31 grudnia 2013

#343-474

Oto największa aktualizacja spisu, jaka się ukazała od czasu powstania katalogu!

Kilka spraw organizacyjnych na początek:
# Jeśli ktokolwiek jeszcze raz postanowi mnie zirytować i napisać to samo zgłoszenie, tego samego bloga kilka razy i to w sporych odstępach czasu, może spodziewać się wyprucia flaków, zrobienia z niego "kebaba" niczym w gimnazjum ze szkolnego plecaka i powieszenia głową w dół na stronie głównej Katalogowo. Nic przyjemnego, zapewniam. Następnym razem wyciągnę z tego konsekwencje.
# Bądźmy ludźmi! Lub kaczkami, jak kto woli - ważne, by miało mózg. Widzimy nasze zgłoszenie w zakładce do zgłoszeń. Zgłoszone w tym zgłoszeniu (masło maślane, wiem) opowiadanie nie widnieje jeszcze w spisie, a pod zgłoszeniem nie widać żadnego odzewu ze strony administracji. Co myślimy?
a) Ooooch, moje zgłoszenie nie zostało przyjęte, muszę je napisać jeszcze raz, pewnie administracja mnie nie zauważyła! Tym razem napiszę Caps Lockiem dla pewności!
b) Pod zgłoszeniem nie ma odpowiedzi administracji. Więc zgłoszenie nie zostało odrzucone i powinnam/powinienem poczekać, aż zostanie rozpatrzone, co z pewnością nastąpi, jak tylko administracja znajdzie czas na dalsze wrzucanie blogów do spisu. No bo przecież to też ludzie, mają życie prywatne, szkołę, pracę, rodzinę, święta, zasługują na trochę odpoczynku.
Jeśli zaznaczyliśmy odpowiedź A - powinniśmy udać się do zakładki Regulaminy i ponownie oddać się wspaniałej lekturze tego cudownego tekstu fabularno-naukowemu. 
Jeśli zaznaczyliśmy odpowiedź B - możemy odetchnąć z ulgą i przejść do dalszej części notki.


Z okazji nowego roku cała załoga Katalogowo życzy Wam spełnienia marzeń, powodzenia w życiu osobistym, w szkole, pracy, maturzystom wspaniałych wyników z matury, która niedługo Was czeka (wyrazy współczucia), tęczowego jednorożca, braku kaca po nocy sylwestrowej (i nie tylko) oraz żebyście osiągnęli cel, jaki tam sobie obierzecie.

Rieen - w żaden sposób nie mogłam otworzyć Twojego szablonu, przez co nie mam buttonu. Jeśli możesz, to podeślij mi coś buttonowatego, w formacie większym niż 300x150px najlepiej, na maila.

Jeśli ktoś jest niezadowolony z kategorii, w jakiej ostatecznie umieściłam jego opowiadanie, proszę napisać w komentarzu pod tą notką, postaram się wyjaśnić moją decyzję lub spróbujemy się jakoś dogadać. :)

Wiecie, że aktualizacja zajęła mi kilka dni? Ale ostatecznie ją skończyłam i nie wiem, jak Wy, ale ja jestem z siebie dumna. ;)


#343 Normalną być.
http://normalna-byc.blogspot.com/
Wyobraź sobie miejsce, gdzie wszyscy są inni, ale zarazem podobni do siebie. Czujesz to? Samotność powoli otacza Cię swoimi ramionami. Stajesz się wyrzutkiem dlatego, że jesteś normalny.
Romilia Charlotte Turtle to najzwyklejsza nastolatka. Ma swojego chłopaka, ukochanych przyjaciół oraz rodzinę. Nie spodziewa się, że jej życie niedługo legnie w gruzach.
Czy tajemnicze, ale zupełnie normalne miasteczko o nazwie Ash Dale stanie się nowym domem dziewczyny? Czy znajdzie przyjaciół? I co, u licha, oznaczają kamienie w biżuterii od Briget?! Jest tylko jeden sposób, aby się tego dowiedzieć...
xLissaxx3
Fantastyka / Fantasy


Co wydarzy się braciom Kaulitz, mieszkającym w Los Angeles? Przeżyją wiele chwil załamania, ale też i szczęścia. Spotkają wielu ciekawych ludzi, choć nie zawsze dobrych. Zakochają się, lecz tylko raz prawdziwie. Odwiedzą dużo miejsc, często niebezpiecznych. Zachęcam do dołączenia w ich życie!
MarTHa
FanFiction / Gwiazdy i fani
"Dzięki Super Genki-Damie Son Gokū oraz energii zgromadzonej z całego Wszechświata, Majin Bū wreszcie został unicestwiony. Shen Lóng spełnił życzenie naszych bohaterów - przerażające wspomnienia terroru zostały wymazane z pamięci ludzi, a na Ziemię znów mógł powrócić pokój. Szczęśliwy rok minął bardzo szybko. Jednakże…"
Opowiadanie Saiyan-Pride to fanfiction do epickiej, legendarnej już mangi autorstwa Toriyamy Akiry oraz anime na jej podstawie – DRAGON BALL.
Rieen
FanFiction / M&A / Inne
"Jeszcze o nas" to historia o Ginny Weasley i Draco Malfoyu. Oboje żyją w mrocznych czasach. Oboje mają swoje lęki i sekrety. Oboje są nieszczęśliwi. Oboje chcą żyć w świecie bez Voldemorta.
Ginny jest zagubiona i samotna. Nie umie już z nikim rozmawiać, jest beznadziejnie zakochana w Harrym. Pewnego dnia do głowy wpada jej pomysł, niekoniecznie dobry pomysł. Postanawia wrócić do swojego jedynego prawdziwego przyjaciela. Tylko jak to zrobić? I co z tym wspólnego ma Draco? Jaką rolę odegra w życiu Ginny?
A.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Refleksje pisane przez hipokrytkę, które na dobrą sprawę sama popełnia mnóstwo błędów (z czym się nie kryje), ale postanowiła nieco pomóc i sobie, i osobom, które mają problem ze zrozumieniem działań płci im przeciwnej.
I nie, to nie będzie kolejny blog z cyklu: „faceci to są parszywe świnie, a kobiety są wiecznie biedne, bo nikt ich nie kocha”. Nie. My, niewolnice pieprzonych hormonów i naszych nastrojów podczas tego całego miesięcznego cyklu również jesteśmy sobie same winne. Nie we wszystkim, to prawda, ale nie możemy nazwać się niewinnymi.
I właśnie jedna z takich kobiet, buntując się, postanowiła opisać co jej naprawdę leży na serduchu i co uważa o problemach emocjonalnych ludzi ją otaczających.
Julia bez Romea.
Pamiętniki
Zwykła niezwykła Fabryka, a w niej, pośród 400 zwykłych sierot, jest jedna niezwykła dziewczyna - Aline. Wtem, do Fabryki dołącza pewien chłopak - Kayle. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że jego pojawienie się zmieni całe jej dotychczasowe podejście do życia...
Niby zwykłe, ale jednak może trochę niezwykłe?
Arcanam
Przygodowe
Otóż wyobraź sobie,że jesteś zwykłą nastolatką i żyjesz w nieświadomości o drugim świecie.Świecie Magicznym.W ciągu jednego dnia wszystko się zmienia.Dowiadujesz się,że posiadasz moce i zostajesz wybrana na strażnika żywiołu.Ale jazda,no nie?Rozpoczynasz naukę w Hogwarcie i pojawia się problem.Jeden ze szkolnych dowcipnisiów zakochuje się w tobie i okazuje to w bardzo ciekawy sposób.Na domiar złego ktoś kto był uznany za zmarłego,właśnie się odradza i poszukuje rzeczy w której posiadaniu jesteś ty.
Strażnicy będą musieli zmierzyć się z rosnącymi siłami zła a także ze zwykłymi problemami nastoletnich czarodziejów. Na dodatek muszą odnaleźć tajemnicze,talizmany czterech domów.Czy im się uda? Czy będą w stanie uratować świat ale także i siebie?
Andziuś Potter
FanFiction / Harry Potter / Czasy nowego pokolenia
Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!
Vessna
Fantastyka / Fantasy
Nic nie jest wieczne. Nie można czegoś ciągnąć w nieskończoność. Życie staje się wtedy nudne i przewidywalne. Dlatego Skrzynia oferuje wam historie, które - choć krótkie - mają w sobie wszystko to, czego wam brakuje. Mnóstwo emocji, tajemnicy, magii, dobroci i okrucieństwa. Niech Cię nie przerazi... Bezkresna Skrzynia Opowieści. Wejdź.
Jillian
Zbiory opowiadań
"...
-Dlaczego nie jesteś z rodziną?
Przygryzła wargę tak mocno, że po chwili poczuła metaliczny posmak krwi. Pod powiekami zebrały się łzy, które z całej siły próbowała powstrzymać. Skorupa pękła.
-Bo jej nie mam..
-Ale jak?
-Nie każdy ma raj w domu. Ja na przykład go nie mam. Mój tata zmarł dziesięć lat temu..
-Tak mi przykro.
-Choroba go wykończyła, cierpiał – pokręciła głową. – To był cudowny mężczyzna, prawdziwy tata. Kochający, troskliwy. Pamiętam, że jak byłam mała, zabierał mnie na leśne wędrówki. Pokazywał rośliny, zwierzynę – w pamięci pojawiły się obrazy z przeszłości, żywe, barwne, jakby sprzed kilku dni a nie lat – dawał mi wskazówki jak rozpalać ognisko, czy jak przetrwać w lesie.. ale do cholery nie dał mi wskazówek jak poradzić sobie z życiem i z matką. Kobietą, która nigdy nie pokazała mi co to matczyna miłość, która nawet w dniu pogrzebu taty nie potrafiła mnie przytulić, nigdy nawet nie zainteresowała się mną. Nie wspominając że słowo kocham jest dla niej obce. Ją interesuje tylko alkohol i to z kim się spotykam.. a to z kolei interesuje ją dlatego, żeby móc mnie potem wyzywać od dziwek, puszczalskich albo żeby móc wyżyć się na mnie jak na worku treningowym... "
Moments
Romans
Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami w East Land, w państwie gdzie wszyscy mają czarne włosy przychodzi na świat mała dziewczynka. Różniła się od ludzi w wiosce właśnie kolorem włosów - były białe jak śnieg.
Mieszkańcy wioski uważają, że dziecko jest przeklęte i zsyła na wszystkich katastrofy. Nikt nie stoi po stronie ośmioletniej Missfoster prócz jej starszego brata i jego narzeczonej. Lecz nawet opieka dwójki ludzi nie jest w stanie ochronić dziewczynki przed gniewem wieśniaków.
Karo
Fantastyka / Fantasy
Frozen Pen Warsaw - internetowy blog/czasopismo z ambicjami. Świeże i oryginalne. Artykuły w miarę możliwości publikowane co 2 dni.
Tematy na czasie- interesujące, czasem kontrowersyjne, zaskakujące, ale przede wszystkim prawdziwe.
