10 marca 2014

#551-589

Witam!
Najpierw sprawy formalne.

Autorów zgłoszonych blogów proszę o sprawdzenie, czy odpowiadają im podkategorie, w których umieściłam ich opowiadania. Czytając niektóre opisy, widząc szablony i wypełnione formularze, znając tę stronę jak własną kieszeń, często jestem w stanie trafniej stwierdzić, do jakiej kategorii pasuje zgłoszone opowiadanie. Jednak z mojej strony to są propozycje, a umiejscowienie historii może ulec zmianie jeśli takie będzie życzenie autora.

Odmowy:
Monia Monika - brak tytułu bloga, błędna kategoria;
Natalia (W ciszy) - autorka postanowiła zaprzestać pisania zgłoszonego bloga;
Mrs Malfoy (Z nienawiści) - blog z ograniczonym dostępem;
Camila Yerville (Igachu. Skrzydlata.) - błędna podkategoria. Nie utworzę podkategorii "Romans" w kategorii "Fantastyka" *.
meaningless (Opowieść o utracie nadziei, opowieść o początkach buntu) - brak odnośnika do Katalogowo
Martwy Kanarek (Smak Poziomek) - błędna podkategoria. Nie utworzę podkategorii "Romans" w kategorii "Obyczajowe" *.
Aranel Black (Ponad wszystko, ponad siebie) - brak odnośnika do Katalogowo.
* Ustalmy coś sobie. Nie zamierzam w żadnej kategorii tworzyć podkategorii "Romans". Mamy taką kategorię i uważam, że to wystarczy. W 90% historii jest wątek miłosny, a jednak nie wszystko musi być romansem, więc nie wciskajmy czegoś na siłę. Nie chcę z tego katalogu zrobić śmietnika. I nie utworzę żadnej nowej podkategorii w kategorii "Fantastyka", bo już na etapie gimnazjum uczą, że FANTASTYKA dzieli się na FANTASY i SF. Nie planuję tego zmieniać. W związku z tym proszę się nie dziwić, że regulamin stanie się jeszcze dłuższy, bo uzupełnię go o informację, iż jedyne nowe podkategorie tworzone będą w kategoriach: FanFiction i Hobbystyczne.

Również informacja dla zainteresowanych - zmieniam nick. W celu ułatwienia początkowo będę miała w nawiasie starą nazwę.


http://bracia-duszy.blogspot.com/
Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare, w roku zniknięcia księżyca, gdy król Ladvarian oddał koronę i legendarną Garudę tyranowi.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy – Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
Jaenelle
Fantastyka / Science-fiction
http://moje-abbey-road.blogspot.com/

O czym w ogóle piszę? "Powiem tak - o wszystkim. Jeśli będę miała ochotę, to opowiem o sobie, będę pewnie wstawiać jakieś zdjęcia swojego autorstwa (można powiedzieć, że jestem fotografem amatorem - uwielbiam robić zdjęcia, ale nie stać mnie na jakiś specjalny sprzęt albo chociażby szkolenie - wszystko, co wiem na ten temat, pochodzi z internetu). Jeśli zachce mi się wstawić recenzję jakiegoś filmu lub książki, to wstawię recenzję filmu lub książki. Proste?
Proste."
Abbey
Pamiętniki
http://smocza-kompania.blogspot.com/
Smoki to stworzenia powszechnie uznawane za krwiożercze bestie, których ulubioną rozrywką jest palenie wiosek albo porywanie księżniczek. Jednak czy ten powszechny stereotyp jest prawdziwy?
Slejren Czerwony pragnął jedynie zaimponować pewnej smoczycy, zdobywając dla niej drogocenny księżycowy kryształ. Niestety nie wszystko poszło po jego myśli, przez co popadł w konflikt z miejscowym władcą. Poznajcie świat magii i rycerzy z punktu widzenia smoka oraz jego towarzyszy.
Zamieszczam również inne opowiadania.
ShadowDragon
Fantastyka / Fantasy
http://dziennikidestiny.blogspot.com/
Wszechświat.
Starego 2185 roku Ziemskiego.
Po wielu latach konfliktów i wojen z innymi rasami ludzkości udało się zawiązać liczne sojusze oraz zapewnić sobie strategiczną pozycje we wszechświecie.
