31 sierpnia 2014

#806-878

Do regulaminu została wprowadzona dość duża zmiana, więc prosiłabym o zapoznanie się z punktem dziesiątym.
Ponadto zapraszam do głosowania w ankiecie konkursowej, która jest pierwszym etapem, oraz zerknięcia do nowego gadżetu zatytułowanego "Poradniki". Znajdziecie tam kilka odsyłaczy do stron, które mogą się Wam przydać. :)

Odmowy:
Elain Daly - ograniczony dostęp;
Linka - ograniczony dostęp.

Buttony nie zostały zalinkowane - blogspot wciąż zaciekle walczy. Stąd też bałagan w notce. Myślę, że to dobry powód, by opowiadania do poszczególnych kategorii wrzucić dopiero jutro.

Wszystkim uczniom życzę powodzenia w nowym roku szkolnym, a studentom... cóż, miłego ostatniego miesiąca względnej wolności. :)


Pokuta Malfoyów

"Malfoyowie.
Szlachetny, starożytny ród czarodziejów zapoczątkowany przez Armanda Mal Foi'a, który w XI wieku przypłynął z Francji z królem Wilhelmem Zdobywcą. Ród czarodziejów dumnych i wyniosłych, zbyt pewnych siebie, pięknych i bogatych. Jak mówi nazwisko - zdradliwych. Jak twierdzą ludzie - przesiąkniętych złem. Szanowanych ze strachem i znienawidzonych.
Przeklętych.
Nikt nigdy nie zapytał, czy chcieli tacy być. Nikt nigdy nie zadał pytania, dlaczego tacy się stali. Niedorzeczne - to przecież Malfoyowie. W każdym z nas jest trochę zła, w niektórych po prostu więcej niż w innych.
Łatwo jest upaść, dużo trudniej jest się podnieść.
Oto nadchodzi czas sądu.
Czas odkupienia.
Nadchodzi czas pokuty Malfoyów."
Beatrice
FanFiction / Harry Potter / Inne
"Rozmyślanie o śmierci jest rozmyślaniem o wolności"
Dobrze ułożona panna mgr. Roksana Talaga jako dziecko obiecała swej przyjaciółce oddanie przez całe życie w sposób karygodny i teraz, gdy Stella przyjechała musi jej pomóc. Przez "przyjaciółkę" ładuje się w masę problemów z gangami i bardzo groźną sektą. Dodatkowo w jej głowie miesza osoba, której postawy nigdy by nie zaakceptowała.
Natallie'n N.
KryminalneSezon 1950

Formuła 1 wydaje się być jedynie wymysłem oficjałów z Międzynarodowej Federacji Samochodowej i właścicieli wielkich stajni wyścigowych. Jedni zawodnicy zakładają się między sobą, kiedy tak wielkie przedsięwzięcie logistyczne, marketingowe i ekonomiczne upadnie niczym kolos na glinianych nogach, a drudzy upatrują w nowej serii wyścigowej szansę na zapisanie się w kartach historii. Powrót do roku 1950, do czasów jednych z największych kierowców tego sportu, refleksja o tym, jak mogła wyglądać rywalizacja wyścigowa w tamtych czasach.
Asza aka KotCheshire
Obyczajowe


miała ciężkie dzieciństwo. Była bita i molestowana przez ojca. Kiedy dobiła dziewiętnastego roku życia postanowiła wynieść się z domu raz na zawsze, ale niestety, zanim to zrobiła, wydarzyło się coś, co na zawsze utknęło w jej pamięci. Pewnego wieczoru doszło do zabójstwa, a ona była osobą, która doprowadziła do śmierci nieznajomej dziewczyny. Ze strachu zakopała ciało w lesie, spakowała się, okradła ojca i wyjechała z miasteczka. Zmieniła imię i nazwisko, przefarbowała włosy na ciemny brąz i rozpoczęła nowe życie. Starała się zapomnieć o swojej przeszłości, jednak wyrzuty sumienia i pewna tajemnicza osoba nie pozwoliły jej na to. Okazuje się, iż ktoś widział i nagrał, jak dziewiętnastolatka morduje niewinnego człowieka. Otrzymuje e-maila z załączonym filmikiem na którym wyraźnie widać całe zajście. Anonim postanawia wykorzystać ją do własnych celów. Bridget jest zmuszona do spełniania każdej zachcianki anonima, gdyż wystarczyło jedno złe posunięcie, a nagranie trafiłoby na policję. Co dalej? Jak to wszystko się potoczy? Czy Bridget będzie posłusznie wykonywać rozkazy czy może zacznie wołać o pomoc?
Podlasia
FanFiction / Gwiazdy i fani


Siedemnastoletnia Alice Skylyn jest Aniołem Światła. Jej tato jest Najwyższym w Wielkiej Brytanii, czyli przywódcą wszystkich Aniołów w tym kraju. Dziewczyna ma cudowne życie, kochających ją rodziców, cudownego chłopaka i wspaniałą przyjaciółkę. W szkole jest lubiana i ma dobre oceny. Pewnego dnia poznaje chłopaka, Mathisa, który okazuje się być Upadłym Aniołem. Od tego czasu w jej życiu wszystko się zmienia. Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy pod wpływem nowo poznanego chłopaka stanie się Upadłym Aniołem?
Koledżanka
Fantastyka / Fantasy


Emen, mieszkaniec Khoid, opuszcza swoje rodzinne miasto, aby przekazać niezwykle ważną wiadomość swojemu bratu, który żyje na południu. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem i Emen wyrusza wkrótce w podróż po Pennan, poszukując odpowiedzi na pytania, które nie dają mu spokoju.
Kaira mieszka na zamku w Sonnerze i jest świadkiem przybycia Emena. Jego historia zaciekawia ją, jednak nie może sobie pozwolić na choćby rozmowę. A mężczyzna bardzo stara się do niej doprowadzić...
Lotta_
Fantastyka / FantasyOgarnij Jakieś Żarcie

Gotowanie od jakiegoś czasu jest naszą pasją. Dopiero się uczymy, ale postanowiłyśmy podzielić się z Wami swoimi przepisami i pomysłami na dobre, proste i (przeważnie) zdrowe domowe jedzenie.
Kaleid i Marietta
Hobbystyczne / KuchniaPrzebudzona

