelements.blogspot.com/
"Całkowicie inni, lecz dopełniający się nawzajem. Wiedzą, że tylko razem są w stanie wygrać w tej grze, w której stawką jest życie."
Ludność Karteru jest podzielona według czterech żywiołów. Aquariusi władają żywiołem wody, Ignisi opanowali ogień, Ventusowie królują nad powietrzem, a Terraci mają panowanie nad ziemią. Wszystkie cztery frakcje, bo tak się określają, co 7 lat wybierają spośród siebie po jednej osobie, aby złożyć na ich ręce misję, do której spełnienia zostali powołani przed wiekami. Czworo Wybrańców będzie musiało stawić czoło rosnącej w siłę potędze Nerimich, wrogiego plemienia wampirów sprzymierzonymi ze zmiennokształtnymi, aby przejąć panowanie nad całym Karterem. Przez ten cały czas Wybrani zawiedli tylko raz, 100 lat temu, a tego, co Nerimi zrobili z tym krajem, nie dało całkowicie odwrócić po dziś dzień. Czy nowo wybrani Strażnicy podołają postawionemu przed nimi zadaniu? A może zawiodą? Czy czwórka zupełnie niedoświadczonych nastolatków da radę obronić swój lud i jednocześnie nie zginąć?
Miranda Castillo
Fantastyka / Fantasy
http://projekt-rozpruwacz.blogspot.com
Arkadiusz Grelewski jest trzydziestodwuletnim podkomisarzem, zawieszonym dyscyplinarnie przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wszystko jednak się zmienia, gdy w Krakowie dochodzi do serii zabójstw, które wykazują ścisły związek z najbrutalniejszym seryjnym mordercą wszechczasów.
Podkomisarz Grelewski, pod kilkoma warunkami zostaje przywrócony do służby przed końcem kary, by wraz ze swym współpracownikiem rozpocząć śledztwo, dotyczące makabrycznych zbrodni.
Cruncut
Kryminalne
http://trudny-wybor.blogspot.com/
Po chwili zerwał się gwałtownie z krzesła, nie zauważając młodej dziewczyny, która zmierzała w przeciwnym kieruku, gwałtownie w nią uderzył.
Dziewczyna zachwiała się, miała upadać, ale ostatecznie Anthony ją złapał. Wybuchło całkiem spore zamieszanie, nawet Patric odstąpił od Amandy i podszedł do dziewczyny.
- Co się stało?, nic jej nie jest ? - zapyał Patric
- Nie chciałem nic jej zrobić - odparł zmartwiony Anthony, nie zauważyłem jej , jest taka malutka i drobniutka.
Dziewczyna otworzyła oczy, po czym przjrzała się najpierw Patric'kowi a potem Anthon'emu. Coś jakby płomyk zaśmieciło się w jej oczach.
- Nic ci nie jest? - dopytywał się Anthony, cały czas trzymając ją w ramionach.
- Nie naprawde nic.... czuję się dobrze.
- Może potrzebujesz lekarza? Jak się nazywasz? - Anthony był bardzo zatroskany, czuł wyrzuty sumienia, poza tym, czuł ,że tej dziewczyny nie może tak od tak zostawić.
- Dziękuję, naprawdę nie potrzebuje lekarza, jestem Cloe Leander.
Jeżeli kochacie Nowy Jork oraz historie o miłości poświęceniu i trudzie, zapraszam.
Indukcja zmysłów
Romans
http://oczyszczona.blogspot.com/
Nie pytaj o czym jest mój blog. Z czasem pojawi się wszystko. Każde opowiadanie jest niepowtarzalne, każde zabiera Cię do innego świata - to nie jest moja opinia, bo jako autor nigdy sama siebie nie chwalę. Rozliczne ludy zabierające się za mój blog zawsze wracają. Nie, nie przechwalam się, po prostu chciałabym być dobrze zrozumiana. Jeśli wejdziesz raz to wejdziesz i drugi, no chyba, że Twój gust przewyższa wszystkie inne i potrzebujesz mocniejszych wrażeń (poproś a dostaniesz). W każdym razie zapraszam serdecznie do mnie. Miejmy nadzieję, że uwolnisz się z krainy obłędu.
