14 lipca 2013

#247-268Siedziałam nad tą aktualizacją cały dzień. Mam nadzieję, że niczego nie pomyliłam. Lena jest na urlopie do 24.07, więc do tego czasu nie będzie aktualizacji nowych rozdziałów na Waszych blogach, zaś mój urlop zaczyna się jutro i potrwa tydzień. W czasie między tym urlopem a następnym postaram się zrobić aktualizację buttonów w całym spisie Katalogowo. 
Co myślicie o szablonie? Jak Wam się podoba? :)
Dzieło Shy z Christelowej Graficiarni. Jeszcze raz dziękuję.
Miłych wakacji wszystkim.
P.S: To co byście chcieli na pierwsze urodziny Katalogowo, które będą już 1.08?


Królestwo Enthernet od tysiąca lat znajduje się pod panowaniem rodu Lwów. Obecnie, stary król umiera i na tronie zasiąść ma jego jedyny syn - Nataniel. Czy młody, nieodpowiedzialny chłopak zdoła pogodzić dwa zwaśnione rody? Czy Lwy i Irysy będą potrafiły współpracować w obliczu prawdziwego niebezpieczeństwa? I co na to wszystko Cecylia, młoda dziedziczka Irysów przepełniona nienawiścią do rodziny królewskiej? Wejdź do mrocznego świata intryg i knowań przeciwko wszystkim wokół i przekonaj się, jak ciężko żyć w Królestwie Enthernet!
Irysek
Fantastyka (Fantasy)