Po tragicznym wypadku Corinne Rosephen dręczą przerażające, powiązane ze sobą sny. Kiedy niektóre zaczynają się spełniać dziewczyna szuka rozwiązania tajemnicy. Ale pytań tylko przybywa.
Co wspólnego mają szkoła, znak oraz większość bliskich jej osób, w tym jej przyjaciele Traven Ree i Susi Curties?
Samo istnienie dziewczyny, ale też dążenie do rozwiązania tajemnicy może ją zniszczyć…
Blueberry
RomansMłoda wampirzyca Caroline, wyrusza ze swoim przyjacielem Stefanem (również wampirem) do Nowego Orleanu. Miasto w którym ciągle płynie krew, nie może być przecież nudne, zwłaszcza jeśli jego królem jest przystojny mieszaniec Klaus. Czy czeka ją tam wielka miłość? Nowe przyjaźnie? Nowi wrogowie? To wszystko znajdziecie właśnie tutaj.
Natusia K.
FanFiction / Pamiętniki wampirów


Poznajcie Viktorię, dziewczynę z pozoru całkiem zwyczajną. Istnieje jednak tajemnica, która na zawsze zmieniła jej życie.Dziewczyna wpadła bowiem w niemałe kłopoty. Mianowicie została zamordowana. Jednak jej morderca nie wiedział jednego. Przez przypadek przemienił dziewczynę. Odrodziła się jako nieumarła.
Nadszedł czas na polowanie. Role odwróciły się. Teraz ofiara zapoluje na swojego oprawcę. Istnieje jednak pewien problem. Dziewczyna nie pamięta ostatniej nocy swojego życia.
Jednak w jej wspomnieniach, pojawiało się pewne nazwisko, należące do osoby ściśle związanej z jej śmiercią. Czy dziewczynie uda się odnaleźć mordercę? Czy tajemniczy pan Salvatore, okaże się jej wrogiem, a może przyjacielem? Poznajcie dalsze losy Viktori, odkryjcie tajemnice, które już na wieczność miały pozostać ukrytę. Zagłębcie się w mroczny świat istot, o których nawet nie śniliście. Lecz musicie uważać, morderca może czekać również na was...
Natusia K.
FanFiction / Pamiętniki wampirów


Francesca zawsze miała słabość do Hiszpanów. Od dziecka zachwycała się ich romantyzmem. Kochała muzykę, lecz jej zawód w ogóle się z nią nie wiązał. Została Dekoratorką Wnętrz tak jak jej matka. Rodziców trzeba się słuchać. Mieszka w Włoszech, ale na wszelki sposób próbowała wyjechać do Hiszpanii, lecz na brak środków nigdy się tam nie znalazła. Marzyła, że spotka kiedyś taką osobę, w której się zakocha. I nadszedł ten czas, gdy mogła już opuścić dom i razem z rodzicami wyjechać do Hiszpanii.
Czy znajdzie miłość swojego życia? Czy znajdzie wymarzonego Hiszpana?
Katie Verminguez
FanFiction / Filmy i seriale


Bellamy Grind jest zwykłym dziewiętnastolatkiem, który niedawno wyszedł z domu dziecka. Pewnego lipcowego dnia poznaje tajemniczego młodzieńca, który przedstawia się jako jego Anioł Stróż i informuje chłopaka, że musi on uratować świat przed demonami, które wydostały się z Piekła.
brokenhalo
Fantastyka  /  FantasyWola Stwórcy objawia się na wiele sposobów

W Fereldenie nastały złe czasy. Wiecznie spokojne okolice zamieniły się w miejsca bitew i kupki popiołów, a znane i szanowane rody wymarły, zamordowane we własnych posiadłościach. Już nigdzie nie było bezpiecznie. Ludzie zaczęli uciekać, elfy chowały się w lasach, a krasnoludy zostawały w swoich rodzinnych miejscach znajdujących się pod ziemią. Zapanował chaos. Panika opanowała ludność, a wojska traciły wojowników przez krwiożercze istoty, które mordowały do upadłego. Powstali Szarzy Strażnicy, którzy starali się poszerzyć swoje nieliczne szeregi na rzecz walki z wrogiem. Dołączenie wymagało odwagi i siły i tylko nieliczni przeżywali. Fereldeńczycy rozpaczali nad ofiarami, a Szara Straż broniła ich do ostatku sił. Po pewnym czasie, pojawił się najsilniejszy wróg, a wyszkolonych wojowników brakowało. Trzecia bitwa pod Ostagarem sprawiła, że z całej Straży przeżyła jedynie garstka, którą można policzyć na jednej dłoni. To czas testu całego państwa, tym bardziej, kiedy Arcydemon żyje i kieruje mrocznymi pomiotami. Jak zakończy się ta wojna? Świat pogrąży się w śmierci i krwi, czy Ferelden wygra?
Dragonfly
FanFiction / Gwiazdy i fani


Charlie jest zwykłą nastolatką, może troszeczkę zagubioną. Rodzicie wysyłają ją do elitarnej szkoły z internatem, gdzie mają poprawić się jej oceny. Poznaje tam przyjaciół, a nawet miłość swojego życia. A nawet dwie. Jest szczęśliwa. Ale wszystko zmienia się, kiedy w lesie znajdują ciało jednej z uczennic. Na jej nadgarstku ktoś wyciął literę "C". Co to oznacza? Kto chce zaszkodzić Charlie? Jaki udział ma w tym wszystkim Edith, dyrektorka szkoły?
Latte
Kryminalne


Korra wyrusza w podróż.
By udowodnić wszystkim.
Że przeznaczenie można zmienić.
Nie ważne kto stanie jej na drodze.
Bo nic ani nikt jej nie powstrzyma.
Czy uda jej się wypełnić swoją misję?
Ale jak ma sobie poradzić skoro nikomu nie może ufać?
I co najważniejsze...
Czy przeżyje?
Nadia Life&Ewelina Żak
Fantastyka / Fantasy


„[…] i wtedy nagle niebo pociemniało, a świat spowił mrok, bowiem nawet gwiazdy blakły przed jej obliczem.” - Syriusz Black
Furia
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów


Mistique to chora psychicznie dziewczyna mieszkająca w podziemnym państwie. Nie ma żadnych znajomych oprócz przyjaciółki Lany, aż do szesnastych urodzin, kiedy to po raz pierwszy idzie do szkoły. Czy nowi znajomi pomogą jej wyjść z depresji? A może tylko pogorszą sprawę?
Pomyluna Everdeen
Fantastyka / Fantasy