Nikola Grudzień
Zbiory opowiadań
czyste-serce.blogspot.com
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe." Draco Malfoy musi wykonać zadanie powierzone przez Czarnego Pana, jednak czasu pozostało mu coraz mniej. Pewna Gryfonka nieświadomie pomaga mu w jego misji, a przy okazji zaczyna go coraz bardziej intrygować. Jaką ścieżką podąży chłopak? Czy jego wybory okażą się dobre? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć, czytając moje opowiadanie. Zapraszam serdecznie!
April Rove
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://to-avenge-those-who-we-lost.blogspot.com/
Straciliśmy ojców. Straciliśmy braci. Straciliśmy synów, córki, matki, żony, przyjaciół... Zostali zamordowani, z zimną krwią w imię czego? Lepszego dobra? W imię czystej krwi i szlachetnego pochodzenia? Zostali pozbawieni życia poprzez czyjeś chore fascynacje. Po przez armię pozbawionych resztek człowieczeństwa czarodziei, uważających się za lepszych od pozostałych. Samo wypowiadanie ich nazwy wzbudzało obrzydzenie, wstręt i odruchy wymiotne. Śmierciożercy. Myślą, że osiągną swój cel, że obejmą kontrolę nie tylko nad Światem Magii, ale i całą ludzką rasą. I może zdołają, ale zanim chociażby spróbują będą zmuszeni pokonać mniej liczną grupę czarodziei. Czarodziei, którzy w obliczu wojny nie boją się stawić czoła Lordowi Voldemortowi. Dla niektórych może wydać się to śmieszne, aby tak pozornie żałośnie wyglądająca grupka czarodziei zdołała pokonać liczącą blisko kilku tysiącom armię Śmierciożerców, jednak Zakon Feniksa trzyma w rękawie tajną broń, o wiele silniejszą niż może się wydawać.
Bloody Queen
FanFiction / Harry Potter / Inne
http://jacksparrow-inlove.blogspot.com/
Kapitan Czarnej Perły - Jack Sparrow (znany z Piratów z Karaibów) napotyka na swojej drodze kuszącą i niebezpieczną kobietę - Julię Cuddy. Z przerażeniem odkrywa, że nie jest mu ona obojętna...
Razem z załogą Czarnej Perły przeżywają kolejne przygody na Karaibach.
BloodyLovett
FanFiction / Filmy i seriale
http://kodoku-no-kurai-kage.blogspot.com
W domu Yoh Asakury przygotowania do wznowionego Turnieju Szamanów idą pełną parą. Przez cały miesiąc dni chłopaka były wypełnione tradycyjnymi ćwiczeniami fizycznymi. I pewnie byłyby dalej takie same, gdyby nie "przyjacielska" wizyta rodziny...
Asami
FanFiction / Manga & anime / Inne
http://100latpocentrumhandlowym.blogspot.com/
Apokalipsa którą wywołało uderzenie meteorytu o ziemię, miała miejsce sto lat przed pierwszym rozdziałem. Życie przetrwało tylko w zasypanym centrum handlowym, gdzie powoli zaczyna się kończyć jedzenie. W czasie stu lat odosobnienia wytworzyła się tutaj nowa kultura i hierarchia. Czy naszym bohaterom uda się przeżyć?
Litka i Bagheera
Fantastyka / Fantasy
http://czarnomagiczna.blogspot.com/
Maj 1998 roku. Druga Bitwa o Hogwart zakończona zagładą Czarnego Pana. Koniec ofiar, tyranii i strachu. Ale... czy na pewno? Czy magia tak silna, jak nienawiść drzemiąca w młodym Thomasie Riddle'u znika tak po prostu bez śladu? A może wnika w pokrewną sobie duszę, wypełniając ją mocą, której dotąd nie znała? Sprawdź, co stanie się, gdy wypełni się Przepowiednia, której świat czarodziejów dotąd jeszcze nie słyszał...