Pokój jest możliwy dzięki Straży - organizacji, której zadaniem jest szeroko pojęta ochrona ludzkości.
Działa ona już prawie sto lat, na swoich rekrutów biorą najlepszych, szkolą niemal odkąd nauczą się chodzić.
Do kadetów Straży należą główni bohaterowie z Drużyny Destyni VII.
Michael - głównodowodzący
Noyn - Inżynier oraz pilot
Yrosos - specjalista naukowy
Anna - specjalista od infiltracji (szpieg)
Czy będą w stanie pokonać presję, którą wywiera na nich właściwie każdy?
Czy uda im się stworzyć prawdziwą drużynę?
Czy sprostają wymaganiom?
Noyn
Fantstyka / Science-fiction
http://hello--again.blogspot.com/
Od ocalenia Olimpu przez Percy'ego Jacksona minęło dwadzieścia sześć lat.
Madison Grant od dłuższego czasu mieszka na stałe w domku numer trzynaście, spędzając większość czasu na nauce walki z potworami i rzucaniu sarkastycznych komentarzy w stronę innych półboskich dzieci.
Pewnego dnia w Obozie Herosów pojawia się tajemniczy Sean, który dzięki swojej charyzmie i umiejętnościom szermierskim właściwie od razu zdobywa sympatię prawie wszystkich obozowiczów. Chłopak jednak wydaje się nie być do końca zorientowany, kim naprawdę jest.
Dodatkowo wszystko komplikuje nowa Wielka Przepowiednia.
Christina
FanFiction / Percy Jackson


http://hogwart1976.blogspot.com/
Mamy czasy, w których swą pierwszą młodość przeżywały jedne z najbardziej znanych osobistości świata magii, zasłużeni bohaterowie, którzy wykazali się niebywałą odwagą w starciu z armią śmierciożerców. Czasy, w których ci ludzie opracowali jedyną w swoim rodzaju mapę, ujawniającą wszystkie sekretne przejścia z zamku do magicznej wioski Hogsmeade. Mapa została nazwana od ich założycieli, mapą huncwotów. Mamy rok 1976. Teraz dajemy Ci szanse byś mógł stworzyć swoją własną historię na tle tej, opowiedzianej po krótce przez J.K Rowling. Możliwości jest wiele, a ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Możesz poprowadzić losy postaci kanonicznych, lub stworzyć swojego własnego czarodzieja. Wszystko może się wydarzyć.
Zapraszamy do Hogwartu w roku 1976.
Blogi grupowe
http://glodowe-igrzyska-czas-zaczac.blogspot.com/
Pięćdziesiąt siedem lat mija od ostatnich, siedemdziesiątych piątych Głodowych Igrzysk. W Panem wybucha wojna, dużo bardziej krwawa niż ta sprzed lat. Potomkowie i zwolennicy prezydenta Snowa opanowują Kapitol z nadzieją, że dzięki temu zniszczą istniejącą w państwie demokrację. Dystrykty po raz trzeci stają do walki o wolność. Głód wyniszcza ludność, a tylko nielicznym udaje się przeżyć. Umocniony Kapitol, w zamian za pomoc Dystryktom, postanawia urządzić najznakomitsze Głodowe Igrzyska w dziejach Panem. Trzynaście Dystryktów, dwudziestu sześciu trybutów walczących na śmierć i życie ku uciesze ludu. Kto wygra siedemdziesiąte szóste Igrzyska? Czy rewolucjoniści podniosą się i jeszcze raz spróbują zawalczyć o to, co najważniejsze?
Grey
FanFiction / Igrzyska Śmierci
http://ze-szkla.blogspot.com/
Rok 1979 r. Walka pomiędzy poplecznikami Czarnego Pana a Zakonem Feniksa trwa w najlepsze i nikt nie ma zamiaru ustąpić jako pierwszy. Na Nokturnie pojawia się pewna anonimowa postać, działając poza system dwóch potężnych sił. Kim tak naprawdę jest? Czy w tych czasach mają prawo przetrwać jakiekolwiek uczucia?