Najnowsze artykuły:
- o filmach, które powinny pomóc się rozerwać, a pozostawiają tylko niesmak i uraz do kina
- kolekcja Celine zrobiona z bazarowych toreb
- artyści fałszując na koncertach nagrywają płyty z idealnie zaśpiewanymi kawałkami
- pokolenie 160 znaków- jak smsy wpływają na nasze życie?
jo'ann
Hobbystyczne / Literackie
Czasy, w których opowieści o duchach są rzadkością. Zanikły horrory. Naukowcy stwierdzili, że zaśmiecanie umysłu czymś co nie istnieje, jest głupotą. A jednak. W Halloween urodziła się Lisa. W wieku pięciu lat, straciła matkę w wypadku. Jej ojciec po tym wszystkim się załamał. Rzucił pracę, zaczął pić. Nigdy nie wychodzi z domu. Lisa znajduje wsparcie w babci, która postanawia zamieszkać z nimi. W szesnaste urodziny dziewczyny, wszystko się zmienia. Od tamtej pory je widzi, rozmawia z nimi. Duchy, które miały być bajką, zostają jej przyjaciółmi. Dzięki nim, idzie dalej przez życie. Ale czy na pewno? Wkrótce spotyka starszego od niej, o dwa lata chłopaka - Luka. Jest w podobnej sytuacji co ona. Lisa nie ufa nieznajomemu. Stara się go unikać. Niedługo po tym, własna matka próbuje ją zabić. Dziewczynie pomaga babcia, która stara się przekonać córkę, aby ta dała spokój. Czy Lisa odkryje tajemnice matki? Czy stanie się taka jak ona? Jaką role w tym wszystkim odegra nowo poznany chłopak?
Viki
Thrillery i horrory
Wyobraź sobie, że masz tylko siedemnaście lat. Jesteś mordercą.
Polujesz na potwory, zabijasz je.
Nie wiesz, co robiłeś w wakacje, ale podejrzewasz, że stało się coś złego.
I masz rację.
Lynette
FanFiction / Pamiętniki Wampirów
http://ill-look-after-you.blogspot.com/
Rose i Lena, to dwie dziewiętnastoletnie dziewczyny mieszkające w Gdańsku. Sąsiadki, i najlepsze przyjaciółki. Wiodą spokojne życie. Rose skrywa przed wszystkimi tajemnicę, której częścią jest Harry St
yles. Obie dziewczyny jadą na weekend majowy do Londynu, i od tamtego czasu ich w ich życiu dużo się zmienia. Tajemnice zostają rozwiązane, ale powstają także nowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co przydarzy się naszym bohaterkom, to serdecznie zapraszamy!
Rose & Lena
FanFiction / Gwiazdy i fani
Sakura Haruno wraca do swojego rodzinnego miasta- Konohy, aby studiować oraz oderwać się od smutnej rzeczywistości. Jednak rodzinny sekret, który ciąży na niej powraca ze zdwojoną siłą. Wspomnienia Sakury zabierają ją do lat wypełnionych smutkiem oraz obietnicy lepszego jutra. Mimo tego koszmar znowu powrócił, jeszcze bardziej żywy niż w jej wspomnieniach.
Kimiko
FanFiction / M&A / Naruto
Najpierw nienawiść. Tak wielka nienawiść, że przez jedno wydarzenie przeradza się w miłość. Ukrywaną przed innymi, niechcianą. Tyle osób jest przeciwko nim, ich przyaciele stają się wrogami. Czy miłość swóch, skrajnie różnych charakterów przetrwa i zwycięży tyle przeszkód?
Tenebris
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Opowiadanie fantasy z uniwersum Aeis o zwyczajnej nastolatce, która podążając za swoją nieudaną randką w ciemno wylądowała nagle w równoległym świecie i została ogłoszona inkarnacją starożytnej bogini. Romanse, magia, przygoda, dylematy wyborów, skrajne emocje. Zapraszam do czytania!
Royal Bee
Fantastyka / Fantasy
Jak wygląda moje życie? Jest dość… interesujące. Urodziłam się w Salem, dawno temu, aby zostać posądzoną o morderstwo. Ale nie zabiłam własnej siostry, nie mogłabym tego zrobić. Niestety nikogo nie obchodziło moje zdanie. Ja, szlachcianka, musiałam uciekać, ukrywać się, aż nie trafiłam do małego miasteczka Mystic Falls… I tak wszystko się zaczęło… Wyobrażacie sobie?! Dziewiętnaście lat pławić się w luksusach, aby potem prać koszulę Damona Salvatore, największego żigolaka, jakiego widział świat. Wzdychanie do Stefana rzecz jasna nie wyszło mi na dobre… I strawiłabym już starszego z braci, gdyby nie ta jędza. Co się wydarzyło? Alkohol… A potem, uchyliłam powieki potwora… Uciekanie przed Katherine było męczące i zdarłam niejedną parę świetnych szpilek, jednak gdy masz wszystko pod kontrolą, świat staje u twoich stóp. Teraz wróciłam… Stefanie, strzeż się, albowiem Destiny Shulez ma na ciebie chrapkę.
Zaraz… zaraz… Jak to, Silas?!
Truth
FanFiction / Pamiętniki Wampirów
71 Głodowe Igrzyska. Żeby przeżyć wiedz, że musisz spełniać parę warunków. Pierwszy, musisz być silny i zwinny. Drugi, musisz potrafić polować, umieć pracować w terenie, myśleć. Trzeci... właśnie trzeci. Ja przysięgłam sobie, że nikogo nie zabije. Myślałam, że nie potrafię, a jednak. Zabiłam jednego. Widziałam jak zimne ciało upada na ziemie. Słyszałam krzyki, widziałam jak zabijali moich przyjaciół. Czy po Igrzyskach mogłam się czymś jeszcze martwić? Przeżyłam, a właściwie przeżyło nas czterech. Myśleliśmy, że to koniec, że już nigdy nie będziemy musieli oglądać śmierci bliskich, że już nigdy nie doznamy cierpienia. Każdy z nas się mylił. A mogliśmy się domyśleć. Przecież Kapitol potrzebuję jednego zwycięzcy, nie czterech. Nie odpuszczą dopóki nie zostanie jeden z nas. Czy to będę ja? Właśnie, czy to będę ja... Nie, nawet bym nie chciała. Igrzyska się jeszcze nie skończyły. Albo przeżyjemy, albo zginiemy.
Julia Noemi Glacies
FanFicton / Igrzyska Śmierci
#363 Solith
http://solith--opiekunka.blogspot.com/
Solith to wampirzyca, Kapłanka Wampirów. Dla wampira osoba niemal święta, opiekująca się morderczym rodem.
Samotna, opuszczona nawet przez córkę, kieruje się gniewem i goryczą, którą nosi w sercu.
Jedna noc zmienia wszystko – Sol spotyka wampira równie wyrachowanego, cwanego i szybkiego jak ona, z którym wdaje się w burzliwy romans.
Tymczasem jeden z wampirzych rodów wciąż walczy o władzę i kilka pozornie błahych zdarzeń sprawia, że córa Solith staje się pionkiem w niebezpiecznej grze.
Zapowiada się starcie, które rozsądzi o wszystkim, ale czy dwoje wampirów połączonych tajemniczymi więzami krwi stanie przeciwko sobie?
Desdemona
Thrillery i horrory
Przymglone wspomnienia, ból, ubytki w pamięci, płacz, krzyki, sceny śmierci, które wydają się przebiegać w umyśle jak klatki filmu - tylko to zostało ludziom po tym feralnym dniu. IV Wielka Wojna Shinobi zakończyła się czymś więcej. niźli zwykłym zwycięstwem i porażką. IV Wielka Wojna Shinobi przyniosła ze sobą największą katastrofę, która po wsze czasy zapisała się w Kronikach Świata Ninja.
Dwoje ocalałych potomków klanu Uchiha od miesięcy szuka innych szczęśliwców, celem zjednoczenia i utworzenia nowego kraju. Stracili już nadzieję na logiczne wyjaśnienie sytuacji, w której ugrzęźli.
Wszystko się zmienia, gdy trafiają do Amegakure.
Tam czekają one… Akemii i Sheeiren.
Co okaże się większą apokalipsą?
Akemii Nikiro & Sheeiren Imai
FanFiction / M&A / Naruto
Jestem duchem poszukującym piękna w leśnych dróżkach i starych budowlach. Historia przemawia przez naturę i przez sztukę od zawsze. Dlatego na tej stronie znajdziecie namiastkę tych magicznych miejsc. Zapraszam serdecznie.
Leśny Duch
Historyczne
Daleko, poza naszym czasem i przestrzenią, istnieje kraina zwana Valurią. Zamieszkują ją dwie zwaśnione rasy. Jedna z nich to Mesjanie, wyznawcy Mesjasza - Boga Światła. Druga rasa oddaje hołd Charonowi - Bogowi Nocy i Podziemia. Według Świętej Księgi boscy bracia pokłócili się o panowanie nad Valurianami. Każdy z nich zasiadł na własnym tronie i od tamtej pory sprawuje pieczę nad jedną z ras. Legenda głosi, że ponad braćmi panuje Praojciec, który poprzysiągł sobie, iż nigdy nie stanie po stronie żadnego z synów. Pilnuje on równowagi, obserwując niekończącą się wojnę.
Claire została wybrana przez Praojca. Jej celem będzie opowiedzenie się po jednej ze stron i stanięcie do Cypris, Świętej Wojny, by przechylić szalę zwycięstwa. Chcesz poznać historię Valurii i dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądają zawody i walka o przyszłość? Nikt nie obiecywał, że będzie kolorowo...
Lexie
Fantastyka / Fantasy
Naruto trafia dzięki pewnemu kluczowi do Tokio. Nie zna tego miejsca, tych ludzi oraz nic nie jest mu tutaj znane. Czuje się zagubiony, poirytowany, ale dzięki starszej pani - Mikoto Yumini - odkrywa wady i zalety mieszkania w stolicy Japonii.
Poznaje nowych ludzi, adaptuje się do nowych miejsc, zaczyna czuć się tu jak w domu a nowa praca pozwala mu poznać na pierwszy rzut oka swoich starych przyjaciół.
Tymczasem w Konoha trwa odbudowa po Wojnie. Nie ma miejsca na złości, ani gniewania, ponieważ każdy chciałby już zamieszkać w swoim domu. Dlatego Sasuke wraz z bratem nie odczuwają skutków tego, że przez nich jest jak jest.
Frio Hamaguri
FanFiction / M&A / Naruto
(Opowiadanie o treści homoseksualnej, m/m romance.)
Nie znasz dnia ani godziny, lecz pamiętaj, prawdziwa miłość przychodzi sama. Nie trzeba jej szukać, wystarczy tylko czekać. Niezwykła historia dwóch chłopców, których drogi los postanowił skrzyżować. Wszystko zaczyna się od spotkania w męskiej toalecie. Przypadek a może przeznaczenie? Marcell to młody utalentowany muzyk, śpiewający w zespole rockowym. Zaś Lucas to zwyczajny prosty chłopak, który prowadzi szkołę tańca.
Pewnego wieczoru wpadają na siebie, między nimi od razu zaczyna iskrzyć. Pewna niewidzialna i bardzo silna więź rodzi się miedzy nimi...
Między przyjaźnią a miłością, biegnie cienka linia.
To nie jest zwykła miłosna opowieść. To coś więcej, to tak jakby lustro odbijające rzeczywistość. Ukazujące piękno miłości dwóch mężczyzn.
Jamie Hart
Romans
Nauka w szkole na 6 roku w Hogwarcie. Wszystko może się zdarzyć i zmienić na potrzeby bloga. Miłość, kłótnie, zazdrość...
