9 maja 2017

#1604-1615

Dzień dobry, kochani!
Dziś mam dla Was sporo nowych opowiadań. Szczerze polecam je sprawdzić. Najprawdopodobniej sama zostanę stałą czytelniczką kilku z nich... I jak tu się uczyć?

Korzystając z okazji przypominam, że DZIAŁAMY NA FACEBOOKU, więc jeśli jeszcze ktoś nie miał okazji tam zawitać, serdecznie zapraszamy! :)

Kippller — podajesz w formularzu błędną kategorię (nie mamy kategorii Fantasy, a tym bardziej z podkategorią Zombie), w związku z czym pozwoliłam sobie umieścić reklamę w istniejącej Fantastyka / Fantasy;
Lady Blood — nie wolałabyś jednak kategorii Historyczne? Prędzej tam szukałabym opowiadania o Tudorach, mimo że życie Henryka VIII to faktycznie jeden wielki romans :)


Cześć. Nazywam się Katarzyna Ratmajer. Moja historia nie różni się wiele od innych tym podobnych, choć są ludzie co nie wierzą w ich prawdziwość. Jednak pomimo licznych niedowiarków takie opowieści żyją w murach miast. Są jak biografie, o których huczą bramy i mówią dzielnice.
Byłam kiedyś normalną dziewczyną, taką jakich setki tysięcy albo nawet i więcej (nigdy nie byłam dobra w odgadywaniu statystyk). Chodziłam w adidasach z rynku, lubiłam także kolorowe trampki. Żyłam szybko, intensywnie, chcąc jak najprędzej dorosnąć. Sądziłam, że mi się to udało, że już jestem kobietą. Nie byłam. Byłam dzieckiem. Dziewczynką, która została żoną gangstera.
Chęć posiadania pieniędzy, pociąg do wygodnego życia, obsesja, by uciec jak najdalej od typowych, codziennych zmartwień sprawiły, że teraz jestem tutaj, znowu na rozdrożu. Stałam w podobnych miejscach wiele razy. Zawsze podążałam za złym, choć głoszącym prawdę, drogowskazem. Wtedy było łatwo, bo choć każda decyzja miała konsekwencje, to ja zdawałam się ich nie zauważać. Dziś je widzę, dziś już nie jest tak prosto. Dziś stojąc przed wyborem dalszej drogi mam świadomość, że kolejny raz może się nie zdarzyć, że więcej szans mogę już nie dostać. To jakby grać w pokera, mając świadomość, że każde rozdanie kart może być tym ostatnim, albo jakby w ruletkę postawić całe swoje dotychczasowe życie.
Taka Miłość
STATUS: TRWAJĄCY
Obyczajowe
Rzeka Opowieści to zbiór opowiadań opowiadań o różnej tematyce. Z pewnością wyłowisz z tej Rzeki coś dla siebie. 
Sovbedlly
STATUS: TRWAJĄCY
Zbiory opowiadań
www.melodie-duszy.blogspot.com
Harry i Hermiona są parą, która musi zmierzyć się z przeszłością i to dosłownie, bo Harry wskutek czegoś dziwnego i nieznanego ląduje w Hogwarcie, stając twarzą w twarz z Lily Evans i Jamesem Potterem. Całość komplikuje fakt powrotu Ginny, byłej narzeczonej Harry'ego, oraz niewytłumaczona obecność Regulusa Blacka.
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
www.melodie-duszy.blogspot.com
Co by było, gdyby Draco miał córkę, o której nie wiedziałby, że istnieje? I jaki związek z tym wszystkim miałaby Hermiona?
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
www.melodie-duszy.blogspot.com
Ojczym Hermiony Granger, arabski szejk, skrzywdził kiedyś okrutnie jej matkę. Teraz córka chce się zemścić, kradnąc z pałacu dumę kolekcji szejka, najcenniejszy naszyjnik świata. Hermionę śledzi były włamywacz, a obecnie pracownik Centralnej Agencji Wywiadowczej, Draco Malfoy. Nie podejrzewa on, że piękna mścicielka skradnie mu serce.
Ew
STATUS: ZAKOŃCZONY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
www.melodie-duszy.blogspot.com
Co byś zrobił, gdyby osoba wychowana przez ulicę nagle zamieszkała w twoim domu? Czułbyś się bezpiecznie, wiedząc, że obok śpi ktoś, kto w każdej chwili może wynieść pół salonu? 
Pewnego dnia Delilah trafia na Ashtona, chłopaka z pełnej, kochającej rodziny, któremu do szczęścia niczego nie brakuje i który nie potrafi tego docenić. Czy te dwa z pozoru odrębne światy będą w stanie współgrać bez niszczenia wszystkiego dookoła?
Ew
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani
Aurea jest dzieckiem morza. Jej życiem kierują nurty wodne, ryzykowne decyzje oraz dobra zabawa. Jednak kiedy dowiaduje się, że jej pochodzenie nie jest tak tajemnicze jak w to wierzyła wszystko się zmienia. 
To nie jest bajka o księżniczce zamkniętej w wieży oraz księciu na białym koniu. 
To historia o córce pirata, która staje się pionkiem wśród intryg na dworze, celem niebezpiecznego łotrzyka oraz jedną kroplą, która poruszy cały ocean. 
