8 maja 2015

#1130-1137

Witam wszystkich serdecznie!
Pogoda jest coraz ładniejsza, więc czas usiąść z kubkiem herbaty przed komputerem, z papugami latającymi nad głową i wziąć się za aktualizację - nie tylko nowych zgłoszeń, ale również całego spisu. Jeśli macie jakieś pomysły na ulepszenie naszej pracy, piszcie śmiało - chętnie dowiem się, jak wy postrzegacie Katalogowo i co według was mogłabym zrobić, aby umilić wam pobyt tutaj.

Tymczasem zapraszam na kilka ogłoszeń od stron, z którymi współpracujemy. Może coś przypadnie wam do gustu?


Kartoteka zwiastunów otwiera nabór! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami. W tym celu należy kliknąć na button reklamowy.

Katalog Opowiadań o Wampirach organizuje konkurs literacki pt. "Wampirza czy człowiecza zbrodnia?". Zadaniem chętnych jest napisanie opowiadania dotyczącego tajemniczego morderstwa. Wszystkie szczegóły i regulamin konkursy znajdziecie na specjalnej podstronie katalogu: tu oraz w poście na naszym katalogu: tu.
Termin zgłoszeń upływa 3 czerwca 2015 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!Odmowy:
Przemko Świątek - rażąca nieznajomość regulaminu;
Wertulise Lejna - brak odnośnika do Katalogowo.


Inne:
Ireth - button ma niewłaściwe wymiary (400x200)


Co, jeśli świat, w którym przyszło Ci żyć jest okrutny, a Ty nie możesz odejść? Co, jeśli dane jest Ci nosić ciężar, który zabiłby Cię dawno, gdybyś tylko mogła umrzeć? Poznaj historię nieśmiertelnej czarownicy, Elise, której dobro prowadzi ją na zgubę. Spróbuj zagłębić się w jej życie, a będzie Ci dane poznać jej przeszłość. Czy będzie to historia miłosna, czy pełna okrucieństwa?
Dowiedz się.
Colleen A
FanFiction / Pamiętniki Wampirów

Rodzice Diany zginęli podczas misji klasy SS. Pewnego dnia dziewczyna uciekając przed bandą ścigających ją bandytów uderza w pewnego chłopaka, który należy do gildii jej starej przyjaciółki - Fairy Tail. Co stanie się dalej? Co zrobi Diana? Kim jest chłopak w którego uderzyła Diana? Dowiedz się i zacznij czytać już teraz!
Ireth
FanFiction / M&A / Fairy Tail