Opowiadanie mocno osadzone w realiach powieści George’a R.R. Martina, będące alternatywną wersją wątku Nocnej Straży. Dedykuję je czytelniczkom, które tak jak ja uwielbiają Jona Snow, za to niekoniecznie przepadają za Ygritte. Jest to historia nastoletniej Daeny, której pragnienie decydowania o własnym losie i niepokorny duch skłaniają do porzucenia dotychczasowego życia i udania się w podróż na Północ, do twierdzy Nocnej Straży, dowodzonej przez jej wuja, Jeora Mormonta. Pobyt na Murze okaże się największą przygodą życia, jej własną pieśnią lodu i ognia.
Aune
FanFiction (Pieśni Lodu i Ognia)
Myślisz, że jesteś sam? Myślisz, że masz wokół siebie ludzi, którzy cię kochają? Może i tak to wygląda z pozoru, ale każdy ma dwie strony. Potrafiłbyś się przyznać do winy? A może zachowałbyś się jak tchórz i zrzucił winę na kogoś innego, udając amnezję? Co kieruje ludzi do takich czynów albo jeszcze innych rzeczy? Dowiedz się sam.
Nieosiągalna Ona
Sensacyjne
Pytania, które krążą nam w głowie, często nie pozwalają spać. Ludzie oceniają nas, nie znając tak naprawdę. Wydają sami wyroki, choć nie mają o niczym pojęcia. Sąd podejmuje decyzje na podstawie dowodów, które mogę być spreparowane. Wtedy dopiero dowiadujemy się, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Pozory mylą, a tego doświadczyła ona, Carrie Collins.
Nieosiągalna Ona
Kryminalne
„Każdy ma prawo pogrzebać tajemnice własnej przeszłości w mrokach swojej pamięci.” - jednak co stanie się kiedy przeszłość okaże się fikcją, a jedyną drogą do odkrycia prawdy staną się zatarte wspomnienia? Vayolett Adderley może wydawać się szczęśliwą nastoletnią czarownicą, żyjącą we wpływowej, arystokratycznej rodzinie. Dziewczyna wraz z siostrą uczy się w domu i choć rodzice odcinają ją od pędzącego świata, wszystko w jej życiu zdaje się być idealne… do czasu. Wystarczył jeden rok, by zniszczyć jej ułożony świat i pokazać na czym polega walka o przeżycie w dzisiejszych czasach, kiedy nikt nie jest bezpieczny. Rodzina Adderley’ów skrywa wiele sekretów, o których najmłodsza dziedziczka nie ma pojęcia. Vayolett wplątuję się w historię, z której już nie ma odwrotu. Poznaje odmienną rzeczywistość i uczy się czym tak naprawdę jest to wszechobecne „zło”. Musi zdecydować co tak naprawdę jest dla niej ważne i którą drogą ma podążyć, ponieważ każdą niewłaściwą decyzje, będzie musiała przypłacić życiem kogoś bliskiego.
DreamyDevil
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
„Ludowa mądrość głosi, że najszczęśliwsze małżeństwa rozpoczynają się w strugach deszczu. Ale sir Simon z Dunster nigdy nie przywiązywał wagi do przesądów, toteż i nawet najbardziej zachwycająca aura nie mogła zakłócić jego spokoju. Zresztą trudno mówić, ba, myśleć o małżeńskim szczęściu, gdy pan młody stawia się w kościele przede wszystkim dla posagu, a pannę młodą trzeba tam wlec siłą. Czy cny rycerz odnajdzie w eterycznej lady Oriel damę swego serca? Czy skrywająca mroczny sekret i stłamszona przez rodzinę młoda kobieta znajdzie oparcie w ramionach męża? Przecież ślub w pełnym słońcu nie musi zwiastować nieszczęścia...”
Ingerithe
Romans
Catherine była normalną dziewczyną, do czasu, gdy zaczęła słyszeć głos, który niszczył jej idealne życie. Okazała się być archaniołem pochodzącym z Nieba. Gdy dowiaduje się o swojej misji, która była przerywana od pokoleń, ulega urokowi przystojnego Shawna Morgana i wyrusza z nim w niebezpieczną, lecz pełną zabawy podróż. Za sobą - hordy istot nadprzyrodzonych, gotowych, aby ich zatrzymać, a przed sobą - nieznana przyszłość.
Aaron od urodzenia była trudnym dzieckiem. Nigdy nic mu się nie udawało, jednakże, gdy pojawiał się Głos, wszystko zmieniło się diametralnie. Jego rodzina rozpada się jak domek z kart, a sam Aaron zaczyna mieć problemy z prawem. Nikt przecież nie mówił, że życie nastolatka, który jest upadłym aniołem, jest łatwe. Dowiaduje się o swojej anielskiej siostrze oraz jej misji, przyrzekając bronić jej. Jednakże...
"Co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro."
Arimenari Selvadora
Fantastyka (Fantasy)
Anioły i demony od wieków toczyły ze sobą wojny...Ale o co? Nikt tego do końca nie wie. Władza, zaszczyty, wyznawcy...Wiele jest przyczyn narastających konfliktów i waśni.
Jednak gdy po tysiącach lat pokoju pojawia się wyklęty-dziecko anioła i demona, mieszaniec o mocy większej nawet od boga, obydwie strony zaczynają mieć wspólny cel- posiąść tą wielką broń. Stare rany zaczynając się otwierać, powodując kolejne konflikty między niebem a piekłem. CO z tego wyniknie?
Zoe Rebeca Thicknesse i Wiedźma z Piekła
Fantastyka (Fantasy)
Untersturmführer SS Veit Boelke - młody, ambitny, z perspektywami ale... Czy na pewno jest tym, za kogo się podaje? Jeśli tak, to jakie imię nosi agent polskiego podziemia o pseudonimie „Faust”, tak łudząco do niego podobny?
Untersturmführer SS Veit Boelke - znalazł się w SS dzięki szerokim plecom, stopień dostał po starej znajomości, a pisać na maszynie z pewnością uczyła go stara kucharka, rodowita poznanianka. Jeśli tak, to czy zbiegiem okoliczności nazwiemy informację, iż rodowita poznanianka uczyła pisać na maszynie także „Fausta”?
Untersturmführer SS Veit Boelke - zamieszkały w Warszawie zimą tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego - wszystko wydaje się w porządku. Jeśli tak, to dlaczego „Faust” pojawia się w tajnych depeszach Warszawa-Londyn już w lecie następnego roku? Kto go zwerbował? Kto go nadzoruje? Jakie są zadania „Fausta”?
Untersturmführer SS Veit Boelke - szuka celu w życiu, chce służyć, pomagać, ratować co się da. Umie rozpoznać zło, ale co stanie się, jeśli dobro, dla którego się poświęca, pobrudzi sobie ręce?
Czy Untersturmführer SS Veit Boelke, pseudonim „Faust” zostanie pogrążony przez Mefista w białych rękawiczkach, czy może to Bóg strąci go z piedestału, który sam dlań zbudował?
I najważniejsze pytanie: jaką rolę w historii „Fausta” odegra rodzina zamknięta w warszawskim getcie?
Anonyma
Historyczne
Opowiadanie o 18-letniej Jennifer, której w życiu nie układa się najlepiej. Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, kiedy wydawało jej się, że wszystko będzie już normalnie (o ile normalnym życiem można nazwać pobyt w sierocińcu) zachorowała. Podczas nużących dni w sali szpitalnej męczą ją wspomnienia związane z pewnym chłopakiem. Co będzie dalej? Czas pokaże... A może zabije?
Mard
Obyczajowe
Trzy dziewczyny - Cassy, Emily i Alex założyły zespół, "My Space". Teraz są znane na całym świecie, lecz nadal nikt nie wie, kim tak naprawdę są. Zawdzięczają to maskom i perukom, które nakładają, wcielając się w swoje sceniczne postacie, Whisky, Rainbow i Bones. Co się stanie, gdy na swojej drodze spotkają zespół One Direction? Zdrada. Walka. A może i miłość?
Anka Liput
FanFiction (Gwiazdy i fani)
W 2012 roku w południowo-wschodniej części Polski było upalne i leniwe lato. W okolicy nic się nie działo, ludzie żyli powoli, nigdzie się nie spiesząc. Do czasu aż redaktor naczelna Radia IIM., przypadkiem razem ze swoją ekipą, natrafiła na znalezienie zwłok przy remoncie starego budynku. Sprawą zajął się jeden z lepszych śledczych - Przemysław Załęgowski - który został zmuszony do przesunięcia swojego urlopu. Nadkomisarz nie zdawał sobie sprawy, w jak wielkie bagno wciągnął siebie i swoją rodzinę.
Agnieszka
Kryminalne
Ten blog jest zbiorem różnych tworów literackich. Znajdziecie tu zarówno wiersze, jednoczęściowe opowiadania, jak i historie, na które składa się wiele rozdziałów. Piszę zarówno fanfiction jak i autorskie utwory. Podejmuję różne tematy, również te kontrowersyjne. Nie zabraknie dylematów, trudnych decyzji, poszukiwania własnej drogi w życiu i pogoni za miłością. Jest tu cała gama codzienności i... niecodzienności.
Agnes May
Zbiory opowiadań
Historia opowiada o rudowłosej Rumunce, Lucy, która jako człowiek żyje otoczona nadprzyrodzonymi stworzeniami. Wszystko zaczyna się w Las Vegas, w hotelu, w którym pracuje wraz z koleżanką Meą. Dziewczyny odkrywają serię morderstw, poznają prawdę zarówno o sobie, jak i o swoim szefostwie. Wydarzenia dzieją się niczym domino, jedno po drugim.
W końcu rudowłosa znika bez śladu i nikt nie podejrzewa czarno-skrzydłego wysłannika.
Witamy w piekle.
– Cuddle
Fantastyka (Fantasy)
Jennifer Black to młoda dziewczyna, wyrwana z dotychczas ludzkiego życia w szpony czarodziejskich potyczek i świata, o którym możemy przeczytać jedynie w książkach przygodowych. Jennifer jest córką jednego z Huncwotów, Syriusza Blacka oraz najpotężniejszej czarownicy, Hayley Peterson. Jenny jest mieszaniną dwóch nadnaturalnych postaci: wampira i czarownicy. Jej życiem władają kłamstwa, śmierć, ból, nienawiść. Z czasem na niebie w końcu musi pokazać się słońce, a dziewczyna po traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa trafia pod opiekę swojego ojca i rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Poznaje swoich najlepszych przyjaciół, miłość swojego życia, zło, które z każdym dniem pragnie pochwycić młodą hybrydę w swoje szpony i zapoczątkować Erę Wiecznego Cienia. Ponadto, istnieje na świecie skarb, potężniejszy niż moc, którą włada Czarny Pan. Opowiadanie jest crossover – zawiera w sobie fakty z „Harry'ego Pottera”, jednakowoż Jennifer jest również wampirem, posiadającym właściwości identyczne, względem wampirów z „The Vampire Diaries”. Czy kiedy świat będzie sypał się niczym domek z kart, Jennifer zdoła go uratować? Czy kiedy przyjdzie czas, by usłyszeć prawdę, będzie przygotowana na tak potężny cios? Czy kiedy przyjdzie jej wybierać pomiędzy jedną stroną, a drugą, dokona właściwego wyboru? Życie różne przeznaczenie obiera.
Merlindastor
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
Osiemnastoletnia Rose Payne, siostra Liama
Payne'a z powodu wyjazdu matki do Kanady musi przeprowadzić się do swojego brat do Londynu i zamieszkać wraz z jego kolegami - sławnym One Direction. Zakochuje się w jednym z chłopaków. Czy ta miłość przetrwa ? Czy Rose da radę pomimo wszelkich trudności jakie ją napotkają ?
Tego dowiecie się czytając mojego bloga. Zapraszam.
Rose Payne
FanFiction (Gwiazdy i fani)
#263 Salvator
Akcja opowiadania rozpoczyna się w roku 2307. Na świecie panuje anarchia od zakończenia Ognistej Wojny. Mroczni Jeźdźcy zamierzają zniszczyć to co zostało z Ziemi. Ostatnią nadzieją ludzkości jest tajna organizacja zwana Salvator, ale nawet nie wiadomo czy jest prawdziwa. Czy dane nam będzie jeszcze kiedykolwiek ujrzeć blask słońca nie martwiąc się o własną skórę? Nadzieje na to są znikome...
Shannon Alexander
Fantastyka (Science-fiction)
"Nadniebny Pociąg" to świat, który ciągle się rozrasta. Zbiór opowiadań zaskakujących absurdem. Daj się porwać niecodziennej opowieści, w której szczegóły mają niezdrowe znaczenie, a moc umysłu przeraża bardziej niż najgorszy system totalitarny.
Winduru
Zbiory opowiadań
Bohaterką opowiadania jest dwudziestoletnia Maia, która opuszcza kraj, by móc spełniać marzenia. Mieszka w Los Angeles u swojego znajomego poznanego przez internet Shannona - perkusisty zespołu 30 Seconds to Mars, a także jego brata Jareda - wokalisty zespołu. Blog opowiada o jej życiu pod jednym dachem z członkami zespołu, w którym niegdyś była zakochana do szaleństwa. Maia pragnie być artystką i zrobić karierę, ale czy spełni swoje marzenia, do których tak nieustannie dąży? Problemy, które z pewnością napotka na drodze i to, co ją spotka niekoniecznie ją wzmocni. Świat Hollywoodu jest brutalny i okrutny, nie zawsze fair. Ale gdy ma się dwóch wspaniałych przyjaciół obok siebie, wszystko jest możliwe.
Echelon
FanFiction (Gwiazdy i fani)
"Świat, który znałam, uciekł, jak parszywy tchórz. W myślach zadaję sobie pytanie: dlaczego to spotkało właśnie mnie. Dlaczego ciągle otaczają mnie zwykli ludzie, których prostego życia tak pragnę, a nie mogę dostać?
Kiedyś chciałam przygody, dreszczu emocji i ekscytacji. Moje życzenie spełniło się, ale wcale nie było, jak w snach. Teraz, pragnę jedynie spokoju. Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, co przeżyłam. Zabawna przygoda nagle stała się horrorem pełnym krwi i walki o życie. Śmierć ciągle prześladuje mnie w snach.
Nie oczekujcie szczęśliwych zakończeń. Ta historia nie kończy się nigdy, nie zniknie wraz z moją śmiercią ani śmiercią tysięcy innych ludzi, bo nienawiść zawsze była, jest i będzie. Ale ja ciągle jednak mam nadzieję, że moja ofiara przyniesie pokój... na jakiś czas.
Zaintrygowani? Przeczytajcie więc tę księgę. Przeczytajcie o dziewczynie, wyrwanej ze znanego jej świata, wrzuconej w wir zmagań pomiędzy dwoma potężnymi państwami. O dziewczynie, która nigdy nie zazna już spokoju... nawet po śmierci. Przeczytajcie historię Luain. Moją historię.”
Delvila
Fantastyka (Fantasy)
Historia zaczyna się tam, gdzie stary klon zagląda przez brudną szybę do zdewastowanego domu. Czego szukasz, czytelniku? Ptaki wyśpiewują tu swoje poematy każdego dnia, ale to nie bajka. Tutaj nie będzie szczęśliwego zakończenia. Witaj w świecie, w którym gwałty, nałogi, morderstwa i szaleństwo są na porządku dziennym. Brzydkie rzeczy ubrane w ładne słowa. Mrok przysłaniający słońce i czerwone chmury na tle czarnego nieba. Poznaj miejsce, w którym Szpak szepcze każdego dnia: sprzeczna wojna w imię pokoju,morderstwo dla sprawiedliwości, wybuch dla ulotności, ulotność dla sztuki. Razem z Brzaskiem, po trupach do pokoju.
Mukudori
FanFiction (Manga&anime, Naruto)

