10 czerwca 2015

#1161-1184

Trochę z ogłoszeń:
Katalog Opowiadań o Wampirach przedłuża termin konkursu do 19.06! To może być ciekawe wyzwanie, więc może zerkniecie? Kto wie, może zainteresuje Was tematyka? Przecież już wiele książek i filmów udowodniło, że zimnokrwiści to temat niemożliwy do wyczerpania!

Drodzy autorzy i autorki! 
Jeśli macie na swoich blogach odtwarzacze muzyki, błagam, wyłączcie automatyczne odtwarzanie. Miejcie litość. Rozumiem  tworzenie klimatu i pierwsze wrażenie to ważne rzeczy, ale jakie będzie to pierwsze wrażenie, jeśli ktoś otworzy choćby trzy karty i na wszystkich trzech coś nagle zacznie wyć? Reakcja oczywista  nie wiem, co wyje, więc zamykam wszystko i więcej nie otwieram. Muzyka niech sobie jest, ale nie narzucajcie się z nią, dajcie potencjalnemu czytelnikowi wybór, czy chce zapoznać się z Waszym gustem muzycznym, czy woli pozostać przy tym, czego najczęściej słucha.

Odmowy:
Okej — brak odnośnika do Katalogowo;
dżejn — blog "The only good mudblood is the dead one" nie znajduje się pod podanym adresem.


Hermiona Granger uświadamia sobie, że Harry Potter jest dla niej kimś więcej niż przyjacielem. Zaczynając swój szósty rok nauki w Hogwarcie, poznaje tajemniczą Carmen Brown. Co takiego ukrywa dziewczyna? Czy pomoże jej i Harry'emu pokonać Voldemorta z armią wampirów, czy też zupełnie ją pogrąży?
Jacksa
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy

Zagubienie towarzyszy nam przez całe życie. Czasem nasze własne wybory niszczą wszystko, co do tej pory budowaliśmy. Wpajane nam wartości tracą znaczenie w jednym, krótkim momencie zatracenia. Najmroczniejsze
pożądania i pragnienia przyćmiewają nam rzeczywistość. Poznaj historię dwójki Ślizgonów, którzy zatracili się w sobie. Dowiedz się, czy ich zagubione dusze się odnajdą. Czy będzie im dane przeżyć? Przeczytaj Zagubione Dusze.
Colleen A
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
W wieku sześciu lat poznałem przez przypadek dziewczynkę której pomogłem i od tamtego dnia byliśmy najlepszymi przyjaciółmi przez ponad rok. Spędzaliśmy razem czas, ale pewnego dnia musiałem wyjechać od dziadka od którego dostałem szczęśliwy naszyjnik. Rok temu podczas koncertu dostałem wiadomość że mój dziadek nie żyje oraz przez przypadek mój naszyjnik został zniszczony. Od tamtego czasu nic nie jest takie same. Kiedyś dziadek powiedział mi że dopóki mam naszyjnik to on będzie przy mnie i będzie żył, a jeśli coś się stanie z naszyjnikiem to on wciąż będzie miał drugi. Postanowiłem go odszukać, ale zdałem sobie sprawę że moją nową sprzątaczką jest moja stara przyjaciółka z dzieciństwa która mnie nie pamięta. Postawiłem sobie dwa cele: znaleźć naszyjnik i zrobić wszystko żeby Nam – joo przypomnieć że jestem tym samym Chan'em którego kiedyś poznała...
Wiktoria Bugno
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani
Kogo nie ucieszyłaby podróż w czasie?
Zapewne nikogo.
Bo kto chciałby porzucić swoje idealnie zaplanowane życie, do którego zdążył się już przywiązać, które zdążył już polubić, na rzecz niespodziewanej i chaotycznej podróży do innego wieku?
No właśnie – nikt. A już na pewno nie Aleksander, miły (pojęcie względne) młodzieniec, dla którego „dzisiaj” to 15 kwietnia 1912 roku.
Ważna informacja: podróż w czasie nie pyta o zdanie. Twoja opinia naprawdę niewiele ją obchodzi.