Kanako
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
http://percy-and-annabeth-story.blogspot.com/
Po zwycięstwie nad Gają wszystko wróciło do normy. Ale czy na pewno? Odkąd Annabeth ma coraz bardziej przerażające sny. Odkąd obóz jupiter zostaje zaatakowany przez tajemnicze istoty, nigdy nie widziane. Coś się dzieję. Nie jest to nic dobrego. Wszystko się zmienia gdy bogowie i herosi rozumieją z czym mają do czynienia. Nie jest dobrze, cywilizacja Greków i Rzymian upada. Jedyne co pozostaje to udać się w niebezpieczną podróż, by pomóc i powstrzymać wojnę między dwoma groźnymi światami, z których żaden nie zawaha się, by zabić niewinnych. Grupa półbogów z obu obozów musi wyruszyć i ratować swój dom. Swój świat. By powstrzymać najgorsze.
mercii :*:
FanFiction / Percy Jackson
http://ostatni-upadek.blogspot.com/
Myślisz, że tylko alkohol i narkotyki są niebezpieczne? Sport może być równie niszczący. Bez ściśle wyznaczonych granic - uzależnia, stając się przez to zwyczajną pułapką. Alek nie zdawał sobie z tego sprawy. Zastrzyk adrenaliny, którego doświadczał, ocierając się niemal o śmierć, był dla niego niczym wybawienie. Stanowił ocalenie przed bolesnymi wspomnieniami, o jakich nie potrafił zapomnieć przez lata. Dlatego też nie miał żadnych oporów przed wykonywaniem trudnych trików. Przyjaciele nie reagowali, nie wtrącała się też Asia. Wszyscy przecenili jego zdrowy rozsądek i możliwości. On sam nie czuł strachu i chyba to go w końcu zgubiło.
Ostatni upadek to historia o poświeceniu się dla pasji, ale również uświadomieniu jak zdradziecką świnią może być ona, gdy tracimy kontrolę.
Monia
Obyczajowe
http://wirtualna-kultura.blogspot.com/
Refleksje, recenzje, felietony... czyli wszystko co dotyczy nas młodych, co nas drażni, irytuje, rozbawia i interesuje. Zapraszam wszystkich tych, którzy lubią wyrażać swoją opinię oraz dzielić się nią z innymi.
Mz. Hyde
Hobbystyczne / Literackie
http://lord-voldemort-fanfiction.blogspot.com/
Idealny prefekt Hogwartu. Najlepszy uczeń. Pomocny.
Kto by pomyślał, że to właśnie ten chłopiec będzie stał u szczytu czarnoksięstwa.
Tworzenie horkruksów, fala morderstw, mrok. Tak można by rzec o Czarnym Panu. Ale co o nim wiadomo? Poznaj jego cele, żądania, obawy. Jak wyglądało jego życie przedtem?
Poznaj wędrówkę na szczyt czarnej magii. Poznaj przemianę Toma Marvolo Riddle'a w mocarnego Lorda Voldemorta.
Wrota czekają
Kliii
FanFiction / Harry Potter / Czasy Toma Riddle’a
http://strazniczka-czasu.blogspot.com/
Trójka przyjaciół właśnie rozpoczęła piąty rok nauki w Hogwarcie, Voldemort rośnie w siłę. Nikt nie wierzy w jego odrodzenie. W tym ciężkim dla nich okresie, w Hogwarcie pojawia się Miranda - nowy nauczyciel obrony przez czarną magią. Budzi niemałe zamieszanie. Wie więcej o ich przyszłości, co zaciekawia trójcę. Próbują się czegoś dowiedzieć o niej, są nieufni. Lecz ona ma pewien plan wobec Wybrańca, który za wszelką cenę musi zrealizować.
Jak tajemnicza i seksowna Miranda wpłynie na los, zarówno szkoły jak i całego świata magicznego?
Jaki sekret ukrywa przez uczniami i Severusem?
Kliii
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://nasze-nigdy.blogspot.com
Gosia, z pozoru popularna licealistka, w dość nietypowych okolicznościach poznaje Kacpra - tajemniczego chłopaka pełnego problemów i stroniącego od ludzi, który wkrótce pokaże jej, w jak wielkim oszustwie żyje.
