25 grudnia 2012

#71-80

Magia chwili, zamknięta w kilku stronach wciągającej lektury. Nieoczekiwane zwroty wydarzeń, inne spojrzenie na świat, zaskakujące zakończenia. Dasz się skusić? Bo każda tematyka prozy jest dobra, by się wciągnąć.
Sen Chu
Zbiory opowiadań


Zayn Malik z One Direction powoli stacza się na dno, ciągnąc za sobą rozpadający się zespół. Pali, pije i ćpa bez opamiętania, nie przejmując się żadnymi konsekwencjami. Aż do chwili, gdy przypadkiem spotyka młodą, zagubioną dziewczynę i próbuje podnieść na nią rękę...
Sen Chu & Fierce
FanFiction (Gwiazdy i fani)
#73 Bezruch
Wiele jest historii o wspaniałej przyjaźni dwójki Gryfonów, Syriusza Blacka i Jamesa Pottera, dowcipach Huncwotów czy niechęci pomiędzy Slytherinem a Griffindorem.
Nikt z Was się nigdy nie zastanawiał, co by było, gdyby rozdzielić czwórkę Gryfonów?
Czy nadal byliby tak wspaniali? Nadal byliby Huncwotami i robili kawały? A może w ogóle by się nie lubili i cała historia potoczyłaby się całkiem inaczej?
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego Remus, Syriusz, James i Peter są w jednym domu skoro każdy z nich powinien mieć swój własny. Każdy powinien być gwiazdą, chociaż w jednym wypadku dopuściłabym do głosu aż dwie.
Ale pomimo tych wszystkich domysłów i teorii spiskowych najbardziej zastanawia mnie jedno:
Huncwoci zdaliby do kolejnych klas bez Remusa?
Niah
FanFiction (Harry Potter, Czasy Huncwotów)
Każda rodzina ma swoje sekrety. Nawet pozornie idealni Thunderousowie, żyjący w starej posiadłości w wiktoriańskiej Anglii. Co czeka wrażliwego Gillesa i śliczną Ellie? Czy historia o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości znajdzie szczęśliwe zakończenie?
Lunatyczka
Romans
„Po dwóch przeciwnych stronach, pogardy pełni stoimy. Oddech ciężki i ciężki wzrok. Na jednej piersi ziemi wykarmieni, rozdzieleni przez zły los. Patrzysz na mnie z bitwy pola końca, patrzysz, a oczy pełne nienawiści masz. To dziś! Dziś jest dzień końca. Przerywa obietnicę. Nie spełnię jej. Ja- Twój brat i Ty mój. Na jednej piersi wykarmieni, słuchamy jęków- tych, co dochodzą z oddali. Jesteśmy sami? Nie! Jest krew, jest mnóstwo krwi i jest pot.
Stoimy na wprost siebie. Potem każdy krok echo niesie w dal. Jak w zwolnionym tempie, płonie świat. Trawa łka rosą krwawą. Ziemia osocze braci mych wypija. Wyrosną potem maki. Wyrosną jak na Monte Cassino, wspominając każdy gest. Podobieństwo krzyczy i najmniejszą komórkę obdartego z uczuć ciała drze.”
Nikumu
FanFiction (Manga&anime, Naruto)
Prawnik i detektyw. Przykładny ojciec i dekadent. Choć na pozór tak różni, Michel Fournier i Gregoire Aillaud to jedyny duet w Tulonie, będący w stanie odnaleźć skradziony z lokalnego muzeum pradawny, podzielony na części papirus. Panowie nie obejdą się jednak bez pomocy Cecile Bertrand, studentki archeologii, która przez cały czas udzielać im będzie wskazówek dotyczących prawdopodobnego położenia kolejnych kawałków. Co takiego zapisano na zaginionym papirusie? Kto stoi za jego kradzieżą? Czy walczący ze swymi nałogami Gregoire będzie w stanie sprostać zadaniu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, czytając "Stolen Papyrus".
Fedora
Kryminalne
Komisarz Håkon Berg prowadził spokojny tryb życia. Miał kochającą rodzinę, dobrze płatną pracę, którą szczerze lubił, wielu przyjaciół, wiedzących, że zawsze mogą na niego liczyć. Wszystko się zmieniło pewnego czerwcowego dnia, gdy jego córka, Nora, zniknęła na długie miesiące, nie dając znaku życia. Berg postawił na nogi większość wydziałów policji po to, by pomogli mu znaleźć Norę. W końcu koszmar rodziny się skończył, jednak już nic nie miało być takie jak wcześniej. Pojawia się Bezimienna dziewczynka, która wszystkie sprawy komplikuje na nowo.
Agnieszka
Kryminalne
Zastanawiałeś się kiedyś, co stało się z Tomem Riddlem? Dlaczego zrezygnował z własnego człowieczeństwa? Jedyną prawdą jest ścieżka, na którą właśnie teraz wkraczasz. Widzisz ciemność, niepewność. Czujesz, jak twoje serce zaczyna szybko bić? To ciemna strona miłości, gdzie poznasz najgłębsze uczucia pięknej Bellatrix Black, jej młodszej siostry Narcyzy. Dowiesz się, jak żyli Rudolf Lestrange i Lucjusz Malfoy. Wejdziesz pomiędzy półki pełne obsesyjnej osobowości Severusa Snape'a. Zapamiętałeś? Rozglądasz się właśnie, łakniesz więcej. Wcześniej uwierzyłbyś w uczucia Voldemorta? A to dopiero początek tej ciernistej drogi, jaką wspólnie przejdziemy.
Bellatrix
FanFiction (Harry Potter, Czasy Toma Riddle’a)
#79 Negsuri
Zbiór krótkich opowiadań o tematyce yaoi/slash czyli miłości męsko-męskiej. Głównie angstowo i dramatycznie, ale nie zabraknie mniej przytłaczających treści. To mój świat, nie zawsze realistyczny, ale otwarty dla wszystkich, którzy poczują chęć zajrzenia.
coke
Zbiory opowiadań

Mimo wielu przeszkód, które staną na drodze do pełni szczęścia Lileyny i Syriusza, oni przezwyciężą wszystko. 
Chwilami mroczna, chwilami wzruszająca historia rodzącego się uczucia.
Jaką determinację musi mieć mężczyzna, by walczyć o miłość kobiety i udźwignąć problemy otaczającego ich świata?
Ile w kobiecie jest sił, by wybielić ze wszelkich zarzutów, człowieka, który kiedyś był związany z kimś jej bliskim?
Prawa ręka ministra magii i zbiegły więzień z Azkabanu. 
Niezłe połączenie. 

Lileyna Durand
FanFiction (Harry Potter, Czasy Trójcy)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.