Villemo Evans
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://verrmor.blogspot.com/
Opowiadana brudne, pełne wulgaryzmów, przemocy, krwi, wybitych zębów i latających flaków, z pojawiającymi się niekiedy elementami mniej lub bardziej brutalnego seksu, czasem zahaczającego nawet o gwałt. Cyberpunk, postapokalipsa, dark fantasy - to można tutaj znaleźć.
A.J.
Zbiory opowiadań
www.alterego-ss.blogspot.com
F A B U Ł A - Fabularnie historia koncentruje się na dalszych losach bohaterów z M&A Naruto, jednak niepotrzebna jest znajomość mangi, aby zrozumieć dalszą (moją) część. Główną bohaterką jest dorosła już Sakura Haruno - oddana patriotka i przyjaciółka Konohy. Po Wielkiej Czwartej Wojnie Shinobi'ch kiedy wszystko już nabrało swoistego rytmu, Sasuke nadal pozostał nieuchwytny. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Technologia, którą ludzie opanowali po Czwartej Wojnie wymknęła się spod kontroli siejąc spustoszenie w świecie Shinobi'ch. Przerażeni ludzie po raz pierwszy w historii stanowią prawdziwe zagrożenie dla świata Ninja, który zdaje się już dawno nie istnieć.
Sakura: jedna z ocalałych ma nową misję - odnaleźć swojego przyjaciela, Naruto i uwolnić go z rąk ludzi, a towarzyszyć jej będzie nie kto inny, jak zbiegły kryminalistka i potomek klanu Uchiha - dawna miłość dziewczyny.
Mitshie (Mits)
FanFiction / Manga & anime / Naruto
http://opowiesci-innej-tresci.blogspot.com/
Co się stanie, gdy z codziennego, monotonnego życia przenosisz się w miejsce, gdzie szarość znika. Co się stanie, gdy Elizabeth zacznie życie od nowa? Los dał jej szanse, a ona ? Ona musi ją już tylko wykorzystać.
Vivi Ros
Obyczajowe
http://spotykamy-siebie.blogspot.com/
Wojna się skończyła. Zło zostało pokonane. Nikt nie zagraża czarodziejom. Wśród bólu i rozpaczy ocalali budują nowe życie.
Draco Malfoy został sam. Oskarżany o morderstwo, odtrącony, samotny, na skraju załamania. W jego życiu niespodziewanie pojawia się osoba, która stara się podnieść go na duchu i wesprzeć w trudnych chwilach. Osoba, której nigdy by o to nie podejrzewał. Jak Draco sobie z tym poradzi?
A.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://kingdomofspells.blogspot.com
Minęło 8 lat po Wojnie Sześciu Ludów, która miała na celu podbicie Północnych Krain zwanych krainami Xu (czyt. Ksu). Jej skutki były tragiczne. Ów Wojna zniszczyła większość krain a także odebrała tysiące istnień. Jedynym miejscem które nie ucierpiało tak bardzo jak inne, była Szarogóra, na której szczycie znajdowała się jedna z ważniejszych twierdz Królestwa Ludzi. Miasto nosiło nazwę tą samą co góra, na której było wybudowane. Na skrajach Szarogóry zaczyna się przygoda naszych bohaterów...
Elfik Elen
Fantastyka / Fantasy
http://my-life-as-annie.blogspot.com
Annie właśnie rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu o nazwie "college".
Jej starsza siostra Molly wyjeżdża do Nowego Jorku, by spełnić swoje marzenie - pracować w Rolling Stone Magazine.
Dziewczyna w pożegnalnym prezencie wręcza Annie swój stary dziennik, w którym zapisała przygody jakie przytrafiły jej się na studiach. Na pierwszej stronie pamiętnika Molly umieściła też zasady życiowe jakimi się kieruje.
Świeżo upieczona studentka postanawia kontynuować dzieło siostry i stara się postępować zgodnie z listą . Udaje się do University College London, gdzie poznaje zakochanego w muzyce Harry'ego i tajemniczego Lucas'a.
