12 października 2013

#269-300

Dużo blogów wypadło ze spisu z powodu opuszczenia, zawieszenia lub ograniczenia dostępu (tylko dla wybranych czytelników). W tym również opowiadanie Atenoria, które z tego powodu zostało usunięte również z Polecanych. Prosiłabym więc, by nie głosować na to opowiadanie w ankiecie po prawej stronie. Głosy oddane na ten blog nie będą liczone. Wszystkie blogi usunięte ze spisu znajdziecie w odpowiedniej zakładce, która mieści się w prawej kolumnie, na dole. 
Szkoda, to naprawdę przykre, że zostałam zmuszona do takiego kroku. Mam nadzieję, że ta sytuacja się poprawi.
Zapraszam do głosowania w ankiecie na bloga, który ma być polecany przez Katalogowo oraz do zaglądania na strony, z którymi współpracujemy.


Każda rodzina ma trupa w szafie – głosi angielskie przysłowie. Ta mieszkająca w małym białym domku ze złotym numerem osiem na drzwiach ma ich nadzwyczaj wiele.
Rosalie Dawson – wzorowa matka i żona – jest czarownicą, która nienawidzi magii. Nie korzysta z niej na co dzień, ani nie wspomina o swojej magicznej przeszłości.
Różdżki używa tylko, kiedy otrzymuje teczkę, czyli zlecenie zabójstwa osoby, która naraziła się jej Szefowi. Bowiem w Stanach Zjednoczonych działa szajka morderców, każących nazywać siebie Drużyną. Rose do nich należy.
Co zrobi Rosalie, gdy straci przez to najważniejszą osobę w życiu? I kiedy niespodziewanie pojawi się na jej drodze wzór cnót, Harry Potter? A jeśli Harry odkryje, czym Rose się para? Jaką decyzję podejmie pani Dawson, dostając ostatnią teczkę? Czy zdoła zabić po raz kolejny? A potem uchronić się przed Azkabanem?
„Trup w szafie” to historia łamiąca dotychczasowe schematy i niszcząca poglądy na temat postaci z „Harry'ego Pottera”. Pokazująca, że oni też byli ludźmi, jeszcze bardziej narażonymi na pokusy ze względu na swoje zdolności magiczne.
Czy w taki razie odważysz się otworzyć szafę Rosalie i pozbawić się kryształowych wizerunków pozornie dobrze znanych bohaterów? Dać się porwać magii nie zważając na konsekwencje?
Zusan
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia

Jest to blog fotograficzny, na którym zamieszczam głównie zdjęcia z podróży i innych wojaży. W przyszłości blog będzie wzbogacony o inne dziedziny fotografii.
Michael Bania
Hobbystyczne / Fotografia
Rodzice Caroline zginęli w nieznanych dla córki okolicznościach – tak trafiła ona pod opiekę Narcyzy i Lucjusza Malfoyów. Dziewczyna od sześciu lat wychowuje się z Draco, pod czujnym okiem jego matki, która nie darzy Caroline sympatią. Historia zaczyna się w Dworze Malfoyów, gdzie odbywają się spotkania popleczników Czarnego Pana. Przełomowe wydarzenie w życiu dziewczyny nieco ją zmienia – dodaje pewności siebie, wiary w swoją potężną moc, której jak dotąd nikomu nie pokazywała. Pozwala młodemu Malfoyowi na uchylenie rąbka tajemnicy, jednak czy on zostawi to dla siebie? Co może zrobić człowiek w obliczu zła, zastraszony, bojący się o własną rodzinę? O własne życie? Czy w świecie czarodziejów wybuchnie wojna pomiędzy dobrem, a złem? Co jeżeli ludzie nie dzielą się na Śmierciożerców i Zakon Feniksa? Wszyscy posiadają priorytety, rodzinę, przyjaciół, miłość swojego życia – jak zakończy się bitwa o władzę, jeżeli Lord Voldemort włada nową, potężną bronią?
Cuddle
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Kontynuacja książki Percy Jacksona i Bogowie Olimpijscy
Mimo iż Pan Czasu został pokonany, świat herosów nadal jest zagrożony. Gaja się budzi, a Uranos powstaje. Według przepowiedni, siedmiu herosów ma pojąć się zadania i zamknąć wrota śmierci.