W skrócie – serdecznie zapraszam na historię ponad stuletniego nastolatka, który brutalnie zostaje zmuszony do bliskiego zapoznania się z XXI wiekiem.
terpsychorka
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / FantasyRikki nigdy nie miała łatwego życia. Porzucona w dzieciństwie przez rodziców i wychowywana przez wujostwo. Do tego ma jeszcze tendencje do wpadania w kłopoty jak wszyscy w jej rodzinie. Rozpoczynając szósty rok w Hogwarcie sprawy zaczynają komplikować się jeszcze bardziej. Dawne tajemnice i zagrzebane kłamstwa zaczynają wychodzić na jaw. Czy Rikki i James rozwiążą zagadkę w jaką się chcą nie chcąc wplątali ? Czy Rikki dowie się prawdy o swojej przeszłości ? Ile jeszcze zniesie żeby dowiedzieć się prawdy? 
Terra Darcy
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
Główne skrzypce w opowiadaniu gra Hermiona, już nie Granger. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak może wyglądać życie Wybrańca, jego przyjaciół i wrogów po wojnie, jednocześnie zanurzyć się w dramacie codziennego życia, w romansie który nigdy miał się nie wydarzyć, w przeszkodach, które los stawia na drodze Hermiony i jej przyjaciół - zapraszam. Jeśli Ci się poszczęści, być może spotkasz nawet niejakiego pana Malfoy'a... Jeśli urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą. Zobacz, jaki wkład będzie miał w losy Szczęśliwej Trójki Hogwartu.
Choco
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Will jest już pełnoprawnym zwiadowcą, ale ciągle czuje się bezradny. Nie czuje się gotowy na przyjęcie srebrnego dębowego liścia, a na dodatek ciągle waha się co do Alyss - dyplomantki, która od dawna daje mu znaki o jej zainteresowaniu, które jest odwzajemniane. Prócz różnorodnych problemów sercowych, nad Araluenem wisi widmo wojny z Temudżeinami. Will ma już wyznaczoną pozycję w tej bitwie, która zdarzy się już niebawem, gdy nagle staje się coś, co na zawsze odmieni losy królestwa...
Sombra K'kie
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyczne / Fantasy
Życie w rodzinie czystej krwi bywa trudne. Na własnej skórze przekonali się o tym Andrea i Andrew, bliźnięta uczęszczające do Hogwartu. Ale największe próby dopiero przed nimi... Świat pełen napuszonych arystokratów, podstępnych krewnych, nieprzewidywalnych śmierciożerców trochę przypomina szkołę przetrwania, a czym bliżej dorosłości, tym dotkliwiej się o tym rodzeństwo Ericson przekonuje.
Ale zostawmy na razie mroczną rzeczywistość. Przed nami kolejny rok w Hogwarcie, a tam niemało się dzieje!
Aranel Black
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
„Rainbow Basketball” to zbiorowisko różnorodnych opowiadań o tematyce shounen—ai i yaoi z anime Kuroko no Basuke. Każde zamieszczone na tym blogu miniaturki, jednopartówki czy opowiadania opowiadają o dość znanych problemach ludzkich, a także ukazują piękno miłości homoseksualnej. Nie znajdziecie tutaj żadnej historii, nieposiadającej przesłania ani tym bardziej czegoś co nie ukazuje piękna ukrytego w różnych rzeczach i sytuacjach. Na tym blogu odnajdziecie coś więcej — coś co pokochacie.
hanamiya
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / M&A / Kuroko no Basket
opis: Averynette – zwykła dziewczyna mieszkająca na obrzeżach Caldwell. Znająca swoją wartość i pewna swojej wyższości nad innymi szybko przejęła władzę w szkole, do której chodzi i stała się jej „królową”. Życie w luksusie, z matką i rodzeństwem, pasuje jej całkowicie.
Wszystko jednak zmienia się w dniu jej śmierci.
Na wskutek wypadku jej serce się zatrzymuje. Przez moment jest martwa. Kiedy w końcu lekarzom udaje się ją uratować, zapada w sześciomiesięczną śpiączkę. Później już nic nie jest takie samo, jakie było wcześniej.
Avery wraca do szkoły po niemalże roku. Mimo, iż wciąż jest wysoko w uczniowskiej hierarchii, ma ochotę zapaść się pod ziemię i nie wyróżniać się z tłumu.
Rok po wypadku zaczyna widzieć coś, czego wcześniej nie dostrzegała. Rzeczy, o których słyszała tylko w bajkach i legendach.
Wkracza do świata magii. Chcesz uczestniczyć w poznawaniu jej własnego „ja”? Przekonać się, jaką drogą pójdzie? I KTO będzie jej towarzyszył?
Wróżki, wilkołaki, wampiry, czarownicy, syreny…
Strażnicy Bram.