Życie w Beacon Hills wreszcie nabiera normalnego tempa, po długim, męczącym roku szkolnym nadchodzi pora na chwile wytchnienia podczas wakacji. Ale czy na pewno?
Bezpieczeństwo mieszkańców miasteczka po raz kolejny staje pod znakiem zapytania, znajdując się w rękach Scotta, Stilesa, Alison oraz Lydii. Jak poradzą sobie z następnym, anaturalnym przewinieniem?
A wszystko zaczęło się od śmierci pani Mulligan, przyjaciółki Melisy z lat studiów. Czy pojawienie się Laury - jej córki - w Beacon Hills coś zmieni? Jak ludzie zareagują na kolejne, trudne dziecko w domu McCallów i czy Laura wywoła tylko - wyłącznie dodatkowe szepty wśród starszych pań?
To historia o szczenięcej miłości, poświęceniu, prawdziwej przyjaźni, sile więzów rodzinnych.
Ma na celu zainteresowanie, ewentualne wzruszenie czytelnika. Należy jednak pamiętać, iż nic nie tworzy się bez przyczyny i najkrótsza bajeczka niesie swoje przesłanie.
„Wiecie, co jest naprawdę kiczowate? Szczęśliwe zakończenia. Poważnie. Takie, jak wtedy kiedy oglądam film, i jakaś odważna, zdeterminowana dziewczyna w końcu uwodzi głównego bohatera. I tak od dwóch godzin wiedziałam, że go zdobędzie. Po prostu mam ochotę wydrapać jej oczy. Prawdziwe życie jest potwornie zakręcone i skomplikowane. Nie ma żadnego zakończenia."
Nogitsune
Fantastyka / FantasyWyjąca do księżyca

Grace żyła normalnie, dopóki nie przyśniła jej się pewna nierealna sytuacja. Czy ten sen mógł mieć jakieś znaczenie? Czy Sophie może mieć coś wspólnego z nowymi uczniami ich szkoły, którzy wydają się jej nienawidzić? Właściwie dlaczego dzieciaki, które chodziły do owianej tajemnicą ekskluzywnej placówki edukacyjnej, nagle znalazły się wśród zwykłych ludzi? Czy ktokolwiek może iść spać nie bojąc się tego, czy obudzi się o poranku?
Neva
Fantastyka / Fantasy


Dramione dziejące się w czasach nieobliczalnej zimnej wojny. Czy w takich czasach można kochać? Nie, czy w takich czasach można żyć? Tak. Dzięki otaczającym Cię ludziom.
Kikyo i Misha
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Kiedy studentka, opłakująca swoje problemy finansowe przy szklance alkoholu, spotyka piękną rudowłosą, nie spodziewa się, jaką propozycję usłyszy z jej ust. Kwestia szybkiego i pokaźnego zarobku rozmywa wszelkie wątpliwości, co do sprzedania swojego ciała. Dziewczyna przyjmuje ofertę, nie widząc innego wyjścia ze swojej koszmarnej sytuacji. Czy oddanie się nieznajomemu przyjdzie jej z łatwością? Jak to wydarzenie wpłynie na życie Samanhy?
Insane
Obyczajowe


Ansel zostaje przywieziony do Vermont z małego miasta na północy. Rzekome wyrzucenie z uczelni czyni z niego nowego człowieka, który ma rozpocząć inne życie. Nikt nie wie o tym, co tak naprawdę sprowadza go do rozległych lasów Vermont. Nikt nie wie, że Ansel ucieka przed nie swoją przeszłością.
W jedną noc życie chłopaka zmienia swój bieg. Na jego drodze stają osoby, których zachowanie nijak ma się do rzeczywistości. Ludzie odziani w czerń, silni i odważni, z zadaniami do wykonania, wyrachowani i doświadczeni. Przeprowadzają go przez gmatwaninę nowej tożsamości, podczas gdy niebezpieczeństwo jest już za rogiem...
Edge
KryminalneNa wpół żywa

Lora żyje już ponad wiek i popija ludzką krew, kiedy musi. W dzień jest idealną córką i przyjaciółką, zaś w nocy zmienia się w prawdziwego zabójcę, pracując na zlecenia Jacka, jedynego człowieka, który odkrył jej mroczny sekret. Ponadto ma u niego dług, który, choć niechętnie, musi spłacić. Pewnego dnia, polując na wampira, który zamordował żonę jej szefa, natrafia na krwiopijcę, który zna ją na wylot i za wszelką cenę chce ją mieć po swojej stronie, kiedy wybuchnie wojna, która może pochłonąć połowę mieszkańców Ziemi. Zagrożenie pojawia się też ze strony nadnaturalnych, którym nie podoba się to, że ktoś zabija ich pobratymców. I to ktoś, kto teoretycznie, powinien zginąć już w łonie matki. Aby przeżyć, Lora musi pogodzić swoje dwie, równie dzikie natury, które już za czasów Chrystusa były zaciekłymi wrogami. Będzie musiała również wybrać, za którą ze stron się opowiedzieć.
Tarantula
Fantastyka / Fantasy


Wśród elfów, trolli i jadowitych gadów rozegrają się wydarzenia mające już na zawsze zmienić porządek wszechświata. Gdy umiera król, zwykle wznosi się okrzyk "Niech żyje Król!", lecz nie w Irrassus. Imperium ogarnia szał wojny pomiędzy dwiema rasami. Protektor państwa wciąż jest pogrążony w żałobie po stracie syna. Pojawiają się plotki o powrocie Upiornego Wędrowca, zawsze i nieodmiennie będącego przyczyną końca świata. Przyjaźń okazuje się równoważna zdradzie. Ucieczka, pogoń, sojusznicy, wrogowie... I Volontaire, bandyta o niecodziennym podejściu do moralności, którego nie można zaliczyć do żadnej ze stron.
Wiedźma Tailtiu
Fantastyka  / Fantasy


Poza murem istnieje świat nie zawsze przyjaźnie nastawiony. Meredith Lestrange była uczona, że świat nie był dobry. Chowana w czterech ścianach swojego pokoju – bez emocji, bez uczuć przez surowe wujostwo. Przez rodzinę, dla której jedyne wartości to pieniądze oraz prestiż.
Jednak znalazły się osoby, które ujrzały w niej kogoś więcej niż córkę psychopatki zamkniętej w Azkabanie. Pojawił się ktoś, kto uwierzył w nią chwilę przed tym, jak Tiara Przydziału wymówiła słowo „Slytherin”.
Spiit
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Ogólnoświatowy Wiec Magiczny z 1961 roku uznał, że za czarownicę uznaje się osobę, w której posiadaniu znajdują się:
- latająca miotła (lub inne narzędzie domowo-ogrodowe),
- magiczne zwierzę (miniaturowy smok latający, chowaniec lub kot, koniecznie czarny),
- zestaw kociołków i fiolek (wytworzonych w smoczym ogniu),
- rodzinną księgę zaklęć (okładki z ludzkiej skóry zostały zabronione w 1865 roku),
- różdżkę drewnianą (nie krótszą niż na dwie ćwierci),
- zwierciadło (będące środkiem komunikacji między bracią czarodziejską)
oraz
- w pełni funkcjonującą kryształową kulę (ustawioną na częstotliwość magicznej radiostacji).
Nowelizacja z 1965 roku dodała obowiązujący do tej pory zapis o zalążku mocy magicznych, ponieważ ludzie niemagiczni, zakupiwszy ww. przedmioty, rozpoczęli strajk, domagając się możliwości rzucania czarów.
Lexi
Fantastyka / Fantasy