Miłość Percy'ego i Annabeth dalej rozkwita. Młodzi są szczęśliwi. Po pewnym czasie zaręczają się.
Annabeth boi się jednego...."Dziecko Ateny w bitwie polegnie". Co jeśli chodzi tutaj o nią?
W jednej z trzech przepowiedni jest mowa, że Gaje może zabić tylko jedna osoba.
Dziecko.
Dziecko herosa z wybranej siódemki.
Czy młodym herosom uda się uratować swój świat?
Dżerrka
FanFiction / Percy Jackson
W odległej krainie Alagaesii mieszkają elfy, krasnoludy, smoki, a wszystko jest przesiąknięte magią. Nie ma rzeczy niemożliwych... Chyba że chodzi o zakazaną miłość...
Mija dwanaście lat od pokonania Galbatorixa. Arya odrzuciła uczucia, by móc wypełniać obowiązki królowej elfów, a Eragon poświęcił się szkoleniu nowej Smoczej Jeźdźczyni. Oboje myślą, że to, co ich łączyło, wygasło. Czy aby na pewno?
Pollala
FanFiction / Dziedzictwo
Czy osoba która straciła wszystkich bliskich może zaufać innym obcym ludziom? Jak zmienia się człowiek po śmierci bliskiej osoby? I kto zabił Panią Melani? Czy szczęśliwa i kochająca się rodzina może czuć się bezpiecznie? I czy Alison będzie w stanie zaufać mężczyźnie?
Kilulu
Obyczajowe
"Dwa miesiące. Co ty, człowieku, zrobiłbyś przez ten czas wiedząc, że później wszystko się zakończy równie szybko, jak rozpoczęło? Nie czułabyś się w pewien sposób oszukany? Zawiedziony? Płakałbyś, rozpaczał, próbował wszystkiego, by przedłużyć swoje męki? Czy może wziąłbyś się w garść i zrobił to, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś, poddał się wirowi życia? Ja wybrałam tą drogę. Jestem Ann Rain, a w ciągu najbliższych, dwóch miesięcy, przed moją śmiercią, spełnię swoje wszystkie, najskrytsze marzenia. Dowiedz się , jak wygląda serce martwego"
Anna Rosołowska
FanFiction / Gwiazdy i fani
Sympatia ma wiele zabarwień i odcieni - może być interesowna i zachłanna, może wyniszczać i prowadzić do destrukcji, może być uzależnieniem potrzebnym do normalnego życia. Często uczucie, jakie żywimy do danej osoby, zaskakuje nas w najbardziej nieprzewidywalnym momencie i miejscu, powodując, że zapominamy, jak wielka jest przepaść między nami a naszą sympatią i zaczynamy dostrzegać to, co nas łączy, to, czego nigdy byśmy nie dostrzegli. Orkiestra przeróżnych, dotąd nieznanych uczuć, emocji i cech budzi się w naszym sercu - empatia, ciepło, wrażliwość, zaufanie i wierność tworzą melodię, która układa się w rozbrzmiewającą radosnym echem symfonię sympatii.
Illuminata
Romanse
Młoda czarodziejka Lothaya żyje w świecie, gdzie używanie magii jest poprzedzone różnymi regułami. Pewnego dnia wyrusza w podróż do jednego z trzech królów, którym musi zanieść jakieś ważne pakunki, jednak jest to tylko powierzchowne kłamstwo które ma ją ochronić... Niestety to nie pomoże jej uciec przed przeznaczeniem, którym jest powstrzymanie Istot Ciemności przed wszczęciem kolejnej wojny, a przecież przez ostatnie tysiąclecia było tak... spokojnie.
Pełna napięcia, intryg i dziwnych zdarzeń opowiadanie.
Aneta Szewczyk
Fantastyka / Fantasy
Weronica to płatna zabójczyni. wykonuje zlecenie z zimną krwią, nie patrząc na nic. Dla niej ważna jest praca. Do czasu... Do czasu, kiedy jej nowym zadaniem staje się zabicie najsławniejszego na świecie nastolatka. Wtedy pojawiają się obawy i wahania. Weronica, twarda i nieugięta, gubi się we własnym, poukładanym dotychczas życiu. Musi wybrać... ale co?