 Elise
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
Na blogu znajdują się opowiadania o treści homoseksualnej. Głównym pairingiem jest Baekyeol i Hunhan.
Oh Lu
STATUS: TRWAJĄCY
Zbiory opowiadań
Dziennik - jedyne słowo, które może określić działalność tego bloga w internetowym świecie. Codzienne życie, codzienne problemy okraszone nutą sarkazmu. To ja, a to moja Lisia Maska.
Sweet Stalker
STATUS: TRWAJĄCY
Pamiętniki i refleksje
Rzeczywistość nie zawsze oznacza coś złego. Czasem rzeczywistość, która z początku wydaje się nudna, trudna i kompletnie beznadziejna, może nas zaskoczyć. Czasem rzeczywistość sprawia, że zakochujemy się w kimś. I nie mamy na to wpływu. Czasem to po prostu się dzieje i nie potrzeba wielkich gestów. Czasem przepadamy po jednym spojrzeniu, uśmiechu. Tak samo było w przypadku Audrey. Dziewczyny, która szukała sensu życia, miejsca dla siebie, która przepadła przez zupełny przypadek.
Czasem rzeczywistość może dać nam dokładnie to, czego pragniemy. I wtedy okazuje się, że wcale nie jest taka zła jak na to wygląda...
Miss Margaret
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani
http://zamkniete-dusze.blogspot.com/
Od tamtej nocy przez cały czas balansowałam na krawędzi. Spacerowałam po cienkiej linie, wykonując przeróżne sztuczki, nie martwiąc się o to czy spadnę. Za każdym razem, gdy podwijała mi się noga i byłam bliska przejścia na tamten świat — Levi wyrzucał mnie ku górze. Był moim Aniołem Stróżem, przecież musiał dorosnąć w przeciągu chwili, by przejąć nade mną opiekę. Nauczył mnie, że trzeba żyć dalej. Od kiedy tu jestem, wszystko zaczęło nabierać innego wydźwięku, a ludzie stali się ważną częścią mojego życia. Do teraz. Do momentu, kiedy wszystko zależy ode mnie.
— Mikasa! — Głos Kakashiego wyrwał mnie z nostalgii. Zwróciłam się za siebie i zawiesiłam spojrzenie na jego sylwetce. Stał przy aucie i patrzył na mnie. Już stąd mogłam dojrzeć determinację i przejęcie, jakie odmalowywały się w jego oczach. — Już czas...
Tak. Właśnie szliśmy na wojnę. Rozpoczęła się walka zarówno o życia tej trójki, jak i o moje czy Hatake.
Słońce powoli chowało się za horyzontem, a my ruszyliśmy do miejsca, gdzie mogliśmy spodziewać się widoku śmierci, ale i wstąpienia w jej zamknięte kręgi.
Mayako
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Crossover
Orężem mafii są ogromne złoża pieniędzy, pozwalające pozyskać wpływ i wreszcie niekwestionowaną władzę. Chase Young, ojciec mafii Heylin, prowadzi ją na sam szczyt, a jego siła zmusiła samego prezydenta Tohomiko do schylenia karku i przedstawienia oferty współpracy wierząc, iż zawsze należy trzymać z najlepszymi. Jego oferta była wyjątkowa, wręcz nienaturalna, bo za możliwość bycia po tej samej stronie, chętnie sprzedał gangsterowi własną córkę - Kimiko. Jak się okazuje, dziewczyna z umysłem wypranym z poczucia moralności, gotowa jest służyć Chase'owi, wyjść za niego i pokochać go całym sercem.
Layali N.
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Xiaolin
http://uciekajaca-lania.blogspot.com/
O Lily i Jamesie napisano już dużo i obszernie. Któż fascynujący się serią nie zna blogów z ich udziałem? Mimo wszystko sama zawsze chciałam o nich napisać - uwiecznić ich historię widzianą moim okiem. Oryginalna pewnie nie będę, ale wszakże tu panuje kanon z mniejszymi lub większymi odstępstwami i nie o oryginalność chodzi. Co zaś wyjdzie z tej pisaniny - nie wiem, mam jednak nadzieję, że chociaż w części będzie to opowiadanie interesujące.
Katja
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Madrycką przygodę czas zacząć! Brazylia się już znudziła, więc 12 godzin w samolocie i oto jestem. Mieszkanie z bratem, imprezy z przyjaciółmi i nieodpowiedni kandydat do mojego serca. Chociaż Alvaro uważa zupełnie inaczej.