Kąciki jej ust drgnęły do góry kiedy z paleniska wyszedł chłopak mniej więcej w jej wieku. Wstała nagle i rzuciła się na szyję ukochanego braciszka. Szatyn czule wtulił się w siostrę i poklepał ją po plecach dając znak, że jest przy niej. Gryfonka puściła go i spojrzała na ojca, który przyglądał im się z dumą i serdecznością.
-Ojcze...-rzucił ów chłopak i uścisnął dłoń swojego rodziciela, który przyciągną go w uścisk jaki przypada ojcowi z synem.
Tym razem szatynka przyglądała się im z zachwytem. Kto by pomyślał, że jeszcze dwa miesiące temu nienawidziła i próbowała zniszczyć Lorda Voldemorta.
Właśnie. Lorda Voldemorta, a nie Toma Marvolo Riddle'a.
Death Eater
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Do Hogwartu przybywa nowa uczennica. Od dziecka zakochana w Potterze, szybko zaprzyjaźnia się z nim, jak i z Ginny, Hermioną i Ronem. Związek Harry'ego i Ginny przeżywa kryzys. Śmierciożercy znowu atakują. Do serca pewnego ślizgona zaczynają wkradać się uczucia.
Jak poradzi sobie w tej sytuacji?
Zakochany Malfoy
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Nudzisz się? A może nie masz po prostu nic do czytania, a nie masz czasu na kilkuset stronicowe książki? W takim razie wpadnij do mnie!
Nie, to nie jest fanfiction, czy opowiadanie autorskie, które będzie ciągnięte w nieskończoność. To jest... zbiór opowiadań!
No weź... nie mów, że nie kręci Cię myśl o przeczytaniu kilku(nastu) opowiadań fantasy, czy też obyczajowych? Chyba, że wolisz science-fiction... zaraz, zaraz, przecież taki tekst n a p e w n o też tam znajdziesz!
W skrócie: zapraszam Cię na mojego bloga z krótkimi opowiadaniami! Przyjmę Cię tam z szerokim uśmiechem i otwartymi ramionami!
kotołaczka02
Zbiory opowiadań


Wizja rodziców, czy prawdziwa pasja? Gorąca rywalizacja czy czyste współzawodnictwo? Życie Elain nie jest tylko pasmem sukcesów, odnoszonych podczas tańca, lecz również ciężką pracą i rezygnacją z wielu równie wartościowych rzeczy.
Dziewczyna z marzeniem - tańczyć. Ale czy to zapewni jej utrzymanie w przyszłości? Czy może do jakiegoś czasu? A może jej plany w ogóle nie dojdą do skutku i wszystko przepadnie w jednym dniu, tygodniu, miesiącu...?
Nastoletnie dylematy, namowy, obowiązki. To wszystko może okazać się zbyt przytłaczające dla Elain, czy wręcz przeciwnie -zmotywuje dziewczynę?
Dowiesz się, chwytając za klucz do jej pamiętnika, wkładając go w dziurkę od kłódki i przewracając powoli kartki, czytając uważnie to, co zapisane między wierszami.
Elain Daly
Pamiętniki i refleksje


Przemyślenia, refleksje, trochę z dnia codziennego. Czasem pojawi się jakaś refleksja, minaturka - co tylko mi się umyśli.
Arioch
Pamiętniki i refleksje


Czasem wydaje się, że nie może być już gorzej - zwłaszcza, gdy jest się licealistą i nauczyciele oraz rodzice dyszą nad karkiem z powodu zbliżających się matur. Ale gdy do miasta wraca była twojej przyjaciółki, a ty zakochujesz się w niej bez pamięci, szkoła przestaje być już jakimkolwiek problemem.
Shay
Obyczajowe


26-letnia Katrina Black wraca do Los Angeles po dwóch latach. Dwa lata temu rozstała się z Jaredem Leto. Powodem jej powrotu jest to, że Leto jest w niebezpieczeństwie. Dziewczyna ukrywa jednak coś przed muzykiem. Czy Jared zaufa Katrinie na nowo? Kim jest osoba, która chce śmierci muzyka?
Cass
Fanfiction / Gwiazdy i fani


Go to sleep..
Jeffrey Kurosu wraz ze swoim bratem Liu i rodziną przeprowadzają się do małego miasteczka, z dala od ogromnych metropolii, by "odseparować" się choć trochę i odpocząć. Oby dwoje nie potrafią się ani trochę przystosować do otoczenia, pierwszego dnia wdają się w nieprzyjemną bójkę po której dzieją się następne, koszmarne zdarzenia. Jeff poznaję wtedy również młodziutką, świeżą licealistkę Kanade w której zakochuje się bez opanowania. Po pewnym czasie odkrywa on swoją "mroczną" stronę i wykorzystuje ją, by przejąć dziewczynę na własność.
Czy to mu się uda? Czy ich miłość będzie mogła zaistnieć? Czy drugie oblicze Jeffa zniszczy ich uczucia?
Saphira Trancy
FanFiction / Creepypasty


Anthony Walker, główny bohater opowiadania, po raz szósty trafia do Hogwartu, by kontynuować swoją naukę. Wraz z przyjaciółmi cieszy się na powrót do murów zamku. Jednak po ciężkich wakacjach czeka go walka z licznymi problemami. Wiele spraw się skomplikuje. Nie jedna sytuacja będzie niejasna, niezrozumiała. Czy poradzi sobie ze wszystkim? Czy stanie do walki? Przegra, czy może wygra?
Powerless
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy"Każda decyzja podjęta przez człowieka w przeszłości, w nieodwracalny sposób kształtuje jego teraźniejszość. Każda decyzja, którą podejmie dzisiaj, wpłynie na to, co stanie się w przyszłości."
Bohaterowie tego opowiadania nie mieli pojęcia o tym, jak ich codzienne wybory wpłyną na życie ludzkości w przyszłości. Jakie znaczenie miały one dla naszej planety. Czy zdolają ocalić nas na czas?
Jeśli jesteś fanem superbohaterów, mitycznych bóstw, łowców demonów i tajnych organizacji - zajrzyj! Na pewno Ci się spodoba.
Jillian, Rokaska, Izzy
FanFiction / Filmy i serialePorcelanovvy