Czarna Dama
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Opowiadanie ma w sobie coś z powieści młodzieżowej, odrobinę romansu i zwyczajnej obyczajówki. Historia skupiać się będzie na młodej (i dość zwyczajnej) dziewczynie, która zostaje wrzucona do świata francuskiej i angielskiej szlachty dwudziestego pierwszego wieku. Do świata intryg, gdzie największą wygraną są władza i wpływy. Będzie sobie musiała poradzić z egoizmem, przekonaniem o własnej wyższości, wrogością i fałszywością. Ale także z nieoczekiwaną życzliwością, miłością i wspaniałą przyjaźnią.
Griffin
Obyczajowe
Taemin od wielu lat jest przekonany, że nie powinien znajdować się na tym świecie. Z jakiegoś powodu został obdarowany niezwykłym szczęściem, przez które uchodzi cało z wielu wypadków i jego życie jest bezproblemowe. Wiele razy uciekł ze szpon śmierci. Wykorzystuje swój dar, pomagając ludziom, których dotykają prawdziwe nieszczęścia - klątwy.
Pewnego dnia zjawia się u niego młoda badaczka, a celem jej badań jest dziewiątka przeklętych przedmiotów. Pomocnikiem Taemina ma być jej brat Minho.
Czy i tym razem uda im się wyjść cało z tego, co czeka ich podczas wyznaczonych im zadań?
Izzy
FanFiction / Gwiazdy i fani
Idealne życie młodego człowieka, brak stresu, dobrze podjęte decyzje, wszystko szło w odpowiednik kierunku, aż do momentu gdy jedna chwila nieuwagi wystarczyła, by cały dotychczasowy poukładany świat zmienił się diametralnie. Miesiące nieustających męczarni, tylko po to, by z powrotem mogła wrócić do normalnego życia... Ból, cierpienie, nadzieja i ten jeden upragniony ruch... a potem już tylko spokój.
Morgan Jade.
FanFiction / Gwiazdy i fani
Słodkie, angstowe, dramatycznie przesadzone historie o męsko-męskiej miłości.Zbiór zwykle krótkich oneshotów, napisanych w nagłym przypływie potrzeby poznęcania się na fikcyjnych postaciach. Głównie angstowo i dramatycznie, ale nie zabraknie mniej przytłaczających treści. To mój świat, nie zawsze realistyczny, ale otwarty dla wszystkich, którzy poczują chęć zajrzenia. Dramatycznie przesadzone męsko-męskie miłości.
Coke
Zbiory opowiadań
Zbiorowe Szaleństwo to zbiór opowiadań z uniwersum Harry'ego Pottera. Możesz natrafić na komedię, ale również na angsty, choć ja i tak uważam, że to tylko istna parodia.
Lauviah
FanFiction / Harry Potter / Inne
Blog fantasy o Naruto i Hinacie oczywiście. Zaczyna się dość niepozornie. Cała historia będzie pełna akcji, magicznych postaci nie z tego świata i romansu. Blog nadaje się do czytania przez każdego. Wątki nie są związane z anime, bo po co mam pisać o anime skoro wszystkim zajął się Kishimoto. Jego historia zainspirowała mnie do napisania czegoś nowego. Czegoś mojego, pożyczyłam jedynie postacie, ale mam nadzieje, że mi wybaczy. Blog pisany jest z perspektywy Hinaty (głównie jej wspomnień, odczuć i przemyśleń) i narratora patrzącego na całą tę historię z boku, więc mamy tu dwa sposoby narracji.
Hikari no
FanFiction / M&A / Naruto
Kiedy Jagiełło przybył do Polski, nikt nie wiedział, że jego koronacja oraz unia z Litwą całkowicie zmienią życie Europy. Ci, którzy dotychczas się ukrywali, ujawnili się. Istoty magiczne i ludzie wyciągnęli do siebie ręce, zaczęli ze sobą współpracować, tak powstało mocarstwo Polsko-Litewskie, które istnieje do dziś.
XXI wiek. Polska i Litwa wciąż trwają w Unii, choć ostatnie wydarzenia prawie zerwały tę więź. Mimo wszystko życie toczy się dalej. Troje młodych ludzi - Isyan, Netheid i Leonard - ma nadzieję dostać się do najstarszej i najlepszej magicznej szkoły na świecie - Akademii Sił Magii.
Alicja Lilanna
Fantastyka / Fantasy
Po drugiej bitwie o Hogwart, uczniowie pomogli odbudować szkołę na nowo. Ostatnie roczniki, musiały odrobić cały ostatni rok nauki. Po zakończeniu szkoły każdy poszedł w swoją stronę, jednak przyjaźń trójki przyjaciół pozostała... Niestety, czasem za późno chcemy odbudować jakieś relacje... czasem za późno domagamy się wybaczenia... Trudno się go domagać od osób, które kiedyś skrzywdziłeś... Nie należy jednak tracić wiary i trzeba walczyć... Jak potoczą się losy Harrego, Hermiony i Ronalda, gdy na horyzoncie ponownie pojawi się niegdyś znienawidzony Draco Malfoy? Wejdź i się przekonaj!.
Czarna Dama
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Młodzi, piękni i szczęśliwi. Przecież liceum i późniejsze studia to najlepsze lata w życiu, prawda? Przyjaźnie i miłości. Znajomości dłuższe i krótsze. Powitania, pożegnania, powroty. Zawirowania życia. Jestem Natalie, ale mówią na mnie Nats. Myślałam, że wszystko układa się idealnie i że nad wszystkim panuję. Przekonałam się jednak, że nie można wszystkiego kontrolować. Przygotowana na wszystko? To przecież niemożliwe. Zaskoczona niespodziewanym? Zawsze. Dasz się wciągnąć w mętlik wiecznych zmian?
Mai
FanFiction / Gwiazdy i fani
W życiu Ramony przeszłość nierozerwalnie splata się z teraźniejszością i nie ma od niej ucieczki. Dziewczyna, wychowana w kiepskiej dzielnicy Bronxu, dzieląc pokój z jedenaściorgiem rodzeństwa, stara się przede wszystkim zachować resztę człowieczeństwa, którego wagę wpoił jej ojciec. Kiedy mężczyzna trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, wszystko zaczyna się walić i dzieciakom grunt usuwa się spod nóg. Ramona zostaje skazana na pobyt w zamkniętym zakładzie poprawczym, skąd, w następstwie pechowych wydarzeń, zostaje przeniesiona na tymczasową obserwację do oddziału psychiatrycznego. Najstarszy z braci, Marc, zostaje zaczepiony przez gangsterów, którym ojciec jest winny pieniądze, i zaczyna z nimi współpracować. Nicole dręczą rozterki, czy ucieczka do dalekiego Londynu na pewno była takim dobrym pomysłem. Każdy z rodzeństwa radzi sobie w inny sposób, czy w końcu odnajdą wspólną drogę?
Ramoncia
Psychologiczne
Akcja powieści toczy się po zakończonej wojnie z Voldemordem. Harry może teraz wieść spokojne życie, lecz do czasu kiedy w jego życiu pojawia się Holli. Jest to miła i ładna dziewczyna z poczuciem humoru. Lecz skrywa pewna tajemnice o której tylko jej rodzina wie, lecz gdy wszyscy trafiają na ostatni rok do Hogwartu zaczynają dziać się porwania, napady i morderstwa. Czy Harr'emu jego przyjaciołom grozi niebezpieczeństwo? Czy Holli ma coś z tym wspólnego? Dowiecie się czytając...
Mc Lili
FanFiction / Harry Potter / Inne
Liliana - zwyczajna dziewczyna, która ma zwyczajnych znajomych, zwyczajne życie. A jednak... nie wszystko w niej jest takie zwyczajne jak się wydaje. Sama nawet nie wie, jak wyjątkowa siła kryje się w jej wnętrzu. Nieświadoma niczego żyje zwyczajne, i gdy życie postawi przed nią wyzwanie, nie będzie w stanie pogodzić się z utratą rutyny i się z nim zmierzyć. Tylko tajemniczy mężczyzna z jej snów będzie w stanie wytłumaczyć jej zmiany, które dostrzega i zmiany, które nadejdą. Tylko nietypowy prezent da radę wypełnić przepowiednię. A jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki? Zapraszam cię, drogi czytelniku, do przeczytania historii dziewczyny, która znalazła się o jeden wymiar wgłąb ziemi.
Jasmine
Fantastyka / Fantasy
Lily Evans to dziewczyna na pozór doskonała. Ładna, bystra, superambitna. W dodatku jeden z największych przystojniaków w szkole, zakochał się właśnie w niej. To wiedzą wszyscy. Tego co wam opowiem nie wie nikt. Opowiem wam o tym co czai się za zamkniętymi drzwiami. O horrorze, który ta dziewczyna przeżywała w dzieciństwie co noc.
Malin S.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Rok 2024. Zostaje znalezione ciało młodej kobiety, która, poprzedniego dnia, otrzymała nagrodę, przyznawaną przez Międzynarodowy Instytut Badań. Kobieta, o której nikt wcześniej nie miał pojęcia, z dnia na dzień staje się sensacją gazet całego świata, gdyż, zdaniem wielu, niesłusznie została laureatką tak prestiżowej nagrody. Fale spekulacji oraz próby ustalenia jej śmierci wywołują powszechne zainteresowanie zmarłą panią naukowiec. Powstaje tysiące plotek i artykułów w gazetach, ale tylko jeden dziennikarz wie, że żadne z tych informacji nie są nawet w połowie prawdziwe. Mężczyzna postanawia stworzyć własny reportaż, aby ustalić, kto stoi za śmiercią kobiety. Czy odkryje jakie znaczenie miał w tym wszystkim wiersz znaleziony w ręce młodej badaczki oraz symbol liczby π na jej szyi?
Clio
Psychologiczne
#384 Ituka-chan
Ituka-chan.blogspot.com
Ituka jest młodą i bardzo utalentowaną dziewczyną. Jej rodzice to Naruto Uzumaki i Hinata Hyuga. Banalne? Niekoniecznie. Dziewczyna jest niezwykle pomysłowa i pewna siebie, ale otoczenie nie chce jej akceptować. Jednego dnia jej całe życie się zmienia i zostaje wrzucona na głęboką wodę. Każdy problem który rozwiąże przynosi kolejny, ale czy uda jej się w końcu wygrać i pokonać wszelkie przeciwności losu?
Gorąco zapraszam.
Ituka-chan
FanFiction / M&A / Naruto
Jak odbić się od dna, kiedy jedno koszmarne wydarzenie wstrząsa całym naszym dotychczasowym życiem? Zuza stara się poznać odpowiedź na to dręczące ją pytanie. Dopiero po czasie postanawia chwycić swój los we własne ręce. Czy poradzi sobie z zadaniami, jakie stawiają przed nią inni? Czy zdoła sprostać własnym oczekiwaniom? Czy jej metamorfoza nie wymknie się spod kontroli? Czy odnajdzie szczęście, nękana krążącą nad nią grozą zemsty i powracającymi wspomnieniami z najgorszych chwil życia? Co zrobi, nie wiedząc, komu może zaufać?
Przeszłość jest dla niej jak trucizna wpadająca do serca i rozprowadzana żyłami po ciele. Czy odnajdzie antidotum?
Dafne
Psychologiczne
Czy normalne życie może być ciekawe? Ja też myślałam, że nie. Ale szybko przekonałam się, jak jedna organizacja może wywrócić wszystko do góry nogami! Jeśli Wy również chcecie się tego dowiedzieć, to przeczytajcie o moich niezwykłych harcerskich przygodach...