Ajs
Obyczajowe
http://skrzydla-nadziei.blogspot.com/
Ellie zgubiła drogę. Jej przyszłość zapowiadała się kolorowo, rodzice pękali z dumy, a znajomi ciągle zazdrościli - bajka, czyż nie? Lecz oto poznała rycerza w czarnej zbroi, który umiał kusić. Obiecał złote góry, a w zamian otrzymał ją całą. Czy była to miłość? Cóż, nie mnie to oceniać. Jednakże śmiało można powiedzieć, że zaprzedała duszę diabłu. Włączyła się do gry, której zasad nie znała. Aż w końcu ucieczka stała się jedynym marzeniem. W dodatku nierealnym. Rycerzyk nie zdołał jej ochronić - a może nawet nie chciał? Poległ w boju, a Ellie została ze wszystkim sama. Na samiutkim dnie z depresją i z uzależnieniami. A co by się stało, gdyby spotkała na swej drodze Księcia? Pozornie niewinnego, o czystym sumieniu i kochającym sercu? Cóż, pewnie poszłaby z nim do łóżka - jak z każdym. Ale czy ów Książę mógłby stanowić dla niej zagrożenie? Czy mógłby zechcieć ją zniszczyć, podobnie jak zrobił to z Rycerzykiem? A no, mógłby. Ale czy faktycznie to on byłby do tego zdolny? Może to przyjaciółka, może matka, może sąsiad... Wiadome jest tylko to, że morderca nie trafił na kratki. A zegarek tyka.
Fare Chel
Thrillery i horrory
Lucia Hale zostaje zaatakowana przez wilkołaka. Kiedy po raz pierwszy zmienia swoją postać, wbrew własnej woli dołącza do miejscowej sfory. Od tej chwili jej życie dosłownie staje na głowie - musi pogodzić ze sobą dwa światy: zwykłej nastolatki i początkującego wilkołaka, co sprawia jej wiele trudności. Prócz tego cały czas docieka, kto wyrządził jej taką krzywdę. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dziewczyna odkrywa drugie dno tej sprawy... Co ukrywa przed nią Joel, jej starszy brat? Kto i z jakiego powodu dokonał jej przemiany? Czy wystarczy jej czasu, aby odwzajemnić uczucie przyjaciela ze sfory?
Camila Yerville
Fantastyka / Fantasy
http://samotne-serca.blogspot.com/
A co gdyby się okazało, że bezpodstawnie cierpiałeś tyle lat, poniżany z powodu swojego pochodzenia? Co jeśli nagle całe twoje życie wywraca się do góry nogami i zmienia na lepsze? Każdy ma jakieś tajemnice. Zakon coś ukrywa przed Złotą Trójcą, a Harry zaczyna podejrzewać co. Kim jest tajemniczy Jeffrey Irons i co ukrywa przed Hermioną? Kiedy wszystko się wyjaśnia na horyzoncie pojawia się Draco Malfoy, którego nastawienie o dziwo nie jest wrogie. Po wojnie wszystko się zmienia, ale najbardziej ludzie i to o tym powinniśmy pamiętać.
nostalgia.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://wbrew-wspomnieniom.blogspot.com/
Nie można uciec od wspomnień i przeszłości, one zawsze będą ci towarzyszyć.
Po zakończeniu Drugiej Wojny Czarodziejów i pamiętnej Bitwie o Hogwart, po utracie przyjaciół, ukochanych i rodzin nadszedł czas na powrót do życia. Hermiona jako jedyna z trójki przyjaciół zdecydowała się powrócić na łono Hogwartu, aby dokończyć swą edukacje. Lecz nie przypuszczała, że takiego samego zaszczytu dostąpi, uznawany przez wielu za zdrajcę, Draco Malfoy. Ich losy, które od dawna były w pewien sposób złączone, znów zaczną się przeplatać i to w najmniej oczekiwany przez nich sposób.
jest to opowieść o radzeniu sobie ze śmiercią, dojrzewaniu, przebaczaniu i budowaniu nowej przyszłości.
Timide
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
http://dawidkwiatkowski-opowiadanie.blogspot.com/
Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Świat jest niesamowicie podstępny, a czego nie zrobi człowiek, gdy mu na czymś zależy... Łucja to siedemnastoletnia dziewczyna, która ma w życiu wiele kłopotów - jej oparciem staje się brat Kamil. Dziewczyna wygrywa w Anglii konkurs muzyczny i staje się sławna, a jej życie się odmienia. Po trzech latach, odkąd z rodziną zamieszkała za granicą, wraca na wakacje do Polski, do swej babci. Tam za pomocą niezwykłego przypadku poznaje Dawida Kwiatkowskiego, który ukrywa przed nią swoje prawdziwe ,,ja". Ich przyjaźń coraz bardziej się pogłębia, a wokół dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy...