To po prostu w stu procentach mój blog. Moje życie, moje myśli, moje zdanie, moje ja. Zawiera wszystko, czym żyję, a nawet więcej. Opowiadania, wiersze, recenzje, refleksje, przemyślenia, zdjęcia, wpisy z pamiętnika – wszystko, co wpadnie mi do głowy i czym zechcę się z Tobą podzielić. Zapraszam – przeczytaj mnie.
nika
Pamiętniki i refleksje


Odwieczna walka dobra ze złem. Anioły i demony. Kto zwycięży?
Wszystko zależy od kobiety z przepowiedni. Jest jedyną szansą dla Aniołów. Tylko ona ma wystarczającą ilość mocy, aby pokonać zło.
Lecz czy podstępni upadli nie wykorzystają jej słabości i nie przeciągnął jej na swoją stronę?
Aurelia
Fantastyka / FantasySo kiss me before the sun falls down

Wakacje
Kemping
Muzyka
Imprezy
Alkohol
Narkotyki
Miłość
Przyjaźń
Moc
Iinsza
ObyczajoweFeelings destroyed us

Kol Mikaelson to jeden z najgroźniejszych wampirów, który wrócił do Mystic Falls. Wraz ze swoją rodziną próbuje na nowo korzystać z życia. Jednak on pragnie krwi, jest bezduszny. Zabija z uśmiechem. Do miasta przybywa także Margaret, na którą nie działają drewniane kołki ani biały dąb. Ponadto jej szybkość, zwinność i moc przekraczają możliwości zwykłego wampira. Co więcej, kocha pozbawiać ludzi życia.
Jak wielkie szkody będą w stanie wyrządzić? Jak tragiczna przeszłość łączy ją i Damona? Ale w tej historii jest też miejsce dla Katherine, której z nieznanych powodów brunetka nienawidzi. Czym zawinił jej sobowtór?
Dwie dusze unikają miłości, liczą się potrzeby zaspokojenia żądzy krwi. Nie wahają się zabić. Wielka przyjaźń?
Acrimonia
FanFiction / Pamiętniki WampirówSekret Przeznaczenia

Zamknij oczy.
Wyobraź sobie dziewczynę. Ciemne włosy sięgają połowy pleców, piwne oczy patrzą na świat z zachwytem. Na bladą twarz padają letnie promyki słońca. Uśmiecha się lekko.
A teraz wyobraź sobie, że na niebie nagle pojawią się ciemne chmury i na twarz dziewczyny pada cień. Przez chwilę masz wrażenie, że na jej twarzy ujrzałeś wyraz cierpienia.
Otwórz oczy. Rozejrzyj się.
Wszystko jest na swoim miejscu. Lampka nocna, książka.
A Charlotte... Charlotte już nie ma.
Nymeria
FanFiction / Harry Potter / Czasy HuncwotówNic nie jest niemożliwe

Niezbyt odległa przyszłość.
Ludzie, wygnani ze swych domów przez surowe przepisy, a także zalewającą ich wodę, cisną się w przeludnionych miastach leżących wysoko w górach. Albo decydują się na zamieszkanie jednej z Wielkich Platform.
Właśnie w takie miejsce zmierza Ana. I choć, w przeciwieństwie do większości ludzi, zna prawdę o tym, co się tam dzieje, porzuca swoje w miarę spokojne życie, by podjąć się rzeczy właściwie niemożliwej - najpierw dostać się na jedną z platform, a potem z niej uciec. Czy jej się to uda? I jeszcze lepsze pytanie: dlaczego właściwie to robi?
tenebris
Fantastyka / Science-fiction


Po skończonej wojnie Draco Malfoy ucieka z kraju by rozpocząć nowe życie z czystą kartą. Niedługo potem zostaje jednak zmuszony do powrotu do Londynu, by skończyć studia prawnicze. Tu jego losy krzyżują się z szukającą własnej drogi Hermioną Granger. Opowiadanie równie przewrotne i skomplikowane jak samo życie.
Nicci
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Catherine Carter myślała, że w jej życiu już nic gorszego niż śmierć brata nie może się przytrafić. Nie wiedziała jak bardzo się myliła do chwili znalezienia pamiętnika jednego z mieszkańców dworu do, którego się wprowadzili po śmierci właścicieli. Nie wiedziała, że to początek jej kłopotów.
Shad
Fantastyka / FantasyCzy taka miłość jest w stanie przetrwać? Wiele przeciwności, nic nie ułatwia im życia, tylko jedno - ich miłość. Niebo - wszystkim kojarzy się z dobrem... ale nie dla tych dwojga. Poznaj historię dziewczyny, która pomimo wszystkiego nadal idzie do przodu, jej ostatnią deską ratunku jest człowiek który może zginąć w każdej chwili i chłopaka który całe swoje życie miał pod górkę i gdy w końcu znalazł coś co umili mu jego podróż na szczyt jego droga stała się pełna zabójczych pułapek, ale "Nie ma ryzyka, nie ma zabawy."
Becky Carisim i Beatrix Smith
Fantastyka / Fantasymroczne części duszy

W czasie ślubu Billa Weasley'a śmierciożercy napadają na Norę. Hermiona i Ginny trafiają do lochu jednej z kryjówek popleczników Czarnego Pana. Jak potoczą się losy Hermiona po ceremonii podczas, której zostaje ona niewolnicą nie kogo innego jak zabójcy Dumbledore'a - Przerażającego Mistrza Eliksirów? Jaki wpływ na jej życie będą miały zaklęcia rzucone w trakcie krwawego obrzędu? Czego będzie od niej wymagał jej pan? Jak poradzi sobie w sytuacji w której mężczyzna będzie kierował całym jej życiem, a jej ciało nie będzie już należało tylko do niej samej? Czy odnajdzie bezpieczeństwo... Czy kiedykolwiek wróci do przyjaciół?
A co będzie z nadal tkwiącą w lochach Ginewrą? Kim okaże się dla niej tajemniczy śmierciożerca, który mieni się jej Opiekunem? Jakie straszne przeżycia ją czekają? Czy Ginny również weźmie udział w ceremonii poddania, a jeśli tak, to czy zaakceptuje swojego pana? Czy jeszcze spotka swoich rodziców i zdradzi im, że zna prawdę o swoim pochodzeniu?
Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie czytając Mroczne Części Duszy.
rapsodia89
+18 (FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy)