Kto jest kim? Komu można ufać? 
Tego nie wie nikt.
Nigris Night
STATUS: TRWAJĄCY
Przygodowe
http://swiatla-faerie.blogspot.com
Fay jest Łowcą — jednym ze strażników Wyobraźni. Odwiedza fikcyjne światy, gdzie porządkuje historie, naprawia błędy w ich fabułach i przywołuje niepokornych bohaterów do porządku. Stara się jak najlepiej wypełniać swoje zadania. Pewnego dnia jednak zaczyna mieć wrażenie, że ktoś chce mu zaszkodzić, a może nawet… zabić.
Tymczasem w jednym ze światów dzieje się coś dziwnego. Kolejni Łowcy przepadają bez śladu. Historia zaczyna żyć własnym życiem, podobnie jak jej bohaterowie. Fay postanawia temu zaradzić. Nie wie jednak, że to najbardziej ryzykowna decyzja, jaką kiedykolwiek podjął, i że od niej może zależeć los całego wymiaru Wyobraźni.
Raixly
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Grupka nastolatków/młodych dorosłych stara się przeżyć czasy, w których to zgniłe ciała opanowały ulice miast. Żyją marnie, ale chociaż żyją, prawda? Są oni nieco inni od normalnych ludzi, posiadają nadprzyrodzone umiejętności, ale to nie znaczy, że tylko oni... Czy poradzą sobie w świecie opanowanym przez zombie? Czy dadzą radę żyć w zgodzie z innymi ocalałymi... jeżeli w ogóle tacy są. 
Faith, Layla, Eric, Olivia, Ellie
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Matka szesnastoletniej Elizabeth zostawia ją u dawnej przyjaciółki na czas wyjazdu. Dziewczyna zdezorientowana dziwnym zachowaniem matki i opiekunki postanawia dowiedzieć się, o co chodzi. Czy to, co kiedyś mówiła jej matka okaże się prawda?
Eliz
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Porywający romans przygodowy; opowieść o miłości i zemście za odebranie wolności, przesycona zdumiewającymi zwrotami akcji, humorem oraz zmysłowością, której wydarzenia rozgrywają się w egzotycznej Turcji, eleganckich salonach XVIII-wiecznej Anglii i na spalonych słońcem Karaibach.
Nieustraszona Georgiana Ann Tregenna – swoista hrabina Monte Christo – pragnie osobiście wymierzyć sprawiedliwość barbarzyńcom pływającym pod piracką banderą: sprawcom jej wieloletniej niedoli. Przyrzekła sobie wypełnić czeluście piekielne potworami, czyli najeźdźcami Matanceros. Wydostała się z sułtańskiej niewoli, aby odnaleźć legendarną załogę „Czarnej Perły”. Mając za wiernego towarzysza Charlesa Huntera – zuchwałego marynarza – wkracza w świat rzezimieszków, gdzie musi zmierzyć się z huraganami, niesfornymi bandami, morskimi potworami tudzież licznymi klątwami. Wkrótce perypetie pięknej Georgiany i zawadiackiego kapitana Jacka Sparrowa przeplatają się, a wówczas bohaterka przybliża się do głęboko skrywanych tajemnic...
Przyjaciel czy wróg? Miłość czy nienawiść? Co jest prawdą a co kłamstwem? Jakiego sekretu strzegą duchy przeszłości?
Danae Quinn
STATUS: TRWAJĄCY
Przygodowe
Bajka o Kopciuszku staje się rzeczywistością, gdy wzrok króla pada na piękną oraz młodą kokietkę, Katarzynę Howard. Arystokratyczna sierota poznaje zarówno uroki, jak i zasadzki dworu, a służąc wzgardzonej królowej – Annie Kliwijskiej, wdeptuje w gniazdo żmij. Chociaż zewsząd otaczają ją szpiedzy tudzież groźne rywalki, które poprzez nikczemne intrygi usiłują zdobyć względy Jego Wysokości, żywiołowa dziewczyna nie traci swego radośnie beztroskiego uosobienia. Szturmem podbija serce charyzmatycznego Henryka VIII, ochoczo spełniającego każdą zachciankę słodkiej branki. Poddani dzielą szczęście z krwawym tyranem. W tym miejscu ta historia mogłaby się właściwie skończyć. To jednak dopiero jej początek...
Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, barwnych postaci, osadzona w realiach XVI-wiecznej Anglii opowieść o skomplikowanych, niespełnionych i często zakazanych miłościach. Zawiłe relacje, zdrada, rządy nieprzewidywalnego władcy, a całość przyprawiona mocną dawką seksu, tworzą mieszankę wybuchową, która steruje zawiłymi losami bohaterów. „Róża bez kolców” momentami szokuje, bardzo wzrusza i udowadnia, że wszystko jest możliwe, kiedy w grę wchodzą uczucia oraz wola przetrwania.
Lady Blood
STATUS: TRWAJĄCY
Romans

2 komentarze:

 1. Ach nie wiedziałem, mój błąd 😔 Przepraszam za utrudnienia! 😊😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu! :)
   Mam nadzieję, że kategoria będzie pasować.
   Miłego dnia ;)

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.