Skyfallgirl®
FanFiction / Gwiazdy i fani
Minato i Kushina giną podczas pieczętowania Lisa w Naruto, po czym Kakashi postanawia wychować go jak swojego syna... Na początku Kakashiemu jest ciężko przyzwyczaić się do zaistniałej sytuacji, jednak z czasem idzie mu coraz lepiej...
Alina Ż
FanFiction / Manga & anime / Naruto
Serena Wilson to dosyć niezwykła nastolatka. Nie dość, że jest czarownicą i uczy się słynnym Hogwarcie to jeszcze sprawy takie jak moda i uroda są jej kompletnie obce. Aż do szóstego roku nauki nie miała chłopaka, wtedy coś się zmieniło. Wystarczył jeden zakład, by życie stało się bajką albo koszmarem. Tylko czy James Syriusz Potter sprosta wyzwaniu i okaże się prawdziwym księciem? Czy w świecie imprez, alkoholu i lansu liczą się jeszcze wartości, takie jak miłość czy przyjaźń? Co nowego przyniesie siódmy rok nauki?
Życie nowe pokolenia w zupełnie innym wymiarze.
Wielowątkowa opowieść przede wszystkim o miłości, przyjaźni, dorastaniu i problemach wieku dojrzewania.
Zapraszam do czytania tej i innych historii na moim blogu.
Muniette vel Psyche
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
Zakochaj się w romansie z epoki, poznaj japońską dziewczynę o nadprzyrodzonych zdolnościach, udaj się do fantastycznego świata "Zabójców", przeczytaj sekrety "Różowego Pamiętnika" i płacz "Czerwonymi łzami" w czasach II wojny światowej. Znajdź coś dla siebie w opowiadaniach chytrego lisa, który przemierza czasy, miejsca i światy.
Gggia65
Zbiory opowiadań
W małym pudełku - całe moje życie.
Wspomnienia kryjące tajemnice.
Kilka słonych łez wylanych na kartce papieru,
przypominające chwile w cierpieniu.
A pośród smutku i żalu,
mała iskierka do radości pożaru.
Wszystko schowane gdzieś w szarym kącie,
czeka, aż kurz na nim osiądzie.
Maarit
Obyczajowe
Alice ma szesnaście lat. Przez własną ciekawość trafia do magicznego świata, który wydaje się spełnieniem marzeń. Nic bardziej mylnego. Krainę tę bowiem zamieszkują Wróżki. Okrutne i sadystyczne istoty, które zabijają w ułamku sekundy. Kochające się w brutalności i przemocy. Niestety rządzące tym magicznym miejscem. Wszystko szykuje się wojny, Alice musi zdecywować, po której chce być stronie. A Ty? Przekonaj się sam, jak bardzo baśnie kłamią. Spotkaj Wróżkę i - co najważniejsze - spróbuj wyjść z tego spotkania żywy.
Carmen
Fantastyka / Fantasy
Rose i Jack, przeżyli straszną katastrofę Titanica. Oboje, mimo, że film ukazuję to inaczej. Razem wychodzą z tego prawie bez szwanku. Los pokazuję im drogę do wspólnego szczęścia, a ich miłość cały czas rozkwita. Lecz.. Caledon nie zapomniał o byłej narzeczonej. Będzie próbował się zemścić na niej, ale też na tym, który mu ją zabrał. Para będzie musiała przejść kolejne piekło. Nie wiadomo z jakim skutkiem...
Melodia
FanFiction / Filmy i seriale
Jest to opowieść o altruistycznym chłopaku z ogromnym pokładem egzaltacji, który zostaje wkopany do jednego mieszkania wraz ze swoim ambiwalentnym admiratorem w ramach umowy, jaką sporządziła mu telewizja. Będzie to trwać tak długo, dopóki nie zakocha się w nim i nie przyzna do tego publicznie w ,,Zakładach", czyli największym tv-show ostatnich dziesięcioleci. Niestety główny bohater przegrać nie mogę, ze względu na obietnicę jaką wcześniej złożył sobie i telewidzom. Zaś jak potoczą się losy szesnastoletniego Aki'ego, gdy okaże się, że jego rywal jest miejscowym playboyem na praktykach oraz zaliczył i rozkochał w sobie wszystkie dziewczęta w okolicy?