Nergo Rumba
Pamiętniki
Zbiór opowiadań osadzonych głównie w temacie mangi, anime i Japonii, z czego lwią część zajmują fanfiki. Opowiadania autorskie nawiązują już do Japonii mniej bezpośrednio. Jeśli istnieje jakaś główna idea bloga, to jest nią skupienie się na bohaterach i ich psychice.
Niofomune
Zbiory opowiadań
Blizny przypominają nam, że przeszłość była rzeczywistością.
Maya Johanson zaczyna nowe życie w New Heaven, zostawiając za sobą 17 lat życia, a także tragiczne zdarzenia w rodzinnym Baltimore. Z pozoru silna dziewczyna, w głębi ducha skrywa bolesne tajemnice, które nie dają o sobie zapomnieć.
Czy Mai uda się uporać z powracającymi demonami przeszłości? Czy odnajdzie prawdę i pogodzi się z utratą bliskiej osoby?
Wertam
Obyczajowe
#389 Whopper
http://whopper-ff.blogspot.com/
Czy byłbyś w stanie zrobić wszystko, aby spełnić swoje marzenia? Poświęcić się, aby w końcu móc wziąć życie we własne ręce? Jej głównym celem okazała się przyszłość, jaką pragnęła wieść. Jego mieć święty spokój i alibi na każdy wybryk. Spotkali się zupełnie nieprzypadkowo. Każdy ruch, który wykonywali był starannie zaplanowany, a oni nie mieli nic do gadania. Stali się marionetkami w rękach innych ludzi. Zgodzili się, bo wiedzieli, że nie mają innego wyjścia. Determinacja doprowadziła ich do punktu, z którego nie ma odwrotu. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, a szczególnie oni sami. Młodzi i nierozważni będą zmuszeni ponieść konsekwencje swoich czynów. Gdzie zabierze ich muzyka i taniec?
Vesper
FanFiction / Gwiazdy i fani
Chcesz poznać Hermionę, której świat nigdy nie widział?
Chcesz poznać Draco, o którym świat nigdy nie słyszał?
Czy chcesz poznać historię dwójki dawnych wrogów?
Dawne stereotypy się nie liczą.
Dawni wrogowie, a teraz przyjaciele.
Ogień i lód. Niebo i grom.
Dwa światy. Dwa życia. Dwa przeciwieństwa.
Czy uda im się im być szczęśliwym?
Czy Hermiona i Draco uwierzą w miłość?
Poznasz historię o miłości, przyjaźni, zaufaniu, bólu i cierpieniu. Przeniesiesz się w zupełnie inny świat. Świat Magii.
Mopsicaa Pansy.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Rzym jest trawiony przez okrutny terror Borgiów. Jego ofiarą staje się także młoda Emilia, która będąc świadkiem niesłusznej kaźni swojego ojca, sama ledwo uchodzi z życiem. Wiedziona poczuciem niesprawiedliwości i chęcią zemsty, przyłącza się do Bractwa Asasynów, którzy tak jak ona mają dość tyranii Borgiów. Od tego momentu wszystko wydaje się iść ku lepszemu jutru. Dopóki na horyzoncie nie pojawia się tajemnicza skrzynia, która z niewiadomych przyczyn przewraca do góry nogami nie tylko Rzym, ale i pół kontynentu...
Writerka
FanFiction / Gry
Marietta to podopieczna zaskakująco spokojnego mordercy, Edgara. Walczą w niej dwie natury: łagodna oraz niewiarygodnie brutalna. Ma wiele ukrytych celów. Jeden z nich jest całkiem jasny: zamierza doprowadzić na skraj obłędu swego mentora. Czy osiągnie to, co planuje od kilku miesięcy? A może ucieczka przed Edgarem przekreśli jej najskrytsze pragnienie?
Kokilka Impetyka
Thrillery i horrory
Na blogu pojawiają się różne teksty: one-shoty i opowiadanie "Po raz pierwszy...". Głównym bohaterem tej historii jest Max McCarey, najlepszy łowca wampirów na całym świecie. Wyróżnia go to, że nigdy się nie zakochał oraz to, że nie umie wyrażać swoich uczyć. Czy będąc bezwzględnym w zabijaniu potworów, nauczy się tego?
Laire Stock
Romans
Nazywam się Kate. Kate Wilson. Mam szesnaście lat. Jestem półbogiem. Mój ojciec należy do Wielkiej Trójki. Dzieci tych trzech bogów - Zeusa, Posejdona i Hadesa, są tak potężne, że zabrania im się prawa do życia. Tu pojawia się mój problem...
Chcę, aby moja historia nie była prawdziwa. Chcę być normalnym dzieckiem, chodzić do szkoły i nie mieć nic wspólnego ze starożytną Grecją. Niestety moja historia jest prawdziwa. Nie pozostaje mi nic innego, jak opowiedzieć wam ją...
Alice_Alis i wildwolf007
FanFiction / Percy Jackson
"Drobna sylwetka resztką sił zaczęła się podnosić. Postać była cała we krwi, siniakach i zadrapaniach. Nagle, ku zdumieniu, Riley spojrzała... dokładnie na kopię samej siebie! Żadna z nich się nie ruszyła, obie mierzyły się przez chwilę wzrokiem. Nagle sobowtór dziewczyny poderwał się i rzucił na Riley.
Brunetka w ostatniej chwili ujrzała jakiś błysk.
Poczuła ból rozchodzący się w klatce piersiowej.
Ostatnie, co udało jej się zapamiętać, to słowa obcej dziewczyny.
– Wybacz, ale nie pozwolę na to, abym tak cierpiała."
Lexie Wilson
Fantastyka / Fantasy
Przeszłam przez jezdnię, żeby zaraz koniecznością było pójście przez czarną, przerażającą alejkę. Nie było tam żadnych lamp, ani okien z bloków, pomiędzy którymi była ta dróżka. Zacisnęłam palce na pasku od torebki i poszłam dalej. Rozglądałam się na boki, cały czas zastanawiając się nad słowami Chloe. "Nie wiesz kto chodzi po ulicach" Miałam nadzieję, że nie chodzi jej o nikogo konkretnego. Nagle usłyszałam kroki. Już po chwili poczułam, jak czyjeś ręce oplatają mnie w pasie.
-Witaj kochanie - usłyszałam. - Zabawimy się?
Angie x
FanFiction / Gwiazdy i fani
Jo przegrywa ze swoją chorobą, która dręczy ją już od kilku lat. Poznaje bogatego chłopaka z dobrej rodziny, którego pasją są nielegalne wyścigi samochodowe. Połączy ich miłość i strach. Gdy Justin dowie się o chorobie swojej ukochanej będzie już za późno na jakąkolwiek pomoc. Czy zdoła obronić ją przed śmiercią?
sexy boy
FanFiction / Gwiazdy i fani
To nie tak miało być.
Powinni być razem.
Ale on odszedł.
Rozdzieliła ich śmierć.
Czy chłopak, którego zesłał jej los będzie w stanie pomóc jej znów stanąć na nogi?
Marti
FanFiction / Gwiazdy i fani
Czego się boisz? Jesteś demonem, przyznaj to. Zagubiłaś się, lecz na odwrót już za późno. Ułaskawienia nie będzie. Naiwności nikt nie nagrodzi. Zajmij się sobą. Zrób to nim padniesz ofiarą czegoś gorszego od siebie. Lub własnego wyostrzonego instynktu przetrwania. Już po tobie. To tylko kwestia czasu. Przecież nie będziesz żyć wiecznie. Ta pusta teoria upada co dzień. Nic nie żyje wiecznie. Nawet lęk.
Nidabe
Fantastyka / Fantasy
Historia, w której każdy człowiek woli zatrzymać, co poniektóre sekrety dla siebie, a nieliczni za żadne skarby nie mogą wyjawić ich na światło dzienne… Jednak co się stanie, gdy to nastąpi? Gdy okaże się, że życie niekoniecznie jest całkowicie kolorowe, a słowa, którymi zostali karmieni przez laty, będą tylko pustymi sylabami? Gdy dowiedzą się o rzeczach, które nigdy nie powinny dojść do ich uszu?
Hermiona jest rozdarta pomiędzy tym co trzeba, a tym co chce. Życie zdążyło ją zahartować, ale czy mimo wszystko postawi wszystko na jedną kartę, by osiągnąć coś czego i tak nie jest pewna?
Lizzy88
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
Jesteśmy reżyserkami teatru, w którym to widzowie podają swoje propozycję scenariuszy. Można zamówić scenariusz o dowolnym temacie, mangi, anime, kreskówki czy książki lub filmu. Jeśli również chcecie mieć swój wkład w powstawaniu sztuk teatralnych to zgłaszajcie do nas swoje pomysły. Na pewno je wyreżyserujemy.
Natuśka-chan, WerkaPop, Livka-chan
Blogi grupowe
Alyssa Adams czasami nienawidzi życia, które sama stworzyła. Wszystko idzie źle, gdy zaczyna być dobrze, a może tak jej się tylko wydaje. Jej serce jest gorące i płonie, ale to nie miłość jest zapalnikiem. Alyssa nienawidzi szczerze i gorliwie, choć nie zdaje sobie sprawy z tego, że miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego. Ludzie którym ufała, okazali się zdrajcami, zaciekli wrogowie przyjaciółmi. A poza bezpiecznymi murami Hogwartu toczy się wojna, w której wkrótce będzie musiała wziąć udział. Którą stronę wybierze Alyssa, gdy przyjdzie czas ostatecznej decyzji?
Anayanna
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
"Stoję sama, po środku polany. Czekam.
Szum wiatru, szelest liści pobliskich drzew. To wszystko brzmi jak przerażająca melodia. A północ się zbliża.
Wszystko się zgadza.
Jeszcze tylko chwila.
Teraz.
- Witaj, Gabriele – szepnął mi do ucha ".
Eff.
Fantastyka / Fantasy
#404 sandstorm woman
http://sandstorm-woman.blogspot.com/
Wysypisko opowiadań autorstwa Old Mary. Opowiadań krótkich, długich, na raz, na kilka razy, o przeróżnej tematyce i jakości. Urywki, pozostałości, ochłapy i poronione pomysły, które nie przeistoczyły się w żadne poważne opowiadanie.
Old Mary
Zbiory opowiadań
Iga ma duszę marzycielki, ale jest silną osobą. Od dziecka jej pasją było śpiewanie i komponowanie własnych utworów. Swoją miłość dzieliła razem z mamą, która po ciężkiej chorobie zmarła. Dziewczyna pisze teksty, a każda piosenka ma dla niej ogromne sentymentalne znaczenie. Wiele osób trzyma za nią kciuki, wierząc, że pewnego dnia Iga podbije muzyczny rynek. Wśród tych ludzi znajduje się także Anita, jej starsza przyjaciółka, a także początkująca menadżerka. Niestety, pewnego dnia dochodzi do poważnej kłótni między dziewczynami, co niesie ze sobą fatalne skutki, o czym Iga dowiaduje się dopiero po pewnym czasie... Czy nie za późno? Jej świat wywraca się do góry nogami, a ona sama zaczyna pałać chęcią zemsty. Nie tylko na Anicie, ale także na tajemniczym Mikołaju... Przepełnione żalem serce nie zawsze dokonuje jednak dobrych wyborów...