Czy Łucja pozna prawdę?
Czy wybaczy polskiemu wokaliście kłamstwa?
Klaudia Jankowska
FanFiction / Gwiazdy i fani
http://ukryta-wioska.blogspot.com/
Świat ogarnia chaos. Zło rozszerza się z każdą sekundą, lecz czy wśród mieszkańców wioski znajdzie się bohater, który będzie wstanie pokonać czyhające na niego zagrożenie? Konohagakure potrzebuje właśnie twojej pomocy. Możesz stać się jednym z wielu bohaterów, którzy co dzień narażają swe życie dla ochrony swojego domu. A może wolisz stać się postrachem dla całego świata? Wygnańcem który nieustannie szuka zemsty lub pragnie boskiej władzy? Zostań jednym z shinobich wioski Liścia i zdecyduj którą drogą pragniesz podążać.
Blogi grupowe
http://demoniese.blogspot.com/
To opowieść o mężczyźnie i kobiecie.
Cóż może być w niej wyjątkowego? Nie będzie nieuleczalnej choroby, misji zbawienia świata, strzelaniny, pościgów, gwiazdy filmowej, najlepszego sportowca na świecie, operatora kamery, specjalizującego się w pornolach ani sprzedawców nerek. Przykro mi, jeśli Cię rozczarowałam. A kto będzie- zapytasz? Ku zdziwieniu wszystkich, mężczyzna i kobieta. Co ich łączy? Miłość, po prostu. Jeśli więc masz ochotę poznać cholernie seksownych facetów, masz fetysz muzyków rockowych, albo koniecznie chcesz sprawdzić, czy to kolejna banalna historia i zakochanej w sobie parze, zostań i witaj w moim małym świecie.
Karolla
Romans
#572 Vive Ut Vivas
http://vicevers4.blogspot.com/
Blog może być o wszystkim, nieprawdaż? Nie odpowiadajcie, bo wiem, że może. Miałem już blogi na mnóstwo tematów. Lecz z tym chcę, by było inaczej: chcę, by był tworzony i przeze mnie, i przez czytelników. Chcę pisać o swoim życiu, dzielić się swoimi pasjami, ale chcę pisać także posty tematyczne, na które pomysły będą podsuwać mi czytelnicy (jeśli jakichś zdobędę). Tak wygląda ten blog. I nie chcę, by wyglądał inaczej. Piszesz się na to? :)
Mateusz
Pamiętniki
#573 Paper Heart
http://paperheart-ff.blogspot.com/
Malik i Styles. Dwa najpopularniejsze nazwiska w całym liceum i poza jego granicami. Dwaj chłopcy, którzy jednym jedynym spojrzeniem potrafią wywrócić świat do góry nogami. Oboje przystojni i z pozoru niebezpieczni. Mają wiele za uszami i obojga z nich łączy ogromna nienawiść. Nienawiść do siebie. Pewnego dnia Harry postanawia zemścić się na swoim wrogu za incydent z przeszłości, wykorzystując do tego czuły punkt chłopaka, którym okazuję się Lennie. Piękna, mądra i niewinna dziewczyna, która od problemów brata stara się trzymać jak najdalej. Co wydarzy się kiedy nieczysty i niebezpieczny plan Harry'ego wyjdzie na jaw? I co zrobi Lennie, kiedy na własnej skórze przekona się, że na świecie nie ma idealnych ludzi, ani idealnych uczuć?
Aubrey Bareilles
FanFiction / Gwiazdy i fani
#574 Believe in your dreams
http://born-to-live-fanfiction.blogspot.com/
Dwie przyjaciółki zaczynają życie w nowym mieście w poszukiwaniu marzeń. Emily jest zawzięta i nigdy się nie poddaje, co skutkuje spełnieniem fantazji o spotkaniu idola, ale towarzyszą temu także pewne trudności.