Hiszpania, mecze, rodzina i kumple. Uda się to wszystko pogodzić małemu stworzonku z afro na głowie?
LAIRTA
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Gwiazdy i fani
http://kiedy-mozart-gra.blogspot.com
Nawet najzwyklejszy i najnormalniejszy człowiek pod słońcem skrywa jakąś tajemnicę. Także Antonina Miłosz, 23-latka z Łodzi, ma swoją. Ma bogatego i przystojnego chłopaka, znajduje dobrą pracę, skończyła szkołę muzyczną i studia... Jednak wydarzenia sprzed kilku miesięcy odciskają piętno na jej relacjach z rodziną. W PianoCafe poznaje Janka, muzyka, który znajduje miejsce w jej życiu. Od tej chwili życie Antoniny nabiera rozpędu. Gdzie się zatrzyma? Jak zakończy się ta znajomość? Czy przyjaciele Antoniny wyjawią swoje sekrety? Muzyka to nie jedyna rzecz, która łączy ją z Jankiem...
Julia Jaśkiewicz
STATUS: TRWAJĄCY
Obyczajowe
http://cialo-z-kamienia-livice.blogspot.com/
On- nekromanta. Ona- banshee. Łączy ich jedno- uczucie.
Pomimo tego, że ich życie to ciągła ucieczka, są szczęśliwi. Jednak gdy Alex przyjmuje na siebie klątwę rzuconą przez sługę czarnoksiężnika który za wszelką cenę chce ich dopaść, wszystko drastycznie się zmienia. Gdy Alice widzi, jak jej ukochany zostaje zamieniony w kamień od razu podejmuje decyzję o walce. Dla siebie i dla innych, tak samo jak ona skrzywdzonych.
Zobacz, jak z pozoru bezbronna dziewczyna zmienia się w silną i zdeterminowaną wojowniczkę.
Czy chęć zemsty zaślepi w niej pierwotny cel ? Czy uczucie zniknie, pogrążone w kamieniu ?
Czy istnieje sposób odwrócenia klątwy ?
Czy na pewno nadzieja umiera ostatnia ?
Livice
STATUS: TRWAJĄCY
Fantastyka / Fantasy
http://uso-sasuke.blogspot.com
Nigdy tak naprawdę nie jesteśmy pewni, kim są ludzie z naszego otoczenia. Wydaje nam się, że wszystko o nich wiemy, nie zastanawiając się, czy przypadkiem nas nie okłamują. Ludzka natura jest chyba najbardziej prymitywną, z pośród wszystkich jakie stworzył Bóg.
Co by zrobiła każda dziewczyna, gdyby dowiedziała się, że jej ukochany okazał się płatnym zabójcą?
Co by uczynił każdy chłopak, gdyby okazało się, że ma za zadanie wyeliminować osobę, która była bardzo ważna dla jego dziewczyny?
Poznaj historię młodych ludzi, których „idealny” związek opierać się będzie na jednym, wielkim KŁAMSTWIE. 
Gemi Ni
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / M&A / Naruto
Ona. Osiemnastoletnia marzycielka z pasją i celami do których stara się dążyć. Wysportowana, inteligentna i wyróżniająca się z tłumu dzięki swoim stylem bycia. 
Posiadająca swoją grupkę przyjaciółek w czym jedna z nich okaże się być rywalką mająca na celu kopać jak najgłębsze i jak najwięcej dołków na drodze do szczęścia Angeli.
On. Dwudziesto dwu letni piłkarz posiadający wielkie ambicje i tkwiący w zawodzie fryzjer. Jeden rok powtarzania klasy w gimnazjum i zakończenie zawodówki pomogło mu szybko się usamodzielnić, ale również wzbudziło w nim chęć osiągnięcia czegoś konkretnego w życiu. 
Czy ich ścieżki się zetną? Jeśli tak to na dobre czy złe?
Co stanie na ich drodze i będzie przeciwko jakiemukolwiek kontaktowi chłopaka z dziewczyną? Czy to osoba trzecia? Czy może ona sama, bądź on sam? 
Chcesz znać odpowiedzi na powyższe pytania? Chcesz poznać historię dwóch ludzi, których świat obróci się o 180 stopni? 
Zapraszam do czytania!
