9 lutego 2013

#90-99


Uczniowie elitarnej szkoły dla alchemików zawsze wiedzieli, że mają przerąbane.
Mało tego, że było ich z roku na rok coraz mniej, a nauczyciele cisnęli jeszcze bardziej. Mało tego, że musieli znosić nieprzychylne komentarze zwykłych ludzi, którzy uważali ich za pomioty szatana. Mało tego, że szkoła wpadła w długi i zlicytowano ich ukochany budynek. Kiedy oznajmiono, że przenoszą się do starego, szlacheckiego pałacu umiejscowionego na kole podbiegunowym wszyscy zgodzili się, że nic gorszego nie może się już wydarzyć.
A jednak stało się, bo od tej pory musieli znosić również towarzystwo uczniów szkoły dla wróżbitów, których zawsze uważali za osobników niższej kategorii.
Czy młodzież wychowana w dwóch różnych światach, zgłębiająca tajniki dwóch różnych nauk, zdoła dogadać się podczas nadchodzącej długiej i mroźnej nocy polarnej? Czy jednak działająca wszystkim na nerwy wieczna ciemność i wszechobecny śnieg sprawią, że sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej?
Na domiar złego wielki, stary dom najwyraźniej za wszelką cenę postanowił pozbyć się uciążliwych lokatorów.
Lena Linnegren
Fantastyka