Curly Angel
FanFiction / Gwiazdy i fani
#575 Just please don't say you love me
http://fucking-decision.blogspot.com/
Alexis nigdy żadnemu chłopakowi nie powiedziała słów "Kocham Cię" Zabawiała się kosztem dwóch niewinnych chłopaków, którzy obdarzyli są głębokim uczuciem ale ona widziała w nich tylko korzyści rzeczowe i materialne. Do momentu gdy poznała Luka, który zawrócił jej w głowie i przywrócił wiarę w prawdziwą miłość. Teraz Luke rozdaje karty a Alexis musi się dostosować aby poczuć prawdziwą miłość.
Swaggy
FanFiction / Gwiazdy i fani
#576 Nowa opowieść
http://nowa-opowiesc.blogspot.com/
Na blogu zamieszczone będą różne opowiadania; niektóre, tak jak marzenia, otrzymają zakończenie, a reszta zapewne zakończy się fiaskiem. Część z nich zahaczy o tematykę fantastyczną, inne być może będą związane z czymś zupełnie innym. Wszystkie spisane będą z jednego powodu: ponieważ pisanie, jak stwierdził Stephen King, może dać wolność.
roxette16
Zbiory opowiadań
#577 Fairy Tail. Historia Laxusa Dreyara.
http://www.fairy-tail-historia-laxusa.blogspot.com/
"Mam na imię Laxus i jestem cholernie wkurzony." Nie napiszę tu o wspaniałym, błogim dzieciństwie Gromowładnego boga. Nie dowiecie się niczego o kwiatach, motylkach i małych dzieciach, wesoło biegających po łące czy placu zabaw. Nie zapraszam nikogo, kto ma ochotę poczytać romans na miarę Harlequina. Nie będzie głębokich wyznań miłosnych, ani trzymania się za łapki w świetle księżyca. Jeśli tego oczekujecie, proszę, przejdźcie obojętnie obok mojego bloga. Historia, którą opiszę, nie nosi znamion szczęścia czy dostatku, ponieważ nie było na nie miejsca w życiu Laxusa, a jeśli nawet, to nie zagrzały go długo. Przedstawiam historię, która wcale nie musi się podobać przeciętnemu czytelnikowi ze względu na złość, nienawiść, zdradę i okrucieństwo, które stały się udziałem Dreyara. Próbując żyć w świecie pełnym hipokrytów sam stawał się jednym z nich, a dusza dawniej nie znosząca ograniczeń, sama zaczęła je sobie narzucać. Czy masz odwagę poznać prawdziwego Gromowładnego boga?
"A w ogóle, kim ty, do diabła jesteś i co tu robisz?"
Rhan Boleyn
FanFiction / Manga & anime / Inne
#578 Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość
http://boso-po-mokrej-trawie.blog.onet.pl/
Nie tak pruderyjna i pyskata jak zazwyczaj Lily Evans i reszta jej przyjaciół stara się dać sobie radę z przeuroczą głupotą Huncwotów, kulturalnym nieokrzesaniem Hagrida i wciąż brudnymi majtkami Smarka. Podczas gdy celebrują swoją młodość kłócąc się o byle drobnostki, godząc się i znowu sięgając po przemoc fizyczną, we łzach, śmiechu i pierwszych miłostkach dopada ich w końcu to, co dopaść musi kiedyś każdego: dorosłość.
A gdy psoty zamieniają się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje... Och, wtedy dopiero zaczyna się zabawa.
Morya
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
#579 Najgorszym więzieniem jest przeszłość
http://www.after-bradley.blogspot.com/
Liceum jest miejscem szczególnym, bo wszystko przeżywamy tam po raz pierwszy. Poznajemy świat, smak porażek i rozczarowań, zwycięstw, pierwszych miłości, zdrad i łez. Cieszymy się każdą chwilą, tak by potem nie żałować niewykorzystanych szans, bo człowiek tylko raz jest młody. Później musi sobie szukać innej wymówki. Młodość pełna jest przesady, zapału, impetu, zniecierpliwienia i rewolucyjnej chęci zmian, często fatalnej w skutkach. Dowodem na to jest każdy uczeń opuszczający mury swojego liceum. Każdy opuszczający mury Bradley High School. Ta szkoła zajmuje szczególne miejsce w życiu absolwentów, którzy zawsze z uśmiechem na ustach będą wspominać czas w niej spędzony.