Czy Annie odnajdzie się w nowej sytuacji i znajdzie szczęście?
Alex
FanFiction / Gwiazdy i fani
http://vampire-diares-in-damon-eyes.blogspot.com/
" - Damon nie ma pojęcia o tym, co działo się przez ostatni rok - Stefan spojrzał na brunetkę - Znaleźliśmy go na cmentarzu, nie ma pojęcia co się stało tamtej nocy gdy byliśmy na przyjęciu u Klausa.
- Brzmi jak tania historia z filmu klasy B - zadrwiła wampirzyca odrzucając na ramię pasmo loków i upiła spory łyk burbona - Nadal jednak nie wiem, co to ma wspólnego ze mną.
- Jesteś naszą ostatnią nadzieją - odpowiedział niechętnie chłopak - Tylko Ty możesz go do nas sprowadzić."
Alex
FanFiction / Pamiętniki Wampirów
http://dont-be-afraid-my-child.blogspot.com/
Odwróciłyśmy się i już miałyśmy wracać, gdy niebo znów się rozświetliło i jedyne co zdążyłyśmy zobaczyć to jak rozgrzana do czerwoności skała wpada do stawu niedaleko miejsca w którym się znajdowałyśmy. Tym razem jednak nie zdążyłyśmy się schować. Fala porwała nas i odrzuciła w tył na najbliższe drzewa. Poczułam potworny ból pleców i głowy od razu gdy uderzyłam o konar. Usłyszałam cichy jęk Alison, która bezwładnie opadła na ziemię. Niedługo później ja również spadłam, lecz nie na ziemię ale na moją przyjaciółkę. Jedyne co zobaczyłam przed utratą świadomości to widok kilkunastu małych asteroid zbliżających się do Nowego Yorku.
Potem była już tylko ciemność i nie czułam nic.
queen bee
Fantastyka / Science-fiction
http://dramione-czas-zmienia-punkt-widzenia.blogspot.com/
Po wojnie już nie było śladu. Śmierciożercy poddali się zaraz po tym jak Lord Voldemord został zgładzony. Dzięki temu Howard znów mógł zapraszać uczniów. Trójka przyjaciół, którzy byli uważani za bohaterów postanowili wrócić i dokończyć ostatni rok w szkole Magii i Czarodziejstwa, z wielką zmianą w ich życiu. Żadnym wyjątkiem nie był Draco Malfoy i cała jego paczka. Ten rok okaże się pełen zmian dla każdego a w szczególności pewnej mądrej mugolaczki i zimnego arystokraty.
Sectun Sempraa
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://milosc--bez--granic.blogspot.com/
[Akcja zaczyna się rok po Igrzyskach. Oczywiście Fairy Tail wygrało i zostali gildią numer 1 w Fiore. Po zebranych dowodach, wstawiennictwu pewnych osób Rada Magii postanowiła, że Jellal będzie miał karę w zawieszeniu, ale jeden wybryk i trafia dożywotnio do więzienia bez jakiejkolwiek możliwości wyjścia z niego. (To moja historia, wiec mogę wprowadzić parę ulepszeń) Razem z Ultear i Meredy dołączył do gildii Fairy Tail.]
Do gildii dołączają nowi członkowie: Nadmorski Smoczy Zabójca Ricki Nakamura i jej Exceed Kirara oraz Użytkowniczka Runicznej Magii Yuki Yoichi. Należały wcześniej do Gildii Trzech Gwiazd, która została zniszczona przez Mroczną Gildię. Ocalił ich przypadek - były na misji. Poprzysięgły stać się silniejsze aby odnaleźć zabójców i pomścić swoich przyjaciół, rodzinę, lecz nie spodziewają się tego co ma nadejść. Dołączają do Fairy Tail i na samym początku, Ricki w daje się w konfrontację z Laxus'em. Coś się czai, zbliża się wielkimi krokami. Coś związanego z przeszłością Ricki, która za wszelką cenę chce ją ukryć. Nad dziewczyną ciąży bowiem piętno przepowiedni, która zaczyna się wypełniać. Niespodziewanie pojawia się ktoś z przeszłości dziewczyny, a to spotkanie doprowadza do skutków, których chciałaby uniknąć. Okazuje się też, że nie wszyscy z Gildii Trzech Gwiazd zginęli. Ktoś przetrwał, ale kto ? Co ukrywa Ricki ? Czy światu grozi zagłada ? Kim jest tajemnicza osoba i co zamierza ? Jakiego wyboru dokona Ricki ? Czy połączy ją coś więcej z Laxus'em ? Jaki czeka ją los ? Kto zginie, kto przetrwa, kto wygra, a komu pisana jest przegrana ? Jak potoczą się losy dziewczyn ?