Carla i Charlize
Obyczajowe
Związek nauczyciela i uczennicy wbrew prawu, zasadom i opinii publicznej. Czy możliwy jest trwały związek między osobami z dwóch różnych generacji i światów? Czy da się zniszczyć barykadę między biurkiem nauczyciela a uczniowską ławą? Jak wygląda współczesna polska szkoła oczami uczniów?
Łowczyni
Romans
Imperium rośnie w siłę, wcielając kolejne podbite państwa. Ludzie cierpią pod jarzmem okrutnego Cesarza, Straż Imperialna sieje terror na ulicach, codzienne egzekucje, bezpodstawne aresztowania i ciągły głód z wolna pozbawiają ciemiężoną ludność ducha. Jednak niewielkie państwo Tallen stawia niespodziewany opór. Wśród licznych bojówek partyzanckich, w walkach bierze udział grupa zwana "Szesnastką". Mimo dzielnej obrony i wielkich poświęceń, król Radan podpisuje kapitulację i Tallen staje się częścią Imperium.
Po dwudziestu latach, pozostali przy życiu członkowie Szesnastki spotykają się ponownie. Czy zdołają raz jeszcze sprzeciwić się władzy? Czy znajdą w sobie dość siły, nadziei i czy wybaczą sobie popełnione błędy?
Myszogon
Fantastyka / Fantasy
"Zaczęło się od straty i skończy się na stracie."
Rosen przeżywa swój mały kataklizm: Jej ojciec ginie w niewyjaśnionym ataku dzikich psów, zaraz po tym jak jej ukochany rzuca ją bez jasnego powodu.
Rozbita dusza dziewczyny wydaje się być odporna na jakiekolwiek próby scalenia.
Tymczasem w Gold High pojawia się nowy uczeń Robin Gelles, a w okolicznych lasach nocami słychać wycie.
Jakie tajemnice tak naprawdę nie mogą wyjść na jaw?
Dlaczego Ojciec Rose zapłacił za nie najwyższą cenę?
I nade wszystko, dlaczego dziewczyna ma wrażenie, że nic tu nie pasuje?
"Wilki nie atakują bez powodu..."
Aconite
Fantastyka / Fantasy
"Angel była dobrą uczennicą, lubianą. Miała najlepszą przyjaciółkę i chłopaka, który mogłoby się wydawać, jest wobec niej uczciwy.
Jednak pewnego dnia u matki Angel wykryto dość mocno rozwinięty nowotwór. Jedyna osoba, która zasługiwała na nieograniczoną miłość dziewczyny nagle umiera.
W następnych dniach, Angel zdejmuje różowe okulary i widzi ludzi takimi, jakimi są naprawdę.
Przyjaciółka odbija jej chłopaka, a życie dziewczyny powoli zaczyna tracić sens.
Na domiar złego, z powodu licznych, nagannych zachowań, Angel zostaje oddana pod opiekę ojcu, którego nie zna.
W innym mieście, na innym kontynencie, poznaje wartość prawdziwej przyjaźni, więzi między człowiekiem, a zwierzęciem, pasji, która może wyleczyć każdą najgłębszą ranę oraz miłości będącej początkiem wielkich kłopotów...
Czy masz ochotę poznać pięć praw niekończącej się historii przyjaźni? "
Mara
Romans
Historia trzech przyjaciółek uczęszczających do Hogwartu oraz znanych każdemu Huncwotach. Lily Evans, nieśmiała i delikatna czy przekona się do Jamesa i odnajdzie pewność siebie? Stella Santiago, radosna i niezdarna czy pozna osobę, która uratowała jej matkę? I wreszcie, Catherine Swan, arogancka i buntownicza czy połączy ją uczucie z jednym z Huncwotów? Jak zareaguje na to jej obecny chłopak? Okazuje się, że jest on dość niebezpieczny...
Panna Anonim
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Zastanawialiście się kiedyś jak to jest stracić jednego ze swoich rodziców? Andrea była normalną, popularną dziewczyną w Sydney dopóki nie dotknęła jej śmierć ojca. Przeżyła to z wielką trudnością, przeszła przez depresję, a także szkolne odrzucenie. Jej matka stwierdziła, że nie mogą dłużej zostać w rodzinnym mieście, gdyż wspomnienia zaprowadzą ich wszystkich do grobu. Przeprowadziła się do Melbourne z bratem i zaczęła mieszkać w domu swojej ciotki - Marienne Sahyounie. Poznała nowych przyjaciół w tym - 4 przyjaciół swojego brata ciotecznego - Daniel’a. Ale nie wiedziała o ich sekrecie, który skrywa niebezpieczeństwo. Nie wiedziała także, że jej ojciec nie był do końca szczerym i prawym człowiekiem, a ona będzie teraz musiała płacić za to życiem. Co teraz? Co zrobi Andrea, kiedy się dowie kim tak na prawdę są Janoskians i w co się wpakowała? Wiemy jedno.
Melbourne już od dawna przestało być bezpieczne.
Pepe
FanFiction / Gwiazdy i fani
Zbiór wielo-rozdziałowych opowiadań o tematyce fantasy i sf. Opis jednego z nich: Trochę krwi i cierpienia. Zemsta. Kilka szybkich strzałów i urwany krzyk. Miłość i przywiązanie. Nienawiść mogąca wszystko zmienić.
Lena Max
Zbiory opowiadań
Czuliście się wielokrotnie inni od tego co was otacza, od tego świata, który znacie. Nagle świat zapada się, żeby znaleźć się w równoległym świecie. Podobnym, lecz innym. Świat pełen Magii, magicznych stworzeń - świata - gdzie panują te same zasady, tylko na ulicy spotkasz: cyklopa, Calineczkę, wróżkę, animaga, elfa, wampiry, wilkołaki, i tym podobne osoby. Musisz stawić czoła nowej rzeczywistości. Gdy na drodze spotkasz jedyną osobę co zna twój świat, ma to samą pasję, którą jest muzyka i psy.
Morał jest jeden: Przyjedź do Hunlit już dziś! ;)
Frio Hamaguri
Fantastyka / Science-fiction
Opowiadanie, którego głównymi bohaterami są bracia Leto. Jedna dziewczyna z tajemniczą przeszłością, jeden urzekający i niezwykle spostrzegawczy czterolatek, jeden mężczyzna inny od wszystkich. A to wszystko na tle dwóch kontrastujących ze sobą światów - showbuisnessu, muzyki, filmu, sztuki, drogich ubrań oraz szarej codzienności wymagającej niezwykłej walki i wytrwałości.
Blanca
FanFiction / Gwiazdy i fani
Anglia, schyłek epoki wiktoriańskiej.
Elodie Thunderous z Tanglewood, dorastając, wiodła monotonne życie – do czasu, kiedy jej spokój został zachwiany na skutek nieoczekiwanego spotkania z bratem, widzianym ostatnio niemal piętnaście lat temu. Od tamtej pory coraz częściej musiała mierzyć się z rzeczywistością, nierzadko obfitującą w tragiczne wydarzenia, zakazanymi emocjami, skrywanymi rodzinnymi sekretami, a czasem też tak prozaicznymi sprawami, jak kandydaci do jej ręki. Jaką rolę w życiu siostry odegra Gilles? Jak Ellie poradzi sobie w świecie, który nie jest zbyt przyjazny kobietom, zwłaszcza tym, które nie chcą zrezygnować z samodzielnego myślenia?
Leleth
Obyczajowe
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.
Sztyletnica
Fantastyka / Fantasy
[Dramione] Draco Malfoy zmuszony do opuszczenia rodzinnego domu, ciężko ranny trafia do Nory, gdzie zdany na łaskę swoich wrogów, będzie musiał dostosować się do nowej rzeczywistości. Czy da radę przęłknąć swoją ślizgońską dumę? I co się z nim stanie, gdy Śmierciożercy napadną na Norę w czasie wesela Billa i Fleur?
B.
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
"Przychodzi taka chwila, kiedy stwórca jest najbardziej samotną osobą na świecie…" Tak się czułam. Wyprana z wszelkich dobrych emocji, porzucona, wykorzystana i zraniona. Pomyśleć, że gdybym choć raz się cholera spóźniła, uniknęłabym wielu miesięcy pogoni za psychopatycznym kultystą i za bogiem kłamstw, nie odkryłabym tajemnic mrożących krew w żyłach, nie oglądałabym jak dom z resztkami mojej rodziny płonie, a mnie ratuje mężczyzna o oczach jak niebo w ziemie o poranku i w czasie zachodu słońca w lecie… A, zapomniałabym. Gdyby nie to, to bym nie umarła.
Fioletowy Piernik
Romans
#419 Cud
http://cudownedopasowanie.blogspot.com/
Oboje mieli nieciekawe przeżycia, ale mogli liczyć na swoich przyjaciół. Pesymistycznie nastawieni do świata nie wierzyli, że istnieje ktoś dla nich idealny. Jednak przypadek sprawił, że się spotkali i od razu coś między nimi zaiskrzyło. Czy poradzą sobie z przeszłością, by zbudować wspólną przyszłość dowiecie się sami. I to do was należy wybór z czyjej perspektywy chcecie poznać tę historię.
Nadzieja Powróci
Romans
#420 Alarastia
http://alarastia.blogspot.com/
Maria Freya Zbigniewska jest zwykłą zabieganą kobietą, próbującą coś w życiu osiągnąć. Fascynuje się miejscami, które nie zostały jeszcze przez człowieka odkryte. Jednak nie spodziewa się, że przypadek zadecyduje o zmianie wszystkiego co znała. Musi zmierzyć się z nową cywilizacją. Nauczyć nowych zasad i pogodzić z nimi. Pytanie czy tak niezależna kobieta, momentami o poglądach feministycznych będzie potrafiła odnaleźć się w świecie rządzonym przez mężczyzn. Zwłaszcza, gdy będzie musiała ukrywać swoje tajemnice, przed tym, który będzie najbliżej niej.
Nadzieja Powróci
Fantastyka / Fantasy

Michael przybył do kawiarenki, aby ją zlikwidował. Nie wiedział wtedy, że spotka Ją. Aneta oczarowuje go sobą już na samym początku, jednak nie jest pewny czy może się do niej zbliżyć. Dzieli ich więcej niż łączy, ale pod jej wpływem Michael zaczyna zmieniać się na lepsze. W końcu zaczyna żyć...
Nadzieja Powróci
Fantastyka / Fantasy
Perypetie nastolatki, której życie zmienia się o 180 stopni w jednym dniu. W dniu, w którym musi opuścić swoich najbliższych, ukochany kraj i wyprowadzić się za Atlantyk. Dziewczyny, której życie kładzie ciągle kłody pod nogi, ale która nigdy się nie poddaje i idzie dalej. Wątki przygodowe, miłosne, żartobliwe i ciągła zaskakująca akcja!
aG.x
Obyczajowe
Opowiadania tak różne, a mimo to wszystkie zjednoczone pod flagą Haruki Murakamiego
Miłorząb Japoński
Zbiory opowiadań
Ziemia - zapomniana planeta zamieszkana przez ludzi i dzieląca swoją przestrzeń z innymi światami, pomiędzy którymi istnieje tylko bardzo cienka granica. Niewielką, ale najważniejszą część całej struktury stanowi Niebo i Piekło, a żyjące tam istoty mogą dostać się do naszej rzeczywistości przez Bramy rozmieszczone w różnych zakątkach globu. Kiedyś przejść strzegły Anioły będące jedynymi sprzymierzeńcami w walce ze złem, dziś już nie wiadomo, komu powinno się ufać, a apokalipsa jest coraz bliżej.