Miku
Obyczajowe
„Każdego dnia, każdy z nas zmaga się z nowymi problemami. Część z nas nie wytrzymuje, reszta idzie dalej, sięga po coraz to nowe osiągnięcia. Czy ty, statystyczny człowieku poradziłbyś sobie z faktem, że niedługo znikniesz i nic po tobie nie zostanie? Nic, prócz prochów i kości, wspomnień niektórych przyjaciół i zdjęć. Co ty byś zrobił?
Ja postanowiłam spełniać marzenia. Wypełnić moją listę osiągnięć swoimi celami życia. Jestem człowiekiem takim, jak ty, ale zamierzam wznieść się ponad statystyki.
Nazywam się Anna Forest, a to jest Pamiętnik Umarłej, dziewczyny, której zostały dwa miesiące życia. Dowiedz się, jak wygląda serce martwego.”
Nymeria
FanFiction / Gwiazdy i fani
„Zawsze i na zawsze, całkowicie, nieskończenie… samotni”
Pierwsza rodzina, Klaus, Rebekah, Elijah i Kol. Znów gotowi poświęcić siebie nawzajem aby przetrwać. Mimo upływu wieków wciąż walczą. Czy choć ten jeden raz, zdołają zjednoczyć się dla dóbr wyższych? Gdy Esther wraz z Mikaelem pragną ponownej zemsty na swoich dzieciach oraz mieszkańcach nieszczęsnego Mystic Falls, każde z nich zostanie zmuszone do poświęceń. Nie ma ludzi złych, nawet jeśli większość jest w stanie zrobić wyjątek dla tej rodziny. Moralny Elijah nadal wierzy w pozostałych, chcąc im udowodnić, że we wspólnocie siła, ale czy jest gotów całkiem oddać się rodzeństwu, a może przeszkodzi mu w tym sobowtór, Elena Gilbert. Bezduszny Klaus starający się podbić serce uroczej Caroline. A co gdyby na jego drodze stanęła ludzka kobieta? Czy hybryda jest w stanie udowodnić choćby przed samym sobą, iż została w nim krzta człowieczeństwa? Beztroska Rebekah zostanie poddana próbie. Będzie musiała spoważnieć i dokonać wyboru, który odbije się na wszystkich Mikaelsonach. Czy Kol zdoła swoje martwe, zimne serce oddać istocie z rasy przeciwne. Czy jest zdolny do miłości zakazanej? A gdy do miasta powróci Katerina Petrova wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej. Na każdym synu Mikaela i Esther spoczywa ciężar, jakim jest bagaż przeszłości. Nowe twarze, nowe zagrożenie, ale jedno jest pewne „Świata nie zwojuje się nienawiścią, świat podbija się miłością”. Tylko czy oni potrafią to pojąć…"
Szklanka Mleka
FanFiction / Pamiętniki wampirów
Czyli historia o tym jak dwie niepoprawne marzycielki postanowiły zostawić po sobie ślad dla potomnych. Blog zawierający felietony, recenzje, zdjęcia i okruchu z naszego mętnego życia. Dużo humoru raczej mało logiki. Nie doszukujcie się w tym sensu, on znajdzie was kiedy będziecie już gotowi.
Meisei oraz Cherlyn
Pamiętniki
Jest to historia dwóch przyjaciółek, które postanawiają rozpocząć nowe życie w Berlinie. Tak też się dzieje: Hekate zakochuje się w swym dawnym oprawcy, handlarzu narkotyków, zaś Taya wciąż szuka swego miejsca na ziemi. Czuje się spełniona dopiero wtedy, kiedy poznaje Toma Kaulitza. Nie wie jednak, że jest to początek wielkich kłopotów, a nawet tragedii, o których nie śnią w najgorszych koszmarach...
Ta opowieść to połączenie fantasy, komedii, dramatu, obyczaju i kryminału.
Methrylis
FanFiction / Gwiazdy i fani
Czarne czasy minęły, ale czy na pewno? Pozostało wiele niedokończonych spraw o których nie wszyscy zdają sobie sprawę. I w tym wszystkim musi się odnaleźć Ala, nieporadna i lubiąca spać 15-latka. Czy poradzi sobie z natłokiem wydarzeń? Czy nowi przyjaciele jej pomogą? Czy miłość którą pozna zupełnie przez przypadek okaże się tą jedyną?