Dla dokładniejszego wyjaśnienia, blog opiera się na bazie istniejącego kiedyś BHS. Fabuła dotyczy dalszych losów uczniów, którzy są jej absolwentami. Są to ludzie pochodzący z wyższych sfer, elity Manhattanu, rzadziej - stypendyści.
Blogi grupowe
#580 "Zawsze celuj w księżyc, nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..."
http://zawsze-celuj-w-ksiezyc.blogspot.com/
Jest to opowieść napisana spontanicznie, z całkowitego braku laku...
Jej główna bohaterka - Bree to szalona dziewczyna, która dla spełnienia marzeń potrafi poświęcić wszystko. Stawka jest wysoka, ryzyko podobnie, ale pomoc zawsze niosą osoby trzecie, cha! Nie tyle pomoc, co spustoszenie. Jak potoczą się losy prawie osiemnastoletniej wariatki, kogo napotka na swojej drodze do sukcesu i czy konsekwencje nie przekreślą całości? Czy można być w dwóch miejscach na raz, być dwoma osobami na raz? Czy można zmieniać maski, niczym rękawiczki, nawet przed samym sobą grając? A nawet jeśli, to jak długo?! Nieszczera, niewierna, nieidealna... Ale zawsze i na zawsze silna, przesączona ambicją - Britania Hitchcock - aktorka, uciekinierka, pisarka, najjaśniejsza z gwiazd, oraz oni... One Direction...
Unfaithful
FanFiction / Gwiazdy i fani
#581 Gud med oss
http://gud-med-oss.blogspot.com/
Bernhard Oxenstierna nie jest ani urodzonym żołnierzem, ani politykiem - jedyne, czego pragnie to święty spokój, kawałek własnej ziemi i możliwość pracy ze zwykłymi, prostymi ludźmi. Kiedy jednak człowiek rodzi się w rodzinie takiej, a nie innej, nie ma co liczyć na spełnienie podobnych marzeń. Rodzina wie lepiej, co jest dla niego dobre, dlatego planuje mu wszystko: wybiera narzeczoną, karierę, stanowisko.
Gdy wybucha kolejna wojna polsko-szwedzka, Bernhard jako świeżo mianowany kapitan zostaje wysłany na front. Pomimo początkowych sukcesów szwedzkiej armii, młody Oxenstierna nie ma szczęścia - jego oddział wpada w zasadzkę Polaków. Bernhard godzi się z wizją nieuchronnej śmierci - ciężko ranny, leży w agonii na polu bitwy, zostawiony na pastwę losu przez polskich żołnierzy. Wtedy jednak, niespodziewanie, nadchodzi ratunek - od tego momentu życie Bernharda zmienia się diametralnie.
Freyja
Historyczne
#582 Świat w mojej głowie
http://swiat-w-mojej-glowie.blogspot.com/
W moich historiach nic nie jest tak jak być powinno, nie jest normalne. Czerwony Kapturek zarzyna Wilka, i się przy tym dobrze bawi. Mała dziewczyna w asyście Kuby Rozpruwacza i swojej ukochanej opętanej laleczki Persefony morduje dziewczynę. W moim świecie wilkołaki, wampiry, wróżki, duchy i wszelkiego rodzaju demony i bogowie istnieją. A ponad to czekają tylko na to kiedy wejdziesz do świata gdzie one żyją. Ostrzegam, historię mogą zryć banię.
Sztyletnica
Zbiory opowiadań
#583 Jedyna wolność, to zwycięstwo nad samym sobą!
http://two-hearts-two-worlds.blogspot.com/
Melody Cross już w dzieciństwie interesowała się tańcem, nic więc dziwnego, że poszła do szkoły tańca. Jest rozpieszczoną i bogatą dziewczyną, uwielbia się stroić, malować i podobać chłopakom. Gardzi biedniejszymi ludzmi, gdyż od małego miała wpajane od matki, że biedniejsi są gorsi od nich. Pewnego dnia wszystko się zmienia, kiedy Melody Cross spotyka na swej drodze tajemniczego mężczyznę. Na dodatek młoda tancerka dowiaduje się po drodze ciekawych rzeczy o sobie i innych...