Elly
Fantastyka / Fantasy
Jestem Kazeran Atraam i od dnia, w którym Wielka Rada uhonorowała mnie tytułem Wędrownego Maga, nie mam ani narodowości, ani domu. Włóczę się teraz po różnych wszechświatach, wykonując kolejne zlecenia Rady.
Winduru
Fantastyka / Fantasy
Życie 16-letniej Debbie Reynolds wywraca się do góry nogami gdy jej matka zostaje zamordowana. Od tej pory staje się główną bohaterką dziwnych i nielogicznych sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Chcąc poznać tajemnicę, którą wszyscy przed nią ukrywają przybliża się do zaskakującej prawdy. Czy stanie na wysokości zadania i pogodzi się ze swoim przeznaczeniem?
Cassie C
Fantastyka / Fantasy
Milksop
FanFiction / Harry Potter / Czasy Trójcy
ONA jest cichą, zakompleksioną dziewczyną, która nie potrafi odnaleźć się w szkolnym, ociekającym plotkami świecie. Natomiast ON to pewny siebie, arogancki chłopak, który bierze od życia, co tylko zechce i nie waha się przed krzywdzeniem innych osób.
Viv V.
FanFiction / Gwiazdy i fani
#429 I find your lips
ifindyourlips.blogspot.com
Życie potrafi być samobójcze, jeśli tylko oddamy je w ręce losu. Z początku wszystko wydaje się proste, jednak uczucia się zmieniają. Z biegiem czasu odkrywamy, kim tak naprawdę jesteśmy.
Viv V.
FanFiction / Gwiazdy i fani
Bo czasem lepiej zapomnieć o przeszłości, niż na siłę starać się ją przywrócić. Miłość z pożądania to nie miłość. To obsesja.
Viv V.
FanFiction / Gwiazdy i fani
#431 Lovelorn
loovelorn.blogspot.com
Niektórzy ludzie są stworzeni do zakochania się w sobie nawzajem, ale nie są stworzeni do bycia razem.
Viv V.
FanFiction / Gwiazdy i fani
"Ludzie mówią: nie znają czułości.
Ludzie mówią: lalki nie kochają.
Są drewniane nie znają miłości.
Mówią ludzie tak, czy racje mają?"
Za pół roku odbędą się ostatnie egzaminy. Dołączę do Służb Obrony Kraju, albo zginę.
Wszystko zależy ode mnie.
Jeden zły ruch i zniknę. Nikt po mnie nie zapłacze. Jestem przygotowana na pułapki.
Nie jestem przygotowana na życie.
Remember Me
Romans
Witaj.
Czy wiesz, dokąd prowadzi ta strona? Nie? To załóż wygodne buty i podążaj za mną wciąż żywymi śladami uczniów Hogwartu. Pozwól ponieś się wyobraźni, uwolnij swe najgłębsze fantazje i śmiało wkrocz w świat pełen magii. Razem ze mną odkrywaj starej księgi karty, wskrzeszając ducha przeszłości na nowo.
Hogwart - rocznik 1960, odkryj świat zamierzchłej przeszłości.
Furia
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Niektórzy ludzie stają przed wyborem, który ma odmienić ich życie. Jeszcze inni nie mogą podejmować za siebie decyzji i robią to, co im się każe. Tośka nie może zrobić nic innego niż pogodzić się ze swoim przeznaczeniem i z tym, co jest z nim związane. Ze zwykłej dziewczyny zamienia się w nastoletnią łowczynię, której zadaniem jest zabicie pewnego, niebezpiecznego chłopaka. Shadow przez Wyborem musi pokazać, jaki jest bezwzględny i ile jest w stanie poświęcić, żeby dostać to, czego chce, czego zawsze pragnął.
Caelis.
Fantastyka / Fantasy
Znacie opowieść o Dorotce? Tej małej dziewczynce, która z pomocą tornada przeniosła się z Kansas prosto do krainy Manczkinów?
Tak?
W takim razie musicie wiedzieć, że nie znacie całej historii.
Dorothy Gale ma dwadzieścia cztery lata, jest młodszym menedżerem w nowojorskiej siedzibie korporacji zajmujacej się handlem sprzętem medycznym z krajami azjatyckimi, w wolnym czasie zaś trenuje judo i jogę. Dawno już zostawiła za sobą ciotkę w Kansas, prowadząc poukładane życie, w którym brakuje tylko mężczyzny - nic dziwnego jednak, biorąc pod uwagę doświadczenia Dorothy z facetami.
Pewnego dnia wszystko zmienia jedno, z pozoru niewinne, spotkanie. Pewna nawiedzona kobieta wręcza Dorothy zagadkowy klucz wraz z karteczką z odręcznie napisanym pojedynczym zdaniem. Choć pismo zdaje się Dorothy znajome, pewnie nie zwróciłaby na nie większej uwagi, gdyby nie wichura, która zrywa się tego samego wieczoru, podczas jej powrotu do domu, a w wyniku której Dorothy przenosi się... prosto pod drzwi chatki pewnej niebezpiecznej wiedźmy.
A to dopiero początek, bo w końcu napis na karteczce głosił Czekam na ciebie...
Elle
Przygodowe
Ai no Kii (pl. Klucz Miłości) - Jest to fanfiction na podstawie serii "Fairy Tail". Opowiadanie jest pisane z perspektywy pierwszej osoby. Akcja toczy się w roku X792. Główną bohaterką jest Lucy Heartfilia, która pewnego feralnego dnia traci tych, których kochała. Zrozpaczona, nie czekając zbyt długo, postanawia odzyskać sześciu członków gildii. Zadanie nie jest proste, bowiem wróg jest jeszcze silniejszy oraz, jak to zwykle bywa, Lucy na drodze spotka wiele niebezpieczeństw.
Oczywiście w opowiadaniu zagoszczą nowe postacie, poboczne wątki oraz niektóre pairingi.
Cherry Ushiromiya
FanFiction / M&A / Inne
W świecie pełnym książek, filmów i seriali znalazła się osoba mogąca pokazać innym co jest dobre a co złe. Wszystko spoczywa w rękach Akane.
Akane Kareu
Hobbystyczne / Literackie
Niall wraz swoimi przyjaciółmi przyjeżdża na wakacje do słonecznego Miami, w dość nietypowy sposób poznaje tajemniczą blondynkę o imieniu Liv. Życie dziewczyny komplikuje śmiertelna choroba. Na jej nie szczęście los kilka razy styka ich ze sobą. Ich uczucie rodzi się nie spodziewanie. Czy przetrwają wszystkie przeszkody?
Aria
FanFiction / Gwiazdy i fani
Opowiada historię Mei-Hua z rodu Ji. Kiedy była małą dziewczynką to odkryła zdolności widzenia świata duchów. Na początku nie wiedziała o tym i nie odróżniała tego co należało do świata ludzi, a co do świata duchów To wszystko zmieniło się od poznania Rayugi. Dziecko bardzo się zaprzyjaźniło z człowiekiem, który wyglądał jak samuraj. Do czasu feralnego wydarzenia z rodzicami. Kiedy spotkali córkę nad brzegiem jeziora gającą na sitarze i gadającą z kimś to ojciec pomyślał, że oszalała, gdyż nie widział mężczyzny. Matka jak gdyby nigdy nic podeszła do owego znajomego dziewczynki po przywitała się normalnie z nim. Mąż kobiety nie rozumiał dlaczego tak postępowała. Kobieta wyjaśniłam obojgu, że jest szamanem. Osobą, która potrafi widzieć duchy. Ojciec Mei na początku w to nie uwierzył, ponieważ nie był szamanem, lecz pogodził się z faktem, że w jego życiu wiele się zmieni i wszyscy byli bardzo szczęśliwi. Niestety pewnego razu Mei bawiąc się z duchowym towarzyszem zabaw nie fortunnie stała się światkiem śmierci własnych rodziców poprzez spalenie całego domu. Kiedy dotarła na miejsce to zobaczyła wielkiego czerwonego stwora stojącego nad gruzami, a pod nim tajemniczego człowieka. Kiedy osierocone dziecko chciało się bliżej przyjrzeć to straciło przytomność, lecz w ciemnościach usłyszała głos, który powtarzał jedno zdanie. Mei obudziła się dopiero w domu dziadków ze strony matki, którzy jak ona byli szamanami. Powiedzieli, że Rayuga wezwał ich na pomoc, lecz nie zdołali zobaczyć podpalacza ale wspomnieli, że też jest szamanem gdyż w miejscu pożaru wyczuli ogromną energię duchową. Również wspomnieli o turnieju, który odbywał się dwa razy na tysiąc lat. (Raz na pięćset lat). Powiedzieli o fakcie iż zbierają się szamani z całego świata w w celu rywalizacji o o tytuł Króla Szamanów i decydowaniu o losach świata. Oznajmili, że ten czas nadejdzie nie długo i że to ona powinna wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Dziewczyna zgodziła się na to, lecz nie pragnęła zdobycia tytułu, lecz chciała odnaleźć podpalacza, który zabił rodziców, lecz z jakiejś przyczyny nie pamiętała go. Od tamtego czasu trenuje do nie ubłaganie zbliżającego się turnieju, a po śmierci dziadków podróżuje w poszukiwaniu mentorów, aby uczyli ją tajnik szamańskiego fachu. Tuż przed śmiercią Babcia dziewczynki opowiada legendę, o mieczu czystych dusz i jeżeli posiądzie ten oręż to stanie się na tyle potężna, że być może wygra cały turniej i zdobędzie możliwość porozmawiania z królem duchów, by ten wyjawił tożsamość mordercy. Czy uda jej się zrealizować ten cel?
AyameBeyond
FanFiction / M&A / Inne
Huncwoci i ich przyjaciółki właśnie zaczynają swój szósty rok w Hogwarcie, rok w którym wszystko się może zdarzyć. Czy uparta panna Evans w końcu przekona się do rozczochranego okularnika, czy wieczny podrywać Syriusz Black w końcu się zakocha i czy Remus Lupin w końcu pogodzi się ze swoim "futerkowym problemem" i dzięki temu znajdzie miłość swojego życia?
Dorcas Meadowers
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Witamy w Klinice Przypadków Potwornych i Tajemniczych! Pod Twoje łóżko wprowadził się wyjątkowo złośliwy potwór, nie możesz dogadać się z opętującym Cię duchem, a może przeszkadzają Ci nocne zawodzenia okolicznych wilkołaków, ale nie wiesz jak dojść z nimi do porozumienia i nie narazić się na pożarcie żywcem? Jeżeli dręczy Cię podobny potworny problem, to trafiłeś pod właściwy adres! Niedyplomowany, młodociany doktor Candelario, terapeuta do spraw relacji ludzi z potworami na co dzień zmaga się z wszelkimi budzącymi grozę przypadkami. Zbłąkane dusze, umarli powstający z grobów czy żądne krwi wampiry to dla niego chleb powszedni. Jednak nawet on, specjalista od wszystkiego, co potworne, nie przewidział, że któregoś wieczoru może odwiedzić go sam lokalny anioł śmierci nękany przez stany depresyjne.
Gore
Groteska
Przyszłość. Świat próbuje odnaleźć się po zakończeniu III wojny światowej. Główna bohaterka straciła rodzinę i stara się spełnić ostatnią wolę rodziców. Przypadkowo wplątuje się w międzyświatową walkę. Dokłada starań, aby przeżyć, chociaż wokół krążą zmartwychwstali żądni ludzkiego mięsa.