O czym może marzyć Anna Anastasia mając zaledwie lat 16? O chłopaku? Wyjeździe za granicę? Staniu się sławną? Nic z tych rzeczy. Ta dziewczyna pragnie, aby zły los się od niej odwrócił i żeby Dom Dziecka nie był już jej domem.
Wejdź do jej świata i sprawdź, jakie przygody dobre i złe ją czekają w najbliższej przyszłości.
Sebastian Thiwel (Sebusii)
Pamiętniki i refleksjeKitem w oko

Ajzeusz jest kobietą.
Kobietą? Z biologicznego punktu widzenia na pewno. Ale nie samą nauką człowiek żyje.
Kim więc jest Ajzeusz? Zdania wciąż są podzielone. Zacznijmy lepiej z innej strony.
Co ona chce czynić? To proste, pisać. Pisać o wszystkim i jednocześnie o niczym.
E, ale to już było!
Racja, było, ale pisane przez kogoś innego.
Czy Ajzeusz ma w głowie to samo, co "ktoś inny"? Odpowiedź brzmi, nie.
Czyli ona chce pokazać swój punkt widzenia? Tak, dokładnie tak.
Czy to aby na pewno bezpieczne? Nigdy nie było.
Leci z nami lekarz? Może być potrzebny...
Ajzeusz
Pamiętniki i refleksje


Ona i on. Arystokraci. Buntownicy. Nieczuli, ironiczni i zadufani w sobie. Zbyt pewni siebie, zbyt piękni, zbyt uprzedzeni. Czy będą w stanie pokochać? Czy przetrwają wojnę? I przede wszystkim - czy sprzeciwią się rodzinie? Dowiesz się, czytając te opowiadanie :)
Eveline Lawrence
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


pretending to bemyself again
Magiczna Anglia, rok 1994. Po raz pierwszy od lat w Anglii odbywają się Mistrzostwa Świata w Quidditchu i Turniej Trójmagiczny, a wśród czarodziejów pojawiają się niepokojące pogłoski o nadchodzącej wojnie. Ale Cecilia Pickering, która Hogwart ma już dawno za sobą, ma własne problemy — jest czarną owcą w rodzinie, nie może znaleźć pracy, ojciec cały czas grozi, że przestanie płacić za mieszkanie i odetnie całkowicie dopływ gotówki, brat właśnie się zaręczył, a w dodatku w mieście pojawia się jej szkolna miłość.
Naele
FanFiction / Harry Potter / Czasy TrójcyMam niereformowalnego współlokatora

Co tu kryć, mój współlokator jest całkiem... niezwykły. Ale może od początku.
Nazywam się John Watson. Tak, ten od Sherlocka. Poza tym, że z nim pracuję i mieszkam, jestem też lekarzem i byłym żołnierzem, a także czarującym mężczyzną (o czym ludzie zdają się zapominać, kiedy słyszą o moich powiązaniach z Holmesem. Cóż.). Jestem tutaj, aby opowiedzieć o tym, co się dzieje w naszych czterech ścianach.
(Nie gorszcie się. Tu nie chodzi o nas dwóch, zazwyczaj w grę wchodzą martwe części ciał.)
(Och. To zabrzmiało jeszcze gorzej, prawda?)
Watson
Fanfiction / Filmy i serialeParyż, który (nie) chcemy pamiętać

Mila ciągle poszukuje sensu swojej egzystencji - żyje trochę z dnia na dzień starając się odnaleźć w Paryżu. Przeprowadziła się do stolicy Francji dla swojego ukochanego. Jej beztroskie życie jednak zaczyna się komplikować - miłość okazuje się złudna, a szczęście znika jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki. Czeszka będzie musiała w końcu znaleźć odpowiedź na pytanie "co ja robię ze swoim życiem?". Być może to właśnie nowo sprowadzony do PSG, Brazylijczyk - David Luiz - pomoże jej w poszukiwaniach.
Prudie
FanFiction / Gwiazdy i faniNawet umarli wiedzą co to śmierć.

Rei Saeki, niska dziewczyna o czarnych niczym heban włosach i oczach koloru morza. Jest, a raczej była shinobi wioski Konohagakure. Skłócona ze swoim sensei, postanawia porzucić swoją nową drużynę. Po powrocie z treningu marzy o spokojnym życiu. Niestety, nie jest jej to dane - dziewczyna zostaje porwana przez niejakiego Grimmjow'a - Arrancara o niebieskich włosach i sadystycznym uśmiechu. Większość z Was zastanawia się pewnie, dlaczego Rei została uprowadzona. Tak się składa, że ma w sobie demona, który tuż po jej narodzinach wstąpił w nią i zabił jej rodzinę. Od tej pory prawie nikomu nie ufa. Wyjątek stanowią jej przyjaciele, którzy jednak odwrócili się od niej po tym, jak powróciła do Konoha, gdzie została aresztowana za zdradę wioski. Co się stanie z Rei? Powróci do dawnego życia, czy rozpocznie nowe, pełne kolejnych niebezpieczeństw? A co najważniejsze, czy odnajdzie miłość w chaosie, który ją otacza? I czy wreszcie będzie szczęśliwa?
Rani Hatake
FanFiction / M&A / BleachOstatni Władca

Kolejna historia kopciuszka? Niewinna dziewczyna dowiadująca się prawdy o samej sobie i borykająca się ze złem całego świata?
Hayden Knox nigdy nie była bezbronna. W końcu w jej żyłach płynęła królewska krew.
Niestety nie dane jej było rządzić Waltseno - krainą, w której wychowali się jej rodzice, a w której sama nigdy nie postawiła stopy.
Powodem był bezwzględny i samozwańczy Władca siejący postrach w każdym podwładnym. To właśnie on, w dniu narodzin Hayden, wyznaczył cenę za jej głowę.
Czy Hayden spełni swój obowiązek?
Kto wygra ostateczną bitwę?
Dosia
Fantastyka / FantasyLove is a wild force

Siedemnastolatka mieszkająca w spokojnym, a jednak tajemniczym Mystic Falls. Jest zwyczajną nastolatką otaczającą się gronem najbliższych - rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Wraca do szkoły Mystic Falls High School na swój ostatni rok. Poznaje tam nowego ucznia - Stefana i nauczyciela historii - Damona Salvatore. Bracia skrywają przerażającą tajemnicę, o której Elena się dowie. Co będzie dalej? Dowiesz się pozostając ze mną do samego końca!
Eunice Farro
FanFiction / Pamiętniki WampirówDar Przeklętych