Ulica mnie wychowała. Pomogła mi, uodporniła. Teraz, gdy dorosłam, idę po trupach do celu. Zabiję każdego, kto stanie mi na drodze. Zabiję każdego, kto śmie przeszkodzić mi znaleźć zabójców rodziców.
Przebiegła, sprytna, okrutna, mściwa, cicha, niezauważalna. Nie odwracaj się, bo kto wie, a może natrafisz na mnie? Strach cię obleciał? Wspaniale. Wiedz, że to dopiero początek.
Discordia
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)
Jakie było życie Deidary? Jakie jest, a jakie będzie? Poznajemy jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Pewnego dnia do Akatsuki przez Tobi'ego zostaje przyprowadzona młoda dziewczyna z klanu niewolnic, który już prawie nie istnieje. Najpierw zostaje niewolnicą, ale ze względu na jej kekkei genkai zostaje przyłączona do Brzasku. Deidara najwyraźniej nie przepada za dziewczyną, ale ona za nim...
Neko Fuyu
FanFiction (Manga & anime, Naruto)
Wyobraźmy sobie, że III Rzesza ułożyła się z II Rzeczpospolitą. Podczas gdy zagony pancerne Wehrmachtu rozdzierały Francję na kawałki, polska piechota i kawaleria miażdżyły Armię Czerwoną spychając Sowietów za Ural.
Niestety, kruchy pokój między dwoma nowonarodzonymi mocarstwami nie może trwać wiecznie. Na nadchodzące starcie gigantów, nie tylko Niemcy szykują Wunderwaffe...
Ferdek Jakubowski
Fantastyka
Świat magiczny pogrążył się w wojnie; każdy walczy w obronie prawdy, w którą wierzy. Każdy, z wyjątkiem Cecilly McDolle, byłej Krukonki pogrążonej w stanie otępienia. Nic nie może trwać jednak wiecznie, ją również będzie musiała porwać walka. Co jednak stanie się, gdy zapierająca się rękami i nogami Cess zostanie wepchnięta w sam jej środek przez jej prześladowcę, Przypadek?
Część druga opowiadania o dziecku przypadku.
Moileviera
FanFiction (Harry Potter, Czasy Huncwotów)
Ból i zło nie mają umiaru. W 21. wieku, czasach nienawiści i obojętności istnieją takie uczucia jak rozpacz, czy pustka. Zobacz, że są na tym świecie ludzie opętani przez diabła. Kiedy nie masz nic, nawet imienia, uczysz się miłości do każdego, chociażby Severusa Snape'a... Są tematy, które nie mają bawić, a wywołać płacz. Miej odwagę wejść w ciemność opowieści. Zawsze możesz uciec... 
Aleksandra Stefańska
FanFiction (Harry Potter, Okres międzywojenny)
Rok 2019 obfituje w kataklizmy, konflikty między państwami i zjawiska, w które ciężko uwierzyć, imając się zdrowego rozsądku. Panuje straszliwy kryzys i bieda wywołana zbyt dużym przyrostem naturalnym. Wciąż wybuchają nowe zamieszki i wojny, a śmiertelne wirusy przestały być już sensacją. Gwoździem do trumny dla świata jest Szum. Obmyślona przez szaleńca sekwencja dźwięków wywołująca obłęd u jego odbiorcy. Dotarł on na linie telefoniczne, telewizyjne i radiowe, infekując tysiące ludzi w Nowym Jorku w przeciągu jednego dnia.
To koniec.
Świat upada. Cywilizacja ginie. Wszystkie dawne wartości są zagrzebane w ziemi.
Sześć lat później Andrea, po przeżyciach, jakie zgotowało jej życie w zrujnowanym mieście, znajduje się na tajemniczej wyspie. Choć ma nadzieje na spokojne wylizanie ran, okazuje się, że ciężko w tym miejscu o sojuszników, a niebezpieczeństwo wciąż jest tak samo wysokie.
Aya
Fantastyka
Ze wschodu krainy dochodzą przerażające wieści o mrocznych pomiotach wyłaniających się z Podziemi. Zło zbiera siły coraz dotkliwiej zabierając dusze z krainy Desthar. Zbliża się Wojna, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała.
Jak w tym wszystkim odnajdzie się Wiedźmin i jego ukochana? Jak odnajdą się bezbronni ludzie nie umiejący aż tak dobrze władać mieczem? Jak przebiegnie Wojna na śmierć i życie, Wojna o władzę zła i okrucieństwa skrapianego wiecznym odorem gnijących ludzkich ciał?
Czy świat zbliża się ku końcowi? Czy czarna chmura nienawiści opadnie na połacie terenów krain Zasiedmiorzecza? Czy to będzie koniec... wszystkiego?
Lena_S
Fantastyka
Spotykasz go w barze. W dłoni trzyma szklankę z whisky. Nawet Cię nie zauważa. Poprawia niesforną szopę czekoladowych loków, zapala kolejnego papierosa. W zamyśleniu wypuszcza dym z płuc, opróżnia szklankę do cna i nalewa sobie kolejną. Mrużysz oczy. Skądś go znasz. Nie podchodzisz. Czekasz w napięciu. On, odrobinę znudzony, podpiera się łokciem na barze i z rozmarzeniem rozgląda po ciemnej, pustej niemal sali. Jego wzrok zatrzymuje się akurat na Tobie. Nie poświęca Ci zbyt wiele uwagi. Przymyka powieki i zaczyna nucić od niechcenia bezsensowną, sentymentalną piosenkę Stonesów.
Uśmiechasz się ostrożnie.
Właśnie dotarło do Ciebie, kim może być nieznajomy.
Johnny Black.
Nadal chcesz go poznać?
Ulotna
Obyczajowe
"Paryż, Nowy Rok 1969, Francja przygotowuje się do wyborów prezydenckich. Jednym z kandydatów jest Victor Berger, polityk o lewicowych poglądach, głoszący rewolucyjne hasła. Na zorganizowanym przezeń przyjęciu sylwestrowym zjawia się nieoczekiwany gość: jego młodszy brat Julien, zatwardziały konserwatysta, który ogłasza, że również będzie ubiegał się o prezydenturę. Skrajnie różne przekonania polityczne powodują, że Bergerowie stają się sobie wrodzy. Po jakimś czasie Victor otrzymuje tajemniczą kartkę, zawierającą tylko jedno słowo: "Uciekaj!". Nie wiedząc, czy list ten powinien traktować jak ostrzeżenie, groźbę lub w ostateczności głupi żart, ignoruje go. Przesyłki jednak ponawiają się, a polityk zastaje je nieomalże na każdym kroku i wreszcie zaczyna wysnuwać podejrzenia, że ma to jakiś związek ze zbliżającymi się wyborami.
Kto jest nadawcą tych wiadomości?
Czy Berger może spać spokojnie, dalej śniąc o rewolucji?
A jeśli jednak powinien porzucić swoje poglądy?
W tej brutalnej, a w pewnym momencie śmiertelnej grze należy ZAPOMNIEĆ O MORALNOŚCI."
Fedora
Thrillery i horrory

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.