Allz
Fantastyka / Science-fiction
W Urwanym szepcie widzimy losy bohaterów na kilku płaszczyznach ( w: Niebie, Krainie Aniołów, Krainie Wysłanników, Ziemi, Planecie Potępionych i Piekle). Bohaterowie (mimo różnic) mają ze sobą wiele wspólnego. I tak przez cztery tomy towarzyszymy istotom w ich codziennym życiu, lecz bazą do całej fabuły jest pierwsza w historii przemiana Wysłanniczki w Śmierc.
Chociaż główna akcja każdego z tomów dzieje się w różnych światach, oczami głównych bohaterów poznajemy wszystkie krainy.
Chire_Cristel
Fantastyka / Fantasy
W świecie pełnym potworów i demonów, w którym każdy dzień jest walką o przetrwanie, Alumi, to świeżo upieczona Łowczyni z małym stażem, która wciąż nie może pogodzić się z zaginięciem swojego mistrza. Po wyprawie do stolicy stanie przed zadaniem podróży na północ - Dawnego królestwa smoków, opuszczonej przez ludzi wieki temu. Zadanie to będzie trudne, bo to właśnie to miejsce pochłonęło jej mistrza, ale czy motywacja okaże się silniejsza?
Alexis
Fantastyka / Fantasy
Keith już jakiś czas podróżuje między światami wraz z dysponującym potężną zakazaną magią Hanaelem. Nadal wie o nim jednak tyle, co nic – Hanael nie jest wylewny, a Keith już przyzwyczaił się, by nie pytać.
Ale sytuacja komplikuje się nieubłaganie. Przeszłość zaczyna zatruwać teraźniejszość, a przyszłość staje się zagadką większą niż kiedykolwiek. Keith nie wie, ile jeszcze światów będzie musiał przebyć, żeby odnaleźć to, czego szuka – i ile jeszcze czasu będzie musiał spędzić w towarzystwie Hanaela.
I coraz bardziej niepokoi się tym, co też Hanael ukrywa w swojej przeszłości – nie zwracając przy tym uwagi na to, że sam ma do ukrycia równie wiele.
Kohaku
Fantastyka / Fantasy
Witaj! Chcę przenieść cię w świat, z którym nie dane było ci się jeszcze zetknąć. Poznaj Hekate, przebojową dwudziestotrzylatkę, która zakochuje się w swoim dawnym oprawcy, handlarzu narkotykami, i Tayę, która przez swą naiwność nawiązuje znajomość z nieobliczalnym Tevem. To właśnie on uruchamia lawinę niepokojących wydarzeń: ktoś najprawdopodobniej śledzi Hekate — tajemniczym wierszom napisanym krwią na ścianach jej domu towarzyszy dziwny biały pył, zaś Tev, zaciekawiony działaniem tajemniczej maszyny stworzonej przez nieobliczalnego naukowca Gartha, odkrywa makabryczną wizję przyszłości. Zaślepiony nienawiścią i strachem robi wszystko, byle tylko nie dopuścić do tragedii. Nie ma on jednak pojęcia, że reakcja łańcuchowa uruchomiona została już o wiele wcześniej. Wkrótce światem całej ekipy wstrząsa inne dramatyczne wydarzenie, którego można było spodziewać się od samego początku. Powoduje ono lawinę pochopnych decyzji, które mają wpływ na dalszy ciąg zdarzeń...
Methrylis
Fantastyka / Fantasy
Zbiór tłumaczeń fanficków z różnych fandomów z języka angielskiego na polski. Różne klimaty, różne postaci, różne style - monotonii mówimy do widzenia! Dużo Johnlocka, dużo Destiela, dużo wszystkiego co najlepsze!
-Johnlocked
FanFcition / Filmy i seriale
"Mój umysł katował mnie wspomnieniami tak szczęśliwymi, że miałam ochotę wydrapać sobie serce, żeby nie czuć już nic. Brakowało mi tej cholernej obojętności, której kiedyś miałam aż za dużo. Brakowało mi mojego cholernego charakteru, który zniknął kiedy ten niebieskooki frajer rozmroził moje serce i zrobił ze mnie płaczliwą sierotkę."
Littlestrawberry
FanFiction / Gwiazdy i fani
Losy dwóch par. Dwóch osób. Zakochanie, namiętność, a także tęsknota i ból. Miłość nie zna słowa "odległość". Jednak to uczucie jest dla nich jak zakazany owoc, któremu nie da się oprzeć żaden człowiek. Ta przygoda i flirt poniosą surowe konsekwencje. Wszystko zacznie się od jednego miejsca. I skończy na tym miejscu... Czy chcesz poznać tą historię? Zapraszam do mojego opowiadania:
Cry me a river- Nie pozwól, by czas i odległość zrodziły słowo "zapomnij".
Kathy
FanFiction / Gwiazdy i fani
Nieodwzajemniona miłość jest nie do zniesienia, prawda? Lata za Tobą, taki ,,napuszony łeb'' Potter prosząc o randkę na każdej przerwie. A Ty tylko wrzeszczysz i dajesz mu szlaban za szlabanem.
Może czas na zmiany?
Pełne przygód, szlabanów i oczywiście Huncwotów życie Lily Evans!
Aleksja
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
Erin jest młodą psychiatrą, która niespodziewanie stała się celem psychopaty. Chris to zdegradowany agent FBI, niemogący poradzić sobie z uczuciem do kobiety. Niezidentyfikowani ludzie więzią Desmonda na tajemniczej wyspie Van Nuys, a Alexander próbuje pozbyć się nienawiści do żony i jej kochanka łykając benzodiazepiny. Tytułowy "Woffy" to postać nieznana i może nią być każdy, a krzyż naprawdę nie jest krzyżem tylko ciągiem cyfr... które mogą zniszczyć wszystko, co dotąd wiedzieliśmy.
erin.
Thrillery i horrory
"Życie jest pełne niespodzianek. Nigdy nie wiesz co przyniesie Ci drugi dzień. Co byś zrobił kiedy okazałoby się, że los zsyła na Ciebie osobę. Człowieka przeciwko, któremu jest cały świat...
On- nieprzewidywalny.
Ona- odnajdzie wszystko, czego zapragnie."
Kakatai
FanFiction / M&A / Naruto
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, gdzie trafia dusza, kiedy ciało umiera? Mówi się, że źli ludzie trafiają do piekła, a dobrzy do nieba. Ale czy nie myślałeś o tym, że nawet będąc w niebie można popełnić zbrodnię, za którą zostaniemy wygnani z raju? Anioły, które odwróciły się od Boga nazywa się upadłymi albo też i demonami. Służą Szatanowi, walcząc z Bożymi zastępami aniołów o władzę na Ziemi. Nikt nie ma pojęcia, kiedy ich wojna się zakończy, ale to od nas zależy, która ze stron zwycięży. Gdybyś miał wybór, podążyłbyś drogą szczęścia, spokoju i pogodzenia się z niedokończonymi sprawami na Ziemi, czy jednak wybrałbyś ścieżkę pełną bólu, cierpienia i walki o wolność? Zagłęb się w harmonijnych dźwiękach dysonansu, szukając razem z bohaterami opowiadania prawdy o życiu po śmierci.
Mylia
Fantastyka / Fantasy
#454 Dangerous
http://malikandivylife.blogspot.com/
" Kiedy spotkałam Go pierwszy raz nie wiedziałam,
że tak się to wszystko potoczy.
Zupełnie pozbawił mnie równowagi ciała i duszy.
Ograbił mnie z racjonalnego myślenia,
jak i z dotychczasowego życia.
Kiedy On pojawiał się i znikał,
ja doszukiwałam się sensu takowego jego zachowania. "
Kiedy wpadniesz w łapy najgroźniejszego z przestępców, nie wiesz co masz zrobić. Strach ogarnia całe nasze ciało. Ale nie wiesz co się dzieje, kiedy ten ktoś staje się dla ciebie oparciem i jedynym wyjściem z sytuacji, Pobratymcem. Ivy, się o tym przekonała i odkryła życie pełne żądzy, pieniędzy, alkoholu, emocji i czymś co nazwali... miłość.
Bambi
FanFiction / Gwiazdy i fani
Jeden wieczór zmienia życie Heaven całkowicie. Po nieudanej próbie uprowadzenia jej przez gangsterów i wypadku samochodowym, cudem przeżywa. Jedni nazwaliby utratę pamięci szansą na nowe, lepsze życie, a drudzy nie potrafiliby sobie z tym poradzić. Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo, uciekająca z domu swojego chłopaka Heaven, spotyka czarnowłosego... i tak zostaje wciągnięta w jego dziwne i przerażające życie, wśród narkotyków, nikotyny i gangsterów..
Julia Trzyloł
FanFiction / Gwiazdy i fani
Pewnego wrześniowego dnia życie Maddie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. I już nie mowa o tym, że jej ojciec okazał się łamać prawo. Trafia do dziwnej szkoły, gdzie ponoć powinna pójść wcześniej…
Mike w tym roku ruszył na czwarty rok nauki w szkole dla herosów. Już pierwszego dnia ponownie zaczęła się rywalizacja równoległej grupy i jego wraz z przyjaciółmi. Nie wiedział tylko, że to będzie jego najmniejsze utrapienie…
Zeus już nie daje rady. Na początek uwiodła go piękna bogini i zażądała oddania jej mocy innej nieśmiertelniczki. Zgodził się. Potem przychodzi do niego jej brat i żąda podobnej rzeczy, gdyż nie chce by jego rodzeństwo było lepiej potraktowane od niego. Zgodził się. A jak miał zrobić? Byli okropnie uparci, a gdy błagali o dodanie do Wielkiej 12 nie miał już z nimi siły. Zgodził się. A na koniec poszkodowane istoty żądają zemsty…
*to nie jest FanFiction Percy'ego Jackson'a*
Alice_Alis i Maja Majka
Fantastyka / Fantasy
Kontemplując, czyli nieprofesjonalnie i subiektywnie o wszystkim, co ma grzbiet i okładkę.
Antler
Hobbystyczne / Literackie
Miliony lat temu popełniono tragiczny w skutkach błąd. Ogień został zamknięty za Kryształowymi Wrotami, planeta zamarzła, życie zniknęło. Dwaj odpowiedzialni za wszystko bracia rozeszli się w gniewie, każdy do swojego, pustego świata. Żaden nie ma pojęcia w jakim stanie jest drugi - wiedzą jedynie, że osobno nie posiadają dawnej mocy. Stali się więc więźniami - Gigant Ognia wewnątrz planety, Lodu na jej powierzchni. Czasu nie da się cofnąć, życie odeszło bezpowrotnie. Tak przynajmniej uważał drugi z braci, kiedy zapadał w wieczny sen z nadzieją, że obudzą go lepsze czasy. Jak się okazuje, natura pod jego nieobecność ani na chwilę nie przestała walczyć o życie...
Przemysław Molski
Fantastyka / Fantasy
Po-avengersowe fanfiction niebezpośrednio nawiązujące do wydarzeń z Thor: Mroczny świat i stanowiące swego rodzaju alternative universe wobec zakończenia filmu.
W głowie szumiało mu niemiłosiernie. Zebrał się w sobie i otworzył oczy. Jakieś pustkowie, cudownie... pomyślał z ironią. Dotknął delikatnie rany, spojrzał na nią. Powinna była go zabić, wiedział o tym. Oddychał płytko i nierównomiernie. Ogarnął go lęk.