Yue Namida Hoshi Negai
FanFiction / Manga & anime / Inne
http://fairytailtwoworlds.blogspot.com/
Pewna nastolatka Nagisa Kangae żyje sobie nudnym oraz spokojnym życiem. Dom, szkoła, zajęcia, dom i tak w kółko. Dzień jak dzień. Czego się spodziewać w naszym świecie ? Ale pewnego dnia, gdy wraca z zajęć z boksu spotyka kota, który zamienia się w człowieka i chce ją porwać. Gdyby nie czwórka ludzi z innego świata, dzieczyna została by porwana. Nagisa nie umie sobie poukładać w głowie, że istnieją trzy światy. Nie akceptuje życie w drugim świecie, więc podskakuje z jednego świata do drugiego. Iż jej moc jest bardzo cenna dużo mrocznych gild ostrzy sobie na niej pazurki. Dziewczyna musi co chwile wytrzymywać swoje ,,drugie cienie" z innego świata. Czy Nagisa pozna prawde jak na prawde jej zginęła matka ? CZy Fairy Tail będzie mogło ciągle chronić córkę Matsumoto ? Czy wrogowie zapanują nad drugim światem ?
Shi Enjeru
FanFiction / Manga & anime / Inne
odbicia-naszych-mysli.blogspot.com
Mówią, że człowiek jest kowalem własnego losu. Miłość, którą los mi podarował jest zakazana, czasem bolesna, ale przede wszystkim jest nasza. Mimo tych wszystkich kłamstw, potajemnych schadzek i ukradnietych sobie pocałunków. Dziś wiem, że poszłabym tą samą drogą, co wtedy.
Nigera
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://wyobraznia-to-klucz-do-nowego-swiata.blogspot.com/
Myślałam, że jestem zwykła. Ba! Miałam nadzieję. Ale rzeczywistość nie jest tak piękna jakbym chciała. Wcale tego nie chciałam, ale nie mam na to wpływu. Zostałam naznaczona wiele, wiele wieków przed moim narodzinami. I teraz powoli odczuwam tego skutki. Wtorki z Zombie? Czwartki z Elfami i piątki z wilkołakami? Czemu nie. W końcu dopóki mogę wybierać... Gorzej by było gdyby te wszystkie magiczne stworzenia otaczały mnie każdego dnia. A co jeśli tak się stanie? Czy znowu wrócimy do ery chaosu i wszechogarniającego nieładu? Mam nadzieję, że to się nigdy nie stanie! To nie zależy ode mnie....chyba...
Clar
Fantastyka / Fantasy
http://walczacy-z-demonami.blogspot.com/
Znasz już historię Clary i młodego Nocnego Łowcy Jace'a? A co jeżeli to zupełnie inna historia niż ta poznana przez was do tej pory? Zobacz świat walczących z demonami od całkiem innej strony. Poznaj nowych bohaterów, nadających tej opowieści zupełnie inny bieg wydarzeń. Zatrać się w historii Nocnych Łowców z Denfer. Kiedy już się wciągniesz, nie będziesz miał dość...
Caroline M.
FanFiction / Dary Anioła

2 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za dodanie! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo. :)
   Cieszę się, że tak szybko poprawiłaś swoje zgłoszenie po wpisaniu przeze mnie odmowy. Dzięki temu mogłam zamieścić Twój blog w spisie już przy tej aktualizacji. ;)

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.