Dusza zaklęta w płatku róży.
Piękno zakrywające brzydotę.
Dar przeklętych.
Szaleństwo zrodzone z przepowiedni.
Lęk przed nieznanym.
Siła czerpana ze strachu.
Pełnia wzmacniająca wszystko, co przeklęte.
Dar Przeklętych to opowiadanie o dwóch przyjaciółkach i ich bliskich, którzy muszą zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami, tajemnicami i lękami. Dla nich już nigdy nic nie będzie takie samo…
Barso Re
Fantastyka / Fantasy


Jest to zbiór opowiadań yaoi z parkami z koreańskiego popu.
Znajdziecie tu oneshoty i wieloczęściowe.
Zapraszam wszystkich wielbicieli yaoi oraz pięknych panów z k-popu ^^ <3.
decay
Zbiory opowiadań


Na blogu znajdują się krótkie opowiadania związane z serią Percy Jackson.
Cherry Szalona
FanFiction / Percy Jackson


Zbiór opowiadań związanych z paringiem Swan Queen. One-shoty jak i również rozdziałowe teksty, wszystko związane z dwiema głównymi bohaterkami; Reginą i Emmą.
"Wbrew zasadom fandom SQ rozrasta się, a my stajemy się coraz więksi!"
Pheebs
Fanfiction / Filmy i serialeSekret Nocy

„Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.”
Annabel mimo skomplikowanej sytuacji rodzinnej stara się żyć normalnie. Nie wychodzi to jej jednak dobrze. Wiecznie rozkapryszona matka, agresywny ojciec oraz złośliwy młodszy brat codziennie doprowadzają ją do płaczu. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Kto by pomyślał, że tajemniczy mężczyzna w kuchni, groźnie wyglądający wypadek samochodowy oraz nieznajomy brunet, tak bardzo namieszają w jej życiu. Wszystkie stwory, które znała tylko z horrorów, okazują się rzeczywistością. Sama jest jednym z nich. Nie jest nawet świadoma, jak wielkim darem i zarazem przekleństwem dysponuje.
Annabel, bardzo wrażliwa i uczynna nastolatka, zmieni się nie do poznania. Jej nadzwyczaj szlachetne serce, przeistoczy się w twardy kamień. Co sprawi, że dziewczyna tak radykalnie się odmieni? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Jack McCarthy?
Opowiadanie o poświęceniu, miłości i odwadze z nutką fantastyki. Czy jesteś gotowy wkroczyć w świat ciemności?
Annabel
Fantastyka / Fantasy


Wiesz, większość z nas jest po prostu upadłymi aniołami, ale niektórzy z nas po prostu urodzili się w piekle, powiedział swoim głębokim głosem, mały uśmiech wpłynął na jego usta i wiem, że jest prosto z piekła.
Acrimonia i Alice
FanFiction / Gwiazdy i fani


"To nie jest historia o bogatej czy biednej dziewczynie, ktora jest przeciętna, spotyka nieznane osoby i wszystko kończy się szczęśliwie. To nie jest bajeczka, którą opowiada się dzieciom na dobranoc. Tego nie da się opisać, bo to jest... życie, które trwa, a ty je omijasz.
Poznaj jej historie i przekonaj się, że nie wszystko jest takie jak się wydaje."
black star
ObyczajoweMask

Lauren - niepozorna studentka z ambicjami. Wydawałoby się, że jest szczęśliwie zakochaną dziewczyną, przed którą rozpościera się jedynie świetlana przyszłość. Właśnie wtedy, gdy myśli, że zdobyła wszystko, czego pragnęła, jedno spotkanie odmienia jej całe życie.
Michael - znany jako groźny czlonek gangu. Niewyrównane rachunki zmuszają go do sięgnięcia po drastyczne środki. Nie spodziewał się, że w ten sposób pozna kogoś, kto przejrzy go na wylot i pozna jego prawdziwą twarz, wcześniej ukrywaną nawet przed najlepszymi przyjaciółmi.
"I pamiętaj, żeby nie ukrywać swojej twarzy pod maską."
Curly Angel
FanFiction / Gwiazdy i faniI nie ma już nikogo

Niewiele jest historii, może nawet żadnej takiej nie ma, gdzie poznajesz zakończenie na samym starcie czytania. Ale nie jest to definitywny koniec. To jest po prostu koniec początku.
Lily, Dorcas oraz Huncwoci wracają do Hogwartu ukończyć siódmy rok. Tymczasem Voldemort czai się u stóp zamku i nie ma dobrych planów.
Walka o życie, o zwycięstwo dobra w towarzystwie hormonów. To czas, kiedy każdy będzie musiał pokazać po czyjej jest stronie. Czy jest po stronie zwycięzców, czy może jest tym złym.
To w 1981 roku prawdziwe poświęcenie oddało ostatni pokłon. To wtedy po raz pierwszy usłyszano szaleńczy rechot zła.
Crux
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów


Rebelia Katniss Everdeen została stłumiona, a sama ona wraz z innymi rebeliantami została po kilku latach procesu stracona. Przed śmiercią zdążyła jednak urodzić dwójkę dzieci. Kilka lat później starsze już dzieci Katniss i Peety- Anee i Bove mieszkają w najbiedniejszym dystrykcie stworzonym dla rodzin rebeliantów. Pewnego dnia Snow ogłasza kolejne Igrzyska Głodowe lecz żeby pozbyć się niebezpieczeństwa w Igrzyskach mają obowiązek wziąć udział dzieci rebeliantów, a w tym w szczególności Anee i Bove. Na Igrzyskach Anee poznaje tajemniczego Volta, całego w tatuażach chłopaka bez zahamowań wychowanego w dwójce na zawodowcę. Między młodymi wykwita uczucie które rządzi się własnymi prawami. Jednak tym razem Kapitol nie powtórzy błędu z 74 Igrzysk i zwycięzca będzie tylko jeden.
Sectum Sempra
FanFiction / Igrzyska Śmierci


Świat czarodziejów stoi na progu wojny. Małody czarodziej Draco Malfoy musi wybrać pomiędzy tym, co jest zgodne z jego sumieniem, a tym, czego od niego oczekują. Jest rozdarty i nienawidzi siebie, ale w jego życiu pojawia się światełko nadziei... Czy arystokrata w końcu przełamie się i przeciwstawi swojemu ojcu? Jaki wpływ będzie miał na niego niespodziewany wyjazd? Jakie wydarzenie zmieni jego życia na zawsze? Zapraszam! :)
Mary Alice
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Piatka nastolatków. Wspólna pasja. Muzyka. Julia, Ola, Kacper, Kuba i Maciek to zwykli uczniowie liceum, ale gdy spotykają sie razem swiat zaczyna nabierac zywszych kolorów. Poznaj historie wielkiej i wiecznej przyjazni, szczerej miłosci i drogi do sukcesu. Station three juz wkrótce zaskoczy Polske!
Mc Lili & GEMI
Dramat


