8 grudnia 2012

#69-70

#69 Atenoria
Legenda głosi, że wieki temu każde bóstwo, które czczono w Atenorii i Khainan, zrzuciło na ziemię tabliczkę z symbolem umożliwiającym swojemu potomkowi zapanowanie nad jego mocą. Na przestrzeni lat wiele Pieczęci przepadło lub uległo zniszczeniu. Pozostałe zgromadzono pod czujnym okiem Starszyzny każdej z krain, gdzie cierpliwie czekają, aż zjawi się człowiek obdarzony boską mocą. Gdy to się stanie, podejdzie do Próby, która ostatecznie zadecyduje o jego losie. Jeśli ją przejdzie, dostąpi zaszczytu bycia Strażnikiem – posiądzie moc, o jakiej nie śnił i będzie bronił ojczyzny przed atakami wroga, jeśli jednak zawiedzie – zostanie napiętnowany, tym samym stając się wyrzutkiem.
Między dwoma krainami od stuleci trwa wyniszczająca wojna, która nasiliła się, gdy w Khainan rządy objął tyran. Szala zwycięstwa powoli przechyla się na ich stronę, sprawiając, że na Atenorię pada blady strach. Niespodziewanie ostatnią nadzieją Atenorian na zwycięstwo okazuje się być napiętnowana przed dwoma laty dziewczyna. Czy uda jej się odwrócić losy wojny?
Lexi
FantastykaAnioły, wampiry, wilkołaki, elfy, ludzie. Każdy inny, każdy ze swoją historią. Miłość, przyjaźń, śmierć, komplikacje, walka, kłótnie, zgoda, porażki, radości - moja wyobraźnia, uczucia przelana na klawiaturę.
Asia
Zbiory opowiadań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger.