4 maja 2013

#144-183


Mam nadzieję, że w kwestiach kategorii, podkategorii itp. udało mi się zrobić tak, by nikt nie czuł się urażony. W razie zastrzeżeń, proszę o pisanie w odpowiedniej do tego zakładce. Starałam się kierować przejrzystością kategorii Waszych opowiadań tak, by za bardzo nie zagmatwać, idąc na kompromis w niektórych przypadkach.


"- Zapewne jesteś ciekaw, co tu się właściwie dzieje. Otóż widzisz - zaczął, jakby w ogóle nie zauważył olewczego wzruszenia ramion Teodora - po wielu latach poszukiwań nie udało nam się znaleźć sposobu na przywrócenie dawnego ładu. Choć zebrane tu osoby gorąco wierzą, iż upadek ciała jest nic nieznaczący wobec wewnętrznej potęgi, nie mamy dowodu, że to prawda. Przyznam szczerze, iż powoli zaczynałem wątpić w sens całego tego zamieszania, aż do dnia, kiedy spotkałem cię w Hogsmeade. Pamiętasz?
- Nie. Nie mam zamiaru bawić się w te wasze przebieranki, wyrosłem z tego. - Przy stole rozległy się charkoty, jakby nie siedzieli tam ludzie, a wilki czy inne dzikie zwierzęta. Ted zanotował sobie, aby powstrzymać się od takich uwag, nawet jeśli uzna je za wyjątkowo zabawne.
- Tak sądzisz?
Coś na kształt szkarłatnego dymu pojawiło się wokół tego mężczyzny, a w następnej chwili nie był już sobą. Dopiero w tym momencie Nott miał ochotę wrzasnąć ze strachu, a potem przywalić sobie w łeb, że był naiwny jak Puchon."
nott.
FanFiction (Harry Potter, Czasy nowego pokolenia)

Czasem los stawia przed nami niesamowicie trudne do podjęcia decyzje. Taki problem miała Caroline. Zerwał z nią chłopak, z którym była od 3 lat, dzień przed jej 19-tymi urodzinami... Wtedy jej przyjaciółka Felice proponuje wspólny wypad do Londynu do jej najlepszego przyjaciela. Co zrobi główna bohaterka? Zostanie czy poleci do stolicy? Może to właśnie tam czeka na nią prawdziwa miłość? Dowiesz się tego czytając "Always Worth Try"!
Kornelia
FanFiction (Gwiazdy i fani)
XVIII wiek. Naomi Ells, dawna członkini Zgromadzenia, po dłuższej nieobecności powraca do swej rodzinnej osady – Savy, jaka już jakiś czas temu stała się centrum wieloletniej wojny wywołanej przez najstraszniejszego i najpotężniejszego człowieka na globie – Imperatora.
Kobieta ma tylko jeden cel; pragnie odwiedzić brata – Sama, by podzielić się z nim informacjami, które udało jej się zdobyć przez ostatnie pięć lat.
Okazuje się jednak, że Sam został schwytany i uwięziony na Zakazanej Wyspie, do jakiej tylko nieliczni znają drogę.
Naomi ma zaledwie czternaście dni na to, by ocalić brata. Zanim jednak wyruszy w podróż, musi stawić czoła przeszłości i spotkać się ze swoim dawnym wrogiem, a jednocześnie byłym kochankiem – Jasperem.
Tylko, czy Jasper będzie skłonny pomóc Naomi po tym, jak ona przed laty skazała go na wieczne cierpienie w lochach, w samym sercu pandemonium, w kompletnej ciemności?
Black_Cloud
Fantastyka (Fantasy)
Wielka Bitwa dobiegła końca, a Hermiona Granger postanowiła powrócić do Hogwartu. Jednak obecność Voldemorta naznaczyła bohaterów. W ich życiu mącą i nie pozwalają odejść wspomnieniom klątwy rzucane niczym zza grobów. Prawdziwe problemy natury emocjonalnej dopiero teraz dojdą do głosu. Czy osoby wcześniej sobie wrogie i obce staną ze sobą ramię w ramię w imię najwyższych uczuć? Czy Hermiona będzie w stanie zaufać Ślizgonom? Czy Harry zostanie wierny przyjaciółce? Czy Hermiona pozostanie w świecie czarodziejów? Na te i wiele innych pytań odpowie moja interpretacja przyszłości Hermiony Granger. Zapraszam serdecznie :D
Katarzyna
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
Ona - miała wypadek, w którym zginął jej wuj. Sama przeżyła, lecz wyszła z katastrofy z licznymi obrażeniami i, co najgorsze, utraciła pamięć. Teraz czeka ją powrót do przeszłości - walka o odzyskanie wspomnień i przypomnienie sobie wszystkiego.
On - był jej chłopakiem. Poznali się wraz z początkiem liceum, lecz nie zwrócili wtedy na siebie uwagi, dopiero później zaczęli przebywać ze sobą coraz częściej. Ostatecznie zrozumieli, że się w sobie zakochali. Brzmi banalnie, ale...
Ona - po wypadku już go nie pamięta i nie ma do niego zaufania.
On - zadanie jest jasne. Sprawić, by ona znowu mu zaufała. Tylko jak?
Katja
Romans
Jeśli jeszcze nie znudziły Cię historie o sławnych Huncwotach, podbojach Jamesa i krzykach Lily Evans, śmiało zajrzyj do mnie i po raz kolejny przeżyj smutek, radość, strach, miłość i przyjaźń - wraz z Huncwotami!
Pytasz, co tym razem? Cóż, tym razem nasi sławni Gryfoni zaczynają siódmy rok nauki w Hogwarcie. Lord Voldemort wzrasta w siłę, a wśród Gryfonów jest zdrajca. I nie, nie mówię tu o Peterze Pettigrew. Tu chodzi o kogoś, komu wszyscy ufają bezgranicznie i nawet nie pomyśleliby, iż ta osoba zdradzi ich. Kto to jest?
Oh, no i jeszcze Lily i James. Jak myślicie, co z nimi będzie, kiedy rudowłosa zapomni, kogo kocha?
Luie
FanFiction (Harry Potter, Czasy Huncwotów)
Tłum uczniów przedziera się przez zatłoczony Express Hogwart - Londyn. Gdzieś wśród nich znajduje się Albus. Żyjący w cieniu utalentowanego starszego brata i słodkiej młodszej siostry potomek tego Sławnego Harry'ego Pottera, Chłopca Który Przeżył I Pokonał Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Pierwszoroczniak jednak nie czuje się pewnie pośród roześmianych chłopców i zauroczonych nim dziewczyn. Sława wcale nie jest dla niego. Jak na razie chce trafić do Gryffindoru i poznać przyjaciół na dobre i na złe. Nawet wypadek na lekcji obrony przed czarną magią ze znienawidzonym nauczycielem nie budzi w nim żadnych podejrzeń. Przecież wszystko ma być już dobrze. Czarny Pan został pokonany. Pewnej nocy jednak Harry budzi się z ogromnym bólem blizny. Zaczyna wtedy rozumieć, że szkole i jego dzieciom zagraża niebezpieczeństwo, że ostatni horkruks nie został jeszcze zniszczony, a Voldemort chce poszerzyć swoje szeregi i odzyskać pełnię sił.
Fred James Syriusz Remus
FanFiction (Harry Potter, Czasy nowego pokolenia)
Zwyczajna dziewczyna, o którą zabiegają trzy odrębne kręgi - Dobrzy, Źli i Czarownicy. Vivien to przeciętna nastolatka powiązana z niebezpiecznym światem. Przyjaciele okazują się wrogami, a wrogowie - przyjaciółmi. Jak ich rozróżni ? Jakie podejmie decyzje ? Tego dowiecie się na moim blogu.
Immortality
Fantastyka (Fantasy)
Rozpoczyna się kolejny rok nauki w Hogwarcie. Jeszcze w wakacje na jaw wychodzą szokujące tajemnice dotyczące przyjaźni Draco i Harry'ego. Nic nie jest takim, jakim się wydaje. Mrok zaczyna ogarniać wszystko. Jesteś gotowy wkroczyć do świata magii i przekonać się, że tak naprawdę przyciągające się przeciwieństwa - szlama i arystokrata - są do siebie bardzo podobne?
Elly
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
Kiedy wszystkie metody dotarcia do prawdy zawodzą, wierzysz, że możliwe jest popełnienie morderstwa idealnego? Michelle Collins twierdzi, że zbrodnia doskonała nie istnieje i zaczyna w to wątpić dopiero wtedy, gdy śledztwo przybiera nietypowy obrót, a winą za to obarcza nowego partnera, który został jej właśnie przydzielony. Detektyw musi uporać się z demonami przeszłości i skupić się na teraźniejszości, by móc rzetelnie wykonywać swoją pracę. Jednak jest ktoś, kto wie o niej więcej, niż ona sama wie o sobie, czym nieustannie doprowadza ją do szaleństwa...
Elly
Kryminalne
Znany, bogaty i inteligentny pisarz, Richard Castle, zostaje poproszony o pomoc w złapaniu mordercy naśladującego zabójstwa z jego książek. Śledztwo prowadzi nieugięta detektyw Katherine Beckett, która na początku nie przepada za faktem, iż podąża za nią "cień". Czy to się zmieni? Czy będą w stanie razem łapać przestępców? Czy Kate będzie mogła powiedzieć Rickowi prawdę o sobie?
Elly
FanFiction (Filmy i seriale)
Jakbyś się czuł, gdybyś obudził się pewnego dnia i poczuł, że twoje przeznaczenie jest blisko? Próbowałem zapomnieć, uciec… Ale ono zawsze cię znajdzie. Nieważne gdzie i kiedy. Bądź gotowy i uważaj na pułapki, bo życie nie jest łatwe. Ale przede wszystkim nie zakochaj się… Nie w kimś, kto jest twoją ostatnią nadzieją.
Elly
FanFiction (Filmy i seriale)
Cassie Bloom jest siedemnastolatką, która z pozoru wydaje się być miłą, sympatyczną i zupełnie niegroźną osobą, jednak tajemnice jakie ukrywa mogą zmienić dotychczasowe życie mieszkańców. Nikt nie wie, że w lesie czai się mrok. Czy jesteście na to gotowi? Chcecie wkroczyć w świat pełen wampirów, wilkołaków, czarownic i demonów?
Cassie Black
Fantastyka (Fantasy)
Czasem są momenty, gdy bycie sobą nie wchodzi w grę. Kiedy zwiedzasz grożące zawaleniem budynki, bo nie jesteś asertywny. Próbujesz odpędzić myśl, że krążący w kole alkohol nie przejdzie przez ciebie, że jesteś tak naprawdę jedynym trzeźwym wśród podpitych nastolatków.
Nie potrafisz uwierzyć, że ten idealny i nieskazitelny świat, w którym dotychczas żyłeś może być jedną wielką patologią.
To historia dziewczyny, która nie wyobraża sobie nie mieć czerwonego paska na świadectwie, wrzuconej do głębokiej wody rzeczywistości, gdzie jej najlepszy przyjaciel po lekcjach chodzi pić, a piątkowy uczeń z chemii pali skręty w krzakach przy szkole, kiedy ona sama siedzi nosem w podręczniku do biologii i próbuje realizować szczytne cele.
Bez eufemizmów, bez barwienia świata, oparte na faktach.
Kincaid
Pamiętniki
Emma Argent jest 481-letnią demonicą. Wygląda ona bezbronnie i delikatnie, jednak gdy poczuje pragnienie krwi pokazuje swoją prawdziwą twarz. Twarz demona. Emma odwiedzając Mystic Falls spotka swojego przyjaciela, swoją przeszłość. To on pokazał jej jak można żyć, gdy życie się kończy. Demonica spotyka na swojej drodze wiele osób. Która okaże się być tą, której skrycie szukała całe życie?
Muaa
FanFiction (Pamiętniki wampirów)
Zakochani Huncwoci,, jest to blog opowiadający o czwórce niezwykłych chłopców, których wybory, te złe jak i te dobre zmieniły bieg historii.
Nie jest to jeden z blogów o Huncwotach, który jako główny wątek ma Lily i Jamesa, o nie. Cała historia rozpoczyna się na pierwszym roku, a kończy się pogrzebem Remusa Lupina.
Opowiadanie daje odpowiedzi na pytania do wątków, o których było tylko wspomnienie w książce.
Salvio Hexia
FanFiction (Harry Potter, Czasy Huncwotów)Anchesenpaaton - córka faraona, "heretyka"
Echnatona i żona jego następcy
słynnego Tutanchamona.
Poznaj wzruszającą historię o miłości,
walce i przeciwnościach losu.
Wejdź w nieznany świat jednej z
najwspanialszych kobiet Starożytnego Egiptu i
odkryj jej niezłomną naturę.
Achesa
Historyczne
Świat magii staje przed niebezpieczeństwem, gdy największy czarodziej wszechczasów ginie z rąk mężczyzny, któremu ufał. Ludzie zaczynają naprawdę się bać, większość z nich nie ma pojęcia co zrobić, jak się zachować, jak ratować się przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Trwają jednak przygotowania do wojny, która może być tragiczna w skutkach. Wszyscy muszą połączyć siły, żeby zwalczyć tego, kogo się boją. Co jednak będzie, gdy niespodziewanie wykiełkuje miłość, w dodatku zakazana? Czy zmniejszy to szanse na racjonalne myślenie?
Papryczka Chili
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)Nie każda miłość jest łatwa. Czasami musimy przejść przez piekło i mnóstwo niepowodzeń, aby móc w końcu osiągnąć to, na czym nam tak bardzo zależy. Jesteśmy pełni poświęceń i walki z samym sobą i swoimi słabościami. Próbujemy wszystkiego i popełniamy masę błędów. Czego jednak nie robi się dla miłości?
Świat czarodziejów po Ostatniej Bitwie potrzebował odbudowania, nauki życia od podstaw. Trójka przyjaciół - Harry, Hermiona i Ron - dalej postanowili trzymać się razem. Założyli rodziny i myśleli, że wszystko będzie dobrze. Że uda im się ochronić dzieci przed bólem i rozczarowaniem, przed strachem i cierpieniem. Ron i Hermiona jednak nie przewidzieli, że pojawienie się pewnego mężczyzny w życiu ich córki może tak bardzo wszystko zmienić i skomplikować.
Co się stanie, kiedy słodka Rose Weasley postanowi zbuntować się przeciw ojcu i zawalczyć o miłość, która nie powinna zaistnieć? Czy zniesie wszystkie trudy i upokorzenia? Czy na końcu tej ciężkiej i krętej drogi znajdzie to, na czym jej najbardziej zależy?
W życiu już nic nie jest takie łatwe...
Papryczka Chili & Karolina Hołub
FanFiction (Harry Potter, Czasy nowego pokolenia)Ciąg losowych wydarzeń sprawia, że do dworu Malfoyów przybywają siostry Greengrass, gdzie pozostają aż do balu absolwentów, który odbędzie się w Hogwarcie. Sprawy potoczyły się tak, że partnerką Dracona zostaje właśnie Astoria. Co się wydarzy na balu i czy właśnie ten wieczór wpłynie na ich znajomość? Poznaj historię niezwykłej pary od samego początku i przekonaj się, że "happy end" nie zawsze ma te same znaczenie.
Pandora
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
Rodzina Rainsworth przygarnia pod swój dach cierpiącą na amnezję dziewczynę, której nadają imię Elizabeth. Lizzy niemal od razu zżyła się z Sharon i całą Pandorą. Prowadzi szczęśliwe życie pomagając od czasu do czasu swoim opiekunom i innym. Lecz wtedy Oz wraca z Otchłani... Czy dziewczyna pomoże mu rozwiązać tajemnicę Sablier?
Hitori
FanFiction (Manga & anime, Inne)
Tris była dotąd zwykłą uczennicą liceum. Znudziła ją jej szara codzienność, czuła się wyobcowana, pragnęła zmian. Najwyraźniej jej życzenie w pewnym sensie się spełniło, bo w pewnym momencie zamiast siedzieć na nudnej lekcji polskiego, leży sobie na środku ulicy w jakimś nieznanym mieście. Budzi ją chłopiec, który niemal się o nią potyka, a towarzyszy mu dziwne latające stworzenie. Tris nie chce wierzyć w to co widzi, już wie, że jest bardzo daleko od domu. Dziewczyna dowiaduje się o istnieniu gildii, magów i innych dziwnych rzeczy. Może nie okazuje wielkiej fascynacji tym światem, bo zwyczajnie nie ma czasu. Wokół niej ciągle coś się dzieje, w jej życiu pojawia się chłopiec o niebieskich oczach, latająca mysz, a potem nagle smok! Na dodatek okazuje się, że w Felicii panuje nie za ciekawa sytuacja. Niezależni magowie zaczynają gromadzić się w jakiś nielegalnych stowarzyszeniach. Pokazują się coraz częściej i sprawiają kłopoty. Początkowo Tris stara się żyć chwilą, nie przejmować się tym i cieszyć się nowo nabytą wiedzą o samej sobie. Jednak mistrzyni co jakiś czas zerka na nią z niepokojem. Dziewczyna dowiaduje się o też o istnieniu starej legendy...

Czy jej życzenie się spełniło i czy to dobrze? Co takiego odkryje? Jak zmieni się jej życie? Sama Tris tego nie wie, jednak jest silna i ma przyjaciół. Wychodzi naprzeciw temu, co los stawia na jej drodze.
Tristezza
Fantastyka (Fantasy)
Rzadko tak wielu zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Ciągłe kłótnie, docinki… Jedna noc to tylko początek „pokazu”. ON – piosenkarz z ostrym językiem, niemogącym znieść JEJ obecności. ONA – światowej sławy tancerka, chcąca unikać JEGO jak ognia. Są jak DWA różne światy. Ale gra jest warta świeczki.
Ndege
FanFiction (Gwiazdy i fani)
Historia o losach bardzo młodych ludzi, którzy dopiero stoją przed trudnymi wyborami. Połączeni przez przypadek sami nie wierzą, jak ciężko połączyć te najważniejsze więzi, a jeszcze ciężej je przerwać. Czy jedna osoba może wzbudzić w drugiej tyle uczuć, w dodatku sprzecznych? Prawdopodobnie tak, bo Ayane Imada, nazywana przez swoich braci Chou, za pomocą zwykłego kaprysu przewróciła życie wielu osób do góry nogami.
Ayane/Minaa
FanFiction (Manga & anime, Inne)
Szczypta magii, nieco miłości i dużo kreatywności - TAK POWSTAŁA HISTORIA MAGA. Blog dla fanów Harry'ego Pottera żądnych nowych przygód. Nasza własna przygoda w Hogwarcie, nasze własne romanse i tajemnice.
M.A.G.
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
(...) - Bardzo za tobą tęsknię. - Czuję jego ramiona, które mocnej oplatają moją talię i ciepły oddech na swojej szyi. Jego przydługie włosy łaskoczą mój lewy policzek, ale nie przeszkadza mi to. - Dlaczego nie mogę być teraz z tobą? Byłoby mi dużo łatwiej, gdybym tylko mogła być przy tobie. - Głos zaczyna mi się łamać, a w oczach pojawiają się pierwsze łzy – na wspomnienie o Nim.
- Sara – szepcze drżącym głosem, głaszcząc moje niesforne blond włosy. Pomimo całej tej beznadziejnej sytuacji, cieszę się, że zwraca się do mnie moim prawdziwym imieniem. Już tak dawno nikt tego nie robił. „To ze względu na twoje bezpieczeństwo” jak On to mówił. - Ty musisz żyć. Masz dla kogo...
- Nie mam dzieci i raczej już ich mieć nie będę, więc moja dalsza egzystencja nie ma sensu.
- Nie mów tak – prawie wykrzykuje, zmuszając mnie do spojrzenia prosto w jego smutne szare oczy. - Przecież masz dla kogo żyć. Przecież go kochasz... Przecież...
- Przestań – proszę, ukrywając twarz w jego ramieniu. Nie czuję łez, spływających po moich policzkach, a może nie chcę? - On mnie nie kocha. Był przy mnie tylko z litości, rozumiesz? Było mu mnie po prostu żal, dlatego udawał. I nawet nie zaprzeczaj, bo dobrze o tym wiesz – mówię cicho.
Stojąc nad grobem brata i przytulając się do jego anielskiej postaci, nie mogę wymazać wspomnień Jego cudownych oczu, idealnego uśmiechu, tej niskiej barwy głosu, po prostu - Jego całego. Nie rozumiem, jak można być aż tak podłą istotą. Potrafił doskonale kłamać nawet prosto w oczy. A moja śmierć byłaby idealną przepustką do wolności; ucieczką od mojej chorej miłości do Niego, od bolesnych wspomnień.
- Bardzo za tobą tęsknię, dlaczego nie pozwolisz mi dołączyć do siebie?(...)
Jaga20098
FanFiction (Zmierzch)
Po Decydującej Bitwie, którą wygrała jasna strona, Hermiona wraca do Hogwartu na ostatni rok nauki, po ukończonej szkole bierze ślub z Ronem. Pracuje w Ministerstwie, mając nadzieję na sielankowe życie, ale już po paru miesiącach jej małżeństwo okazuje się klapą i dochodzi do rozwodu. Hermiona odnawia kontakt z Krumem, odwiedza go, związują się razem, ale w tym wypadku związek też nie wyszedł, ale zaowocował za to czymś innym, niż związek z Ronem. Z pomocą przyjaciół wychodzi na prostą, aż w końcu nadejdzie jej spotkać na swojej nowej drodze życia Dracona Malfoya.
Wanilijowa
FanFiction (Harry Potter, Inne)
Życie w Hogwarcie toczy się swoim torem – nauka, przyjaźnie, kłótnie, miłości… W tym czasie rośnie liczba zwolenników Lorda Voldemorta i szykuje się wielka wojna. Jak pokolenie Huncwotów poradzi sobie z przejściem od beztroskiego, szkolnego życia do brutalnej rzeczywistości?
Początek opowiadania jest lekki i skupia się na relacjach damsko-męskich w Hogwarcie. Nie zabraknie tu historii o miłości Lily i Jamesa, o zakończeniu jej długoletniej przyjaźni z Severusem, a także o różnych wybrykach Huncwotów. Potem pojawiają się tytułowe komplikacje – nasi bohaterowie znajdują się w samym środku okrutnej wojny. Muszą bardzo szybko dorosnąć i dołączyć do walki, w której odegrają wielką rolę.
Eternal Dreamer
FanFiction (Harry Potter, Czasy Huncwotów)
Co byście zrobili gdyby śmierć była jedynie wstępem do nowej przygody pełnej przygód i magii? O tym przekonuje się główna bohaterka opowieści, której demon pozbawił życia w akcie zemsty za porażkę odniesioną dawno temu pod czas bratniej bitwy. Jednak została "Ocalona" o trafiła do miasta zwanego Nową Utopią. Pod czas pobytu w tym mieście dowie się, że jej śmierć to tylko wierzchołek góry lodowej i zwiastowanie nowej wojny nieba z piekłem. Czy dziewczyna sobie poradzi?
MecenaryMarines
Fantastyka (Fantasy)
Minęło sześć lat od zakończenia II Bitwy o Hogwart. Dwudziestoczteroletnia Hermiona Granger zaczyna nowe życie. Zerwała z Ronem Weasleyem, choć nadal mieszka z nim i dwójką najlepszych przyjaciół. Pracuje w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów. W pewnym momencie na drodze jej życia pojawia się Draco Malfoy - zabójczo przystojny arystokrata, który ratuje ją przed pijanym mężczyzną. Co przyniesie to spotkanie ? Czy zakopią topór wojenny ? Co zrobi mężczyzna, gdy Hermiona poważnie zachoruje ?
Avada Kedavra
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
Stronka stworzona z niczego, z nudów... Po prostu autorka pragnęła przekazać swoją twórczość innym oraz pokazać, że wiek w literaturze nie ma znaczenia. Ważne jest to, co człowiek ma we łbie i to, czego zdążył się zakuć, a nie jakieś liczby.

Jedenastolatka wcale nie uważa siebie za osobę dorosłą, wręcz przeciwnie - wie, że jest dzieckiem, które (tak naprawdę) mało, co zdążyło się dowiedzieć o życiu. Już nie wspominając o tym, że ledwo, co miało okazję przeżyć.
Katie Roberts
Zbiory opowiadań
Powieść opowiada o dwóch mężczyznach, przyjaźniących się ze sobą od lat i o ich codziennym życiu. Andrew to typowy, odważny podrywacz i łamacz damskich serc, a Steven spokojny i wrażliwy romantyk. Mimo że mają różne charaktery, świetnie się ze sobą dogadują. Wkrótce w ich życiu pojawią się dwie piękne kobiety, a oprócz tego wielkie kłopoty...
Sovbedlly
Obyczajowe
Choć życie w cieniu sławnych rodziców może wydawać się okropne, syn Harrego Pottera potrafi dostrzec jego uroki i być wdzięcznym losowi za to, co ma. Kiedy cały Hogwart zaczyna opętywać pragnienie odgrzebania starych tajemnic, tylko Elliot tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, czym to się może skończyć.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się czego szukają Gryfoni, co takiego kryje Pokój Życzeń oraz czyj duch powraca do Hogwartu, przeczytaj Księgę Losu , gdzie bohaterowie na własnej skórze przekonują się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Walkiria
FanFiction (Harry Potter, Czasy nowego pokolenia)
Richard Morgan za namową przyjaciela wyjeżdża do sennego miasteczka na północy Szkocji, by tam ukoić skołatane nerwy. Nie wie jednak, że okolica jest nawiedzona, a pobyt w tym miejscu zamiast go uspokoić, dostarczy mu mocnych wrażeń i wpakuje w nie lada intrygę...
Fedora
Thrillery i horrory
Opowiadanie oparte na podstawie powieści "Intruz" Stephenie Meyer, opowiadające historię duszy, która od swojej pierwszej wizyty na ziemi pragnęła zaznać ludzkich uczuć. Czy będzie w stanie stawić im czoła? Czy znajdzie kogoś, kto pomoże jej się z nimi zmierzyć? A w końcu, czy pamięć ciała, którą posiada po swoim gospodarzu, odmieni jej życie na zawsze? Przekonaj się razem z nią.
Hellfyre
FanFiction (Intruz)
Dziewczyna, która kocha dwóch chłopaków. Jeden ma na imię Janek, drugi zaś Dominik. Obaj równie śliczni. Toczą zaciętą walkę między sobą. Obaj również dbają o względny u Marcysi-tytułowej bohaterki. Czy w wyniku śmiertelnego zagrożenia ta 16-latka potrafi wybrać między nimi?
Koronkowa
Psychologiczne
Wszystko zaczyna się w latach 80-tych - czyli w czasach, kiedy noszenie rurek nie było jeszcze oznaką pedalstwa, a muzyka przysłowiowo zwana darciem ryja powoli zaczynała wychodzić z zarodka. Martin ma 17 lat. Jego skłonności genetyczne uwarunkowały go na psychopatę, który raz w miesiącu przy pełni księżyca bez skrupułów dopuszcza się kolejnych zbrodni. Pewnego razu, całkiem przypadkiem spotyka Nathaniela - również obarczonego wilczym brzemieniem. Wprowadza on Martina w zupełnie nowy świat. Chłopak zaczyna żyć tak, jak od dawna marzył i jest zachwycony całym zjawiskiem, które - jak się później okazuje - ma też swoją ciemną stronę. Nagle na jaw wychodzą wszystkie kłamstwa i intrygi, a świat okazuje się być jednym wielkim, ustawionym przedsięwzięciem, w którym to służby mundurowe, politycy, prawnicy, lekarze, ale przede wszystkim - kościół pełnią ważną funkcję, jaką jest zatajenie przed naiwnym społeczeństwem całej prawdy o nadnaturalnych istotach.

Historia o poświęceniu, walce z własnymi słabościami, ukazująca mroczną stronę ludzkiego umysłu, przepełniona okrucieństwem, ze szczyptą erotyzmu i narkotycznego odurzenia.
Syriusz
Fantastyka (Fantasy)
Nikt z Nas nigdy nie wie, jaką w życiu obierze drogę i gdzie ona go zaprowadzi. Czy zostanie człowiekiem dobrym czy złym, okrutnym czy pomocnym. Człowiek równie często zadaje sobie pytanie, jakby świat wyglądał bez niego. Czy dużo by ucierpiał, gdyby nagle się z niego zniknęło? Chyba raczej, nie, choć byli i tacy, którzy uważali, że świat dużo się nie zmieni, ale innym życie ległoby w gruzach. Jedną z takich osób była Lily Evans. Wiedziała, że gdyby jej zabrakło, jedna osoba cierpiałaby strasznie. James Potter, ten nieznośny na zabój zakochany, James Potter.
Ona sama nie potrafiłaby dalej żyć, gdyby jego zabrakło, a życie postawiło ją przed sytuacją, nie dużo odbiegającej od tej.
Dlatego wiedziała, że zawsze musi być dzielna, nigdy się poddawać. I, że musi walczyć o niego.
Bo zawsze warto walczyć do samego końca...
Melodia.
FanFiction (Harry Potter, Czasy Huncwotów)
Miesiąc po miesiącu.
Dzień po dniu.
Godzina po godzinie.
Minuta po minucie.
Tak toczyło się życie Margaret i Melanie. Zwyczajne życie dwóch przyjaciółek, które mieszkały razem w centrum Londynu. W ich codzienności nie działo się nic nadzwyczajnego. Obydwie nad życie uwielbiały przebywać w swoim towarzystwie. Dogadywały się pod każdym względem, a kłótnie zdarzały im się raz na kilka lat. Choć jeśli kiedyś się zdarzyła trwała niesamowicie długo.
Ale, ale!
Tu nie o tym będzie mowa! Zapewne zastanawiasz się właśnie, co może być ciekawego w życiu dwóch dziewiętnastolatek, prawda?
To ja Ci odpowiem.
Nic.
Ale to, co miało się wkrótce zdarzyć w ogóle nie było zwyczajne. Im to nawet przez myśl nie przeszło, a jednak los postanowił odwrócić ich życia o 180 stopni.
Tak zazwyczaj bywa. Nigdy nie wiemy co się zdarzy. Za godzinę, za minutę, czy nawet za sekundę. Nigdy nie będziemy tego na 100 % pewni. I na tym właśnie polega tak zwana egzystencja człowieka na świecie.
Nigdy nie wiemy, co się zdarzy...
Melodia i Naomi
FanFiction (Gwiazdy i fani)
Historia Roberta Kusego-studenta pierwszego roku medycyny. Robert mieszka w Warszawie, razem z rodzicami i starszym o rok bratem Szymonem. Trzyma się z przebojowymi ludźmi, przez co nigdy się nie nudzi. Jak dalej przebiegać będzie jego życie? Czy dalej będzie ono sielanką? A może wręcz odwrotnie? I czy znajdzie w końcu miłość? Musicie sami się o tym przekonać. „W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. ”
Kalina Mi
Zbiory opowiadań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.