Czarna Dama
Obyczajowe
#584 Kiedyś wszystkie kłamstwa wyjdą na jaw
http://do-not-trust-him.blogspot.com/
Domem Amelii jest Hogwart. Odkąd skończyła jedenaście lat nie opuściła terenu Szkoły Magii i Czarodziejstwa ani razu. Zupełnie jej to nie przeszkadzało. Zaprzyjaźniła się z gadatliwymi obrazami, pracującymi w kuchni skrzatami i przywiązała się do nauczyciela Obrony przed Czarną Magią - Anthonego Pottera. Dziewczyna nie była, jak może się wydawać, uczennicą uczęszczającą na zajęcia w Hogwarcie. Nie należała do żadnego z Domów, ani nie nawiązała znajomości ze swoimi rówieśnikami. O jej istnieniu wiedziała tylko garstka ludzi, ale niedługo miało się to zmienić. Wszystko zacznie się od pewnego zdarzenia, podczas Wielkiej Uczty.
Grace Wolf
FanFiction / Harry Potter / Czasy Toma Riddle’a
#585 REM
http://respect-the-thing.blogspot.com/
Ktoś zaginął, ktoś umarł, ktoś został porwany. Ktoś uciekł, ktoś zabił, ktoś zapomniał. Pisarz przestał pisać, detektyw przestał odróżniać prawdę od fikcji. Na obrzeżach małego miasteczka w Szkocji stoi wielka posiadłość, mogąca bez problemu pomieścić dużą rodzinę. Z pewnością jest zamieszkana - listonosz twierdzi jednak, że zaledwie przez jednego człowieka. Główny bohater pozostaje całkowicie odcięty od świata do czasu, kiedy na jego skrzynkę mailową przychodzi dziwna wiadomość.
SH
Kryminalne
#586 It's really good to hear your voice saying my name.
http://haven-under-the-sky.blogspot.com/
Kiedyś marzyła o dorosłym życiu. Marzyła o mężczyźnie, którego widziała tylko na ekranie telewizora. Marzenia się spełniły, ale nie całkiem tak jak chciała. Miała u swojego boku mężczyznę, ale ktoś inny pojawił się w jej życiu i walczył o nią. Nie wierzyła, że los może uśmiechnąć się dwa razy - ale los tak samo może zakpić i zapomnieć, że "droga wysłana różami" jest przyjemniejsza niż płacz. Jak potoczą się losy Joanna? Jaką wybierze drogę? I który mężczyzna okaże się tym "właściwym"?
Severide
FanFiction / Gwiazdy i fani
#587 Wichry zimy
http://wichry-zimy.blogspot.com/
Jest rok 295. Siedmioma Królestwami od śmierci ojca rządzi Rhaegar Targaryen, dzięki któremu w kraju wreszcie zapanowała sprawiedliwość. Z dalekiej Północy wieją jednak srogie wichry nadchodzącej zimy, a wraz z nią pojawiają się nowi wrogowie, którzy marzą o zajęciu miejsca Rhaegara na Żelaznym Tronie. Komu uda się przetrwać w tej grze o tron, władzę i życie?
Leather
FanFiction / Pieśni Lodu i Ognia
#588 dont run away
http://lifedreamscometrue.blogspot.com/
"Przez moment wszystkie złe wspomnienia przelatywały, niczym reflektor w kinie. W myślach mówiła sobie, że to już TEN czas. Wyczerpana i senna podwinęła rękaw lewej ręki, która była pełna szram. Uważnie przyglądając się jej przez moment. Zrobiła ten krok. Przekroczyła granice własnych możliwości. To było gorsze od śmierci. Zaczęła się bitwa z samym sobą, o przetrwanie i normalne życie.Ale to dopiero początek jej historii,ale nie koniec kłopotów..."
Monia Monika
FanFiction / Gwiazdy i fani
#589 Witaj w Krainie Hadesa!
http://kraina-hadesa.blogspot.com/
W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich - najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem - i dosłownie i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak kiedy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć coś na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o samej sobie.
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni?
I co najważniejsze - kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!
Vakme
Fantastyka / Fantasy

2 komentarze:

 1. Pięknie dziękuję za dodanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo. :)
   Tak wygląda urlop w moim wykonaniu. No cóż, teraz mam za swoje i piętrzy się przede mną stos notatek. Ale myślę, że było warto chociażby dla tego jednego "dziękuję", które nie zdarza się często.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.