Sensualna
FanFiction / Harry Potter / Inne
Śmierć.
Tajemniczy chłopak.
Ból.
Cierpienie.
Udręka.
Miłość, która powoli budzi się do życia.
To wszystko w jednym niepowtarzalnym opowiadaniu o dziewczynie, której życie zamienia się w koszmar, gdy ginie jedyna bliska jej osoba. Dziewczyna zostaje porwana, ale kiedy wraca jej życie nie jest takie cudowne jak kiedyś. Zdana na własną rękę musi wykonywać rozkazy tyrana. Czy zdoła mu się przeciwstawić? Kim jest tajemniczy chłopak mieszkający naprzeciw?
Wspólnie próbują dopaść tego samego wroga, ale kto nim naprawdę jest? Czy uczucia, którymi dziewczyna darzy chłopaka pozwolą na dokonanie ostatecznego wyboru? Dowiecie się tego czytając bloga - "Pakt z diabłem".
Evelyn Moore
Fantastyka / Fantasy
Daria jest lubianą, przeciętną osiemnastoletnią dziewczyną. Ma chłopka, przyjaciółkę, kochających rodziców, wspaniałych znajomych. Do szczęścia nic tak naprawdę jej nie brakuje. Czy aby na pewno?
Wszystko zmienia się gdy wraca jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa i wywraca jej życie do góry nogami.
Chcesz dowiedzieć się jak potoczą się losy Darii? Serdecznie zachęcam do przeczytania tej historii!
Lexie
Romanse
Rozum mówi, abym w końcu wydoroślała, zaczęła być poważna i odpowiedzialna. Żebym robiła to, w czym podobno jestem dobra. Bym poświęcała swoje życie w imię wolności zagrożonych paranormalnych.
Ale jest jeszcze serce, które nie zgadza się z umysłem. Podpowiada, abym olała rady ośrodka myślenia i nie przejmowała się nimi. Mówi, abym narzekała na wkurzające mohery, przeklinała tępe plastiki, irytowała belfrów. Żebym cieszyła się życiem, uczyła się na własnych błędach, spełniała marzenia – i tak po ludzku – żyła chwilą.
Tylko czego mam posłuchać? Serca czy rozumu?
Jaga20098
Fantastyka / Science-fiction
Veronique Vigee - Lebrun jest wampirzycą, która urodziła się w szanowanej rodzinie szlacheckiej. Zakochuje się w Alexandrze - zwykłym śmiertelniku. Po paru latach Alexander dołącza do potężnej rodziny nieśmiertelnych, jednak przemiana wyzwoliła w nim najgorszą z możliwych żądz - głód. Od tamtej pory jedna tragedia goni drugą. Intrygi oraz spiski wiszą w powietrzu. Tylko co z tym wszystkim ma wspólnego matka nieśmiertelnych - Lilith?
Patrycja Hry
Fantastyka / Fantasy
"Tutaj, w środku, wiemy, że to piękna historia.
Po każdym, pełnym biegu dniu, spotykamy się. Siedzimy blisko, na kanapie, trzymając się za ręce i szukając celu swojego życia. Za każdym razem kiedy go nie znajdujemy, z rozpaczą i desperacją, gotowi do kolejnego zerwania się z miejsca i rzucenia dalej, spoglądamy na siebie.
Pomimo tego, pomimo tamtego. Pomimo wszystko widzę w jego oczach to znajome ciepło. Wiem, że nie musi być dobrze. Wiem to i on wie, dlatego nie mówimy.
Bo warto przypominać sobie, że jednak jest w życiu coś stałego, coś co nie przeminie. Coś prawdziwego, coś co sprawia, że warto się zatrzymać i stracić pierwszą pozycję w pościgu za fałszywym szczęściem."
Nieokiełznana wyobraźnia jakoś musi się wyszaleć.