To nie miało prawa się zdarzyć. Powinienem być martwy.
Gal Anonim
FanFiction / Filmy i seriale
Trzy przyjaciółki wyjeżdżają na wakacje z Warszawy do Londynu. Kuzyn jednej z nich wynajmuje dom i poznaje dziewczyny z piątką przyjaciół. Czy któraś z nich się zakocha? A jeśli tak to czy ta miłość zostanie odwzajemniona?
Edyta Horan
FanFiction / Gwiazdy i fani
Blog jest dla mnie przede wszystkim miejscem gdzie mogę zamieszczać moje zdjęcia. Pewnego dnia zobaczyłam, że mam na dysku strasznie dużo zdjęć, z którymi nic nie robię. Pomyślałam więc, że mogę pokazać je innym, a może komuś się spodobają. Oprócz fotografii na blogu dzielę się jeszcze jedną moją pasją, którą jest moda. Jednak w przeciwieństwie do innych nie zamieszczam tylko zdjęć moich stylizacji, ale skupiam się na pisaniu o modzie.
Faustyna
Hobbystyczne / Fotografia
Historia o 17-letniej Kate, która po śmierci brata całkowicie się zmienia.Kiedyś pełna życia, kochająca tańczyć, teraz jej życie to imprezy, nielegalne wyścigi i nowy chłopak Ethan. Czy pojawienie się Jake'a, chłopaka, który z początku chciał ją wykorzystać coś zmieni? Czy mu wybaczy i zostaną przyjaciółmi? Może połączy ich uczucie?
Firefly
Obyczajowe
Na początku akcja toczy się w przeszłości, a raczej teraźniejszości:
Christopher Howland na pierwszy rzut oka jest niesamowicie szczęśliwy. Ma mnóstwo pieniędzy, otaczają go przyjaciele, a wokół niego nieustannie kręci się służba w postaci pięknych dziewcząt... Jednak nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje. Jego największym problem to miłość. Zakochał się nieszczęśliwie w jedynej służącej, której on nie obchodzi. Dziewczyna nie jest wobec niego do końca obojętna, jednak jej uczucia wciąż pozostając niepewne. Wtedy ojciec oznajmia mu, że chłopak wkrótce się żeni. Christopher oczywiście jest temu przeciwny, jednak nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Niedługo potem do rezydencji przyjeżdża jego przyszła żona, a chłopak zdążył sobie do tej pory narobić niemałych kłopotów... Jak się potoczy dalej jego życie? Czy w końcu odkryje istotę miłości? Czy uda mu się ją znaleźć? Czy podda się biernie swojemu życiu?
16 lat później Christopher zmienił się. Poznał gorzki smak życia i pała żądzą zemsty. To ona dodaje mu sił. To ona kieruje jego życiem. Co się stało w ciągu tych 16 lat? Co tak bardzo zmieniło jego nastawienie? O tym przekonaj się już sam/a.
Arcanam
Romans
Piętnastu chłopa na "Umrzyka Skrzyni",
- Ho-o-aj-ho! W butelce rum!
Pij za zdrowie, resztę czart uczyni.
- Ho-o-aj-ho! W butelce rum!
Z całej załogi jeden został zuch,
Choć wypłynęło ich czterdziestu dwóch.
W butelce rum!
W butelce rum!
Ars Moriendi
Przygodowe
Po kilku miesiącach nauki Rachel potrafi biegle komunikować się w obcym języku, a to tylko jeden z jej licznych talentów. Jej przybrani rodzice nie widzą świata poza pracą i pieniędzmi, Nie wiedzą więc o jej zdolnościach ani o tym... jak wielki postrach sieje w szkole.
Zbliżają się jednak wielkie wydarzenia, które odmienią losy Rachel i jej podobnych. Ceną nie będzie tylko szkolna reputacja ani kontakty z rodziną. Stawka będzie dużo większa.
Maewen
Fantastyka / Fantasy
Kiedy dotychczasowe życie Leny zaczyna przybierać formę pasma nieporozumień, które powoli wymyka się spod jej kontroli, postanawia zacząć od nowa. Pakuje walizki, żegna nieprzychylnie nastawionych do pomysłu wyjazdu rodziców i ląduje w Marsylii – mieście pełnym statków, tętniących życiem uliczek oraz… nieprzewidywalnych ludzi.
Jednak nawet w najbardziej fantastycznych przypuszczeniach, nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, co czeka ją na francuskiej ziemi. Każda kolejna osoba, pojawiająca się na jej drodze, wnosi coraz więcej niepewności, a sama Lena powoli zostaje zmuszona do dokonania ostatecznych wyborów…
Tinka
Obyczajowe
Ciemność. Ledwie widzi przez tę nieprzeniknioną mgłę. Błądzi oczyma, próbując dostrzec zarys czegokolwiek, ale ogranicza jej pole widzenia. Zaczyna panikować. W głowie tworzą się przeróżne czarne scenariusze, których wcale nie chce widzieć. Spogląda więc na dłonie, jednak ich także nie może dojrzeć. Robi krok do przodu, później następny, aż natrafia na jakiś kształt. Odsuwa się szybko, ale za chwilę przylega do niego, czując, że jest bezpieczna.
Dalia
FanFiction / Filmy i seriale
Hollow Hill, to małe miasteczko położone w południowej Anglii. Zapomniane przez czas. Od wieków znane jedynie nielicznym. Gdy drużyna siódma dostaje zlecenie przeprowadzenia dochodzenia, mroczne sekrety rodziny van Homure wychodzą na światło dzienne, a z nimi uśpione demony...
MissAntagonist
Thrillery i horrory
Elieene Ingride była zwykłą jedenastolatką. Teraz nosi jakże wdzięczny tytuł "mugolaczki". A wszystko dla tego, że ktoś sprawił jej najgorszy prezent na urodziny. Najgorszy prezent jakim był list z magicznej uczelni. Najgorszy prezent, który zrujnował jej marzenia o rosyjskiej szkole artystycznej i karierze baletnicy. Bo Hogwart nie dla wszystkich jest miejscem, który ucieleśnia najskrytsze marzenia.
Augustyna
FanFiction / Harry Potter / Czasy Huncwotów
codziennie zatapiam swoje myśli, uczucia. tak dla własnej przyjemności, by móc wziąć głęboki wdech.
Corset
Pamiętniki
Czy można tak po prostu oderwać się od swojej przeszłości? Nigdy więcej nie powrócić do wspomnień, choć czasem tak bardzo się tego pragnie? Główna bohaterka opowiadania – Miyuki, czuje się bardzo zagubiona w środowisku w którym żyje. Pomimo wszystkich ludzi, którzy są dla niej , aż nadto życzliwi nie potrafi wyjaśnić co się z nią dzieje. Nawet jej przyjaciółka Naomi nie jest w stanie jej pomóc w tych trudnych chwilach. Jedynym miejscem w którym czuje się bezpieczna to polana leżąca na obrzeżach Tokio. Korzysta z każdej szansy ucieczki od rodziców, którzy nie wiedzieć czemu boją się ją gdziekolwiek puścić samą. Rudowłosa pod wierzbą na owej polanie znajduje notatnik, jednak nie jest on podpisany. Zaczyna czytać go, a w jej głowie jak przez mgłę pojawiają się przebłyski wydarzeń w nim opisanych. Próbuje odkryć do kogo należy owy pamiętnik, ale nikt nie ułatwia jej tego śledztwa. Wręcz odnosi wrażenie, że ktoś zawsze jest o krok przed nią i zamazuje ślady.
Miyuki Inaba
Psychologiczne
#472 Dusze cieni
http://story-of-werewolf.blogspot.com
Dusze cieni to nietuzinkowa i groteskowa opowieść o młodej Amandzie Wolf, która przez nieodpowiedzialność swojego niebiańskiego ojca skazana jest na pełne przeciwności i przygód życie wśród śmiertelników. Amanda została zaadoptowana i wychowywana jak zwykły śmiertelnik. Ale czy rzeczywiście jej egzystencja jest normalna, ludzka? Czy już zawsze będzie taka, jak ludzie ją otaczający? I co najważniejsze, co postanowi jej ojciec, który przez siedemnaście lat wiódł spokojne życie u boku Boga? Wejdź w nowy świat, świat pełen zawirowań, strachu, przyjaźni i miłości, wariacji, prawdy i kłamstwa. Obudź dusze pełne cieni.
Bellatrix
Fantastyka / Fantasy
Andalar to mityczna kraina leżąca w równie niezwykłym świecie. Pełno tam kreatur u nas znanych tylko z bajek i legend - zarówno tych pięknych i przyjaznych, jak również tych niebezpiecznych, zwodniczych lub po prostu złośliwie morderczych. Pieczę nad tamtym światem sprawują starożytni bogowie, stworzeni przed wiekami przez Reneke, Bogini Matkę. Jednak Andalar jest także niespokojnym królestwem. Od ponad dekady rządzi nim hrabia-uzupator, który własnoręcznie zabił poprzedniego króla i bezprawnie zasiadł na tronie w covishańskim zamku. Od tego czasu w państwie panuje anarchia, najemne hordy pustoszą miasta, a jedno złe słowo na władcę można przypłacić głową.
Tam właśnie żyje siedemnastoletnia Amalisalin Everrte. Dziewczyna nie jest najsympatyczniejszą osobą na świecie i doskonale o tym wie. Ostatnie kilka lat spędziła w hanzie najemników, między "twardymi chłopcami", gdzie szybko okazało się, że jeśli chce przeżyć, musi nauczyć się bronić nie tylko przed czającymi się w lasach dzikimi zwierzętami czy innymi najemnymi bandami. Amalisalin lubi swoje życie, które może nigdy nie było doskonałe, ale mimo to w jakiś sposób satysfakcjonujące i dziewczyna nie chce nic w nim zmieniać.
W Andalarze istnieje jednak pewna przepowiednia, która zwiastuje nadejście Zwycięzcy, posłanika samego Süla, władcy wszystkich bogów. Przybędzie on z nieznanej nikomu odległej krainy, wydrze z rąk uzurpatora szlachetny Miecz Süla i uwolni lud od tyrana, a potem zasiądzie na tronie.
I choć Amalisalin nie wierzy w proroctwa ani nie wyczekuje Zwycięzcy, bogowie najwyraźniej mają wobec niej swój własny plan.
Beatrice
Fantastyka / Fantasy
#474 Lunam
http://venator-hostiaa.blogspot.com/
Lunam jest członkinią stada Noctis. Od małego była do czegoś zobowiązana. Dokładniej, była młodą samicą alfa w swoim stadzie i dalsza przyszłość zależała właśnie od niej i drugiego młodego stada – Tenebra.
Gdy łamie główny zakaz, o mało nie prowadzi to do tragedii. Pewien młodzieniec daruje jej życie, mimo iż poluje właśnie na takich jak ona.
Pod wpływem matki, zmuszona jest opuścić stado i swoich najbliższych, a wtedy jej życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni.
Jeśli chcesz poznać historię Lunam, zapraszam do dalszej lektury!
Lunam Blake
Fantastyka / Fantasy1 komentarz:

  1. Chciałabym się podpisać pod pierwszą wiadomością - ludzie, to ja jestem później zasypywana wiadomościami o wkurzeniu Ville.
    I szczęśliwego nowego roku :3

    OdpowiedzUsuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.