Mały wypad za miasto - tak to nazwałam. Para nastolatków. Nie zwracałam uwagi na to, że była druga w nocy, a on nagle postanowił się ze mną spotkać. Gdybym teraz mogła cofnąć czas nie doszłoby do tego tragicznego wypadku, w którym on stał się główną ofiarą. Odszedł, a razem ze sobą zabrał całe moje szczęście. 
Wszystko wokół mnie przypominało mi jego obecność. Nie potrafiłam tego wytrzymać. Wyjechałam. Spakowałam walizki i zostawiłam wszystkie wspomnienia w rodzinnym mieście.
Teraz mam 25 lat, narzeczonego i wymarzoną pracę. Zapomniałam o bólu - nie o nim. Boję się jednak, że nie wiem wszystkiego. Mam dziwne przeczucie, że ten wypadek zakończył się zupełnie inaczej. Bliscy twierdzą, że wariuję, ale ja wciąż czuję jego obecność...
Syl wia
Romans
A co gdyby bogowie postanowili stoczyć wojnę o władzę?
W takim właśnie świecie żyje Severin Eltias, syn króla. Nie ma tu takiego pojęcia jak 'Bóg Miłosierny'. Bogowie według mieszkańców Tios, jak i innych zakątków świata, są rządnymi krwi bestiami, które z niewiadomego powodu stworzyły kiedyś ten świat. 
Są różne wersje powstania Marmadii, czyli planety pełnej dziwów takich jak wróżki, czy inne wredne stworzonka. Jedni twierdzą, że za wszystko odpowiedzialni są Mara i Madil, czyli matka i ojciec wszystkiego co żyje. Inni, że świat ten wyłonił się z pustki zwanej Iji. Są też inne teorie i zapewne żadna nie jest prawdziwa.
Jednak skoro bogowie istnieją czemu by ich o to nie zapytać? Jakoś nikt kto próbował nie wrócił żywy...
Wojna Bogów, którą ludzie (czy inne rasy) zaczęli nazywać Bellum, trwa już tak długo, że nikt nie wie kiedy był jej początek. Szala zwycięstwa nie przechyla się w stronę żadnego z walczących. Ginie przez to coraz więcej mieszkańców królestw i księstw Marmadii. 
Król Tios postanowił posłać swego syna na poszukiwanie legendarnego miecza Aagarona, który potrafi zabijać nieśmiertelnych - czyli bogów. Niestety nie tylko on wpadł na ten pomysł, a o współpracy przecież nie ma mowy.
Czy uda im się zdobyć święty miecz? Czy któryś z bogów wygra tą wojnę?
A może komuś uda się ją zakończyć?
Sileth Ruby
Fantastyka / Fantasy 
Nie wiedziała kiedy dokładnie stał jej się bliższy, niż ktokolwiek inny. Nie zdawała sobie sprawy ile czasu poświęcają sobie nawzajem. Nie myślała o czymkolwiek innym, niż o nim, kiedy była w jego towarzystwie.
Nikt ich nie powstrzymywał. Przyjaciele zaakceptowali ich wybory, rodzice… oboje ich nie mieli, a dalsza rodzina nie miała jakiegoś istotnego wpływu na życie ich obojga.
Było świetnie. Mieszkali razem i mieli własne plany na przyszłość. Świat był już bezpieczny, nie trzeba było martwić się o to, czy przeżyją.
Kiedy odszedł, z dnia na dzień, bez słowa, jej życie zostało zrujnowane. Wrócił, a wraz z nim powróciły kłopoty, których każdy tak bardzo się obawiał.
Miała jednak wrażenie, że nadal go kocha, równie mocno, co kiedyś. Kocha Teodora Notta.
E.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Niegdyś wspaniała i jedna najbardziej renomowanych szkół w kraju. Pod wpływem niżu demograficznego i zmniejszonego popędu wśród młodych dziewcząt na kształcenie baletowe, szkoła otworzyła swe drzwi również na chłopców. Otwarto nowe sekcje: teatralną, plastyczną, wokalną oraz instrumentalną. Utworzono wykwalifikowany personel, złożony z byłych gwiazd kina i estrady, jednak prywatne szkoły, nie pozwalały brooklińskiej akademii w pełni rozwinąć skrzydeł. Kryzys finansowy znów dał o sobie znać, niedługo po utworzeniu grupy tańca hip-hop. Zapisz się do szkoły i pomóż zdobyć kolejnych sponsorów! 
Blogi grupowe
Historia życiem pisana. Młoda dziewczyna, której ulubionym obuwiem są granatowe conversy, a świat przemierza na swoim górskim rowerze, boi się, że szczęśliwe zakończenia nie są dla Niej. Przystojny chłopak, spełnienie sennych marzeń wielu kobiet, który razem z nią pragnie to szczęśliwe zakończenie napisać. I mnóstwo przeciwności jakie spotykają ich na drodze do wspólnego szczęścia.
Farbauti
Romans
Ivy Stone to osiemnastoletnia dziewczyna, amerykańskiego pochodzenia. Może i wygląda na zwyczajną, ale w rzeczywistości jest wyjątkowa. Ma nadludzkie moce, ale jej unikatową zdolnością jest przewidywanie ruchów przeciwnika, lecz w czasie walki musi być zachowany kontakt wzrokowy. Mimo iż ma zadatki na bohatera, to jej przeszłość sprawiła, że ma konflikt z prawem. W policyjnej kartotece ma sporo przewinień, a co gorsza uczestniczy w nie legalnych walkach. Nie pomaga jej to, iż jest córką dyrektora Organizacji S.H.I.E.L.D. Zdesperowany ojciec przez zachowanie swojej wychowanki, prosi grupę "znajomych", by ją naprostowali. Zadanie wydaje się być łatwe, lecz Ivy nie raz może dać popalić swoim opiekunom. Z czasem dziewczyna otworzy się na swoich "opiekunów", a oni bliżej poznają ją. Niestety na superheroskę czekać będzie długa i bardzo kręta droga do poprawy. Zwłaszcza, że na jej drodze pojawi się człowiek o podobnej umiejętności co ona sama.
KarasuKage
FanFiction / Filmy i Seriale

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.