Maggie
Zbiory opowiadań
Wiktoria zostaje wysłana przez swojego ojca do żeńskiej szkoły, do której ma uczęszczać od pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Na jej drodze pojawi się wiele młodych dziewczyn, z którymi będzie musiała wspólnie żyć, a relacje między nimi często będą dla niej wielkim zaskoczeniem. Czy Olszewska zauważy, że dla jej współlokatorki Patrycji, to nie jest tylko przyjaźń? Czy sama poczuje coś do swojej koleżanki, a może odrzuci jej czułości i odsunie się od wszystkich wystraszona tym, co się dookoła niej dzieje? Historia opowiada o pierwszej, wielkiej miłości młodej dziewczyny.
Xara
Romanse
Zaczęło się niewinnie, młoda Lea, która weszła w posiadanie magicznej księgi. Nowy świat był dla niej niezwykle fascynujący, nie zdawała sobie sprawy, że tutaj zdrada też obowiązuje. Adeptka magii będzie musiała zmierzyć się z własnymi lękami, miłością, zdradą i ze swoją drugą naturą.
Sanothe
Fantastyka / Fantasy
Dzień dobry. Poznajcie Ofelię Midnight.
Ofelia miała niegdyś sześć sióstr i potwora, który przychodził co jakiś czas, by je straszyć i krzywdzić. Całe dzieciństwo mieszkała w Stodole, na Wyspie... a później dorosła.
Uważa, że powinniście o tym posłuchać. A także o tym, co się stało, kiedy Ofelia uciekła z Wyspy i wyruszyła na podbój świata.
Hrabina Batory
Obyczajowe
Rok temu Draco Malfoy został śmierciożercą i głównie o to w tym wszystkim chodzi. Bo śmierciożercą być nie chce, ale nie ma wyboru. Oprócz tego jest też nastolatkiem i ma problemy typowe dla chłopców w jego wieku. Nie dogaduje się z ojcem, imprezuje i podrywa dziewczyny, a jednocześnie próbuje wykiwać największego bydlaka w dziejach, nie dać się zabić aurorom i Zakonowi Feniksa oraz utrzymać przy życiu swoją drugą połówkę, która nieustannie pakuje ich oboje w kłopoty. W kryzysowej sytuacji zawsze może jednak liczyć na pomoc przyjaciela, który gotów jest przyjechać do niego w środku nocy, żeby pomóc mu zakopać zwłoki.
Słodko-gorzko, absolutnie ślizgońsko, mocno ironicznie i czasem bez cenzury, czyli zwykłe spojrzenie na świat niezwykle wrednego osobnika.
Witajcie w świecie Dracona Malfoya.
Beatrice
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Można by rzec, że jest to zbiór opowiadań o tematyce różnej - prócz zwykłych obyczajówek, przewijają się tutaj także romanse, historie fantasy, fanfiction potterowskie, ale nie tylko, a także można natknąć się na dramat spisany pod wpływem chwili i nigdy nie skończony. Pojawiają się zarówno miniaturki i one-shoty, jak i opowiadania odcinkowe. Najstarsze z nich nie są wysokich lotów, ale myślę, że każdy znalazłby tutaj coś dla siebie.
Beatrice
Zbiory opowiadań


3 komentarze:

 1. Hej,
  czy mogłabym dowiedzieć się, dlaczego mój blog nie został dodany? To trochę dziwne, zwłaszcza że link do Was wisi u mnie od sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tak się składa, że nikt robotem nie jest. :)
   Nie oczekuj, że w ciągu jednej aktualizacji ogarnę prawie 200 zgłoszeń. Robię, co mogę, by w miarę na bieżąco przy odrobinie czasu wolnego, jakiego w tej chwili praktycznie nie posiadam, systematycznie przerabiać zgłoszenia. Poziom, na którym jestem, w sprawdzaniu możesz zobaczyć po tym, gdzie widnieje ostatnia odmowa.
   Zapewniam, że dotrę do Twojego zgłoszenia i jeśli tylko jest ono poprawnie napisane, Twój blog pojawi się w spisie.
   Tymczasem proszę o odrobinę cierpliwości.
   Pozdrawiam serdecznie
   Villemo

   Usuń
  2. Okej, rozumiem. Prawdę powiedziawszy, nie oszacowałam liczby wcześniejszych zgłoszeń i pomyślałam, że moje zostało pominięte. Pozostaje mi więc tylko czekać, bo kilka razy upewniałam się co do poprawnego zgłoszenia. :)

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.