Mystic Falls wydaje się być zwyczajnym miasteczkiem, jednak skrywa pewną tajemnicę. To rodzinne miasto Damona i Stefana Salvatore- wampirów, którzy przyjeżdżają po latach aby odwiedzić rodzinne strony. Nie spodziewają się, że zastaną tam sobowtóra Katheriny, w której byli zadurzeni - Elenę Gilbert. Obydwaj zakochują się w nastolatce bez pamięci. Na drodze do pełnego szczęścia pojawia się wiele przeszkód, a także utrata bliskich. Przyjaciele również zaczynają mieć właśnie problemy i racje. Jak zakończy się podróż Eleny i braci Salvatore? Którego z nich wybierze? Czy dobro zwycięży zło? Dowiedz się, czytając moje opowiadanie.
Natka
FanFiction (Pamiętniki Wampirów)

12 komentarzy:

 1. Macie błąd ortograficzny na obrazku w szablonie: "romansy", powinno być "romanse". Powinnyście poprosić o zmianę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy o tym. :) I już wspominałam o tym Shy, możliwe, że poprawi, jak znajdzie chwilę, ale osobiście mnie to w żaden sposób nie przeszkadza - zawsze można powiedzieć, że jest to połączenie kategorii "Fantasy" i "Romanse". ;)

   Usuń
 2. Dziękuję za dodanie do katalogu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry, dziękuję za dodanie do katalogu ;)
  Czy mogłabym prosić o zmianę obrazka? "Nadniebny Pociąg" w comic sans to raczej antyreklama dla mnie... Proponuję ten obrazek: http://oi40.tinypic.com/2qx3hg2.jpg
  Dziękuję z góry i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, zajmę się tym po urlopie. :)

   Usuń
 4. Dziękuje za dodanie w katalogu c:

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam, że tyle czekałyście! Pod tym linkiem pobierzecie poprawiony szablon: zmieniłam literówkę w nagłówku i rozjaśniłam ramki, żeby nie było takiego przesytu tym ciemnym kawowym:
  http://hostuje.net/file.php?id=f6b6b5ea63ac5f31cc171c91789f8c2f
  Całuję ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie, kochana, zajmę się tym, jak tylko skończy mi się urlop i znajdę chwilkę. :)

   Usuń
 6. Villemo - pozwolę sobie tutaj Ciebie powiadomić, iż w jakimś stopniu jestem już obecna duchem. Więc jeżeli cokolwiek by się działo - możesz już do mnie się odzywać. Za niedługo powinnam zająć się swoimi zaległościami, tylko muszę trochę odsapnąć po wyjeździe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. UWAGA! PILNIE potrzebna pomoc dla małego Żelika! Piesek natychmiast potrzebuje domu tymczasowego, ma tylne łapki sparaliżowane(porusza się na wózku) – to wynik ludzkiej głupoty, której doznał w przeszłości. Jednak są rokowania, że piesek będzie chodził! Póki co maluch pilnie potrzebuje opieki – w innym wypadku zostanie uśpiony! Jego dotychczasowi opiekunowie zapewniają środki na leczenie oraz karmę – CHODZI TYLKO O DOM I MIŁOŚĆ! Prosimy o kontakt na http://ratowanieswiata.blogspot.com/2013/07/o646-pilnie-poszukiwany-dom-dla.html ! Jeżeli nie możesz dać psiakowi domu, podaj tą wiadomość do wszystkich swoich znajomych – MAMY TYLKO 13 DNI!

  OdpowiedzUsuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.