Cyberpunk jest jaki jest. Brudne, brutalne światy, wieczne intrygi, wielkie korporacje, miasta-molochy, modyfikacje ciała, biotechnologia genetyczna, cyberwszczepy, zaawansowana technologia komputerowa, hakerstwo, rozwinięta przestępczość, walki uliczne, narkotyki, muzyka elektroniczna oraz co najważniejsze, zasada 3M - Miasto, Masa, Maszyna. To można tutaj znaleźć. Witaj w świecie cyberpunkowych opowieści.
A.J.
Fantastyka / Science-fictionEyrum to państwo w którym w 2052 roku doszło do zmiany rządu. Na czele nowego państwa stanął Generał Clark. Każda większa metropolia w tym państwie pozostała podzielona na sektory: drewniany i złoty. Każdy obywatel, który zaliczał się do wyższych sfer albo inteligencji mógł zamieszkać w złotej strefie. Reszta mieszkańców zamieszkiwała drewnianą strefę. By te grupy społeczne nie musiały się spotykać,na obrzeżach miasta postawiono mur by nikt nieproszony nie mógł się wydostać albo dostać i w środku miasta, między strefami. Jedyną drogą przejścia były checkpointy. To nimi do miasta docierali kupcy lub przedstawiciele władzy. Checkpoint Wendy było to przejście z Drewnianej Strefy do Złotej. Jednakże pomimo tego reżimu, państwo dawało każdemu szansę. Raz w życiu, w dniu swoich 17 urodzin każdy obywatel musiał podejść do testu sprawdzającego jego inteligencję. Jeśli go zdał, mógł zamieszkać w Złotej Strefie. Elaine Bailey niedługo skończy siedemnaście lat. Mieszka wraz z rodziną w Drewnianej Strefie. Jednak jej brat zostaje zmuszony do przeniesienia się do Złotej Strefy. Jaką decyzję podejmie?
Honeyed Girl
Fantastyka / Science-fiction


http://snk-with-madi-and-claudy.blogspot.com/
Spragniony wrażeń? Nie chcesz rozstawać się ze światem opanowanym przez tytanów? Zastanawia Cię, co takiego może spotkać Twoich ulubionych i znienawidzonych bohaterów? Nie wahaj się i wejdź na tego bloga. Zamieszczane są tu kilkupartówki, one-shoty, może nawet będą w przyszłości dłuższe opowiadania. Wszystko w klimacie Shingeki no Kyojin.
Madeleine Evans oraz Claudy – chan
FanFiction / M&A / Inne


Wyobraź sobie, że Twoje życie jest bezbarwne. Żyjesz, bo musisz. Nie czujesz nic, prócz nienawiści do każdej żywej istoty. Nie możesz się zbuntować - jesteś tchórzem. Pewnego dnia uciekasz i poznajesz Jego.
Wyobraź sobie, że Twoje serce nagle daje o sobie znaki. Kochasz, zależy Ci, martwisz się i troszczysz. To Cię wykańcza, sprawia, że jesteś coraz słabsza.
Wyobraź sobie, że umierasz.
Czy szczęśliwie?
Eveline Lawrence
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy


Dwa skrzydła
Opowieść o dwóch światach oddalonych od siebie o miliony galaktyk.
Opowieść o dwóch miłościach, które łączyło jedynie to samo pojęcie.

Constance to córka anioła Atheriela. Jest dumna ze swojego pochodzenia, aczkolwiek myśl, że ma n i e b o s k i e imię, zmywa jej sen z powiek.
Podczas niezwykłej niedzielnej kolacji z Archaniołem Gabrielem, ktoś napada na dom, w którym mieszka Connie, i porywa anielicę. Dziewczyna budzi się w ludzkim świecie, nie wiedząc, gdzie jest, i jak się tam znalazła. Co najdziwniejsze, wszyscy, których spotyka, zwracają się do niej po imieniu, jak gdyby znali ją od lat.
Tymczasem Jathiel, narzeczony siedemnastoletniej Connie, pragnie ją odszukać. Istnieje niestety przeszkoda - nie potrafi namierzyć ukochanej z Niebios, jakby ktoś odebrał jej skrzydła.
Obydwoje pragną odkryć prawdę i znów się spotkać. Ale czy to na pewno dobry pomysł? Czy ich miłość pokona barierę, jaką jest rozłąka? A może pojawi się ktoś wyjątkowo nieidealny, kto pokaże młodej anielicy ludzki świat w zupełnie innym świetle? I do tego bezwiednie pomoże jej odkryć sens życia?
"Piekło zawsze pamięta, by upomnieć się o swoją zgubę."
Aniela
Fantastyka / FantasySłomiany Zapał to autorski projekt pewnej nastolatki, która chce zwalczać swoje wady i słabości. Drogi Czytelniku, w cotygodniowych notkach znajdziesz refleksje, opis codzienności, może coś ironicznego, zabawnego, inspirującego lub motywującego. Jeśli chcesz zobaczyć, jak autorka walczy ze swoją psychiką, jak i ciałem, powoli dążąc do określonego celu, po prostu kliknij! Zapraszam.
Allz
Pamiętniki i refleksje

3 komentarze:

 1. A propos buttonów: jak to jest, że w samym spisie mój button jest ładniutki i klimatyczny, a gdy Czerwony Piach jest w "nowych rozdziałach", na buttonie jest jedynie napis? Niezbyt ładny, bo z początkowego stadium bloga. Można to jakoś zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnia reklama "Czerwonego Piachu" miała miejsce 13 lipca... prawdopodobnie Kasai po prostu nie zaktualizowała buttonu, ponieważ grafikę reklamową mamy zapisaną na dysku i właśnie z niego korzystamy przy tworzeniu aktualizacji. Nie z kategorii.
   Zwracałam o to uwagę Kas (chyba nawet dwa razy), ale chętnie ponownie napiszę do niej w tej sprawie, a jeśli jeszcze raz zaistnieje taka sytuacja, własnoręcznie to naprawię.
   Przykro mi, że coś takiego ma miejsce i bardzo przepraszam za niedopilnowanie z mojej strony.
   Pozdrawiam,
   Krzywołap

   Usuń
  2. Absolutnie nie mam nikomu tego za złe - po prostu chciałam zwrócić uwagę, bo być może nie dotyczy to tylko mojego bloga. Zdaję sobie sprawę, że nikt z nas nie jest w stanie dopilnować wszystkiego.

   Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.