Wiosenny Pąk
STATUS: TRWAJĄCY
Romans
W ciągu zwykłego dnia oboje pracowali. Wracali do domu, gotowali wspólnie kolację, spędzali razem noc. Cała rutyna została zakończona pewnego wieczoru, który całkiem zmienił ich oboje. On został porwany w konkretnym celu, a ona próbuje go odnaleźć z pomocą komisarza Mazzanti. Kiedy wreszcie jej się to uda będzie srogo żałować. Dopiero wtedy zacznie się prawdziwa walka. Kochać czy nienawidzić. Odpuścić czy trwać. On nie wrócił taki jak wcześniej. Ona także straciła spory kawałek dawnej osobowości. Czy uda im się pogodzić nowe zamiłowanie, które na pewno nie należy do dobrych? A przede wszystkim, czy uda im się stworzyć fundamenty "nowego" związku i "nowej" miłości?
cretivers
STATUS: TRWAJĄCY
Kryminalne
Family flaws — po polsku mniej-więcej tyle, co "rodzinne skazy" — odnośnie rodziny Blacków można interpretować jako wszystko, co ród ten próbował ukryć (lub nie, wiemy przecież, jaki praktykowali system wartości...).
Opowiadanie będzie o tym, jak trzy córki Walpurgii Black — Bellatriks, Andromeda i Narcyza — weszły w okres dorosłości. Przedstawię tu praktycznie trzy różne historie, przeplatające się ze sobą w wielu wątkach, najbardziej skupiając się na postaci Andromedy, ponieważ o niej wiemy najmniej.
Toujours pur. Czy aby na pewno?
dżejn
STATUS: TRWAJĄCY
FanFiction / Harry Potter / InneNikt nie spodziewał się tego, co nadeszło tak nagle - Apokalipsa Zombie. Dotąd ludzie kojarzyli je z filmów i gier komputerowych i ani im się śniło, spotkać je w rzeczywistości. Tutaj nikt nie ma trzech żyć. Każdy może liczyć tylko na siebie, choć takie zdarzenia powinny łączyć ludzi, to wcale tak nie jest. Na świecie zapanował totalny chaos, ludzie pouciekali z domów, zostawiając cały swój dobytek, więzienia opustoszały, więc już nie jest tak bezpiecznie. Strefa Martwych niestety spotyka główną bohaterkę - Melody, która wiodła dotąd spokojne życie. Pewnego wieczora odwiedza ją chłopak z butelką wina, ale kiedy cofa się do samochodu po coś, co zapomniał - już nie wraca. To co odkrywa dziewczyna, podczas jego poszukiwań, przyprawia ją o dreszcze i przerażona, zamyka się na trzy spusty w domu. 
Teraz ludzie muszą połączyć swoje siły, aby przetrwać. Muszą odłożyć spory na bok i zacząć współpracować, aby ocalić życie. Jednak, czy jest jeszcze szansa, na normalność? Czy pomimo wypuchu Apokalipsy i tym co zobaczą, ludzie będą tacy jak dawniej? Czy główna bohaterka odnajdzie swoją starszą siostrę, z którą pokłóciła się kilka miesięcy wcześniej?
Wesoły Kostek
STATUS: TRWAJĄCY
Thrillery i horrory
O czym rozmawiają miasta, gdy ich mieszkańcy jeszcze spokojnie śpią?
Zmowa kilku metropolii sprowadza do Podziemnego Miasta, Chalcedonu, ludzi, którzy - zgodnie z przeznaczeniem - nigdy nie mieli się spotkać.
W Nowym Jorku pewien reżyser postanawia nakręcić film, lecz odtwórczyni głównej roli, znika. Zastąpić ma ją siostra bliźniaczka, która dla roli postanawia nauczyć się życia na ulicy. Pomaga jej w tym nowo poznana dziewczyna.
W tym celu prowadzi ją do Chalcedonu, gdzie od kilku lat mieszka tokijski uciekinier, Wa Tanabe, oraz bogata, podejrzewana o ciemne sprawki rodzina Leitnerów.
Jaki związek ma zaginięcie aktorki z Nowego Jorku z mieszkańcami Podziemnego Miasta? Ile można poświęcić, żeby zaryzykować zmianę przeznaczenia? I dlaczego Londyn macza w tym palce?
Hagiri
STATUS: TRWAJĄCY
Dramat


Blogów nie ma jeszcze w odpowiednich kategoriach  pojawią się tam wczesnym popołudniem, więc bez paniki :) Powód? Krzywołap też musi kiedyś spać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.